Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

1 minute ago, Uri0550 said:

Nic. Twoje konto ma już pozwolenie na odblokowanie bootloadera.

Bez wypełniania prośby/formularza ?

Pobierz program i spróbuj odblokować. Będziesz miał info czy masz zgodę.

Witam wszystkich na forum :)

Wypełniłem formularz utworzyłem konto informacja w xioami  konto jest powiązane minął tydzień  żadnych informacji nie dostałem o odblokowaniu  bootloadera 

Napisałem do Xiaomi Customer Support z prośbą o odblokowanie i dostałem taką odpowiedz 

Hi,

Greetings from Xiaomi!

Thank you for writing us. I will be glad to assist you.      

Iunderstand that you are facing rejection for the unlocking of the bootloader and regret the inconvenience you have experienced. I would request you to help us with the snapshot of the rejection so that we may assist you in a better manner.

Should you have any further queries, feel free to write back to us. We'll be glad to assist you further. 

Thank you for being a valued customer. Have a great day ahead! 

Best Regards,

Aishwarya

Xiaomi Customer Support

Po przetłumaczeniu nie rozumiem o co im chodzi 

Z góry dziekuję za podpowiedzi 

@tomas Sprawdź czy nie masz już możliwości odblokowania na tej samej stronie co przedtem (jeśli masz, pojawi się link do pobrania miunlock). Nie zawsze wysyłają SMS. Jeśli nie - wyślij im zrzut ekranu.

Edited by Orjon

Pobierz program i spróbuj odblokować. Będziesz miał info czy masz zgodę.

@ahr tak też zrobiłem, z tym że uczyniłem to zanim napisałem posta i wyskoczyło mi że "Couldn't unlock" i że następna próba za 72h (obecnie wyświetla mi ze za 47h)  , a dokładnie kolejność mojego postępowania była taka:

1. Wszedłem na stronę, zarejestrowałem się, sprawdziłem czy security check-up jest na 100 punktów

2. W telefonie zaznaczyłem w opcjach programistycznych "zdjęcie blokady oem", "stan odblokowania Mi" - powiązałem konto z telefonem, ustawiłem debugowanie usb,

3. Zrestartowałem telefon do trybu fastboot

4. Wszedłem na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html kliknąłem na niebieski przycisk "Unlock Now"

5. Przeniosło mnie na strone http://en.miui.com/unlock/download_en.html (ponieważ nie wyskoczyła mi strona z  formularzem)

6. Ściągnąłem program, zalogowałem się w nim na konto i spróbowałem odblokować -  (komunikat "Couldn't unlock" i ze następna próba za 72h)

W międzyczasie doczytałem, ze od momentu pierwszego powiązania konta z urządzeniem, musi minąć 72h, wiec nie wiem czy mi nie odblokowało ponieważ musi minąć określony czas, czy tez dlatego ze nie dostałem zgody, bo nie wypełniłem formularza ktory mi sie nie wyswietlił.

Po całym tym zamieszaniu, wgrałem jeszcze wczoraj wieczorem Global Dev bo mialem Global Stable.

I dalej nie wiem co o tym dalej sądzić, martwi mnie ten brak formularza.

Edited by blackbird

Pomimo problemów z dodaniem urządzenia w Stan odblokowania Mi, za każdym razem komunikat Połącz z siecią i spróbuj ponownie, spróbowałem odblokować bootloader. Miflashunlock  pokazał komunikat, żeby dodać urządzenie do konta. Zrezygnowany zrestartowałem telefon i jeszcze raz w Stan odblokowania Mi spróbowałem dodać urządzenie do konta i sukces. Przy ponownej próbie odblokowania komunikat o 72h.

1 godzinę temu, blackbird napisał:

dalej nie wiem co o tym

Ile teraz godzin ci pokazuje MiUnlock?

Tyle odczekaj.

59 minutes ago, dzidexx said:

Ile teraz godzin ci pokazuje MiUnlock?

Tyle odczekaj.

@dzidexx pisałem w poście wyżej ze 47h teraz pewnie 45h. Zrobię tak jak mi radzisz, ciekawi mnie tylko czy taka sytuacja już sie komus przydarzała, że że zaraz po zarejestrowaniu konta, nie jestem w stanie wypełnic formularza, bo go zwyczajnie nie wyświetla ? 

Edited by blackbird

Zapewne 99,9% zakładających konto prosiło o zgodę na odblokowanie bl, może doszli do wniosku,że nie warto bawić się w formularze i teraz przy tworzeniu konta ma się zgodę z automatu. Tak tylko gdybam ale fajnie by było.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam - bootloader odblokowany, po tym jak zarejestrowałem konto w sb, żadnych próśb/formularzy nie wypelnialem, ustawiłem wszystko co potrzeba w telefonie, odczekalem 72h, i dziś przed 5 minutami odblokowałem bootloader.

Spoiler

g8fj6

Edited by blackbird

Do dzisiaj miałem Redmi Note 3 i 2 lata temu odblokowałem telefon i do dzisiaj mogę ściągać tą aplikację. Czy mogę odblokować bez pisania do nich ?

Edited by Marcin_89

Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Stan odblokowania Mi. Przedtem wlacz opcje programistyczne (tapnij kilka razy na Wersja MIUI w info o telefonie)

@Marcin_89 Tak

Edited by Orjon

Czemu mam strone po Chinsku? chce wejsc z linka z poradnika aby odblokowac bootloader Klikam UNLOCK i przekierowywuje mnie na chinska strone. 

Dodam ze kupilem Redmi note5  i mam redmi note 4x gdzie juz mam konto i wgrane miui polska

bbbb.PNG

Edited by Mateusz1992

Musisz wpisać tam nick, jakikolwiek - na ich chińskim forum. Potem będziesz w stanie złożyć prośbę

2 minuty temu, Orjon napisał:

@Mateusz1992 i teraz spróbuj jeszcze raz w ten Unlock kliknąc. Powinno przejść.

Jestem na tym etapie. Bedziesz w stanie pomoc w razie czego na PW? 

cccc.PNG

Gdzie to mam poustawiać? Potrzebuję jakiegoś kodu od chińczyków? Jeśli tak to w jaki sposób go uzyskać bo się trochę gubię?

ds.png

Edited by mlotan
Dodam że w telefonie nie mam takich opcji jakie miałbym wg powyższego obrazka zrobić.

@mlotan Ustawienia > Informacje o telefonie > tapnij kilka razy na Wersja MIUI aż będzie monit Jesteś już programistą > cofnij się do Dodatkowych ustawień > Opcje programistyczne > Stan odblokowania Mi. tam dodajesz.

Wersja MIUI?

Edited by Orjon

Teraz odpalasz tel normalnie. Po 360h powinieneś móc odblokować normalnie.

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie ale nie znalazłem, więc piszę tutaj. Posiadam telefon redmi 5 plus - kupiony w xkom z gwarancja rzecz jasna. Wcześniej miałem redmi note 4 i tu wszystko było jasne - założyłem konto - odblokowałem i wgrywałem softy - xiaomi eu stable i dev miui itp. Mam pytanie - jak odblokować redmi 5 plus? Czy stracę gwarancję? Obecnie mam soft - miui 9.5 stabilna 9.5.9.0 negmifa. Na wątku redmi 5 plus mierne informacje jak to zrobić i na jakim sofcie - gdy miałem redmi note 4 było to wyłuszczone pięknie i zrobiłem to łatwo. Może ktoś poprowadzi.

Jeżeli piszę w niewłaściwym temacie - przepraszam ale szukałem już sporo i brak informacji odnośnie sposobu odblokowania i informacji na jakim sofcie i czy traci się gwarancję ... chcę wgrać miui global dev albo miui eu Polska.  

W wątku redmi 5 plus ktoś kupił taki telefon w rtv euro i pytał czy odblokowanie bootloadera oznacza koniec gwarancji ale do dziś nie doczekał się odpowiedzi ... 

Edited by 225rgnusmas

20 minut temu, 225rgnusmas napisał:

gdy miałem redmi note 4 było to wyłuszczone pięknie i zrobiłem

Nic się nie zmieniło.

20 minut temu, 225rgnusmas napisał:

pytał czy odblokowanie bootloadera oznacza koniec gwarancji

Czy gdziekolwiek po drodze(robiłeś to) spotkałeś ostrzeżenie, że tracisz ją?

Czyli jak mam konto to znów składam prośbę o odblokowanie ? Co do gwarancji to nie mam zielonego pojęcia jak serwis w Polsce do tego podchodzi...redmi note 4 był z allegro i wisiało mi co będzie :) na redmi 5 plus czytam że trzeba miec china rom żeby odblokować itp

3 minuty temu, 225rgnusmas napisał:

czytam że trzeba miec china rom żeby odblokować itp

Nieaktualne.

Poprzedni cytat+odpowiedź jest aktualny.

Czyli niewiadoma z gwarancją...a i sposób odblokowania również. Poczekam może ktoś jest w podobnej sytuacji. Dzięki za info.      

8 godzin temu, 225rgnusmas napisał:

Czyli jak mam konto to znów składam prośbę o odblokowanie ?

Nie, gdyż zgoda jest na konto a nie na telefon, raz przyznana nie wygasa, choć czasami trzeba było składać jeszcze raz aplikacje. 

8 godzin temu, 225rgnusmas napisał:

Czyli niewiadoma z gwarancją...a i sposób odblokowania również.

Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą nie wpływa na gwarancję, sposób taki jak we wszystkich telefonach.

• Thanks 1

u mnie niestety tez - Redmi Note 5 3/32 wersja CN, chce zmienic na globala:

Jest sens próbowac inne metody, nowe konta miui itd. ?

flash.jpg

Nie, nie ma sensu, nic to nie zmieni. Musisz czekać.

• Like 1

14 godzin temu, kamillm napisał:

Nie, gdyż zgoda jest na konto a nie na telefon, raz przyznana nie wygasa, choć czasami trzeba było składać jeszcze raz aplikacje. 

Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą nie wpływa na gwarancję, sposób taki jak we wszystkich telefonach.

Czy będę czekał 360h ?