Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

Zgodę dostałem w przeciągu 3 minut.
Gdyby nie było problemu, to nikt by o tym nie pisał.
Przecież wiadomo, że w większości przypadków ta procedura idzie bez problemu,

Zastanawiam się czy założenie nowego konta Mi coś, by pomogło. Na tym mam podpiętego jeszcze Mi3.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Macie racje, glownie dotyczy to MI4C. Moze to dlatego ze to tel przeznaczony na rynek chinski a my go probujemy odblokowac w europie...

9 godzin temu, Marrik napisał:

Przed chwilą żona dostała smsem (raptem po pół godzinie) zgodę na odblokowanie więc teraz trzeba odczekać te 72h.
Telefon jest na globalu 9.2.5.0.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

O co chodzi z tym 72h? Bo jak kupiłem Redmi Note 4 MTK. Sms dostałem po 10 minutach, odblokowalem bootloadera programem i po 30 minutach smigal już .eu

Pytam z ciekawości? 

43 minuty temu, Grzegorz Huber napisał:

O co chodzi z tym 72h? Bo jak kupiłem Redmi Note 4 MTK. Sms dostałem po 10 minutach, odblokowalem bootloadera programem i po 30 minutach smigal już .eu

Pytam z ciekawości? 

Czasami po smsie trzeba odczekac 72h ale niektorzy nawet 360h

Nie po SMSie, ale po dodaniu do Stanu Odblokowania Mi. Takie Xiaomi wprowadziło ograniczenie, że jak próbuje się odblokować w Miunlock to prosi o odczekanie 72h..

Sorry, czy po aktualizacji Miui Eu stracę roota? Chcę przejść z andka 7 na 8 i wyczyścić cache i dalvik (zalecane), a wcześniej aktualizacja twrp (wymagane).
Root potrzebny mi jest do Google Camera.
Z góry dzięki.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Stracisz, doinstaluj sobie roota zaraz po instalce aktualizacji.

• Like 1

Wróciłem do "xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1".

Jak ktoś sobie poradzi z problemem na Mi4c:

Screenshot_2018-03-24-15-34-59-780_com.android.settings.png

to poproszę o info:

Cześć, kurier dopiero idzie z moim Mi Mixem 2 ale już uzyskałem zgodę na odblokowanie (po kliknięciu Unlock Now pojawia się strona z linkiem do pobrania, zgoda pojawiła się w jakąś godzinę). Mam pytanie, czy można jakoś pominąć to czekanie 72h z kroku 6.5.2? 

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 3 Pro. Na wstępie chce podziękować Twórcom za poradnik odblokowania BL - przydał się bardzo. 

Wczoraj wieczorem odblokowałem mój telefon, chciałbym tylko opisać kilka drobnych uwag - może komuś się przydadzą.

• Założyłem konto Xiaomi, wpisałem wszyskie dane aby mieć 100% status bezpieczeństwa konta, zalogowałem się na to konto w telefonie i dopiero wtedy wysłałem prośbę o odblokowanie BL. Było to w czwartek wieczorem, SMS z akceptacją przyszedł w nocy z czwartku na piątek, więc już po kilku godzinach.
  • Do telefonu wgrałem rom china dev i po uruchomieniu telefonu ponownie zalogowałem się na moje konto Xiaomi
  • Pobrałem MiFlash Unlock i spróbowałem odblokować BL - proces zatrzymał się przy 99% i wyświetlił komunikat, że muszę poczekać jeszcze 52 godziny. Oczywiście moja wina, nie doczytałem, że trzeba poczekać 72 godziny na możliwość odblokowania. To niestety tak działa, te 72 godziny na romie china dev to był mały koszmar :)
  • Jeśli wcześniej zalogujemy się na konto Xiaomi w telefonie, (jeszcze przed wysłaniem prośby o odblokowanie) to te 72 godziny liczą się już od momentu otrzymania SMSa z akceptacją - przynajmniej u mnie tak było.
  • Po upływie 72 godzin, odblokowanie przeszło bezproblemowo. Natomiast wgranie TWRP było troszkę stresujące - po wydaniu komendy "fastboot flash recovery twrp.img" pomimo komunikatu o powodzeniu operacji, po ponownym uruchomieniu telefonu wykonałem komendę "adb reboot recovery" i włączyło się standardowe Mi recovery !!  I tu znowu mój zonk, Pirzu w swoim videoporadniku dokładnie opisał co trzeba zrobić : więc najpierw "fastboot flash recovery twrp.img"  a potem "fastboot boot twrp.img", kilka sekund i w telefonie włączyło się TWRP. Ufff ... :)
  • Pirzu robił też formatowanie partycji data po wgraniu TWRP (ale przed jego uruchomieniem). U mnie komenda "fastboot format userdata" wywalała błąd i nie dało się tego zrobić. Ale to nie problem, po wejściu do TWRP wipe -> format data -> yes i załatwione. TWRP sugeruje ponowne uruchomienie recovery. No to wchodzę w opcję reboot -> recovery w TWRP i znowu zonk : telefon wisi na logu MI. Na szczęście pomogło wyłączenie telefonu i uruchomienie recovery przy pomocy Vol+ i Power
  • Archiwum z softem MIUI polska wgrałem wcześniej na kartę microSD, więc w TWRP wipe wszystkiego z wyjątkiem karty microSD i instalacja. System odpalał się około 5 minut, wszystko śmiga rewelacyjnie.
  • Później z TWRP doinstalowałem SuperSU - też bezproblemowo.    

Odblokowywałem już wcześniej Motorole z serii Moto G i C  - cała zabawa z ADB i fastboot'em jest bardzo podobna - samo wgranie TWRP jest identyczne. Także wgranie softu china dev przez MiFlash jest banalnie proste. Jeśli mogę komuś pomóc to piszcie śmiało - z reguły wieczorami jestem online.

Pozdrawiam. Marcin

• Like 1

Potrzebuję wgrać TWRP + roota na Xiaomi Redmi 4x bodajże Santoni android 7.1.2 Global. Tylko że jest mały problem, nie mogę wyłączyć tel, bo wpada w bootloopa przy włączaniu. I wisi na logo Mi.
Aktualnie recovery jest jakieś chińskie i najgorsze jest to że nie idzie zrobić w nim kopii systemu. Ani też nie ma możliwości przywrócenia danych, po tym jak przypadkowo się wyłączy.

Zgodę na odblokowanie bootloadera mam, tylko ciężko z czasem, żeby to ogarnąć.

No to najpierw musisz mieć czas na odblokowanie bl, bez tego nie wygrasz twrp.

• Like 1

Minęło więcej niż powinno da się to zrobić za pomocą CMD/ADB bo tak jak mówię nie chce ryzykować utratę danych. Jak tel po tym pliku się nie włączy.

Cześć,

Przerobiłem już trochę Xiaomi, ale pierwszy raz widzę coś takiego : 

image.thumb.png.54463dd022492cb9ea0a3bff6ab5b9ef.png

312 h ? Czy coś się zmieniło ?? 

Konto odblokowane, wcześniej nie było problemów z innymi telefonami. Teraz Redmi Note 5 6/64

10 godzin temu, ghostman7 napisał:

Potrzebuję wgrać TWRP + roota na Xiaomi Redmi 4x bodajże Santoni android 7.1.2 Global. Tylko że jest mały problem, nie mogę wyłączyć tel, bo wpada w bootloopa przy włączaniu. I wisi na logo Mi ...

Sorry za być może głupie pytanie, ale jak włączyłeś swój telefon skoro twierdzisz że nie włącza się ?? Albo zapytam inaczej : od kiedy tak się dzieje, czy coś robiłeś z telefonem ?? Bo taki objaw jest raczej dziwny.

A jeśli chodzi o dane, to MiFlasher ma opcję pozostawienia danych użytkownika nietkniętych - przeflaszuj telefon MiFlasherem z opcją "save user data",  i wrzuć od razu china dev. Zgraj swoje dane, odblokuj BL i wgraj TWRP. A potem to już co chcesz - albo wgrasz sobie z powrotem globala albo miuipolska.

Sorry za być może głupie pytanie, ale jak włączyłeś swój telefon skoro twierdzisz że nie włącza się ?? Albo zapytam inaczej : od kiedy tak się dzieje, czy coś robiłeś z telefonem ?? Bo taki objaw jest raczej dziwny. A jeśli chodzi o dane, to MiFlasher ma opcję pozostawienia danych użytkownika nietkniętych - przeflaszuj telefon MiFlasherem z opcją "save user data",  i wrzuć od razu china dev. Zgraj swoje dane, odblokuj BL i wgraj TWRP. A potem to już co chcesz - albo wgrasz sobie z powrotem globala albo miuipolska.

Już tłumaczę o co chodzi.. Kupiłem Redmi 4X przez OLX. Niestety nr sprzedającego jest cały czas wyłączony, nie miałem wyjścia, musiałem ominąć weryfikację konta Xiaomi. Ale jak go wyłaczę tel wpada w bootloopa i wisi na logo Mi. Nie wiem co gość z nim robił, i nie bardzo wiem co z tym dalej, bo tak jak wyżej napisałem. Nie mam kontaktu ze sprzedającym

Możesz sprawdzić na najbliższym posterunku czy ktoś za nim nie tęskni. ;)

3 godziny temu, ghostman7 napisał:

Już tłumaczę o co chodzi.. Kupiłem Redmi 4X przez OLX. Niestety nr sprzedającego jest cały czas wyłączony, nie miałem wyjścia, musiałem ominąć weryfikację konta Xiaomi. Ale jak go wyłaczę tel wpada w bootloopa i wisi na logo Mi. Nie wiem co gość z nim robił, i nie bardzo wiem co z tym dalej, bo tak jak wyżej napisałem. Nie mam kontaktu ze sprzedającym emoji53.png

No tak, kupowanie na odległość przez OLX ...  To delikatnie mówiąc niezbyt rozsądne - po to jest aby kupować lokalnie - czyli sprawdzasz telefon przy sprzedającym. Na Allegro są chociaż jakieś pozory bezpieczeństwa, masz dane kontrahenta, komentarze itp. a na OLX jest totalna dzicz :( Sprawdź bazy skradzionych telefonów po IMEI bo faktycznie może być niewesoło. Gdyby sprzedający "tylko" zapomniał się wylogować, to nie robiłby problemów z kontaktem aby to odkręcić ... 

Edited by Marchelius
literówki :)
  • Like 1

A jak sprawdzić nr Imei? Nie wiem czy w ogóle wie że nie mam jego loginu i hasła do uruchomienia tel. Po prostu ma wyłączony tel.

Dnia 11.04.2018 o 14:58, ahr napisał:
Możesz sprawdzić na najbliższym posterunku czy ktoś za nim nie tęskni.

No tak..to jak iść z workiem zioła na posterunek

• Like 1

A ja dzisiaj podłączam telefon w fastboot pod miunlock i takie padaki :D

Ostatnim razem szło bez problemu. Co chińczycy znów wymyślili tym razem? :D:D Przy pierwszych dwóch telefonach i oporem jaki przeszedłem aby wgrać xiaomi.eu się wkurzałem i kląłem na nich jak trza. Po 3 już mnie to bawi, że jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło zrobić bez problemu. Uśmiałem się. 

W każdym razie, coś wiadomo?

Bez tytułu.jpg

.

Edited by martin3z

Nie masz problemu z siecią jakiegoś? Ewentualnie ponownie miflasha odpalić?

Redmi 4x miui global stable 8.2, zgoda na odblokowanie BL jest, opcje programistyczne włączone, zdjęcie blokady oem włączone, po wejściu w Stan odblokowania mam tak5afc76ab0ca23_Screenshot_2018-05-16-19-39-14-037_com.android.settings1.thumb.png.801554d537925ba81b25e1dbb4458c07.png

Dopatrzyłem się tam w tych ciemnościach przycisku dodaj urządzenie do konta, wyświetla info o przygotowaniu a po chwili połącz z siecią i spróbuj ponownie, a dane komórkowe i wi-fi włączone. Jakiś pomysł ktoś, coś ?

@Orjon daje wyloguj, pyta o zachowanie danych w chmurze , daję opuść, pojawia się miejsce na wpisanie hasła, wchodzę w Stan odblokowania i jest bez zmian, wracam do konta xiaomi i znów mogę się wylogować, chociaż hasła nie wpisywałem po poprzednim wylogowaniu.

No dobra doczytałem, że do zdjęcia blokady BL wymagane jest wgranie najnowszego oprogramowania, ja mam global stable 8.2.12 a przez OTA wpycha mi się 8.5.2, więc też nie najnowsze, chociaż życzeniowo zakładam, że po aktualizacji do 8.5.2 dostanę najnowsze. Czytam jednak o tych nowych wersjach i chciałbym po odblokowaniu wrócić do tej co mam. Mam zablokowany BL, więc nie mam twrp, kopię zrobiłem korzystając z narzędzia kopia zapasowa w ustawieniach, zajmuje ona 289MB, trochę mało, biorc pod uwagę rozmiar nowych wersji rzędu 1,3GB. Czy ta moja kopia wystarczy do powrotu po odblokowaniu BL do aktualnie posiadanej wersji? Czy taki powrót nie spowoduje zablokowanie BL ?

Edited by wlader
Nowe pytania

Witam, jestem świeżak więc nie krzyczcie, mam problem z odblokowaniem bootloadera, ponieważ nie wyświetla mi się strona z formularzem:

po wejściu na strone http://www.miui.com/unlock/index_en.html, zalogowaniu sie na konto, 

i kliknięciu niebieskiego przycisku "Unlock Now" przenosi mnie od razu na strone: 

http://en.miui.com/unlock/download_en.html czyli z zielonym przyciskiem do sciagniecia programu "Mi Unlock"

podejrzalem na filmikach na ytb, że strona z formularzem to http://en.miui.com/unlock/apply.php

ale po wklejeniu  jej do przegladarki wyskakuje mi tylko komunikat "No input file specified."

Co robię źle ?

5 minut temu, blackbird napisał:

Co robię źle ?

Nic. Twoje konto ma już pozwolenie na odblokowanie bootloadera.