Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

29 minut temu, Karls napisał:

To jak mogłeś ręcznie zaktualizować xiaomi.eu to tym bardziej masz odblokowany BL. Ci do konta to sami z siebie zgody nie cofają, bo i po co?

Czasami jak zgoda nie była skonsumowana, to sama z siebie wygasa. Jak przynajmniej raz się odblokuje, już nie. Kolega zgodę miał, albo ma (bo nie skorzystał) i ktoś mu odblokował nieoficjalnie.

No to najprościej przejść na stronę odblokowania - jak jest formularz a nie link do pobrania narzędzi to znaczy, że faktycznie mogli coś cofnąć.

problem mam...
jakis czas temu zgłosiłem sie do programu odblokowania bootloadera. dostałem zgode, odblokowałem.

dzis zabrałem sie za zmianę softu na najnowszy - z 6.12.22 na najnowszy dostępny na ten dzien (Mi4c)

wgrałem nowe twrp, odpalam twrp, instaluje soft, restart telefonu i... logo mi, restart, logo mi, restart i tak w kółko. ok, myślę sobie: bootloader sie zablokował. odpalam mi unlock tool, loguje sie na własne konto, odpalam telefon w fastboot, klikam odblokuj i... no i nic. 

27935219_2080444685304247_669015418_n.png?oh=d5cfa9b740f51c455eb65ef604deb7d7&oe=5A834DD5

napisałem do supportu xiaomi, żeby mi zdalnie odblokowali telefon i w tym momencie pomysły  mi się skończyły. mogę zrobić coś więcej? nie mogę (ew. nie wiem jak) wypełnić nowego formularza zgłoszeniowego z prośbą o odblokowanie :/

21 godzin temu, Coati napisał:

problem mam...
jakis czas temu zgłosiłem sie do programu odblokowania bootloadera. dostałem zgode, odblokowałem.

dzis zabrałem sie za zmianę softu na najnowszy - z 6.12.22 na najnowszy dostępny na ten dzien (Mi4c)

wgrałem nowe twrp, odpalam twrp, instaluje soft, restart telefonu i... logo mi, restart, logo mi, restart i tak w kółko. ok, myślę sobie: bootloader sie zablokował. odpalam mi unlock tool, loguje sie na własne konto, odpalam telefon w fastboot, klikam odblokuj i... no i nic. 

27935219_2080444685304247_669015418_n.png?oh=d5cfa9b740f51c455eb65ef604deb7d7&oe=5A834DD5

napisałem do supportu xiaomi, żeby mi zdalnie odblokowali telefon i w tym momencie pomysły  mi się skończyły. mogę zrobić coś więcej? nie mogę (ew. nie wiem jak) wypełnić nowego formularza zgłoszeniowego z prośbą o odblokowanie :/

Musisz ponownie wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloader. Pomimo ze zgodę otrzymałem od dwóch tygodni nie mogę odblokować BL (patrz moj posty wyżej), mam ten sam problem co ty.

Dnia 8.02.2018 o 22:01, Orjon napisał:

@mi_user wedle 4pda i en.miui.com to problem tej wersji developerskiej, próbuj przez EDL (powinien działać) wgrać albo starszy dev albo china stable i odblokować

Próbowałem juz wszystkich wersji China DEV, Stable które udalo mi sie pobrać, niestety problem ponawia sie za każdym razem. Sprawdziłem to na dwóch komputerach, żeby wyeliminować problem z softwarem. Wydaje mi sie ze to tzw. "server issue", tylko nie wiem, chyba muszę do nich napisać do supportu już teraz bo nie mam pomysłu.

Na razie wróciłem do 6.12.22

Dnia 8.02.2018 o 21:03, FromWP napisał:

A próbowałeś innego programu do VPN, podobno Flit VPN (ze sklepu) działa bez problemu. Tylko niepokojący jest ten komunikat z MiUnlocka, że na tym koncie nie można odblokować tego urządzenia.

Ja tuneluje ruch dla całej sieci na drugim routerze, tam to działa bez zarzutu ale niestety tutaj nic to nie zmieniło. Przez 15 sekund wisiał na 99%, następnie znowu failed.

log.jpg

Edited by mi_user

No właśnie chciałem jakoś sprawdzić czy zgoda nadal jest na koncie, bo nie mam formularza tylko odrazu link do programu. 

Bo jest dokładnie tak jak pisze kolega FromWPDostałem zgodę ale zdążyłem odblokować nieoficjalnie. 

Na prawdę nie da sie tego sprawdzić na koncie xiaomi ?

@roger09 - nie ma formularza, jest link do pobrania = masz zgodę. ew. sprawdź MiUnlock - jeśli nie ma komunikatu o niewspieranym urządzeniu i pokazuje się po zalgowaniu telefon i opcja Unlock to masz

@faflok14 - jak masz link do pobrania MiUnlock to masz zgodę. jak nie to pokaż screen bo skąd mamy wiedzieć co masz ;)

Edited by Orjon
  • Thanks 1

Mam Mi 4C i problemy z bl jak wyżej mają koledzy. Troche przekopałem różnych for i doszedłem do wniosku że nic innego niepozostaje jak czekać i co jakiś czas próbować odblokować miui unlockiem (zgodę mam ok tygodnia). Obecnie siedze na miuipolska 6.12.22 ten ma niezablokowany bl. Po wgraniu 8.2.1 telefon łapie bootlopa. Sądzę że jak go odblokuję to pójdzie dalej. Będę co tydzień próbował odblokowywać bo codziennie próbować wgrywać 8.2.1  i mieszać tymi romami to za dużo roboty.

19 godzin temu, loader77 napisał:

Mam Mi 4C i problemy z bl jak wyżej mają koledzy. Troche przekopałem różnych for i doszedłem do wniosku że nic innego niepozostaje jak czekać i co jakiś czas próbować odblokować miui unlockiem (zgodę mam ok tygodnia). Obecnie siedze na miuipolska 6.12.22 ten ma niezablokowany bl. Po wgraniu 8.2.1 telefon łapie bootlopa. Sądzę że jak go odblokuję to pójdzie dalej. Będę co tydzień próbował odblokowywać bo codziennie próbować wgrywać 8.2.1  i mieszać tymi romami to za dużo roboty.

Ja wrocilem do 6.12.22 z tym ze bootloader mialem juz odblokowany. Daj znac jak Ci sie uda to odblokowac BL na nowym MIUI.

10 godzin temu, Karls napisał:

A jak wgrałeś miuipolska na zablokowany bl?

Tryb fastboot, w fastbocie komenda fastboot oem edl (gaśnie ekran) uruchamiam miflash i flashuje chinski rom 5.12.coś tam (odblokowany bl bo te telefony oryginalnie niemiały blokowanego dopiero później chinczycy zablokowali). Wgrywam twrp potem miuipolska 6.12.22. Udało mi się wgrać rom 7.2.9 który chodził (bl się zablokował) ale teraz go niewgrywam bo miałem jakieś problemy z google play (chodził dopóki się niezaktualizował po aktualizacji pisało ciągle "oczekiwanie na wifi").

Jak odblokuje i wszystko pójdzie to dam znać

Edited by loader77

Hej, jestem tu nowa i chciałabym poprosić o pomoc w odblokowaniu bootloadera. Mam telefon Xiaomi Redmi 3. W niedzielę wysłałam prośbę o pozwolenie na odblokowanie. W poniedziałek dostałam sms-a i od tego czasu walczę i nic mi z tego nie wychodzi. Robię wszystko wg poradnika.

Po uruchomieniu MiFlashUnlock po zalogowaniu się na moje konto Xiaomi i po połączeniu telefonu wciskam unlock i dochodzi do 50% i wyskakuje napis: "Couldn`t unlock".

Jaki masz błąd? Chodzi o informację pod Couldn't unlock.

tapnięte z Redmi 4a

Nie mam pojęcia :)
Wersja MIUI?
@Mskrapi1980 możesz, nie musisz - będziesz miał na pewno Oreo, trochę nowych funkcji, ale też mogą się pojawić bugi czego trzeba mieć świadomość.
tapnięte z Redmi 4a

Edited by Orjon

Telefon kupiony był w sklepie internetowym z wgranym MiuiPolska, więc pewnie ktoś go już musiał odblokowywać ale gdy sprawdzam programem Minimal ADB and Fastboot to przy device unlocked napisane jest false.

Screenshot_2018-02-15-18-48-59_com.android.settings.jpg

29 minut temu, Eszforcik napisał:

z wgranym MiuiPolska

To nie jest rom Miuipolska, tylko jego wietnamska przeróbka na rom fastboot który można było wgrać na zablokowany bl. Masz zablokowany bl i na tym romie nie odblokujesz. Można wgrać globala stable, lub dev w trybie download Miflashem i potem ewentualnie odblokować.

• Like 1

12 godzin temu, FromWP napisał:

To nie jest rom Miuipolska, tylko jego wietnamska przeróbka na rom fastboot który można było wgrać na zablokowany bl. Masz zablokowany bl i na tym romie nie odblokujesz. Można wgrać globala stable, lub dev w trybie download Miflashem i potem ewentualnie odblokować.

Dzięki za odpowiedź :) Wgrałam globala Miflashem a dziś spróbuję odblokować. Mam jeszcze pytanie skąd wiedziałeś, że to jest wietnamska przeróbka. Można to gdzieś sprawdzić? Mam jeszcze jeden telefon i chętnie bym się dowiedziała czy też nie jest jakąś przeróbką ;)

@Eszforcik Wiedziałem, bo się z tym romem spotkałem, a w zrzucie info o telefonie Wietnamczyk się podpisał "Miui by ManhIT". Kiedyś jak nie było innych romów na zablokowany bl, często sprzedawcy to instalowali.

4 godziny temu, FromWP napisał:

@Eszforcik Wiedziałem, bo się z tym romem spotkałem, a w zrzucie info o telefonie Wietnamczyk się podpisał "Miui by ManhIT". Kiedyś jak nie było innych romów na zablokowany bl, często sprzedawcy to instalowali.

Od początku wydawał mi się podejrzany ten Miui by ManhIT. W sumie nie miałam z telefonem żadnych problemów ;)

20 minut temu, Eszforcik napisał:

W sumie nie miałam z telefonem żadnych problemów ;)

Bo to praktycznie rom eu z dodanym rootem i przerobiony na fastboot. Raczej niczego złego w nim nie było.

Cześć (jestem nowy hehe).

Co do czasu decyzji o możliwości odblokowania.

Ja napisałem dość fajny tekst w prośbie o odblokowanie (coś w stylu że jestem nowym użytkownikiem forum -przez to 0 postów, że wyczytałem z www miuipolska.pl że mam zablokowany bootloader a chciałem go odblokować bo słyszałem że ROM MIUI Polska jest lepiej spolszczony etc i jest to jedyny ROM PL zatwierdzony przez Xiaomi - hehe). Miałem konto założone na xiaomi na 100% (z podaniem nr tel etc) i 0 postów na forum.

Pozwolenie dostałem w ciągu ok. 5 min :D - z sms'em na tel.

Kij z tym że jeszcze nie mam żadnego tel Xiaomi (przymierzam się do Redmi note 4 64 - ale czekam na koniec umowy abo).

Mam nadzieję, że po czasie będę mógł tel odblokować.

W ogóle już czytałem na forum temat odblokowanie bootloadera a utrata gwarancji... ktoś ma jeszcze jakieś potwierdzone info jak to jest? (tel na 90% będzie brany z Play).

A jeszcze jedno, czy odblokowanie bootloadera zagraża jakoś szczególnie naszemu tel? Mam na myśli jakieś zewnętrzne ataki/przejęcie danych itp...?

Co tam wpiszesz nie ma znaczenia, ja wpisałem trzy słowa i SMS przyszedł równie szybko. To że masz pozwolenie nie znaczy, że od razu odblokujesz bl. Jak będziesz miał tel to musisz go powiązać z kontem w mi unlock i dopiero od tego momentu lecą 72 godziny, które musisz odczekać. Te 72 godz to jak masz szczęście, niektórzy musieli czekać 360 h.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Witam, chce zrobić aktualizację mojego RN4x, według tego poradnika. Niestety napotkałem na pierwszą przeszkodę, przy odblokowywaniu bootloadera. Czy ktoś miał podobny problem? Ewentualnie czy mogę zrobić aktualizację bez odblokowania bootladera? Aktualna wersja MIUI Global 8.2.10.0 (czyli dość stara)

unlock.jpg

40 minut temu, dziub3r napisał:

Witam, chce zrobić aktualizację mojego RN4x, według tego poradnika. Niestety napotkałem na pierwszą przeszkodę, przy odblokowywaniu bootloadera. Czy ktoś miał podobny problem? Ewentualnie czy mogę zrobić aktualizację bez odblokowania bootladera? Aktualna wersja MIUI Global 8.2.10.0 (czyli dość stara)

unlock.jpg

Sprubuj napisać tylko imię albo tylko nazwisko...

1 godzinę temu, dziub3r napisał:

unlock.jpg

Musisz wpisać nazwę która widnieje w telefonie przy Konto Xiaomi

Instalujesz xiaomi.eu, że odblokowujesz (odblokowanie usunie wszystko z telefonu)? Jak chcesz zaktualizować tylko Global, to chyba nie trzeba tego robić.