Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

Sprawdzaj co kilka godzin - SMSy często nie przychodzą, a zgoda jest.

tapnięte z Redmi 4a

4 godziny temu, Orjon napisał:

Sprawdzaj co kilka godzin - SMSy często nie przychodzą, a zgoda jest.

tapnięte z Redmi 4a

Wczoraj otrzymałem SMS. Dziękuje tymczasowo za pomoc :D Być może będe jej jeszcze potrzebować. Przepraszam Moderatora za umieszczenie wcześniej kolejnego mojego postu pod postem bez modyfikacji treści.

Dnia 6.01.2018 o 18:31, SkromnyNick napisał:

Dlaczego niektórzy muszą czekać 360h na odblokowanie BL? Niedługo dostanę R5+ i nie chcę czekać więcej niż wymagane 72h:-)

Pamiętam, że gdzieś kiedyś przeczytałem, żeby konto w telefonie dodawać przez chińskiego VPN'a. Prawda to?

Niestety mam ten sam ból. To tylko ~15 dni... :x Tragedia. Ogólnie MIUI mi nie leży, jednak MIUI polska wygląda ciekawiej. Mam tylko nadzieję, że po 358 h odblokują.

Czy pod Redmi Note 5A jest dostępny np ROM od z Lineage OS?

Czy jest dostępny MIUI 9 polska pod w/w smartfon? Na www znalazłem tylko MIUI 8.1.1.

Jeśli ktoś ma to proszą o info. Dziękuję i czekamy...

Edited by dawidgc93

8.1.11 to przecież MIUI9. Numeracja beta jest inna niż Stable.

tapnięte z Redmi 4a

Hej. Kupiłem właśnie swój drugi telefon od xiaomi, a konkretnie mi note 2. Jak odblokować bootloader na drugim urzadzeniu? Zgodę już mam na odblokowanie w poprzednim redmi note 3 pro. Teraz muszę uzyskać zgodę na drugi telefon? A jeśli tak to jak? Według poradnika zgodę już mam więc nie pojawia mi się pole o wysłanie prośby do xiaomi. Konta drugiego zakładać nie chcę. 

Z tego co mi wiadomo to jeśli masz zgodę to logujesz się do konta X na tel. i postępujesz jak w poradniku z 1 strony. Obyś miał farta i czekał tylko 72h na łaskę o odblokowaniu. Ja dostałem karę na 360 h.

Hej.

Po zrotowaniu telefonu nie mogę się połączyć przez kabel USB (klikam kilka razy MTP).

Komp. nie widzi telefonu, pamięci wewnętrznej ani SD.

Dopiero po odpaleniu TWRP pojawia się jako dysk.

Miałem to samo i włączenie debugowania nic nie pomogło, wróciłem do global stable i wszystko działa.

Witam,

od kilku dni jestem posiadaczem Xiaomi mi6 w wersji Global Stable z androidem 7.1.1 i miui 9. Niestety nie mogę wgrać romu xiaomi.eu. Urządzenie nie chce się dodać do odblokowania w zakładce "Stan odblokowania Mi". Wyskakuje błąd 86006, najpewniej ze względu na Global Stable. Nie mogę jednak zmienić tego romu na Global dev lub China dev ze względu na zablokowany tryb EDL. Próbowałem dostać się do niego wszystkimi metodami znajdującymi się w internecie (http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/), bezskutecznie. Telefon reaguje na komendy takie jak: adb reboot edl ale zamiast przejść w tryb EDL, po prostu uruchamia się ponownie. Czy jest jakiś sposób na wgranie xiaomi.eu w tej sytuacji?

Witam, właściwie we wszystkich poradnikach jest napisane, że sms z kodem weryfikujący numer telefonu przychodzi 'za moment', czy tam 'po chwili'. 'Apply now' kliknąłem jakieś 1,5 h temu i do tej pory żadnego smsa z kodem nie otrzymałem, a z tego co przejrzałem temat, to chyba nikt nie miał takiego problemu. Uzbroić się w cierpliwość i jeszcze kilka godzin poczekać, czy wysyłać jeszcze raz prośbę o zweryfikowanie mojej prośby?

16 minut temu, kruchy1947 napisał:

Witam, właściwie we wszystkich poradnikach jest napisane, że sms z kodem weryfikujący numer telefonu przychodzi 'za moment', czy tam 'po chwili'. 'Apply now' kliknąłem jakieś 1,5 h temu i do tej pory żadnego smsa z kodem nie otrzymałem, a z tego co przejrzałem temat, to chyba nikt nie miał takiego problemu. Uzbroić się w cierpliwość i jeszcze kilka godzin poczekać, czy wysyłać jeszcze raz prośbę o zweryfikowanie mojej prośby?

Uzbroj sie w cierpliwosc...ja dostalem SMS w srodku nocy..

Mi SMS nie przyszedł. Wejdź na stronę MiUnlock i jeśli będzie link do ściągnięcia aplikacji, tzn że masz zgodę

No to nie złożyłeś wniosku najpewniej.
@Pitermaniak32, zainstaluj global dev przez apkę Aktualizacje, nie grzeb przez MiFlash ;) ściągasz plik zip (nie tgz, on jest pod fastboot/edl) i instalujesz po prostu z apki aktualizacje (aktualizuj z pliku)

tapnięte z Redmi 4a

Edited by Orjon

@Orjon Jeśli mówisz o tym, zeby pobrać global dev w zipie, wrzucić to do pamięci telefonu i odpalić przez apke aktualizacje, to powiedz który rom musze pobrać, bo dwa mi już nie weszły. Wywala błąd, ze wersja androida nie zgodna.

26942895_1800552156686862_1710005531_n.png

@Orjon 7.12.14 wszedł, co więcej urządzenie dodało się do odblokowania, ale w Mi unlock wyskakuje taki komunikat: "Couldn't unlock after 72 hours of trying to unlock the device".
Czy to znaczy ze musze czekać 72 godziny z jakiegoś powodu?

To standardowy komunikat. Odczekaj zatem 72h i odblokuj po prostu. Potem już normalnie ;-)

tapnięte z Redmi 4a

Tak jest. I - jako że to Oreo - wgraj najnowsze oficjalne TWRP.

tapnięte z Redmi 4a

Przechodzę na xiaomi.eu ze względu na bug związany z głośnością audio na słuchawkach. W wersji którą miałem maksymalna głośność aktywowała się gdy zmieniło się aplikacje do odtwarzania muzyki po jej odpaleniu, w przeciwnym razie było bardzo cicho. Na tym co teraz wgrałem przełączenie aplikacji do odtwarzania nic nie daje, cały czas jest cicho. Mam nadzieje że na eu bedzie wszystko w porządku.

Hej!

Z tego, co widzę mam dokładnie taki sam problem co @Pitermaniak32. Używam nawet dokładnie tak samo oznaczonego softu(wersja Android 7.1.1 NMF26X, MIUI Global 9.0.1.0). Również nie mogę przypisać urządzenia do konta z powodu błędu 86006.

Pobrałem system podlinkowany przez @Orjon, lecz kiedy wybieram paczkę z pamięci urządzenia celem aktualizacji otrzymuję następujący komunikat:

Screenshot_2018-01-17-23-23-23-742_com.android.updater.thumb.png.975a5c3cb91308ac0945a809d3697212.png

Rozumiem, że ten soft spokojnie można instalować przez aplikację służącą do aktualizacji na urządzeniu z zablokowanym bootloaderem? Jakieś pomysły, co w tej sytuacji zrobić? Może system pobrał się uszkodzony :x

@Razr Miałem to samo z innym softem, a na jeszcze innym wyskakiwał błąd wersji androida. Poszło z tym recovery 7.12.14 od orjona. Wrzucałem go po prostu do pamieci wewnetrznej (bez folderu), a pozniej robiłem aktualizacje z pliku i tyle. Powiedz prosze, jak gra twoje xiaomi? Czy jak dasz słuchawki na maksa to robi się bardzo głosno, tak ze uszy zaczynają boleć, czy jest po prostu jakoś tak przeciętnie?