Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Zenderable

Recommended Posts

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem telefonu Mi6 i pomimo, że już trzy dni temu powiązałem konto i telefon nadal nie mogę odblokować bootloadera. Telefon kupiłem na Ibuygou z wgranym MIUI Global 9.0 Stabilna. Czytałem że u innych posiadaczy przy próbie odblokowania pojawiała się liczba godz. po upływie których można tego dokonać. U mnie nic się nie pojawia tylko cały czas prosi o powiązanie telefonu z kontem.

Pozdrawiam

Bez nazwy.jpg

W tym problem że w ciągu tych kilku dni kiedy posiadam telefon zrobiłem już to chyba z 10 razy.

Przed chwilą, wilczakr napisał:

W tym problem że w ciągu tych kilku dni kiedy posiadam telefon zrobiłem już to chyba z 10 razy.

Dodam że na telefonie jestem zalogowany na swoim koncie a podczas dodawania pojawia się jakiś kod i kilka chińskich znaczków.

Jakieś 2 tygodnie temu wypełniłem formularze o odblokowanie bootloadera dla kont żony i córki.

Każdorazowo potwierdziłem kodem, który przyszedł SMS-em.

Niestety później zapadła cisza i obie moje Panie zgodnie twierdzą, że nie otrzymały SMS-a z informację o odblokowaniu bootloadera.
Czy można w jakiś sposób sprawdzić status sprawy?

@Bajlif Pkt 6 poradnika to wyjaśnia:

6. Po otrzymaniu monitu "akceptującego" na sms, następnym krokiem będzie pobranie naszego narzędzia do odblokowywania:

http://en.miui.com/unlock/download_en.html

Nie zawsze taki monit przychodzi, dlatego warto sprawdzić to samemu wchodząc na stronę odblokowania. Jeśli będzie o tym, że podanie jest rozpatrzane to jeszcze zgoda nie została uzyskana. Jeśli pojawi się link do pobrania MiUnlock, to znaczy, że zgoda została udzielona.

Edited by piskor
  • Like 1
  • Thanks 1

Zainstalowałem MIUIPL i mam pytanie. Bootloader odblokowany, TWRP wgrane i i MIUI xiaomi.eu najnowsze.

Nie straciłem żadnych danych - z globala zrobił się miuipolska - zmieniło się kilka opcji+wszystko jest spolszczone.

Jedyny problem jaki został to brak ROOTa, chciałem zainstalować SUPERSU, ale nie mam dalej uprawnień ROOTa...

Ktoś wie dlaczego? Z tego co wiem ROOT był po wgraniu XIOAMI ROMU PL do innego telefonu. Jak teraz zrobić ROOTa?

Nie wgrywałem, instalowałem zgodnie z instrukcją i myślałem, że będę miał normalnie już ROOTa a tutaj nie ma... Jest jakiś tutorial do wgrania ROOTa? Czy SuperSU? Na innym Xiaomi miałem SuperSu i z tego co pamiętam, zainstalowałem PL MIUI, przeszedłem do GooglePlay i ściągnąłem SuperSu i miałem już roota...

Czy po powrocie do MIUI Global przez MiFlash i zaznaczeniu opcji zablokowania bootloadera, to w przypadku ewentualnego powrotu do MIUI Polska czy innego romu który wymaga odblokowanego bootloadera, trzeba znowu wysyłać prośbę o odblokowanie? Czy po prostu normalnie juz MiFlashem odblokować?

Chcę odblokować telefon tacie. Na swój telefon miałem zgodę już dawno. Teraz:

a ) Daję prośbę na swoje konto, podpinam je i z niego odblokowuje - potem czyszczę telefon i podpinam konto taty - zadziała?

b ) Muszę założyć mu konto, wysłać prośbę, poczekać itd.?

5 minut temu, SphunaR napisał:

Chcę odblokować telefon tacie.

Logujesz telefon na swoje konto i odblokowujesz, o ile minęło ponad 30 dni od odblokowania poprzedniego. Nie musisz potem czyścić telefonu, wystarczy że wylogujesz się w nim ze swojego konta i zalogujesz na jego.

• Like 2

Witam. Kilka godzin temu założyłem konto Xiaomi i wypełniłem formularz w celu odblokowania bootloadera. W tym momencie na stronie odblokowywania wyświetla mi się link do pobrania MiUnlock. Możliwe aby udało się odblokować bootloader w 3 godziny? Monit akceptujący na sms nie przyszedł.

15 minut temu, Epcek napisał:

Witam. Kilka godzin temu założyłem konto Xiaomi i wypełniłem formularz w celu odblokowania bootloadera. W tym momencie na stronie odblokowywania wyświetla mi się link do pobrania MiUnlock. Możliwe aby udało się odblokować bootloader w 3 godziny? Monit akceptujący na sms nie przyszedł.

Tak. Zgoda potrafi dotrzeć nawet w ciągu kilku minut od wysłania aplikacji. SMS zwrotny rzadko dociera.

Teraz i tak (od wydania zgody) musisz poczekać 72 godziny. Nie uda się odblokować bootloadera wcześniej.

• Like 2

Cześć wszystkim,

mam dwa Xiomi Mi5 ( mój i dziewczyny ) z którymi mam spory problem. Na razie "bawię się" tylko swoim. Utowrzyłem konto xiomi i chciałem wysłać formularz zgłoszeniowy, tak jak opisane jest to w poradniku, ale po kliknięciu w link wyskakuje mi tylko bardzo krzaczasta chińska strona. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że nie da się zmienić loklalizacji na polskę na moim urządzeniu - po prostu nie ma jej do wyboru. Nie ma też np niemiec czy anglii. Język polski jest, czasem pojawiają się jakieś niedotłumaczone rzeczy. Nie bawiłbym się w ogóle w takie rzeczy, ale mój xiomi nie jest specjalie za pan brat  z ustalaniem lokalizaji przez GPS ( ustawi ale się zgubi po kilku min ) a także zajada bateryjkę szybciej niż dziki żołędzie. Wersja softu : MIUI Global 7.2.8.0.0 ( maacndb ) (stabilna).  Chciałem go aktualizować przez skopiowanie nowego Miui do pamięci tel ( przez wi fi stały komunikat że aktualizacje niedostęopne ), ale ten sposób nie działa. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc z tym tematem mogę nawet zapłacić - bardzo mi zależy :)

pozdrawiam :)