Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

Cześć,

Na swoim Mi koncie odblokowałem już jeden telefon. Teraz chcę kupić mamuśce R4x i ponieważ oczekiwanie na kod może trwać kilka dni chcę już zawnioskować o kod do odblokowania. Na stronie http://en.miui.com/unlock/download_en.html nie mam już formularza z nazwiskiem i nr tel do wypełnienia, tylko od razu mam link do pobrania narzędzia do odblokowania. Teraz pytanie, czy jakoś inaczej mam aplikować po kod, czy może na moim koncie mogę bez oczekiwania odblokować drugi telefon?  

Najpierw muszę tel kupić ;) Będzie w poniedziałek, więc uwzględniając 72h pewnie koło środy/czwartku wleci MIUI Polska :D

Jeżeli wszystko pójdzie gładko i nie będę potrzebował pomocy w międzyczasie, to opiszę, jak poszło.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!

• Like 1

31 minut temu, lokaro58 napisał:

nazwa modelu zmieniła  się na redmi note 4x?

Normalne. Zainstalowałeś przerobiony chińsli rom dla chińskiego note 4x. Chiński note 4x jest na Snapdragonie, a note 4 na Mediateku. Dlatego nazwa się zmieniła.

• Like 1

Nie znalazłem rozwiązania problemu „10008” na tym forum. Problem rozwiązałem go sam używając programu PlexVPN na danych mobilnych a wifi miałem wyłączone!!!

• Like 1

Kilka osób miało ten problem, wątek był - u wszystkich działa PlexVPN ;)

• Thanks 1

Witam. Dzisiaj próbowałem odblokować mój bootloader i wgrać miui Polska gdy stało się to :

Załączam zrzuty z wersji systemy i ustawien programisty. Na stronie Xiaomi uzyskałem zgodę na odblokowanie , dostałem smsa.(Próbowałem też na transmisji danych z tym samym rezultatem).Screenshot_2017-12-18-16-57-25-522_com.android.settings.thumb.png.67c398eefc3936a2da9448e95276c1df.pngScreenshot_2017-12-18-16-56-53-208_com.android.settings.thumb.png.ed05ad191e3fb5e6d6a31898f132a1f9.pngScreenshot_2017-12-18-16-57-08-001_com.android.settings.thumb.png.1321b28e2408d23b7017aba69a37cd61.png

Z góry dziękuje za pomoc 

Wyloguj się z konta Xiaomi na telefonie i spróbuj ponownie, powinno przejść. Jak będzie błąd 86006 - zainstaluj Global Dev przez aktualizacje.

• Like 2

Nie. Ściągasz paczkę zip (pierwsza strona w google po wpisaniu mi6 miui) oznaczoną jako Global Developer. I wgrywasz ją przez aplikację Aktualizacje (opcja Aktualizuj z pliku...)

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem telefonu Mi6 i pomimo, że już trzy dni temu powiązałem konto i telefon nadal nie mogę odblokować bootloadera. Telefon kupiłem na Ibuygou z wgranym MIUI Global 9.0 Stabilna. Czytałem że u innych posiadaczy przy próbie odblokowania pojawiała się liczba godz. po upływie których można tego dokonać. U mnie nic się nie pojawia tylko cały czas prosi o powiązanie telefonu z kontem.

Pozdrawiam

Bez nazwy.jpg

Tak jak jest napisane, masz nie powiązane konto xiaomi z telefonem. Zaloguj się na konto w telefonie, powiaz konto i spróbuj jeszcze raz.

Wysłane z MI6

W tym problem że w ciągu tych kilku dni kiedy posiadam telefon zrobiłem już to chyba z 10 razy.

Przed chwilą, wilczakr napisał:

W tym problem że w ciągu tych kilku dni kiedy posiadam telefon zrobiłem już to chyba z 10 razy.

Dodam że na telefonie jestem zalogowany na swoim koncie a podczas dodawania pojawia się jakiś kod i kilka chińskich znaczków.

Błąd 86006? Jak tak to zainstaluj global dev i próbuj ponownie

tapnięte z Redmi 4a

• Thanks 1

Pierwsza strona w Google po wpisaniu mi6 miui, ściągasz wersję Global Developer i instalujesz poprzez aplikację Aktualizacje (aktualizuj z pliku)

tapnięte z Redmi 4a

• Thanks 1

Jakieś 2 tygodnie temu wypełniłem formularze o odblokowanie bootloadera dla kont żony i córki.

Każdorazowo potwierdziłem kodem, który przyszedł SMS-em.

Niestety później zapadła cisza i obie moje Panie zgodnie twierdzą, że nie otrzymały SMS-a z informację o odblokowaniu bootloadera.
Czy można w jakiś sposób sprawdzić status sprawy?

Mój kolega przy Redmi 4X też nie dostał smsa i podjął próbę odblokowania i się okazało że można.

@Bajlif Pkt 6 poradnika to wyjaśnia:

6. Po otrzymaniu monitu "akceptującego" na sms, następnym krokiem będzie pobranie naszego narzędzia do odblokowywania:

http://en.miui.com/unlock/download_en.html

Nie zawsze taki monit przychodzi, dlatego warto sprawdzić to samemu wchodząc na stronę odblokowania. Jeśli będzie o tym, że podanie jest rozpatrzane to jeszcze zgoda nie została uzyskana. Jeśli pojawi się link do pobrania MiUnlock, to znaczy, że zgoda została udzielona.

Edited by piskor
  • Like 1
  • Thanks 1

Zainstalowałem MIUIPL i mam pytanie. Bootloader odblokowany, TWRP wgrane i i MIUI xiaomi.eu najnowsze.

Nie straciłem żadnych danych - z globala zrobił się miuipolska - zmieniło się kilka opcji+wszystko jest spolszczone.

Jedyny problem jaki został to brak ROOTa, chciałem zainstalować SUPERSU, ale nie mam dalej uprawnień ROOTa...

Ktoś wie dlaczego? Z tego co wiem ROOT był po wgraniu XIOAMI ROMU PL do innego telefonu. Jak teraz zrobić ROOTa?

Nie wgrywałem, instalowałem zgodnie z instrukcją i myślałem, że będę miał normalnie już ROOTa a tutaj nie ma... Jest jakiś tutorial do wgrania ROOTa? Czy SuperSU? Na innym Xiaomi miałem SuperSu i z tego co pamiętam, zainstalowałem PL MIUI, przeszedłem do GooglePlay i ściągnąłem SuperSu i miałem już roota...

Oczywiście, że tak. Aktualizacje -> Uruchom w trybie Recovery albo wszystkie 3 przyciski (albo vol+ i power) powinno działać.

• Like 2
  • Thanks 1

Dzięki. Zainstalowałem SuperSU i teraz jest ROOT. Myślałem, że stracę wszystkie dane instalując bootloader/TWRP/MIUI/Root - jak w poprzednim Xiaomi - a tutaj wszystko zostało.

• Like 1

Czy po powrocie do MIUI Global przez MiFlash i zaznaczeniu opcji zablokowania bootloadera, to w przypadku ewentualnego powrotu do MIUI Polska czy innego romu który wymaga odblokowanego bootloadera, trzeba znowu wysyłać prośbę o odblokowanie? Czy po prostu normalnie juz MiFlashem odblokować?

Chcę odblokować telefon tacie. Na swój telefon miałem zgodę już dawno. Teraz:

a ) Daję prośbę na swoje konto, podpinam je i z niego odblokowuje - potem czyszczę telefon i podpinam konto taty - zadziała?

b ) Muszę założyć mu konto, wysłać prośbę, poczekać itd.?

5 minut temu, SphunaR napisał:

Chcę odblokować telefon tacie.

Logujesz telefon na swoje konto i odblokowujesz, o ile minęło ponad 30 dni od odblokowania poprzedniego. Nie musisz potem czyścić telefonu, wystarczy że wylogujesz się w nim ze swojego konta i zalogujesz na jego.

• Like 2