Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

Dziękuje za informacje,

Rozumiem że zgodnie z filmikiem z pierwszego posta:

1. Odblokowanie bootloadera

2. Założenie konta na Xiaomi i prośba o zgode na odblokowanie bootloadera

3. Instalacja bootloadera i tutaj moje pytanie, która wersje wybrać(jeśli mam Global Stable to wybieram Global Stable czy developer a może tak jak na filmiku China Developer?)? 

★ Xiaomi Mi 6 Latest China Developer Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest China Stable Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest Global Stable Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

13 minut temu, piterro86 napisał:

1. Odblokowanie bootloadera

2. Założenie konta na Xiaomi i prośba o zgode na odblokowanie bootloadera

Przeczytaj jeszcze raz i znajdź błąd w tym co napisałeś ;)

• Like 1

27 minut temu, piotrino napisał:

telefon będzie bezużyteczny mimo odblokowania bootloadera

Jak będzie odblokowany bl to nie do końca, bo zawsze możesz uruchomić w fastboot, wgrać twrp i np lineage.

• Like 1

Jak będzie odblokowany bl to nie do końca, bo zawsze możesz uruchomić w fastboot, wgrać twrp i np lineage.
Dzięki rozumiem. A czy w jakiś sposób można się zabezpieczyć przed tym?, pomijając blokowanie bootloadera z powrotem

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, piotrino napisał:

A czy w jakiś sposób można się zabezpieczyć przed tym

Nie, z odblokowanym zawsze można wgrać twrp i custom rom.

Mam wszystko przygotowane, ale jeszcze wolę się upewnić. Bootloader jest już odblokowany. Obecnie jeszcze jestem na Miui Global 8.5.4.0 Global. Pierwszy wgram MIUI Polska 7.11.9  na Android 7.1.2.

Rozumiem, kolejnym krokiem jest wgranie TWRP i przez niego wgrywam MIUI Polska, MIUI Global czy custom rom. Za każdym razem pobierając plik .zip z strony MIUI Polska czy MIUI.eu, tak?

Ostatnie pytania:

Po wgraniu custom romu i np powrocie do MIUI muszę się zalogować na konto?

Mogę jakoś powrócić do MIUI Global? OTA wtedy odpada i wgrywam aktualizacje przez recovery, tak?

Czy mogę śmiało wgrywać custom rom`y czy są jakieś ograniczenia dla zmian Android 7 czy Android 6?

Pozdrawiam

Edited by elPoochini

Tak, teraz wgrywasz TWRP i przez nie eu albo jakiś inny custom. ROMy z eu i miuipolska to to samo. Po powrocie z jakiegoś customu musisz zalogować się na konto xiaomi.

Ok, wgrałem TWRP przez fastboot. Wszedłem w TWRP --> wyczyść --> format data --> yes. Teraz telefon od 6 minut działa, czyli: Formatting Data using make_ext4fs....

Po tym zrobię format systemu i wgram na początek MIUI Polska

Edited by elPoochini

2 minuty temu, elPoochini napisał:

Po tym zrobię format systemu i wgram na początek MIUI Polska

Nie rób żadnego format systemu, nie jest to potrzebne, a może zaszkodzić. Partycja System sama ci się sformatuje.

• Like 1

Czy da się usunąć bootloader bez logowania się na telefonie na koncie Xaomi? Ponieważ mam zablokowany telefon przez złe narysowanie hasła.

W takim razie co zrobić przy zablokowanym telefonie, którego ponowne rysowanie tego samego hasła nie działało na tyle, że żadążyłem go już zapomieć?

Edited by Keny94

Bootloader zablokowany?

Jak zablokowany, to możesz spróbować zrobić wipe data z poziomu recovery, ale to ci skasuje wszystkie dane, i skonfigurować od zera.

Czyli i tak będę musiał odblokować bootloadera by wgrać nowy soft, bo wipe data usunie mi cały system?

Jestem świeżakiem, który się naciął na ''chińczyku'' z polski , nie programistą.

Edited by Keny94

Nie, do wipe data nie potrzebujesz odblokowanego bootloadera, wystarczy wejście w recovery. Systemu ci nie usunie, jedyne dane i apki.

Po wejściu w recovery i kliknięciu na chiński niebieski napis nie dzieje się nic, po kliknięciu na zielony napis wyskakuję by podłączyć kabel ale nic nie przywraca ustawień fabrycznych tylko wraca do ''urządzenie zablokowane''.

Nie mam możliwości zrobienia resetu bo telefon jest zablokowany.

Edited by Keny94

55 minut temu, FromWP napisał:

Nie rób żadnego format systemu, nie jest to potrzebne, a może zaszkodzić. Partycja System sama ci się sformatuje.

A to nie jest tak, że wipe się robi, żeby usunąć szyfrowanie danych?

@Hewret Szyfrowanie danych usuwa format data, a nie wipe systemu. Partycja systemowa formatuje się przy instalacji nowego romu (czyt. np. Xiaomi.eu)

• Like 1

4 minuty temu, Hewret napisał:

A to nie jest tak, że wipe się robi, żeby usunąć szyfrowanie danych?

Na partycji system, jak sama nazwa wskazuje jest system, nie dane. Dane (szyfrowane, lub nie) na partycji Data.

24 minuty temu, Keny94 napisał:

Czyli i tak będę musiał odblokować bootloadera by wgrać nowy soft, bo wipe data usunie mi cały system?

Jestem świeżakiem, który się naciął na ''chińczyku'' z polski , nie programistą.

Nie na "chińczyku" tylko własnej niefrasobliwości. Jak się ustala jakieś hasło, czy wzór to trzeba to zapamiętać, niezależnie od tego czy telefon jest chiński, koreański, czy amerykański. Teraz to chyba tylko chińskie MiPcSuite może ci pomóc zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Było kilka razy o tym na forum, trzeba poszukać.

Dziękuję za odpowiedz. Tak z mojej winy, nie z winy telefonu. Pisząc naciął się na chińczyka

17 minut temu, FromWP napisał:

Na partycji system, jak sama nazwa wskazuje jest system, nie dane. Dane (szyfrowane, lub nie) na partycji Data.

Nie na "chińczyku" tylko własnej niefrasobliwości. Jak się ustala jakieś hasło, czy wzór to trzeba to zapamiętać, niezależnie od tego czy telefon jest chiński, koreański, czy amerykański. Teraz to chyba tylko chińskie MiPcSuite może ci pomóc zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Było kilka razy o tym na forum, trzeba poszukać.

Tak z mojej winy. Nie z winy telefonu. Pisząc naciął się na chińczyka miałem zupełnie co innego na myśli.
Pierwszy raz miałem z takim rysowaniem hasła doczynienia, pamiętałem je ale nie mogłem po raz kolejny go wpisać bo tj. mi się te łączenia linii urywały.
Dziękuję za odpowiedz.

Edited by Keny94

3 minuty temu, Keny94 napisał:

pamiętałem je ale nie mogłem  po raz kolejny go wpisać bo tj. mi się te łączenia linii urywały.

Już się udało?

Witam. Zaczynam przygodę z Redmi. Przymierzyłem się do odblokowania bootloadera. Niestety dotarłem do formularza "Odblokuj swoje urządzenia" i utknąłem. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Proszę znawców o pomoc, co z tym zrobić?

Odblokowanie 4X.png

Imie i nazwisko bez spacji.

@FromWP ogarnęliśmy z kolegą @Keny94 wipe przez chińskie mipcsuite, telefon wstał na czystym globalu.

Edited by Orjon
  • Thanks 1

37 minut temu, Orjon napisał:

Imie i nazwisko bez spacji.

Wpisałem swój pseudonim, na drugi dzień miałem już pozwolenie. :P

• Like 1

Dnia 16.11.2017 o 19:55, Orjon napisał:

Nie powinno tak długo trwać... Niepokoję się trochę ;)

Poszło, fakt trwało dłużej niż na Samsungach :)

Dnia 16.11.2017 o 19:56, FromWP napisał:

Wgrałem MIUI Polska. Zabieram się za testy. 

Ostatnie pytanie - czy dla różnych Custom Romów w wersjach Android 6 lub 7.1.2 muszę zmieniać coś z BL czy zostaje ten sam?

Dzięki za pomoc. XIAOMI wydaje się ogarnięty :)

edit: Są jakieś MIUI polska z Androidem 6?

Niestety dotyk np w Chrome dalej jest bez zmian. Generalnie założę osobny wątek z paroma pytania nie związanymi z odblokowaniem BL.

Edited by elPoochini

Można zrobić wszystko, to jasne, do miflashunlock samo cię nakieruje ;)

Dnia 14.11.2017 o 20:49, malina napisał:

5 minut temu, Orjon napisał:

Dodałaś konto w opcjach programistycznych, tak?

tak, wg poradnika i odczekałam ponad 72 godz. i wciąż ten sam komunikat

Edited by loona70

A masz je dodane do Stanu odblokowania Mi też? Jak tak to spróbuj uruchomić miflash_unlock z uprawnieniami administratora.

1 minutę temu, Orjon napisał:

A masz je dodane do Stanu odblokowania Mi też?

1. Jak to sprawdzić?

2. Jak uruchomić miflash_unlock z uprawnieniami administratora.