Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

dopiero teraz zalapalo go jako pamiec, moze windows cos zeswirowal... zobaczymy jak pojdzie dalej, dziekuje za pomoc!

dziekuje;) ruszylo wszystko z pieknym obrazkiem miui 9:)

Edited by Wojusek

U mnie działa to tak: w telefonie wchodzisz w konto Xiaomi, tam w Informacje osobiste i Region (tam zmieniasz na Poland). Powinno działać.

21 godzin temu, sawblaze7 napisał:

Witam. To podsumowując jeśli mam w moim Redmi 4x wgrany miui8 w wersji rozwojowej xiaomi.eu to znaczy, że mam odblokowany bootloader? Xiaomi mam od kilku dni dopiero. Wcześniej miałem przeważnie Samsung LG lub ZTE ;)

Na 99% tak, jak chcesz się upewnić to wejdź w ustawienia - info o telefonie, kiliknij 5 razy na wersja miui (chyba, że już masz opcje programistyczne), cofnij do ustawień, przejdź do dodatkowe ustawienia (w sekcji system i urządzenie), wejdź w opcje programistyczne i stan odblokowania mi.

Mam taki problem, przy wpisywaniu imienia i nazwiska w formularzu odblokowania bootloadera na stronie Xiaomi wyskakuje mi Please input correct name

Mam podać samo imię czy jak ?

3 minuty temu, Orjon napisał:

Spróbuj bez spacji.

Czyli imię i nazwisko obok siebie tak ? Ma to jakieś znaczenie ? Chyba że podać samo imię 

EDIT : Nie trzeba czasem podać swojego nicku z forum en.miui bo tak piszą ? Tworzyłem to konto razem z tym telefonem na początku

Albo podać id konta Xiaomi ?

Edited by Norbix029

Ja podawałem swoje imię i nazwisko razem, nie ma to znaczenia - zgodę dostałem. Choć i tak bl miałem od początku odblokowany :) ale na zapas sobie zrobiłem.

• Like 1

A jeżeli wyskakuje mi przekroczono limit IP to co mogę zrobić ?

Próbowałem znaleźć jakieś chińskie proxy ale wszystkie jakie znalazłem mi nie działają (nie mam internetu wtedy)

Edited by Norbix029

1 minutę temu, Wojusek napisał:

Szukać dalej aż znajdziesz działające...

A da się jakoś pominąć limit SMS ? bo przed chwilą mi to wyskoczyło, na ile jest ta blokada ?

Około 24h, może jak byś zmienił numer to da radę obejść, chociaż nie wiem czy to coś da bo to i tak to samo konto.

• Like 1

1 minutę temu, Karls napisał:

Około 24h, może jak byś zmienił numer to da radę obejść, chociaż nie wiem czy to coś da bo to i tak to samo konto.

A nic się nie stanie jak dam inny numer ? Mam przypisany swój na koncie Xiaomi

13 hours ago, Orjon said:

U mnie działa to tak: w telefonie wchodzisz w konto Xiaomi, tam w Informacje osobiste i Region (tam zmieniasz na Poland). Powinno działać.

działa, dzięki!

W sumie nie wiem, jak mnie przekroczyło limit to wolałem poczekać niż kolejny numer kombinować.
  • Like 1

21 minut temu, Karls napisał:
11 godzin temu, Norbix029 napisał:

W sumie nie wiem, jak mnie przekroczyło limit to wolałem poczekać niż kolejny numer kombinować.

A jeżeli teraz spróbuję i mi znów wyskoczy przekroczono limit sms to ta blokada się odnowi od tego kliknięcia teraz ? 

Nie, to działa tak że masz określony limit na dobę. Jak najstarszy SMS wyjdzie poza ramę 24h to możesz dostać kolejnego i tak dalej. Niepowodzenia się nie wliczają.

• Like 1

Dnia 12.08.2017 o 13:25, k3lt napisał:

Nie da sie w zaden sposob obejsc tego "binding is too short" i czekania 72h?

W moim przypadku trzeba było czekać 72 h, następnie poszło już raczej bezproblemowo (mi 5x).

Pozdrawiam

Otrzymałem przed chwilą zgodę :)

Mam teraz takie pytanie 

Czy jeżeli odblokuję bootloader to stracę gwarancję ? Telefon kupiony na allegro od sklepu Sferis (mają również sklepy stacjonarne)

Jeżeli tak, to da się potem jakoś zablokować bootloader w Xiaomi Remi Note 4 Global Snapdragon ?

@Norbix029

Niewiem jakie zapisy ma Sferis w gwarancji ale nie powinno to powodować utraty gwarancji. Przeczytaj dokładnie.

I tak możesz ponownie zablokować bootloader.

47 minut temu, Wojusek napisał:

@Norbix029

Niewiem jakie zapisy ma Sferis w gwarancji ale nie powinno to powodować utraty gwarancji. Przeczytaj dokładnie.

I tak możesz ponownie zablokować bootloader.

Po pierwsze, proponuję przestudiować słownik poprawnej polszczyzny. "Nie wiem", a nie "Niewiem".

Nie pisz, jeśli masz pisać bzdury. Zanim napiszesz, to wcześniej doucz się. I to "dokładnie", zanim zaczniesz doradzać to innym użytkownikom.

Nie Sferis jest gwarantem, a dystrybutor - ABC Data. Co więcej, gdybyś przejrzał Forum, wiedziałbyś, że kilkukrotnie pojawiała się informacja o oficjalnym stanowisku ABC Daty: odblokowanie bootloadera i wgranie MIUI Polska/EU nie skutkuje utratą praw wynikających z gwarancji.

Jak mam odblokować bootloader w Xiaomi Redmi Note 4 Global ?

Mam wgrane Miui Global Stable 8.5.4.0 

Robię wszystko według wideo poradnika i gdy chcę wgrywać soft latest china developer to telefon nie wchodzi mi w tryb edl (uruchamia się od nowa system)

Mogę to zrobić na Miui Global Stable 8.5.4.0 ?

Edited by Norbix029

Hej, pewnie pytanie powtarza się wiele razy. Próbuje odblokować bootloadera na redmin 4X.

Na stronie http://en.miui.com/unlock/ wysłałem wniosek, po kilku chwilach dostałem sms "you've bee granted the permission". Ściągam Mi Unlock i dostaje komunikat (z telefonem podpiętym, i bez telefonu) "Your device isn't supported by Mi Unlock" 

I pytanie teraz czekać i próbować później, a może coś źle zrobiłem ? 

Jak urządzenie jest niewspierane to chyba nie ma na co czekać. Natomiast w kontekście redmi 4x brzmi to dziwnie. Pod jaką nazwą rozpoznaje Ci urządzenie? Może masz jakiś fake rom wgrany.

Witam mam problem z MI flash. Podczas próby odblokowania bootloadera pojawia mi się komunikat konto nie powiązane z urządzeniem czy coś takiego. Wysyła mnie do opcji programistycznych i stan odblokowania. Dodawałem już konto do urządzenia i mam komunikat "konto jest pomyślnie dodane do urządzenia" co robię źle że nie mogę go odblokować? Co prawda nie dostałem sms  ze zgodą ale czekam już 3 tyg. Pobrałem  mi flash z konta i do momentu próby odblokowania wszytko dzieje się jak w poradniku... A potem ten komunikat

Jeśli teraz powiązałeś konto do telefonu to teraz musisz czekać 72h.Nie pomyliłeś przypadkiem nazwy z miflash z miunlock, bo miflashem nie odblokowuje się :P

Dnia 12.08.2017 o 15:16, elessar18 napisał:

Mi z kolei opcja odblokowanie OEM zawsze się wyłącza gdy wyjdę z ustawień, miał ktoś tak?

tak ale nie masz co się przejmować, nie ma ona znaczenia

Mam dokładnie taki sam problem zgodę na odblokowanie mam od dawna ale przy próbie powiązania konta opcjach programistycznych pojawiają się te krzaki.W tłumaczeniu " incorrect parametr combination" ktoś ma jakiś pomysł jak to obejść 

Edited by festor89
Edycja

15 godzin temu, festor89 napisał:

ktoś ma jakiś pomysł jak to obejść

Zmiana romu na china developer