Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

2 godziny temu, Gumka23 napisał:

Jak to?

Przecież adb pokazuje

(bootloader)    Device tampered: true
(bootloader)    Device unlocked: false

Olać to i wrzucać MiuiPolska?

Tak :-)

Hej 

Potrzebuję pomocy. 

Odblokowując bootloadera na mi6 (zrobiłem wszystko jak w instrukcji, wyświetla mi się takie coś (screen). Wszystko powinno być okej, a nie jest.

da.png

Na wersji 1.1 nie odblokujesz Mi6, potrzebuje wersji 2.

Edited by ig2205

Dnia 4.06.2017 o 22:26, fredek napisał:

Tak :-)

Jestem mistrzem... tyle czasu poświęciłem na odblokowywanie niezablokowanego bootloadera. :-D

Inna sprawa, dlaczego adb pokazuje, że zablokowany, a MiFlashUnlock, jakieś bzdurne błędy, zamiast wywalić komunikat "Your device already unlocked.."?

Dziękuję bardzo za pomoc!

Edited by Gumka23

Uszanowanie kolegom.

Mam Redmi 4 Pro z syfmiui:

Screenshot_2017-06-05-22-35-17-284_com.android.settings.thumb.jpg.897005fc3a11bde11caef2d6dc3f39e8.jpg

Wystąpiłem z prośbą o odblokowanie BL i czekam na zgodę. Podpowiedzcie tylko proszę, czy na tym romie mogę podjąć próbę odblokowania BL?

Witam jestem tu nowy tak że proszę o wyrozumiałość mam problem z wysłaniem prośby o odblokowanie bootloadera dziś przyszedł do mnie z chin Xiaomi redmi 4 pro założyłem konto 100% itd. ale po zalogowaniu się na stronie MiFlashUnlock i kliknięciu na Unlock now nie wyskakuje mi strona z rejestracją prośby o odblokowanie tylko otwiera  strona http://en.miui.com/unlock/download_en.html ( jak odblokować i pobierz mi unlock.

Co mam zrobić żebym mógł wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera ???

Screenshot_2017-06-08-19-28-02-401_com.android.settings.png

//Nezu: Prośbę, nie "prozbe", wiesz, że przeglądarka takie rzeczy podkreśla, a regulamin tego forum wymaga jasnej i poprawnej pisowni?

@jerry323. Skoro prznosi Cie z Twojego konta do pobrania miunlocka to znaczy ze masz juz przyznana zgode, skladales juz prosbe kiedys? Czy w ogole nie skladales nigdy? 

7 minut temu, jerry323 napisał:

Składałem ale do innego telefonu mi4c

To masz odpowiedz, zgoda jest na konto nie na telefon :) Rob odblok. 

Lipa wchodze w fastboot w telefonie potem kabel usb mikro do kompa klikam unlock now i znowu to samo zrobiłem fotki krok po kroku.

IMG_20170608_214129.jpg

IMG_20170608_214152.jpg

I co mam teraz zrobić :-(

your device isnt supported by mi unlock ---- (Urządzenie nie jest obsługiwane przez odblokowanie mi)   co to znaczy

Wylogowałem się z konta i założyłem nowe konto z nowym numerem i niestety dalej to samo czyli nie mogę wysłać prośby o odblokowanie bootloadera co robić pomocy ???

Czy można jakoś wejść do EDL bez kabelka deep flash? Xiaomi Mi5

Ewentualnie, czy mogę flashować china dev bez wchodzenia w EDL?

Witam.

Mam do Was pytanko, otóż złożyłem wczoraj prośbę o odblokowanie do Xiaomi i formularz nie akceptował mojego nazwiska, nie miałem innej możliwości więc podałem tylko pełne imię, czy może to mieć wpływ na ich odpowiedź?

PS. Pierwszy raz mam telefon tej firmy i tutaj na forum też jestem nowy dlatego pytam, proszę więc o wyrozumiałość.

Pozdrawiam Wszystkich.

12 godzin temu, mi_user223 napisał:

czy może to mieć wpływ na ich odpowiedź?

Raczej nie ;) Wazne, zeby powod nie był jakis kopij wklej tylko normalny wlasnymi slowami.

19 godzin temu, mi_user223 napisał:

Witam.

Mam do Was pytanko, otóż złożyłem wczoraj prośbę o odblokowanie do Xiaomi i formularz nie akceptował mojego nazwiska, nie miałem innej możliwości więc podałem tylko pełne imię, czy może to mieć wpływ na ich odpowiedź?

PS. Pierwszy raz mam telefon tej firmy i tutaj na forum też jestem nowy dlatego pytam, proszę więc o wyrozumiałość.

Pozdrawiam Wszystkich.

U mnie starczyło imię i po chwili miałem pozwolenie. Ściągaj MiUnlock'a i odblokuj. :)

Hej, jestem tutaj nowy, ale co nieco poczytałem na forum :D Jednakże wolę się upewnić - szkoda żebym popsuł telefon. Stosuję się do poradnika YT lecz mam problem z komendą "adb reboot edl" a mianowicie telefon tylko się restartuje zamiast wyłączyć - w poradniku tekstowym nie ma o tym słowa, więc jeśli dobrze rozumiem mogę pominąć ten krok, następnie przejść do odblokowania MiFlashem i dalej TWRP i wgrywanie miui polska? Tym bardziej że niby mam wgraną ostatnią stabilną wersję globalną systemu (a te jakieś straszenie deep-flashem coś mi się nie uśmiecha). Proszę żeby ktoś potwierdził czy dobrze rozumiem :D 

Screenshot_2017-06-13-10-18-28-709_com.android.settings.png

8 minut temu, FollowMonkey napisał:

następnie przejść do odblokowania MiFlashem i dalej TWRP i wgrywanie miui polska?

Musisz miec odblokowany bootlader, zeby to zrobic. Instrukcje masz na miuipolska.pl

15 minut temu, kamillm napisał:

Musisz miec odblokowany bootlader, zeby to zrobic. Instrukcje masz na miuipolska.pl

Dokładnie, ale robi się to właśnie MiFlash'em (z tego co wywnioskowałem) - czyli wszystko się zgadza :D Dzięki za pomoc

2 godziny temu, obek-86 napisał:

Jak sprawdzić czy może mam odblokowany bootlader?

Siemka,

Wiersz poleceń jako admin, telefon w tryb fastboot i komenda : fastboot oem device-info i tam będzie Device unlocked: true lub Device unlocked: false.

true = odblokowany

false = zablokowany 

Pozdrawiam i w razie dalszych pytań pisz chętnie odpowiem :) 

Myślałem, że można to sprawdzić z poziomu telefonu. A tutaj podłączyć pod kompa i jeszcze coś sciagąć :/ nie stracę danych z telefonu?

1 godzinę temu, obek-86 napisał:

nie stracę danych z telefonu?

Nie, stracisz je w momencie wgrywania nowego softu

Witam, wczoraj zakładałem konto xiaomi i mam pewien problem(?)

Do teraz nie przyszedł mail z weryfikacją, czy jest to normalne czekać tyle czasu na weryfikacje maila?
Jak zakładałem ostatnio konto (dobre ponad 8mc temu) to mail przyszedł od razu

1 godzinę temu, setro napisał:

Do teraz nie przyszedł mail z weryfikacją, czy jest to normalne czekać tyle czasu na weryfikacje maila?

I możesz sie nie doczekac, zakladaj na gmaila.

1 godzinę temu, setro napisał:

Folder "spam" sprawdzałeś?

Witam

Na tym samym koncie chciałbym odblokować drugi telefon bo tamten już sprzedany około roku temu i teraz mam to.

Przechwytywanie.JPG

Witam. Dzisiaj połączyłem konto w opcjach programistycznych, zgodę na odblokowanie dostałem sms po kilku godzinach jednakże przy próbie odblokowania wyskakuje taki błąd

binding-time.png

Telefon jaki posiadam to MI6 więc nie mogę uruchomić starszej wersji miunlock. Dodam, że telefon odpalam z fastboot. Czyżby po połączeniu konta z telefonem w opcjach programistycznych należy czekać 72h aby odblokować bootloadera?

Edited by wandyna

Witajcie Panowie. To jest wszystko tak pomieszane jak lato z radiem.

Sprawdzałem przez PC komendami co z bootloaderem. 

Device tampered: true.

Device unlocked: false. 

Mimo to w ustawieniach programistycznych mam coś takiego jak, zdjęcie blokady OEM.

O7ryrxDyvyRzRK596EaCMIwlozVGRVaMeBxvxkte

LpyV-SnZbYyAQalSh7qUto1IwQiAQMf7NbgymVlV

Próbuje złożyć prośbę o odblokowanie, ale formularz nie przyjmuje mojego imienia i nazwiska. 

Nawet nie wiem, czy konieczne jest złożenie prośby może telefon jest odblokowany :/

Telefon kupiłem w Proline, Redmi Note 4 ze snapem. Wersja. 

vkA7FDx2w2kRl_gVSJGaF7PO3DHwpaSHGSTI6sRJ

Co robić? 

Czytać poradniki. Kupiłeś telefon to masz zablokowany bootloader. Przecież taki musi być fabrycznie. A odblokowanie bootloadera jest osobiste. Czyli wystarczy logicznie pomyśleć a wiele rzeczy się w ten sposób wyjaśnia samo. Co do formularza to po co dajesz imię i nazwisko. Po co to komu. Pisz tam nazwę jaka przejdzie czyli bez spacji.

Po wczorajszej aktualizacji OTA, mam uwalony Redmi Note 4 na Snapie, tj wyświetla tylko logo MI i wisi.

Chciałem wgrać ROM przez MiFlash ale do tego trzeba mieć odblokowany bootloader.

Czytam poradnik z pierwszego posta i tam jest podkreślone coś takiego:

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM.

Czego zrobić w tym stanie telefonu nie mogę.

Pytanie czy mogę odblokować bez wykonania powyższego punktu, lub czy jest jeszcze jakiś inny sposób w takim przypadku?

Nie działa też tryb recovery. Do EDL trzeba sobie zrobić kabelek, a dziś święto :) 

Edited by tryhp3

Przecież kabelek nic nie da. Edl jest zablokowany. Już lepiej po prostu testpoints zrobić. Są one dostępne bez uszkadzania plomb gwarancji i działają w mido bez problemu. Są dwa pady testpoints koło gniazda LCD.

Tylko upewnij się czy masz Note 4X na Snapdragonie czy 4X na Mediateku bo w tym drugim faktycznie nie wchodzi recovery. W mido powinno wejść.

@Acid Ostatnio robiłem TestPoint z 9 lat temu jeszcze na Benq-Siemens EL71 czy serii 65. Trochę się mi nie chce bawić w kabelki ale jak trzeba to coś wykombinuje.

Jeszcze się tylko chce dopytać, czy na takim telefonie da się jednak jakoś odblokować bootloader?

Pewnie. Tylko jak nie wchodzi w system a tam nie miałeś powiązanego konta z telefonem to nie odblokujesz.

Miałem konto Xiaomi, była synchronizacja z ich chmurą.

Jeżeli chodzi o poradnik z pierwszego posta to mam tylko wątpliwość do tego:

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM.

Jak to przeskoczyć? Lub czy to jest na pewno potrzebne. 

12 godzin temu, tryhp3 napisał:

Jak to przeskoczyć? Lub czy to jest na pewno potrzebne. 

Czemu chcesz to przeskakiwać? Jeśli masz taka opcję to jak najbardziej trzeba ją zaznaczyć.