Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

1 godzinę temu, Hawk1985 napisał:

banggood przychodzą z odblokowanym bootloaderem

Tak jak kolega wyżej @johnybiu napisał nie bangood a gearbest. Na bangood to czasem jest tak syfiasty rom, ze ciezko w ogole cos z telefonem zrobic.

• Like 1

Dnia 5.05.2017 o 12:48, Hawk1985 napisał:

Starsza wersja działa i udało się odblokować.

Natomiast coś chyba powaliłem bo windows mi widzi telefon ale nie widzi go jako dysku (nie mogę na niego nic zgrać)

Minimal ADB and Fastboot go widzi po wpisaniu "adb devices"
Po wpisaniu "adb reebot edl" jak tu https://youtu.be/493NflCKaYA?t=6m42s nie pojawia się czarny ekran tylko telefon się restartuje

Przy Mi flash ta wersja programu nie widzi telefonu http://en.miui.com/thread-345974-1-1.html

a ta starsza wersja https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514 wywala błąd przy próbie instalacji
2.thumb.jpg.52c608d092ec0d7e96ee42286e99c034.jpg

Z góry dziękuje za pomoc

Hmmm udało mi się "dostać na dysk telefonu" z poziomu windowsa, to było dosyć głupie no ale zapomniałem o tej opcji ;)

Przy podłączeniu telefonu do kompa pojawia się domyślnie okienko "Ładowanie urządzenia przez USB" z dopiskiem na dole uwaga "dotknij aby zobaczyć więcej opcji :P

IMG_20170510_082705.thumb.jpg.6ba31e149069c8f4eb075ca7961cadc7.jpg

Po kliknięciu pojawia się menu, wybieramy "Przesłać pliki" i już windows widzi zawartośc telefonu :)
IMG_20170510_082717.thumb.jpg.e061fa4b9d25b969c3bfd30438757f80.jpg

Piszę dla potomnych może ktoś będzie miał taki sam głupi problem

A ja otrzymałem zgodę w 6 godzin :)

Zalogowałem się na swoje konto (z zabezpieczeniami na 100pkt) w telefonie, następnie złożyłem podanie na oficjalnej stronie Xiaomi i napisałem maila. Otrzymałem SMS po 6 godzinach od napisania maila. 

Mail został wysłany 12.05.2017 o godzinie 17:58, a SMS otrzymałem 13.05.2017 o godzinie 02:00.

Mam nadzieję, że komuś pomogę. W załączniku zrzut ekranu z maila i SMS'a.

IMG_20170513_123805.jpg

IMG_20170513_123953.jpg

Witam serdecznie, 

Mam Xiaomi Redmi 4x z wersją:
Miui Global 8.2 | Stabilna
8.2.9.0 (MAMMIEA)

Chciałbym zainstalować MIUI Polska, bo każdy pisze, że jest lepsze...

Wszedłem w informacje o telefonie,
kliknąłem 5x na Wersję MIUI
odblokowałem "Jesteś teraz programistą"
Wróciłem się do ustawiń i wybrałem Dodatkowe Ustawienia
Opcje programistyczne
Stan odblokowania Mi > Odblokowane

Tzn, że mam odblokowanego bootloadera i mogę bez problemu przejść do instalacji MIUI Polska?

Jako, że moja Mi5 dopiero do mnie idzie z Chin, to może mógłbym już wysłać prośbę o zgodę na odblokowanie bootloadera. Czy jest to możliwe bez telefonu w rękach?

9 godzin temu, cheater napisał:

Czy jest to możliwe bez telefonu w rękach?

Wysylaj zgoda, jest na konto nie na telefon. Sam tez tak robilem, zgode mialem zanim telefon dotarl do mnie

Witam, zakupiłem xiaomi note 4 (wersja Global stabilna 8.150) (MCFMIDI).

Chciałem standardowo wgrać MIUI Polska - idąc poradnikiem z forum m.in "majster pirzu" + opis.

Telefon wykrywa w ADB, ale nie wchodzi do EDL po komendzie "ADB reboot edl" - telefon się tylko restartuje. Nadmieniam, że telefon jest widoczny w programie miflash.

Zgodę na odblokowanie bootloadera otrzymałem.

Proszę o info co dalej robić?

Nadmienie, że jestem niedzielnym "zmieniaczem" na MIUI POLSKA, ale to jest już mój trzeci telefon w którym chce to wykonać i cieszyć się prostotą działania i szybkością telefonu.

Czy lecieć standardowo dalej i odblokować bootloader?

Czy wejść np do fasboot przez kombinacje przycisków na telefonie i wgrać wersję Romu chińską (tzw. tymczasową)? Z podanego linka w poradniku wychodzi, że tych Rom-ów jest 4 którą wybrać?

Wysłane z mojego Redmi 2

d0697cde3be2bbfa018d5b44c30c4bfe.jpg

8776d039ee8022441eb9045e435bb9b0.jpg

9 godzin temu, kamillm napisał:

Wysylaj zgoda, jest na konto nie na telefon. Sam tez tak robilem, zgode mialem zanim telefon dotarl do mnie

Otrzymałem zgodę po kilku godzinach.

Teraz czekam na Mi5 z gearbest.

1 godzinę temu, ErgE napisał:

Witam, zakupiłem xiaomi note 4 (wersja Global stabilna 8.150) (MCFMIDI).

Chciałem standardowo wgrać MIUI Polska - idąc poradnikiem z forum m.in "majster pirzu" + opis.

Telefon wykrywa w ADB, ale nie wchodzi do EDL po komendzie "ADB reboot edl" - telefon się tylko restartuje. Nadmieniam, że telefon jest widoczny w programie miflash.

Zgodę na odblokowanie bootloadera otrzymałem.

Proszę o info co dalej robić?

Nadmienie, że jestem niedzielnym "zmieniaczem" na MIUI POLSKA, ale to jest już mój trzeci telefon w którym chce to wykonać i cieszyć się prostotą działania i szybkością telefonu.

Czy lecieć standardowo dalej i odblokować bootloader?

Czy wejść np do fasboot przez kombinacje przycisków na telefonie i wgrać wersję Romu chińską (tzw. tymczasową)? Z podanego linka w poradniku wychodzi, że tych Rom-ów jest 4 którą wybrać?

Wysłane z mojego Redmi 2

Czekając na odpowiedź odblokowałem normalnie bootloader bez wgrywania " Redmi Note 4G Latest Global Developer Version Fastboot File Download "

czy teraz mogę normalnie wgrywać już TWRP - twrp-3.1.0-0-mido(chyba takie?), a potem rom MIUI Polska?

Gdzie mogę namierzyć takowy? nie mogę odszukać odpowiedniego w tym miejscu: https://miuipolska.pl/download/

Czy to oznacza, że rom jest niedostępny do XIAOMI REDMI NOTE 4? Dwa tygodnie wybierania modelu telefonu i dwa dni próby wgrania MIUI POLSKA pójdą na marne? POMOCY proszę

tzn, chciałbym głównie podmienić emoty, na takie co są w iPhonie, bo tego mi najbardziej brakuje, że tak powiem....

dodatkowe moje pytanie, czy da się wgrać Androida 7 na Xiaomi Redmi 4x?

Edited by ArieloPL

dodatkowe moje pytanie, czy da się wgrać Androida 7 na Xiaomi Redmi 4x?

Mi po wgraniu Romu miui polska (Redmi Note 4) adndroid zmienił się z 6 na 7

Wysłane z mojego Redmi 2

28 minut temu, angry napisał:

Hej! Jak powinienem zainstalować MIUI Polska? Redmi 4X.

Najlepiej korzystając w poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Przeczytaj go kilkukrotnie przed rozpoczęciem ta, aby mieć pewność, że nie pominiesz żadnego elementu, a na pewno z sukcesem odblokujesz bootloader i zainstalujesz MIUI Polska/EU.

@mrosi bootloader jest odblokowany i jest Global

czytałem poradnik i nie wiem czy powinienem robić recovery TWRP i tam dopiero xiaomi.eu czy mogę przez aktualizator zrobić xiaomi.eu?

2 godziny temu, angry napisał:

@mrosi bootloader jest odblokowany i jest Global

czytałem poradnik i nie wiem czy powinienem robić recovery TWRP i tam dopiero xiaomi.eu czy mogę przez aktualizator zrobić xiaomi.eu?

Czyli przeczytałeś tylko raz, albo po łebkach 8-). Celowo napisałem, że masz go przeczytać kilkukrotnie.

Kolejność (bezwzględna) jest taka: odblokowanie bootloadera (to już masz) -> wgranie TWRP -> wgranie MIUI Polska/EU. Bez TWRP nie wgrasz MIUI.

Dobrze. Zrobiłem tak. Działa. Dzięki. 

(nie czytałem po łebkach, czytałem nawet dwukrotnie)

6 minut temu, angry napisał:

Dobrze. Zrobiłem tak. Działa. Dzięki. 

(nie czytałem po łebkach, czytałem nawet dwukrotnie)

Daj znać czy po instalacji MIUI Polska/EU telefon poprawnie się uruchomił.

Tak, wszystko jest OK. Czy powinienem coś dodatkowo skonfigurować kiedy mam już MIUI PL żeby lepiej/szybciej działało?

5 minut temu, angry napisał:

Tak, wszystko jest OK. Czy powinienem coś dodatkowo skonfigurować kiedy mam już MIUI PL żeby lepiej/szybciej działało?

Nie. Nie musisz nic czyścić ani kombinować. Możesz ewentualnie zainstalować dodatki MIUI Polska/EU, zawierające Samouczek, appkę Serwisu MiCenter, klawiaturę MIUI (dawniej Xperia) oraz bloker reklam. Link do nich jest w pierwszym poście każdego wątku o aktualizacjach cotygodniowych. Instaluje się je w identyczny sposób jak system MIUI - wgrywasz do pamięci telefonu i instalujesz w TWRP.

I tyle. :)

13 godzin temu, ErgE napisał:

Mi po wgraniu Romu miui polska (Redmi Note 4) adndroid zmienił się z 6 na 7

Wysłane z mojego Redmi 2

czyli da się mieć androida 7 na xiaomi redmi 4x?

Dnia 17.05.2017 o 21:27, mrosi napisał:

Możesz ewentualnie zainstalować dodatki MIUI Polska/EU, zawierające Samouczek, appkę Serwisu MiCenter, klawiaturę MIUI (dawniej Xperia) oraz bloker reklam. Link do nich jest w pierwszym poście każdego wątku o aktualizacjach cotygodniowych.

Czym jest ta klawiatura? (dlaczego nazwa Xperia?) Lepsza od SwiftKey?

Mogę zainstalować sam bloker reklam?

1 minutę temu, angry napisał:

Czym jest ta klawiatura? (dlaczego nazwa Xperia?) Lepsza od SwiftKey?

Mogę zainstalować sam bloker reklam?

Jest bardzo podobna do SwiftKey i bardzo upodobniona do interfejsu MIUI.

Co do instalacji samego blokera, to z tego co kojarzę, można go zainstalować samego. O ile się nie mylę, z  paczki .zip wystarczy wyciąć pozostałe elementy, po czym zainstalować plik .zip w TWRP.