Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

6 minut temu, franek019 napisał:

MiD - komenda - fastboot Gevtvar unlocked nie działa. Wyświetlają się różne opcje komend.

majdan12 - Ok odpaliłem MiFlashUnlock, ale żeby nie za szybko bo może stanąć na 50%? Z Androidem robiłem co chciałem nawet Miui miałem przez jakiś czas, chyba na galaxy s2.

Tutaj czytając te forum już mnie głowa rozbolała od problemów w tym poście. Wiem że jak wgram twrp to będę w domu.

to wybierz odpowiednią, fastboot oem device-info nie działa u Ciebie ze względu na procesor, jeśli chodzi o 50% to użyj opcji szukaj w tym wątku, a znajdziesz różne sposoby na poradzenie sobie z nim, jeśli wystąpi

Mam telefon M5s i na wersji global 8.0.3.0 nie było szans odblokować BL, Weryfikacja konta zatrzymywała się na 50%, ale dzisiaj pojawiła się aktualizacja do wersji 8.2.1.0. Wraz z nią w opcjach programistycznych ukazał się parametr 'Stan odblokowania Mi'. Po włączeniu w nim powiązania w kontem MI odblokowanie bootloadera poszło od jednego strzała :).

• Like 1

Jednak cieszyłem się za wcześnie po wpisaniu "adb reboot edl" telefon nie przechodzi w stan uśpienia tylko uruchamia się ponownie ;/

Witam,

Proszę o pomoc bo jestem w nowy w temacie konta Xiaomi i odblokowywaniu bootloadera. Sprawa wygląda tak:

Kupiłem Redmi 4 Prime ojcu. Za 2 tygodnie wraca do Polski i chciałbym mu odblokować telefon aby zainstalować MIUI Polska. Czy zakładając ojcu konto Xiaomi, mogę podać swój osobisty numer telefonu i dopiero jak odblokuje telefon zmienić na jego prywatny numer?

On swoją kartę Sim ma przy sobie po za granicą, wiec chciałbym to zrobić tymczasowo na swojej. Kolejne pytanie czy karta Sim musi być włożona do telefonu, który ma zostać odblokowany? Czy, tylko numer potrzebny jest do weryfikacji konta i nie potrzeba mieć włożonej karty Sim? Mam tylko kartę w standardowym dużym rozmiarze a nie Nano / Microsim a nie chciałbym rejestrować kolejnego numeru tylko do odblokowania bootloadera.

Z góry dziękuję za pomoc.

@Gargantua

Wystarczy abyś miał dostęp do karty SIM która jest włożona do jakiegoś telefonu, bo otrzymasz podczas składania prośby kod i musisz go przepisać z SMS do formularza na stronie Xiaomi.

• Like 1

18 godzin temu, wasniows napisał:

Mam telefon M5s i na wersji global 8.0.3.0 nie było szans odblokować BL, Weryfikacja konta zatrzymywała się na 50%, ale dzisiaj pojawiła się aktualizacja do wersji 8.2.1.0. Wraz z nią w opcjach programistycznych ukazał się parametr 'Stan odblokowania Mi'. Po włączeniu w nim powiązania w kontem MI odblokowanie bootloadera poszło od jednego strzała :).

Poszło, dzięki za info @wasniows

Dnia 31.03.2017 o 21:39, wasniows napisał:

Jak ta aktualizacje zrobić ? Pomoże ktoś ?

Apka Aktualizacje, wyszukaj update.
Jaki masz obecnie system tam?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Jak masz odblokowany bootloader to miuipolska, jak nie to china bądź Global.

pytanie wsystarczy ze zgram mupolska na pamiec w telefonie i zainstaluje z zipa ? bo juz nie ogarniam. Czy trzeba zainstalować  recovery TWRP  ? zeby móc zainstalować rom ?

Edited by hawajczyk

Nie, nie wystarczy. Musisz zainstalować TWRP i od razu w TWRP instalujesz miuipolska z zipa (przed tym Wipe dalvik, cache, data, system), bo Global nie odpali się z TWRP.

Link.

postępujesz tak jak od pkt. 9., oczywiście szukając plików dla swojego telefonu (czyli mi5s).

Pomocy chyba telefon zapsułem... 

robiłem jak w tym filmiku, wszystko ok ostatnia komedna fastboot boot twrp.img zakonczyło sie nie powodzeniem. odłaczam kabel twrp się nie włacza, chce właczyc telefon to tylko ikonkia mi.com ciągle się świeci co robić ?????

Włącz telefon w fastboocie, w adb wpisz fastboot devices i fastboot reboot recovery. Zobacz czy zatrybi.

3ba będzie od nowa wgrywać przez mi flash wszystko od nowa

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

odpalasz adb ,adb start serwer ,adb devices pokaże się nr ..... potem adb reboot bootloader przeniesie ciebie do fastboot ,fastboot devices (znowu zobaczysz jakiś tam nr i wtedy fastboot flash recovery recovery.img ,cała robota i na end fastboot boot recovery.img uruchomi się w twrp

Jak ma odpalić jak pewnie zrobiłeś wipe system. Odpalasz tel w fastboocie, wgrywasz twrp, wrzucasz rom miui.eu i instalujesz system.

no zrobiłem wipe system. ale jak teraz wrzucic rom heh jak odpalam twrp to mi nie pokazuje ze mam na telefonie a zgrywałem wczesniej.

W menadżerze urządzeń pewnie widzi go komp,nie uruchamia się bo bootloader ale nie próbowałeś wejście ręcznie w tryb fastboot kombinacja klawiszy ,power + vol - lub power + vol+ recovery

Ale jak zrobiles wipe wszystkich partycji to wyczysciles go ze wszystkich plików. Podlącz kablem do kompa i wrzuć rom na nowo. Albo podłącz pendriva kablem OTG.

2 godziny temu, Orjon napisał:

Nie, nie wystarczy. Musisz zainstalować TWRP i od razu w TWRP instalujesz miuipolska z zipa (przed tym Wipe dalvik, cache, data, system), bo Global nie odpali się z TWRP.

hawajczyk podziękuj Orjonowi za wipe system

Panowie chciałem zgłosił sobie unlock BL. Według poradnika przeszedłem na właściwą stronę, potem unlock i... przenosi mnie do chińskiej strony zamiast do formularza...

Po przetłumaczeniu krzaków prosi o podanie jakiegoś nicka na forum, a w poradniku nie ma o tym żadnej wzmianki. Proszę o pomoc.

3 minuty temu, Szuja napisał:

Wpisz nick z forum.

Rozumiem, że nick z ich forum ? Muszę się tam zarejestrować tak ?

18 minut temu, wulfel napisał:

hawajczyk podziękuj Orjonowi za wipe system

Tak robiłem przy instalacji romu na redmi 4a, mi poszło normalnie. Nie wiem więc o co chodzi, mogłem się pomylić.