Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niestety dodanie konta małoletniego kasowało licznik (pytałem o to wcześniej), ale minął już tydzień na moim koncie i mogę odblokować. 

Niestety jednak przeżyłem właśnie szok i niedowierzanie, bo chodzi tu Redmi Note 8PRO, który przez to, że jest na Mediateku nie ma MIUI EU.

https://miuipolska.pl/wsparcie-od-miuipolska-dla-redmi-note-8-pro-anulowane/

W związku z tym małolat musi zostać na Globalu, ale zastanawiam się skoro już tę zgodę na zdjęcie bootloadera mam, żeby zrootować go po to aby zablokować przynajmniej reklamy na Globalu.

Czy zbootowanie twrp przez fastboota i wgranie roota magiska niesie jakieś większe ryzyko uceglenia go na amen (przestroga z powyższego artykułu)?

Nastęnie myślałem o AdAway i YT Vanced.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Istnieje jakiś limit odblokowań telefonów na miesiąc? Odblokowałem Mi10T lite i poszedł od razu. W sumie robie to raz na jakiś czas, by sprawdzać inne romy.  Chciałem jeszcze odblokować Redmi Note 7 i wyświetlił mi się komunikat, że nie mogę odblokować telefonu z tego konta w tym miesiącu.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, pytanie do punktu 5.5 > podłączenie telefonu w trybie fastboot żeby zainstalowało do niego sterowniki.
Windows10 (ostatnie aktualizacje z wczoraj)
poco f3 (preinstalowany system odpalany i aktualizowany, włożona karta sim)
sytuacja:
stery przy normalnym podłączeniu i podłączeniu z opcją debugera zainstalowały się normalnie, natomiast przy fastboot urządzenie jest widoczne jako android bez sterowników w menadżerze urządzeń.

Co znalazłem to próbowałem robić, żeby je doinstalować. Ostatnie co zrobiłem to odpalenie windowsa z wyłączeniem podpisów sterowników i doinstalowanie ich na zasadzie starszego urządzenia. Niestety to także nie pomogło. Unlock Tool dalej nie widzi telefonu, a w menadżerze dalej widnieje android bez sterowników kiedy podłączam telefon w trybie fastboot. Proszę o pomoc, albo jakąś sugestię co jeszcze mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jesli mozecie pomozcie...mam redmi 5A mcg3b ktory padl...zawiesza sie przy wlaczeniu na logu...probowalem wgrac nowy soft ale bez powodzenia bo mam zablokowany boot..wiec tak, mam miflash/miunlock/soft/stery/etc...gdy pruboje odblokowac boota  (status 'locked') to wywala komunikat ze musze wejsc w opcje programisty w ustawienia no ale tego zrobic nie moge bo tel jet zawieszony...tel jest wykrywany, wchodzi w tryb fastboot...jezeli ktos by mogl mi powiedziec czy cos moge zrobic bylbym bardzo wdzieczny bo ja to malutki jetem w takie 'klocki'...pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli dobrze kojarzę, to Redmi 5A da się jeszcze wgrać bez autoryzowanego konta Xiaomi, w trybie EDL. Tylko że musiałbyś pewnie najpierw otworzyć telefon i zrobić testpointa...

Dziekuje bardzo za odpowiedz...moglbys odrobinke rozjasnic ten temat?  na czym mialo by to polegac? probowalem wejsc w edl przez komendy z adb ale jakies dziwne okno mi ie otwiera "powershell" i wyskakuja bledy ze komendy nie rozpoznane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba otworzyć telefon i fizycznie zewrzeć dwa punkciki na plycie, wtedy telefon wchodzi w tzw tryb serwisowy i miflashem wgrywasz soft.
Na YT są filmiki poglądowe jak otworzyć fona i jak przeprowadzić procedurę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Netoper napisał:

Trzeba otworzyć telefon i fizycznie zewrzeć dwa punkciki na plycie, wtedy telefon wchodzi w tzw tryb serwisowy i miflashem wgrywasz soft.
Na YT są filmiki poglądowe jak otworzyć fona i jak przeprowadzić procedurę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

tak tak...juz mi sie to o oczy obilo...czyli to jest juz tryb gotowy do wgrania softu tak? juz te bootloadery zostawiam w spokoju tak? przeprazam za te pytania ale nie mialem za duzo do czynienia z takimi rzeczami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zewrzesz te punkty to fon jest otwarty na wprowadzanie softu po za wszelkimi ograniczeniami/blokadami.
Ja na RN4pro dwa razy korzystałem z tego trybu i wszystko poszło ok.
Tylko musisz dokładnie patrzeć w którym momencie trzeba przestać zwierać te punkty aby soft się zaczął ładować, no i one są malutkie, ja pensetą zegarmistrzowską robiłem zwarcie tych pinów.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Netoper napisał:

Tak, jak zewrzesz te punkty to fon jest otwarty na wprowadzanie softu po za wszelkimi ograniczeniami/blokadami.

niestety po wejsciu w ten tryb tel przestaje byc wykrywany w miflash...w menadzerze wyglada to tak..287760930_Zrzutekranu2021-12-08191235.png.611aa6993e54983a4d012e86adfbf3f6.png

jakies pomysly Panowie?

dodam ze w miflash wyskakuje mi taki blad w trybie fastboot..blad.thumb.png.ef0342cb8d53ab430685a86b359be2a3.png

bez zwierania punktow...z testpoint wogole nie wykrywa miflash

Edytowane przez farma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie pamiętam jak to szło, ale był jakiś myk z puszczaniem pinów i naciśnięciem przycisku flash w miflash, pozerkaj na filmy na YT jak to ma wyglądać, wpisz na YT - flash test point Xiaomi, nawet jak Ci zwróci wyniki innego modelu to też zerknij żeby uchwycić te momenty puszczania pinów i rozpoczynania flashowania.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edit
Ewentualnie inna wersja miflash



  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Czyli dobrze. Brakuje tylko sterowników pod ten tryb.

 

20 minut temu, FromWP napisał:

Tryb jest dobry (download) sterowniki no tu https://xiaomifirmware.com/downloads/qualcomm-hs-usb-qdloader-9008/

no pobieram i zaraz sie okaze bo juz prubowalem aktualizowac stery i mi wyskakuje ze juz jest zainstalowany najlepszy ster...

Niestety lipa...instalowanie sterow nic nie daje...trojkat zostal/tel dalej w edl nie wykrywany...chyba juz pora na smietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo...!!! recznie aktualizowalem stery z lity dostepnych na pc i reszta juz z platka...dziekuje wam Panowie bo bez waszej pomocy i wiedzy to nic bym nie zrobil..😁👍 tel normalnie wstal i podobno chodzi normalnie..😉 jeszcze raz wielkie dzieki..pozdrawiam serdecznie🙂

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...