Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, marcin19883 napisał:

Nawet z tym samym kontem Xioami?

Tak. Być może po dodaniu nie miałeś komunikatu, ale w tłumaczeniu on jest:

    <string name="bootloader_tips_warning">Nie rozłączaj się z siecią, nie wylogowuj się z swojego konta Xiaomi, nie wykonuj resetu do ustawień fabrycznych czy wymazywania danych systemowych.</string>
    <string name="bootloader_tips">"%s

Jeśli wykonałeś już którąś z tych akcji, dodaj swoje konto Xiaomi ponownie - inaczej nie będziesz w stanie odblokować swojego urządzenia."</string>

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w czym tkwi problem. Zatrzymuje się ciągle w tym miejscu. Nieppdswietlone "unlock". Tak jakby nie widziało telefonu, tylko że widnieje jako "android fastboot...", A w programie nie chce go znaleźć, pomimo resetów telefonu, a nawet komputera. Chodzi o telefon Redmi note 9 pro. Chyba że muszę pobrać jakieś inne sterowniki, nowsze. 

IMG_20210429_084235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Deenely napisał:

Tak jakby nie widziało telefonu

Telefon musisz uruchomić w trybie fastboot, potem podłączyć do kompa. A następnie uruchomić aplikacje. A jeśli chodzi o sterowniki to adb android instaluje się automatycznie poprzez Windows Update na Win10. Musisz tylko sprawdzić w sterownikach opcjonalnych.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zainstalowały się inne sterowniki przez update. Mimo to dalej stoję w tym samym miejscu. Różnych kombinacji już próbowałem, żeby się połączyć i ciągle mi unlock nie widzi mojego telefonu... A wszystkie punkty z tutka wykonałem poprawnie. Na telefonie konto dodane, kilka razy nawet to robiłem. Debugowanie włączone, sterowniki najnowsze wg windowsa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deenely napisał:

Więc teoretycznie najnowsza wersja. 

Ale niekoniecznie dobre, Windows update nie jest nieomylne. Jaka wersja MiUnlocka? Otwórz folder MiUnlocka, uruchom w nim powershell (trzymając shift, prawy klawisz myszy i wybierz "otwórz tutaj okno programu powershell") a jeszcze lepiej cmd. Podłącz telefon w trybie fastboot i komenda "fastboot devices". Jak wykrywa telefon to sterowniki prawidłowe, jak nie musisz walczyć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie.

Pacjent Poco M3.

Jakie sterowniki aby Mi Unlock w wersji 5.5.224.55 zatrybił i wykrył w końcu telefon? MiFlash wykrywa, cmd przez fastboot też. Jak chcę zainstalować MiUSBDriver to zwraca mi error -1. Pomóżcie proszę. Odblokowałem już 5 różnych telefonów Xiaomi, ale z roku czynią cały proces coraz bardziej uciążliwym. W załączniku lista wszystkich sterowników, jakie mam zainstalowane obecnie.

Sterowniki.png

Edytowane przez szakisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Próbowałeś uruchomić MiFlash jako administrator?

Pisałem już o tym, że MiFlash i tryb fastboot w cmd wykrywa telefon prawidłowo. Problemem jest MiUnlock, który z niewiadomych przyczyn nie chce działać. Odpalenie go jako administrator nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2021 o 16:43, Netoper napisał:

Spróbuj innej wersji miumlocka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Już sobie poradziłem. Skorzystałem z otwartoźródłowego narzędzia XiaoMiTool V2. Polecam obczaić, jeżeli z jakiś przyczyn oficjalna appka od Xiaomi stroi Wam fochy. Działa na Windowsie, Linuksie i Maku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie posiadam REDMI NOTE 7 zakupiłem POCO X3 NFC i chciałem w nim zainstalować Xiaomi eu. Pobrałem aplikację do odblokowania bootloader-a zalogowałem się na POCO danymi do konta Xiaomi ( na NOTE 7 nadal posiadając konto) I teraz problem bo wywala błąd. Nie mogę Na POCO odblokować bootloader-a , dopiero po upływie 168h.

W którym teraz telefonie powinienem mieć kartę SIM ?  Dodam że na REDMI NOTE 7 nie musiałem czekać , tylko od razu mogłem odblokować bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd z tym czekaniem na odblokowanie bootloadera, czas wyjściowy jest 168h. W informacji od miuiunlock jest żeby fona którego chcemy odblokować używać przez ten czas który jest do momentu odblokowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na początku tutka jest info o backupie - czy jest jakieś narzędzie co pozwoli wykonać mi taki backup przed odblokowaniem bootloadera przed instalacją xiaomi.eu by jak najmniej bezboleśnie wrócić jak mi sie xiaomi.eu rom nie spodoba do poprzedniej wersji jakbym tak naprawdę nic nie zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy myślicie, że wyłączenie tymczasowo trybu programisty powoduje reset/zatrzymania odliczania godzin?

Telefon jest dzieciaka i ma zainstalowany Googlowy Family Link, procedurę wykonałem na moim google account, ale musiałem je usunąć, żeby zalogować jego google account. Czyli przywróciłem na ten tydzień czekania jego konto google, a na family Link jest zablokowany tryb programisty (konto Xiaomi cały czas pozostaje zalogowane). Pewnie jak nie ma trybu programisty nie ma tej opcji dodania konta do weryfikacji pod menu programisty, która jest wymogiem do odblokowania. Stąd moje obiekcje, czy ten tydzień czekania coś da czy jednak tak się nie da i chciałbym to zweryfikować szybciej. Czy ten licznik się aktualizuje, żeby sprawdzić czy godzin ubywa można nazajutrz sprawdzić? 

Edytowane przez tiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić na pewno nazajutrz czy godzin ubywa, licznik powinien się aktualizować.

Moim zdaniem samo wyłączenie opcji programisty nie powinno zatrzymać liczenia godzin, ale możesz to sprawdzić wyłaczając i próbując sprawdzić w MiUnlock jeszcze raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...