Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Logujemy się na nasze konto - za pomocą ID, numeru, e-maila lub Facebooka:

Jak mam się zalogować skoro telefon jest w trybie fastboot a po zalogowaniu jestem proszony o wpisanie kodu z SMS. Jak to obejść?

I kolejny nieścisłość nie mam pliku MiUnlock tylko batch_unlock i wygląda zupełnie inaczej niż w instrukcji.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mily napisał:

Jak mam się zalogować skoro telefon jest w trybie fastboot a po zalogowaniu jestem proszony o wpisanie kodu z SMS. Jak to obejść?

Włącz telefon. odbierz smsa, wpisz kod i potem dopiero uruchom w trybie fastboot. 

Co do batch_unlock - to pomyłka w linku od Xiaomi, wyżej wysyłałem linka do poprawnej wersji: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u1106245679/5.5.224.55/miflash_unlock-en-5.5.224.55.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale podałeś dokładnie tego samego linka. Po rozpakowaniu nie ma tam pliku miflash_unlock.

W celu uzupełnienia ściągam paczkę o nazwie miflash_unlock-en-5.5.224.24, po rozpakowaniu mamy, jak w obrazku.

Zalogować mi się udało w końcu, jednak w batch_unlock nie widzę telefonu, rozumiem że ma być coś innego.

 

pliki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałem się teraz, ale jak go klikam nie wyskakuje okienko ściągania pliku i kombinuję jak go pobrać.

Dobra udało się go pobrać dzięki, walczę dalej. Nie wiem co jest z tym likiem nie tak jak się go klika to okno się zamyka bez ściągania pliku, ale nieistotne, jak wiedziałem jaki plik potrzebuję to wujek google wskazał mi link :)

Niestety nie widzi telefonu, jakieś pomysły. Sterowniki są, zalogowany jestem, USB w trybie debugowania jest, fastboot wyświetla się na ekranie.

ana.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań otóż chciałbym zrobić root na moim świeżo zakupionym MI 10 Lite 5G jak na razie czekam na odblokowanie booloadera.

Czy po zrobieniu roota trzeba wgrać wgrać inny rom ? chciałbym zostać na tym co mam EU ( ewentualnie skąd pobrać inny )

Skąd pobrać TWRP i inne pliki potrzebne do roota i instrukcję jak to po koli wgrać ( na nedroom nic nie ma )

No i najważniejsze pytanie bo ktoś wcześniej pisał że są problemy z płatnościami rozumiem ze chodzi tu o nfc i bank na czy bardzo mi zależy żeby działało OK

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez vipvip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie 

Pomoże ktoś ?

pytanie ktoś wcześniej pisał że są problemy z płatnościami rozumiem ze chodzi tu o nfc i bank na czy bardzo mi zależy żeby działało OK

O co dokładnie chodzi z tymi problemami przy płatnościach ? i jak tego uniknąć ?

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Netoper napisał:

Jak wersja sklepowa no to nie masz chińskiej wersji słuchawki :)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie z allegro ale czy te ze sklepu nie są z chin ? kto to może wiedzieć niby ma CE z tyłu na klapce, nie ma loga żarnego operatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ustawienia > O telefonie > Pełna specyfikacja > Wersja modelu (z końcówką G - global, C/E - China), ewentualnie sprawdzenie po IMEI na ich stronie.

Model M2002J9G

Ustawienia-O telefonie-Wszystkie parametry u mnie jest taka ścieżka 

1 minutę temu, vipvip napisał:

Model M2002J9G

Ustawienia-O telefonie-Wszystkie parametry u mnie jest taka ścieżka 

gdzie jest imei 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu roota Google Pay na pewno będzie się czepiać o płatności zbliżeniowe. Jeśli korzystasz z płatności przez apkę swojego banku, to zależy to od konkretnej apki, czy będzie się ona czepiała, czy też nie.

W przypadku Google Pay problem można rozwiązać odpowiednim modułem (google: safetynet fix), prawdopodobnie przejdzie potem.

Root nie oznacza zmiany na inny ROM. Możesz go zrobić na tym ROM-ie, który masz. Aczkolwiek odblokowany bootloader jest oczywiście wymagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mi9t global 12.0.4. podczas unlockowania wyskakuje mi taki błąd(zdjęcie). Robiłem wszystko według poradnika, wyszukuje normalnie telefon podczas fastboota, generalnie wszystko jest git aż do tego momentu. Co może być przyczyną albo jak to naprawić? 

miunlock.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już odblokowany BL po 168 godzinach 

teraz czas na wgranie twrp robiłem już kilka prób ale za każdym razem po odpaleniu twrp i zrobieniu format data wraca mi oryginalne mi recovery i nie wiem dlaczego ?

proszę o pomoc 

BL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
55 minut temu, Netoper napisał:

do konta jest zapisywana dożywotnia zgoda na odblokowywanie danego fona
 

Już się bałem, że licznik od nowa będzie liczył godziny po wyczyszczeniu telefonu. A pytałem się, bo telefon leży w pudełku na zwrot, ale nie jestem pewien czy oddaje, stąd pytanie, gdybym jednak go zachował.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Jak wyczyszcze telefon i zaloguje się ponownie na ten sam czysty telefon, to licznik się resetuje i od nowa odlicza 168h?

Tak, resetuje się. Nie możesz przywrócić do fabrycznych czy wylogować się z konta Xiaomi, bo wtedy zaczyna się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zoltan78 napisał:

@marcin19883 telefon musi być włączony i aktywny z tą kartą SIM na której go podpinałeś do kompa

Zmieniłem na inną kartę SIM i licznik nadal odliczał.

49 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, resetuje się.

Nawet z tym samym kontem Xioami?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...