Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Netoper napisał:

W opcjach programistycznych trzeba uruchomić debugowanie USB.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jest uruchomione tak jak w pkt 4)

Cytat

4. Podłączamy telefon przez USB do komputera drugi raz, tym razem z włączonym (USB Debugging) debugowaniem USB , (opcja ta też znajduje się w opcjach programistycznych) - sterowniki się zainstalują

I wtedy sterowniki się zainstalowały. A następnie w trybie fastboot już nie widzi telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2021 o 22:16, Netoper napisał:

Ooo, to skrócili czas, pod koniec grudnia dla Poco X3 czekałem 168 godzin, dla RN8 we wrześniu też czekałem 168.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Też się pozytywnie zaskoczyłem, bo liczyłem na 168h czekania.

Mam jeszcze pytanie, czy aby sprawdzić jak upływa czas, to muszę podłączyć telefon przez Miflash? Na kocie Xiaomi w RN8T (jestem zalogowany) żadnego licznika nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Netoper napisał:

A przypadkiem nie dodajesz ponownie konta w fonie, albo wylogowywujesz z konta Xiaomi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A wystarczy raz dodać konto i urządzenie w opcjach programistycznych > stan odblokowania Mi? Odczekać 168 godzin i zrobić unlock teraz tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie bardzo was proszę  o pomoc zakupiłem telefon mi 9t robiłem wszystko z poradnika krok po kroku udało mi się wgrać twrp do mi 9t po kilku razowej akcji wgrywania mui polska telefon wracał w twrp nawet z romem eu. Wyczyściłem wszystkie partycje po ponownym odpaleniu twrp nie wstaje cały czas tylko fasboot telefon wcześniej był odblokowany widniała ikona unlock u góry przy próbie wgrywania romu teraz tylko fast boot telefon jest wykrywany w adb próbowałem wgrać jeszcze raz twrp niestety nic próbowałem wgrać mi flash też jakiś błąd w różnych wersjach jak podaje ścieżkę cos dll nie może znaleźć ale go wykrywa bardzo proszę o pomoc jeśli jest to możliwe i bardzo przepraszam za składnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odblokowanie Poco X3 to jakaś masakra. Kupiłem go w niedzielę, 31 stycznia, przyszedł we wtorek, powiązałem z kontem, wywaliłem kartę SIM z powrotem do RN7. MiUnlock pokazał 168 godzin, no dobrze, czekam. Sprawdzam dla pewności kilka dni później, liczy OK, jest coraz mniej czasu. Przychodzi następny wtorek, dziś, próbuję odblokować...

image.png

To jakieś jaja. Mam czekać kolejny tydzień, bez gwarancji, że odblokuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do oczekujących dołączam dziś ja. Mój nowy Mi 11 czeka na odblokowanie bootloadera. Po godzinie się zmniejszyło na 167h, więc coś tam odejmuje.

EDIT: Po odczekaniu tygodnia odblokowanie się wykonało pomyślnie i zainstalowałem ROM według poradnika: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-11/

 

mi_unlock_.jpg

Edytowane przez mianneekk
wszystko się wykonało pomyślnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2021 o 13:18, Orjon napisał:

U mnie odblokowanie Poco X3 to jakaś masakra. Kupiłem go w niedzielę, 31 stycznia, przyszedł we wtorek, powiązałem z kontem, wywaliłem kartę SIM z powrotem do RN7. MiUnlock pokazał 168 godzin, no dobrze, czekam. Sprawdzam dla pewności kilka dni później, liczy OK, jest coraz mniej czasu. Przychodzi następny wtorek, dziś, próbuję odblokować...

To jakieś jaja. Mam czekać kolejny tydzień, bez gwarancji, że odblokuję?

Odblokują, cierpliwości. U mnie też przeciągali a potem trochę skrócili. 

Będą wersje rozwojowe na poco x3? 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niby skąd mają być jak nie ma bet?
Co do Poco - ostatecznie go zwróciłem. Postanowiłem, że czekać nie będę. Trochę jeszcze z Redmi Note 7 przeżyję, a potem zastanowię się nad jakimś telefonem, który ma bety...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

po kilku próbach nie mogę przejść kolejnego kroku do odblokowania bootloadera , tzn stan odblokowania MI w opcjach programatora , gdy chce go uaktywnić mam taką informację : nie udało się zweryfikować. zaloguj sie na swoje konto ponownie i rozpocznij ponownie. Konto mam zweryfikowane 100 pkt. hasło i login wzięte z Gmail,a.

Tomek 

MI 10T lite

ps 

ogarnołem trzeba było wyłączyć znajdowanie urządzenia : )

Edytowane przez tomzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.02.2021 o 19:46, tomzone napisał:

Witam 

po kilku próbach nie mogę przejść kolejnego kroku do odblokowania bootloadera , tzn stan odblokowania MI w opcjach programatora , gdy chce go uaktywnić mam taką informację : nie udało się zweryfikować. zaloguj sie na swoje konto ponownie i rozpocznij ponownie. Konto mam zweryfikowane 100 pkt. hasło i login wzięte z Gmail,a.

Tomek 

MI 10T lite

ps 

ogarnołem trzeba było wyłączyć znajdowanie urządzenia : )

A udało Ci się odblokować bootloader? Ile czekałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Widze, że nie jestem tu jedyny z tym problemem

Mi Note 10 lite - Miui 12.1.1

wszystko w telefonie zaznaczone, odblokowywanie oem, instalacja usb, debugowanie usb

konto xiaomi zalogowane, połączone z urządzeniem

najnowsze sterowniki adb zainstalowane

postępuje zgodnie z instrukcją, różne kable usb ( w tym oryginalny), różne komputery , jednak wszędzie win 10

Problem jest w tym, że 2 telefony mi note 10 lite są niewidziane przez komputer w trybie fastboot. Co robię źle? Czy może to być wina aktualizacji do miui 12.1.1 Co mam sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za normalną paczkę, jednak mam problem. Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją, (to nie pierwszy xiaomi, który odblokowuję). Jednak po podpięciu w fastboot, w aplikacji miflash unlock mam nadal Not connected to the phone, gdzie może być problem ? 

 

Skorzystałem z pliku MiUsbDriver poszło gładko, nie ma problemu. 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

5. WAŻNE!

1. Logujemy się za pomocą sieci mobilnej na telefonie na nasze konto Xiaomi (musi być to samo co w wyżej opisanych krokach!)

Witam,

Pacjent to Redmi 8 z MIUI12. Chciałbym zainstalować wersję MIUI Polska i zawiesiłem się na tym punkcie. Gdzie mam się zalogować, w jakiej aplikacji? W Ustawieniach jest podłączone konto Xioami, a pomimo to wyświetla się komunikat że jestem nie zalogowany? Zalogowałem się dość sceptycznie poprzez chrome, ale to nic nie pomogło. Proszę o rozwinięcie tego zdania.

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

5. WAŻNE!

1. Logujemy się za pomocą sieci mobilnej na telefonie na nasze konto Xiaomi (musi być to samo co w wyżej opisanych krokach!).

2. W urządzeniu przechodzimy do ustawień, następnie:

  1. O telefonie (My device na samej górze ustawień)
  2. Klikamy kilka razy na napis "Wersja MIUI" (MIUI version) (lub najpierw w All specs w przypadku anglojęzycznej chińskiej wersji), aż pojawi się informacja "Jesteś teraz programistą!" (You are now a developer!)
  3. Cofamy się do głównych ustawień i klikamy "Dodatkowe ustawienia" (Additional settings)
  4. Powinna pojawić się nowa opcja "Opcje programistyczne" (Developer options)
  5. Włączamy "Odblokowywanie OEM" (OEM unlocking)
  6. Szukamy "Stan odblokowania Mi" (Mi Unlock Status) i klikamy "Dodaj konto" (Add account and device). Powinien pojawić się monit o sukcesywnym dodaniu konta. Jeśli dodatkowo pojawi się komunikat z prośbą o włożenie karty SIM i włączeniu przesyłu danych (z wyłączonym Wi-Fi) to tak robimy.

Proszę o wyjaśnienie, w pkt 1 jest napisane że mamy włączyć dane mobilne, a w punkcie 2.6 (który u mnie nie chce przejść bo nie jestem zalogowany, tak twierdzi miui) jest informacja żeby włożyć kartę SIM. A kiedy ją miałem wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Netoper napisał:

W opcjach programisty trzeba się zalogować.

Dziękuję, jednak nie mam gdzie tam się zalogować, gdzie mam wpisać login i hasło nie mam żadnych pól, więc jak?

Klikam stan odblokowania Mi, następnie dodaj konto i urządzenie i zamiast się zalogować to mi wyskakuje informacja że nie jestem zalogowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mily napisał:

Klikam stan odblokowania Mi, następnie dodaj konto i urządzenie i zamiast się zalogować to mi wyskakuje informacja że nie jestem zalogowany.

Jeśli masz podpięte konto Xiaomi w ustawieniach, to spróbuj się z niego wylogować i zalogować ponownie, a potem przypisać jeszcze raz w opcjach programisty. Tam nie masz nic wpisywać, po prostu kliknąć przycisk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...