Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.08.2020 o 20:43, grzesiekura napisał:

Cześć próbuje odblokować bootloader według poradnika dla mi10. Przy przekierowaniu na stronę aby wypełnić prośbę uruchamia się chińska stronka. Czy coś robię nie tak czy jest jakaś awaria? Pierwszy raz chce odblokować Xiaomi dla dual SIM. 

Nie ma już potrzeby aplikowania o zgodę na odblokowanie, jeśli o tym myślisz. Po prostu wkładasz kartę SIM do telefonu, logujesz się do konta (kartę zapisaną w koncie), w opcjach deweloperskich przypisujesz urządzenie do konta i jak piszą przedmówcy, czekasz 168h, po czym odblokowujesz BL. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musi być rom dev? Czy może być stable?

Nie potrafię znaleźć romu dev do redmi 3 ido.

 

Jak wszedłem na globalu wyskoczyło mi że nie może wysłać sms potwierdzającego.

 

A już doczytałem, nie zauważyłem wcześniej bo ja nie mam takiego błędu.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu BL, wrzucasz dowolny rom który jest utworzony dla tego modelu.

Jak mi się uda jutro skontaktować z ludziem któremu oddałem trójkę to Ci podrzucę wersję która się u mnie idealnie sprawdziła.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Aaaa, nie podrzucę bo teraz doczytałem, Ty masz ido ja miałem kate.

Edytowane przez mrosi
Kolejny wpis z tyloma pustymi wierszami zakończy się warnem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michaelwaut napisał:

Ale ja nie mogę odblokować, bo nie mam romu dev

A co to ma do rzeczy...?

 

2 godziny temu, michaelwaut napisał:

Ten recovery wgram z zipa przez aktualizacje?

Daj sobie spokój. Mam wrażenie, że nawet nie bardzo wiesz, o czym piszesz.

Poczytaj kilka razy poradniki odblokowania BL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MI9T Pro w wersji EU, a chciałbym wgrać Global. Czy jak odblokuje bootloader będę mógł go wgrać bez problemu? 

Doczytałem, że musiałbym zainstalować India bo zależy mi na dialerze od Xiaomi bo ten od Google mnie denerwuje... 

Edytowane przez Szaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że ubiłem telefon, bo chyba z 40 minut wgrywało mi chiński rom. Skorzystałem z tej wersji https://xiaomirom.com/en/download/redmi-3-3-pro-ido-weekly-7.10.19/

Wcześniej globale niecałe 8 minut, albo i krócej. Zawiesiło się i tel przestał reagować na vol+power. Ale dziś ściągnąłem miflasha z 2017 roku, i z vol+ i - połączyło. też długo wgrywało, ale operacja zakończona powodzeniem.

 Ściągnąłem miunlock, zalogowałem się przez podanie ID i zaskoczyło za pierwszym razem. Botloader ściągnięty.

Tak więc jakby ktoś potrzebował do redmi 3 to da się.

 

BTW. to jednak dla świętego spokoju moderator mógłby dodać w pierwszym poście że nie prosi się już o zgodę, i nie trzeba czekać.

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michaelwaut napisał:

BTW. to jednak dla świętego spokoju moderator mógłby dodać w pierwszym poście że nie prosi się już o zgodę, i nie trzeba czekać.

Nie zawsze trzeba czekać na odblokowanie bootloader. To że teraz nie czekałeś nie znaczy że kolejny telefon odblokujesz w ten sam sposób. Zresztą czas oczekiwania też nie jest identyczny we wszystkich przypadkach. Tak więc opis w pierwszym poście pozostaje bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michaelwaut napisał:

Ściągnąłem miunlock, zalogowałem się przez podanie ID i zaskoczyło za pierwszym razem. Botloader ściągnięty.

Najwidoczniej ta płyta miała już odblokowany bootloader na tym koncie i dlatego poszło od razu. Dla takich modeli pierwsze odblokowanie to 3 dni czekania.
Nie trzeba wgrywać china dev czy coś. Dla ido wystarczyło Global stable przez kabel EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach programistycznych miałem zablokowany. To znaczy chyba źle się trochę wyraziłem. Do miunlock zalogowałem się w tamtym tygodniu. 

Sugerowałem się innym tematem, tam było napisane że musi być dev. No i kilka stron wcześniej ktoś też miał problem z wgraniem na redmi 3 i musiał wgrać deva.

Mniejsza z tym. Ważne że się udało.

 

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Mi 10 Lite 5G z odblokowanym już BL (ROM - xiaomi.eu_multi_MI10LITE5G_V11.0.4.0.QJIMIXM_v11-10.zip) . Czy jeśli w opcjach programistycznych wyłączę opcję Zdjęcie blokady OEM to coś się stanie? Np. zablokuje BL lub ucegle telefon? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hultaj87 napisał:

Czy jeśli w opcjach programistycznych wyłączę opcję Zdjęcie blokady OEM to coś się stanie?

Twój telefon nie ma blokady oem bootloadera, tylko fabryczną Xiaomi. Moim zdaniem to ustawienie w telefonach Xiaomi blokowanych przez producenta nic nie zmienia. Można zaznaczyć, lub nie. To nie zablokuje odblokowanego bootloadera, tylko po co to ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pytanie dla znawców tematu Przy odblokowywaniu bootloadera zgodnie ze wskazówkami z tym że nie wypełniałem żadnego wniosku o odblokowanie do xiaomi po całej procedurze wyskoczyła informacja jak na załączonym pliku Mam rozumieć że wszytko się zakończy za 166godzin czy że za ten czas mam znów spróbować odblokować?  Konto xiaomi mam od bardzo dawna i zarówno telefon jak i logowanie odbyło się z tego samego konta jak też w opcjach programisty wszytko było zrobione zgodnie z procedurą Pozdrawiam 

Screenshot_2020-09-29-12-08-34-714_com.diune.pictures.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

Uwaga! Za pierwszym razem pojawi się monit "Couldn't unlock try after XX hrs". Aktualnie jest to 168 godzin, 360 godzin lub 1080 godzin (dla Redmi Note 5), niestety musimy odczekać ten okres czasu. Po odczekaniu próbujemy ponownie, powinno ukazać się nam:

 

A co jak po odczekaniu tych 168 godzin - mam dalej to samo... i dalej mam czekać następne 168 godzin ?

 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...