Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie odblokowania telefonu, posiadam dwa redmi note 9 pro, jeden odblokowałem jakiś czas temu bez problemu po odczekaniu 168h. Przy drugim, którego niedawno nabyła żona mimo odczekania 7 dni znów wyskoczył komunikat aby odblokować telefon należy czekać 168h. Konto xiaomi założone ponad tydzień temu. Jaki może być to powód? Coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zoltan78 napisał:

Musisz swoje odczekać, wtedy odblokujesz bez problemu. To normalne. 

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się, czy nie popełniłem błędu, u siebie robiłem wszystko wg tego poradnika. Przy drugim telefonie ponieważ miałem już na dysku aplikację unlock pominąłem krok jej pobrania. Teraz postanowiłem przejść ten proces w całości i niestety kiedy klikam "Unlock now" nie pobiera aplikacji tyko przechodzi na stronę https://www.xiaomi.cn/ Konto Xiaomi ma zabezpieczenia na 100%, dodatkowo założyłem profil na forum MIUI.

Przed chwilą patrzyłem na wcześniej pobranym narzędziu "unlock", czas ciągle wskazuje 168h, wczoraj też tak było, nic się nie zmienia, czasu nie ubywa...

Edytowane przez stratus84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dodam telefon do mojego konta skoro już jeden smartfon z niego odblokowałem bez problemu. Pytanie jak odpiąć telefon z konta xiaomi żony? Wystarczy w ustawieniach się wylogować, wyciągnąć jej kartę sim, podmienić na mój nr i zalogować się moimi danymi?

Po wykonaniu wyżej opisanej próby mam czekać 168h. Tak czy inaczej za tydzień spróbuję odblokować telefon ale już przy pomocy mojego nr tel i konta xiaomi. Skoro jeden już odblokowałem (RN9Pro) to drugi tez powinien pójść. MIUI.eu działa super tym bardziej warto ;)

Edytowane przez stratus84
aktualiacja postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jajca, już 4 fony odblokowywałem w ciągu 2 lat na swoim koncie i mam problem z RN8 Pro.
W miniony wtorek miało minąć 168 godzin, i mocne zdziwienie że zaczęło kolejne 168 naliczać.
A samo konto aktywne, diamond member, codziennie aktywny na mi.com i chińczaki odwalili numer z kolejnym tygodniem czekania.
Teraz chodzi mi po głowie czy w nadchodzący wtorek nie odwiną numeru że kolejne 168 albo 1400 czekania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, coś się chyba ruszyło, bo wczoraj po godzinie sprawdzałem, czy czas upływa i była kicha. Dzisiaj sprawdziłem i jest mniej 10h, czyli no cóż, pozostaje czekać i mieć nadzieję że za tydzień pyknie. W każdym razie warto - bo po 5 latach korzystania z miuipolska/xiaomi.eu teraz na globalu nie mogę się odnaleźć.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej wyskakuje Ci 168? A która wersja miflash unlock to robisz? Bo ja próbowałem jakąś starą (tydzień temu u szwagra odblokowałem nią mi9 więc uważałem że nie ma znaczenia), a teraz spróbowałem ta z tego poradnika no i ruszyło.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciągle walczę z odblokowaniem telefonu, mój RN9Pro poszedł bez problemu, drugi niestety nie daje za wygraną, ciągle wisi na 168h... Wszystko zrobione poprawnie według instrukcji poradnika.

Zastanawiam się czy fakt, że telefon został kupiony na Ali ma jakiś wpływ na odblokowanie? Telefon to wersja Global nie Chińska.

Edytowane przez stratus84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daniel.wu napisał:

Ja już pisze z odblokowanego xiaomi.eu na mi10, u mnie poszło. Napisz do mnie na PW maila to wyślę Ci te starsza wersję, choć ja teraz odblokowalem na tej najnowszej z pierwszego postu, także...

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Przypuszczam, że wersja miflash nie ma znaczenia. Zauważyłem, że z konta xiaomi żony nie mogę pobrać miflsh natomiast z mojego bez problemu pobiera się apka. Dziś przypisałem ten telefon do mojego konta i jutro zobaczę, czy czas będzie się skracał, dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba odblokowania i znów niepowodzenia, tym razem taka informacja:

informacja-miunlock.jpg

Co ona może oznaczać pomijając fakt, że mam czekać 168h które już trwa od miesiąca?

Kurczę co robię źle...? Podłączyłem telefon do swojego konta xiomi, wcześniej był przypięty do innego ale go całkowicie odpiłem. Na moim koncie wcześniej już oblikowałem jeden telefon xiomi mimo wszystko walczę nadal od ponad tygodnia bez rezultatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stratus84 napisał:

Kurczę co robię źle...? Podłączyłem telefon do swojego konta xiomi, wcześniej był przypięty do innego ale go całkowicie odpiłem. Na moim koncie wcześniej już oblikowałem jeden telefon xiomi mimo wszystko walczę nadal od ponad tygodnia bez rezultatów...

Odblokowywałem w sumie kilkanaście telefonów xiaomi. Wszystkie szły od razu, a pierwszy "problem" pojawił się właśnie gdy podpiąłem do swojego konta telefon, który był podpięty wcześniej do innego, założonego niespełna miesiąc wcześniej, i z którego pierwotnie próbowałem go odblokować. Jeśli dobrze zrozumiałem, to zrobiłeś podobnie. Być może w tym tkwi problem. Inna sprawa, że w tym momencie mam drugą sytuację, gdy muszę czekać pomimo podpięcia telefonu od razu pod własne konto, ale tu przyczyn może być wiele - za dużo już odblokowywałem, za mało udzielałem się na mi forum, Chińczyk miał zły dzień, albo po prosu po tamtej próbie tak zostało :wink:

Edit:

Z załączonego obrazka wnioskuję, że przy ostatniej próbie powtórzyłeś całą procedurę krok po kroku, tzn. m.in. kliknąłeś "dodaj konto" z punktu 6. Jeśli tak, to spowodowało to, że czas leci od nowa.

BTW u mnie odpukać pokazuje już 119h :D

Edytowane przez Daemos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daemos napisał:

Z załączonego obrazka wnioskuję, że przy ostatniej próbie powtórzyłeś całą procedurę krok po kroku, tzn. m.in. kliknąłeś "dodaj konto" z punktu 6. Jeśli tak, to spowodowało to, że czas leci od nowa.

I tu miałeś rację ;) Za każdym razem dla pewności przypisywałem telefon do konta i tu był błąd. Przed chwilą nic nie robiąc z przypisywaniem konta (zrobiłem to rano) uruchomiłem fastboot i okazało się, że czas leci i aktualnie jest 157h :) Następne podejście zrobię 14 lub 15 sierpnia i mam nadzieję, że odblokuję telefon a później MIUI.eu :) Dam znać i dzięki za podsunięcie pomysłu gdzie tkwił problem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi podaje żeby korzystać z fona w czasie oczekiwania. u mnie leżał nieużywany i po tygodniu pokazało że jeszcze72 godziny mam czekać, no to jednak włożyłem kartę i kurna zaczęło kolejne 168 odliczać, po tym czasie w końcu poszło odblokowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2020 o 06:13, Daemos napisał:

Nie ma sprawy i powodzenia :)

Po ciężkich bojach udało mi się odblokować telefon. Miałeś rację, robiłem źle, że ciągle przed każdą próbą parowałem telefon z kontem xiaomi, chciałem się upewnić ale to było zbyteczne, wystarczy raz się sparować i normalnie używać telefon, nic nie ruszać i czekać 168h. Po upływie tego czasu przed odblokowaniem radzę zgrać z telefonu jakieś ważne informacje, wszystko idzie pod format. Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, grzesiekura napisał:

Ok. Ale odpala sie zupełnie inna strona niż ta która jest w toutrialu.

Ale teraz żadnej prośby się nie składa. Powinna się odpalić strona z której pobierasz program do odblokowania MiUnlock.

https://en.miui.com/unlock/download_en.html

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...