Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, pojawia się coś takiego i gdybym miał możliwość odpalenia telefonu to by nie było tematu. Jednak mój telefon dostał bricka (spadł mi z łóżka na podłogę w nocy i o dziwo się zbrikował :V ), mogę odpalić tel ale albo widzę znaczek MI albo mogę wejść w tryb fastboot, telefon zatrzymuje się na obrazku białego misia naprawiającego androida. Zrobiłem wszystko jak trzeba, pościągałem wszystko co potrzebne ale nie wyskakuje mi żaden czas oczekiwania na odblokowanie urządzenia tylko prośba o wejście w urządzenie i zmianę ustawień czego nie mogę zrobić. Wie ktoś może jak to obejść? 

Notre-dame-gargoyle-with-Paris-cityscape-and-Eiffel-Tower-737x426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hussar86 napisał:

To chyba coś źle robię hmmm :

Próbujesz dokonać niemożliwego. Flashujesz z zablokowanym bl w  trybie fastboot. Chyba musisz skorzystać z serwisu który ma autoryzowane konto do flashowania w trybie download (edl). Tylko jak to wynik upadku, to raczej jakieś uszkodzenie mechaniczne, które trzeba wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Chyba musisz skorzystać z serwisu który ma autoryzowane konto do flashowania w trybie download (edl).

Na szczęście on ma Mi Maxa 2, który nie wymaga autoryzacji EDL. Musiałby jednak pewnie ściągnąć obudowę i zrobić testpointy...

1 godzinę temu, hussar86 napisał:

Czyli jak rozumiem, bez włączenia telefonu nie da się zrobić unlocka w Mi Unlocku?

Niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prośba o pomoc ...

Mam telefon MI9

Odblokowałem bootloader, zainstalowałęm twrp, zrobiłem wipe -> Format Data.

Wgrałem rom (ściągnięty z muii polska) xiaomi.eu_multi_MI9_20.3.26_v11-10.zip i zainstalowałem go.

Po restarcie telefon bootuje mi się zawsze do TWRP ... może ktoś mi wskaże co zrobiłem źle ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, poratujcie bo poformatowałem wszystko jak trzeba w TWRP + Wipe system i pokazuje mi się podobna kupa jak na zrzucie. Nie można skopiować żadnego pliku na kartę. Przy okazji, poda ktoś stronę do zwykłych romów, bo chyba skończy się Miflashem i robieniem od zera. 

2020-05-08_15h35_46.thumb.jpg.769b50a1c18a02dcc20da5fe52771e9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, posiadam odblokowany telefon, teraz chciałbym kupić nowy i go odblokować na tym samym koncie xioami. Czy muszę znowu czekać na zgodę czy będę mógł od razu ściągnąć blokadę?

Edytowane przez arecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł ściągnąć od razu ale pewnie będzie trzeba odczekać ileś czasu.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka


Ja na tym samym koncie mam 3 telefonu odblokowane od razu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem odblokować bootloadera.
To już będzie 3 telefon.
I u mnie każe czekać tydzień.
Ciekawe na jakiej zasadzie działa kto ile musi czekać.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Najlepiej zostac moderatorem/super moderatorem na Globalu lub być w Beta Team China wtedy nie musisz wcale czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariusz.ur napisał:

Poczekaj i odblokuj na swoim. W przyszłości możesz być wdzięczny za taką poradę.

Na swoim koncie swojego czasu odblokowałem mi5, mi6 mi mix2s a teraz chce mi notę 10. Przeczekałem tydzień a czas się nie ruszył . Dlatego nie chce już czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...