Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Orjon napisał:

Spróbuj nowszym miflashem, używasz jakiegoś z 2014.

na nowszym miflash nic sie nie dzieje.

Takie logi:


  IBDhWAZ.png

 

na miflash 2017 takie logi

21:01:16]:get AllUsbDevices
[21:01:16]:GetScriptDevices
[21:01:36]:get AllUsbDevices
[21:01:36]:GetScriptDevices
[21:01:37]:get AllUsbDevices
[21:01:37]:GetScriptDevices
[21:18:20]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:27]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Driver\android_winusb.inf to C:\Windows\INF\oem76.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:27]:set RegistryKey value:android_winusb.inf--oem76.inf
[21:18:27]:mkdir "C:\Users\a\.android"
[21:18:27]:output:Podkatalog lub plik C:\Users\a\.android juľ istnieje.

[21:18:27]: echo 0x2717 >>"C:\Users\a\.android\adb_usb.ini"
[21:18:27]:output:
[21:18:27]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:29]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Nvidia\Driver\NvidiaUsb.inf to C:\Windows\INF\oem81.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:29]:set RegistryKey value:NvidiaUsb.inf--oem81.inf
[21:18:29]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:30]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Microsoft\Driver\tetherxp.inf to C:\Windows\INF\oem74.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:30]:set RegistryKey value:tetherxp.inf--oem74.inf
[21:18:30]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:31]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Microsoft\Driver\wpdmtphw.inf to C:\Windows\INF\oem75.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:31]:set RegistryKey value:wpdmtphw.inf--oem75.inf
[21:18:31]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:31]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Qualcomm\Driver\qcser.inf to C:\Windows\INF\oem73.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:31]:set RegistryKey value:qcser.inf--oem73.inf
[21:18:53]:get AllUsbDevices
[21:18:53]:GetScriptDevices
[21:18:56]:get AllUsbDevices
[21:18:56]:GetScriptDevices
[21:18:58]:get AllUsbDevices
[21:18:58]:GetScriptDevices
[21:18:59]:get AllUsbDevices
[21:18:59]:GetScriptDevices

 

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, korbielow napisał:
na nowszym miflash nic sie nie dzieje.

Na bank rozpakowałeś rom tgz? Czasem potrzeba rozpakować 2 razy, jakie masz pliki i foldery tam?

Druga sprawa w tym drugim miflashu nie pokazuje Ci wcale telefonu, dajesz tam find/refresh? Pamiętaj jeszcze raz musisz wprowadzić w edl i dopiero klikać.

Patrze, że w menadżerze urządzeń masz t wykrzyknik, czyli coś jest nie tak

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, k120 napisał:

Na bank rozpakowałeś rom tgz? Czasem potrzeba rozpakować 2 razy, jakie masz pliki i foldery tam?

Druga sprawa w tym drugim miflashu nie pokazuje Ci wcale telefonu, dajesz tam find/refresh? Pamiętaj jeszcze raz musisz wprowadzić w edl i dopiero klikać.

Patrze, że w menadżerze urządzeń masz t wykrzyknik, czyli coś jest nie tak

Tak rozpakowalem rom tgz 2 razy. Takie tam sa pliki:

Tak daje zawsze find/refresh i wprowadzam najpierw w edl i potem klikam.

W manadzer urzadzen jest wykrzyknik ale nie wiem za bardzo co go boli.


  
  RhOEE7Gl.png


  veKWLWEl.png


  

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dzidexx napisał:

 

Rom masz rozpakowany w  /media/rafal.

Flash...sh szuka ich w c:/xiaomi. Tak to widzę na twoich screenach. Zeedytuj go.

Nie wiem czemu masz zaznaczone dwa *.sh, ten z "lock" zablokuje Bootloader.

@korbielow

tym akurat sie nie sugeruj ze rom jest w /media/rafal bo mam dwa systemy Linux i WIN(dual boot). Akurat print screen z zawartością ROM robiłem z LINUX. Przy flashowaniu jest na c:/

W ktorym miejscu mam zaznaczone dwa *.sh ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dzidexx napisał:

Jeśli chcesz pomocy to podaj konkrety. Na chwilę obecną - czeski film.

Screeny z Linuxa, wgrywasz na Win, własnych screenów nie obejrzałeś, "jaki błąd"... - tego brakuje.

@korbielow

 

Konkret: Nie umiem wgrać ROM przez MIFlash do Redmi 3s. Próbowałem wszystkiego (deep flash, rozne Mi flashe). Nic nie działa.

Błędy z MIflash-a:

Mi flash 2014 : nie mozna odnalezc okreslonego pliku (..) Open serial port COM5)
Mi flash 2017 :

[21:01:37]:get AllUsbDevices
[21:01:37]:GetScriptDevices
[21:18:20]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:27]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Driver\android_winusb.inf to C:\Windows\INF\oem76.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:27]:set RegistryKey value:android_winusb.inf--oem76.inf
[21:18:27]:mkdir "C:\Users\a\.android"
[21:18:27]:output:Podkatalog lub plik C:\Users\a\.android juľ istnieje.

[21:18:27]: echo 0x2717 >>"C:\Users\a\.android\adb_usb.ini"
[21:18:27]:output:
[21:18:27]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:29]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Nvidia\Driver\NvidiaUsb.inf to C:\Windows\INF\oem81.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:29]:set RegistryKey value:NvidiaUsb.inf--oem81.inf
[21:18:29]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:30]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Microsoft\Driver\tetherxp.inf to C:\Windows\INF\oem74.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:30]:set RegistryKey value:tetherxp.inf--oem74.inf
[21:18:30]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:31]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Microsoft\Driver\wpdmtphw.inf to C:\Windows\INF\oem75.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:31]:set RegistryKey value:wpdmtphw.inf--oem75.inf
[21:18:31]:open RegistryKey Software\XiaoMi\MiFlash\
[21:18:31]:install driver C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Qualcomm\Driver\qcser.inf to C:\Windows\INF\oem73.inf,result True,GetLastWin32Error
[21:18:31]:set RegistryKey value:qcser.inf--oem73.inf
[21:18:53]:get AllUsbDevices
[21:18:53]:GetScriptDevices
[21:18:56]:get AllUsbDevices
[21:18:56]:GetScriptDevices

 

 

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korbielow dawno temu, ale kilka razy flashowałem ten telefon. Z romami wydanymi po tym jak wprowadzili blokadę wejścia w edl pomimo prawidłowej konfiguracji, sterowników zawsze miałem problemy z flashem w edl. Jedynie w fastboot bezproblemowo. Odpaliłem teraz starego R3s, wylogowanego z konta i z zablokowanym bl. Dodałem konto i urządzenie z poziomu opcji programistycznych W  stanie blokady Mi (nie z menu konta w ustawieniach ogólnych) i zero błędów, dodało się! Tylko musi być w nim karta sim z aktywnymi danymi i wyłączone WiFi (z włączonym zgłaszało błąd połączenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Co to za Windows? W manager urządzeń(po podłączeniu fona w trybie fastboot lub edl) masz urz. adb?

Tego próbowałeś?

https://www.xiaomitool.com/V2/

https://xiaomifirmware.com/downloads/miflashpro/

@korbielow

Windows 7. 

W manager urzadzen w trybie edl nie widze urz. adb.

Zainstalowalem 15 Second ADB Installer v1.4.3 jednak dalej nic nie ma.

XxtCYyX.png

Jak instalowalem przez MI flash pro to tak to wygladalo:

video

xiaomitool wogole nie wykrywa urzadzenia.

Mi flash 2016 mam blad klasa niezarejestrowana:

RE3GNSz.png

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

@korbielow dawno temu, ale kilka razy flashowałem ten telefon. Z romami wydanymi po tym jak wprowadzili blokadę wejścia w edl pomimo prawidłowej konfiguracji, sterowników zawsze miałem problemy z flashem w edl. Jedynie w fastboot bezproblemowo. Odpaliłem teraz starego R3s, wylogowanego z konta i z zablokowanym bl. Dodałem konto i urządzenie z poziomu opcji programistycznych W  stanie blokady Mi (nie z menu konta w ustawieniach ogólnych) i zero błędów, dodało się! Tylko musi być w nim karta sim z aktywnymi danymi i wyłączone WiFi (z włączonym zgłaszało błąd połączenia).

Dodałem konto i urządzenie z poziomu opcji programistycznych W  stanie blokady Mi i w moim przypadku jest bład 20091.

UBwIBGB.jpg

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, korbielow napisał:

Dodałem konto i urządzenie z poziomu opcji programistycznych W  stanie blokady Mi i w moim przypadku jest bład 20091

U mnie zadziałało. Resetowałeś do fabrycznych? Bo nie wiem co Ci da wgranie romu Miflashem skoro docelowo i tak chcesz wgrać customa bez Miui, czyli musisz bl odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orjon napisał:

Jak na moje to sterowniki świrują. Spróbowałbym na innym kompie.

Ok spróbuje na innym, tylko dziwi mnie, że do tej pory na tym komputerze nigdy nie było problemów,a nie jeden Xiaomi juz flashowałem na nim. Niby czemu akurat ten 3s ma byc wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym wejdź https://forum.xda-developers.com/android/software/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3358711/amp/

Tam na zrzucie masz nieznane urządzenie ,stery ci się zainstalowały ,jeszcze wyłącz sygnaturę podpisów sterownikow

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pomóżcie, bo już nie ogarniam. Chce po prostu przywrocic fabryczne dane telefonu mi5x. Nie czaje jakim cudem może to być nie dostępne, no ale.. Nie do końca wiem jak to zrobić, ale z tego co wyczytałem najpierw zaktualizuje miui. No i teraz utknąłem na pkt 5 tego poradnika. Gdzie mam do cholery znaleźć "Stan odblokowania Mi" ?? W ustawieniach telefonu? Nigdzie czegoś takiego nie widze :( Z tej instrukcji wynika, że po włączeniu odblokowania OEM powinienem znaleźć stan odblokowania MI, tylko gdzie ?!

pomóżcie proszę bo zwariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to to już zrobiłem. Jestem programistą itd, zrobiłem wszystko z pkt 5, ale nie wiem gdzie mam sprawdzić stan odblokowania urządzenia i dodać konto.. Nie rozumiem, gdzie mam to sprawdzić ten stan? W jaki sposób? Nie jest napisane czy w tych ustawieniach programistycznych czy w jakim diabelnym miejscu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, korbi napisał:

 powinienem znaleźć stan odblokowania MI, tylko gdzie ?!

Masz prawdopodobnie wgrany jakiś modowany nieoficjalny rom. Stąd problemy. Stanu odblokowania Mi w opcjach programistycznych też raczej nie masz. Ten telefon (Mi 5x) chyba nie był sprzedawany poza Chinami i nie było dla niego romu globalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miui 8. 

43 minuty temu, FromWP napisał:

Stanu odblokowania Mi w opcjach programistycznych też raczej nie masz.

Zgadza się, nie mam, dlatego pytam gdzie mam to znaleźć bo nigdzie tego nie widać. I co teraz? Nie ma możliwości wyczyszczenia takiego telefonu? Chce mu przywalić caly format i już, absurd jakiś.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie wgrany jakiś modowany nieoficjalny rom. Stąd problemy. Stanu odblokowania Mi w opcjach programistycznych też raczej nie masz. Ten telefon (Mi 5x) chyba nie był sprzedawany poza Chinami i nie było dla niego romu globalnego.

W miuipolska także nie ma tej opcji bo i po co. Jak ma wgrany jakiś inny rom niż china to ma odblokowany bootloader, proste. A w Miui 8 inaczej ta opcja się nazywała. Najlepiej jak zrobi pełen zrzut z informacji o telefonie oraz z opcji developerskich i tu wstawi. Ja bym spróbował odpalić telefon w fastboot i zrobić flash Xiaomiflashem z opcja clean all i tyle, ewentualnie w edl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k120 napisał:

Jak ma wgrany jakiś inny rom niż china to ma odblokowany bootloader, proste.

No właśnie niekoniecznie, jak masz uprawnienia do wgrywania w edl to można bez. Dodatkowo Chińczycy potrafią innymi metodami.

9 minut temu, korbi napisał:

Chce mu przywalić caly format i już, absurd jakiś.. 

A da się uruchomić w trybie recovery? Przy włączaniu przytrzymujesz vol+ i power. Może w recovery masz opcję resetu, a może masz po prostu twrp i tam też to zrobisz. Absurdem jest kupowanie typowo chińskiego telefonu, bez wiedzy co z nim można zrobić. Miui 8 nic nie mówi, jaka nazwa romu, Miui w ustawieniach, informacje o telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się uruchomić w trybie recovery? Przy włączaniu przytrzymujesz vol+ i power. Może w recovery masz opcję resetu, a może masz po prostu twrp i tam też to zrobisz. Absurdem jest kupowanie typowo chińskiego telefonu, bez wiedzy co z nim można zrobić. Miui 8 nic nie mówi, jaka nazwa romu, Miui w ustawieniach, informacje o telefonie.

Tylko przecież od chce przywrócić ustawienia fabryczne więc po co takie kombinacje? W Mi recovery wipe lub w systemie ustawienia-dodatkowe ustawienia-backup i reset- factory reset/ ustawienia domyślne/fabryczne etc. Nie podał żadnych danych, nawet screenshotów.

Tak zgadywać można do śmierci. Skąd pewność jaki ma rom, czy ma zablokowany bootloder czy może odblokowany etc.

Przwyrócenie do ustawień początkowych jest kilka sposobów - factory reset/wipe w systemie lub recovery, wgranie xiaomiflashem romu itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wrzucę, nie mam telefonu w łapie. Wiesz co, no nie spodziewałbym się że nie mogę jakiegokolwiek telefonu zrestartować.. W szczególności że ma taką opcję przecież, jak każdy inny telefon z androidem. Jestem totalnym laikiem i gdyby nie potrzeba formatu nadal bym nim pozostał. 

Wyprobowalem chyba wszystkie możliwości jakie znalazłem na yt itp. Vol+ bez żadnej reakcji, vol- wchodzi w fastboot. 

Doszedlem do samego końca tutoriala, Screenshot_2020-01-25-11-57-40-722_com.android.chrome.thumb.jpg.db05200b49bb923745c22a02e66bbeb3.jpg

Niestety zamiast zielonej strzałeczki mam fail przy pierwszym punkcie, więc wiadomo coś poszło nie tak.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wrzucę, nie mam telefonu w łapie. Wiesz co, no nie spodziewałbym się że nie mogę jakiegokolwiek telefonu zrestartować.. W szczególności że ma taką opcję przecież, jak każdy inny telefon z androidem. Jestem totalnym laikiem i gdyby nie potrzeba formatu nadal bym nim pozostał. 
Wyprobowalem chyba wszystkie możliwości jakie znalazłem na yt itp. Vol+ bez żadnej reakcji, vol- wchodzi w fastboot. 
Doszedlem do samego końca tutoriala, Screenshot_2020-01-25-11-57-40-722_com.android.chrome.thumb.jpg.db05200b49bb923745c22a02e66bbeb3.jpg
Niestety zamiast zielonej strzałeczki mam fail przy pierwszym punkcie, więc wiadomo coś poszło nie tak.. 
Przy fail powinien być komunikat. Przy odblokowanym bootloaderze także będzie fail, bo nie potrzeba od nowa go odblokowywać.
Mamy za mało danych, tak jak napisałem podasz opis i screeny mozemy wtedy pomóc, tak to jest bez sensu.
1. Model telefonu.
2. Zrzut z informacje o telefonie aby było widać jaki rom (numerki i cyferki.
3. Zrzut z ustawienia-dodadatkowe ustawienia, najlepiej na samym dole.
4. Zrzut z opcji developer, bo w miui 8 jakoś inaczej się to tam nazywało, a może i nie było potrzeba powiązani z kontem Xiaomi, bo kiedyś bez tego odblokowywaliśmy bootloader.
5. Musi być jakieś recovery, wyłącz telefon, przyciśnij i trzymaj vol+ a potem do tego power, aż zaświeci ekran, puszczas power a trzymasz vol+ potem także puszczasz
Można też spróbować 3 czyli vol- i vol+ i power.
6. Napisałeś, że wchodzu w fastboot, próbowałeś wgrać rom china miui fastboot za pomocą programu Xiaomiflash/Miflash?
Ja bym pierwsze co to spróbował to jak już chcesz sprawdzić czy pójdzie flash.
Czytałeś co napisałem? Jak ma wejść w recovery bo z systemu nie może zresetować. Żadne kombinacje, wiem co chce zrobić.
Ja czytałem, ale to nie po mojej stronie jest brak zrozumienia. Autor zabiera się do tego od d... strony tak naprawdę. Pierwsze to szukamy opcji w systemie, może nie może jej znaleść, bo nie jest tak jak w czystym andku w tym samym miejscu. Dwa w recovery, jakieś musi mieć.
Kolejna sprawa sprawdzamy czy da rade flashnać xiaomiflashem lub sprawdzamy stan odlokowania komendami, a nie od próby odblokowania bootloadera, który rówbie dobrze może być scracowany lub odblokowany.
Fail w mi unlock tools także jest w przypakdu odblokowanego bootloadera.
Autor umieści resztę danych, to myślę, że uda mu się pomóc. A tak Ty i ja i reszta może gdybać.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Masz tzw. "syfMIUI". Mi 5X nie miał Globala nigdy. Istnieje prawdopodobieństwo, że masz nawet odblokowany bootloader. Niestety Mi 5X to specyficzny przypadek i trzeba tu patrzeć na bootloader... Bo jest duże prawdopodobieństwo, że masz go nie od tego telefonu, co trzeba - co powodowało przy próbach jakiegoś wgrywania czy modyfikacji że po prostu telefon uwalal się na amen. 

Do zrobienia:

Uruchom tryb Fastboot w telefonie. Na komputerze musisz uruchomić Minimal ADB and Fastboot/wejść jakikolwiek inny folder gdzie masz binarkę Fastboot (plik o nazwie fastboot/fastboot.exe, jakkolwiek) i wejść w wiersz poleceń w tym katalogu (ctrl+shift+prawy przycisk myszy > otwórz wiersz polecenia tutaj/otwórz powershell - przy powershellu jako pierwsze wpisujesz cmd, zatwierdzasz enterem).

Sprawdź czy bootloader jest odblokowany - komenda fastboot oem device-info

Sprawdź, jaki masz bootloader - komenda fastboot getvar product

W ostateczności, jak chcesz tylko zresetować do fabrycznych, to powinna pomóc komenda fastboot -w

12 minut temu, korbi napisał:

Gdy wybiorę przywracanie ustawień fabrycznych z ustawień to Telefon się restartuje I wraca do stanu jak był, nic się nie zmienia

Ciężko, by tak nie było. Opcja resetu z telefonu przekierowuje go do recovery, w którym wykonywana jest ta operacja. U ciebie najwidoczniej nie ma recovery, więc nie ma gdzie tego zrobić nawet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...