Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

    Witam. Mam pytania posiadam redmi 4x lecz chce zmienić na coś nowszego z powodu braku aktualizacji xiaomi.eu. miałem przez chwilę redmi note 8t ale padaka z Aku była 4k to mało a na Ali kondony z dodatkowym Aku dla 8t nie istnieją. Myślę o kupnie zwykłego redmi 8 lub note 8 pro ale nie wiem czy znowu przechodzić całą procedurę że zgodami na odblokowanie bootloadera czy może się coś zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, serkan01 napisał:

 ale nie wiem czy znowu przechodzić całą procedurę że zgodami na odblokowanie bootloadera czy może się coś zmieniło?

Po pierwsze, wypadałoby chociaż korzystać ze znaków przestankowych...

Po drugie, tak. Każdy nowy telefon, to od nowa oczekiwanie na możliwość odblokowania bootloadera i od nowa cala procedura. I nie da się tego pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum i przyznam szczerze jeszcze zielony w sprawach wgrywania Romów itd.

Posiadam Redmi Note 4x pro na mediateki na MIUI Global 10.2 | Stabilna 10.2.1.0 (MBFMIXM).

Ogólnie ten soft to syf przez co sygnał sieci potrafi mi zjeść ponad  20 % bateria w 1h w bezczynności. Wyczytalem że należy wgrać customowy soft także zacząłem grzebać jak to zrobić i chciałem zacząć od zdjęcia bootloadera i tu mam problem.

Zarejestrowałem konto na 100%, ściągnąłem Mi Unlock, teraz już nie trzeba pisać requesta także odrazu mogłem dać Unlock. Tel podpięty w trybie fastboot, zalogowany w opcjach programistycznych do konta Xaomi, włączony tryb debugowania. Po wciśnięciu przycisku Unlock wyskakuje mi błąd "your account is not associated with phone number" co jest nie prawdą. Miał ktoś taki problem z zna rozwiązanie?

Nadmienię, że nie posiadam w opcjach programistycznych opcji "Odblokowywanie OEM"

Z góry dziękuję za pomoc

 

Updated: wszedłem teraz ponownie w ustawienia programistyczne-> Stan zablokowania MI i przycisk "dodaj konto" jest aktywny tak jakbym nie był zalogowany. Po jego  naciśnięciu wyskakuje komunikat "Nie udało się zweryfikować. Zaloguj się na swoje konto ponownie i rozpocznij ponownie"

Edytowane przez Czorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mi już powoli ręcę opadają.

 

Wczoraj przyszedł mi Mix 2s i chcę odblokować Bootloader.

Wiem jak to robić bo już z 10 Xiaomi odblokowałem, niestety tym razem w ogóle nie chce się połączyć w MiFlash aka "Not connected to the phone", próbuje na 2ch kablach, jeden od OnePlusa a drugi od Mixa 2s, zainstalowałem niby wszystkie potrzebne sterowniki, niby mam możliwie najnowszy system (wg. ustawień telefonu), nawet włączyłem tryb testu w moim windows 10 x64 (https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/99esf3/bootloader_unlock_not_connected_to_the_phone/), próbowałem 2-3 wersje Mi Unlock i nadal nic.

 

Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

checkmate wczoraj odblokowywalem na windzie 10 tym 3.5.1108 unlock ,kiedyś jeszcze pamiętam wyłączałem sygnatury podpisów sterowników , coś masz ze sterami bo nie widzi telefonu ,odinstaluj i jeszcze raz może pomoze

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylogowalem się i zalogowałem ponownie, wszedłem w odblokowanie Mi->dodaj konto i otrzymałem komunikat że konto dodane pomyśle, kliknąłem ok i kolejny komunikat że powinienem teraz przywrocic tel do ustawień fabrycznych lub usunął dane aplikacji -> klikam ok by wyłączyć komunikat i dalej nic się nie zmienia w tym oknie Odblokowanie Mi tzn nadal mam informacje czym do grozi i przycisk dodaj konto.

Faktycznie teraz trzeba zrobić  wipe przed odpaleniem MiUnclock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1180]checkmate[/mention] sprawdź w menedżer urządzeń czy jest widoczny po podłączeniu w trybie fastboot
[mention=65529]Czorski[/mention] wyloguj się i zaloguj ponownie, po tym spróbuj ponownie w opcjach programistycznych. 
Jestem w pracy ale pamiętam że sprawdzałem i w trybie fastboot był widoczny bodaj jako Android Fasboot device.

Może reinstall sterownika? Mogę prosić o link do dobrego sterownika fastboot by współgrał z mix2s? Dziękuję

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - użyłem tego prędzej i bez skutku.

Ostatnie 4h straciłem na próby z innymi sterownikami i na pc i na lapku z win10 x64.

 

Różne wersje Mi Unlock, 15 second adb installer, różne wersje MiPC Suite i nic. Nie mam pomysłu co jest źle.

Próbowałem na 2ch kartach sim, mam jedno konto xiaomi, jutro spróbuje u kumpla na innym koncie i innym kompie.

Telefon ma Miui Global 11.0.4 stable (pdgmixm) to jest najnowsza dostępna wersja z kanału aktualizacji z poziomu telefonu.

Wygląda mi na to, że win 10 na siłę daje swoje sterowniki, nawet całkowite ich skasowanie nic mi nie pomaga, po podpięciu telefonu nadal jest to samo...

Co jeszcze byście poradzili?

Edit: Udało się.

Od wczoraj wychodzi na to, że robiłem wszystkie kroki jak gość z pierwszego posta:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/help/unlock-bootloader-phone-recognized-t3929142?fbclid=IwAR0Fk3oqiKMyhvLisrKzrgb3yW-A4AgQxZffVkP8TIvaBcJdRAk4F_JNN2A

W komentarzach tam ktoś wspomniał o hubie usb 2.0, na szczęście mam jeden w domu. Co z tego, że podpinałem od samego początku do usb 2.0 i 3.0, nie wykrywało.

Może sie komuś przyda gdyby walczył z Win 10 x64 trzeba:

-Zainstalować Mi Unlock, najnowszą,

-15 second ADB Installer,

-MiPCSuite, po instalacji skasować,

-połaczyć telefon ze swoim kontem xiaomi,

W opcjach programistycznych wybrać Odblokuj bootloader i połączyć z siecią przez sieć komórkową,

dodatkowo: włączyć debugowanie USB oraz niżej w "domyślna konfiguracja USB" wybrać MIDI,

podpiąć telefon do huba usb 2.0, zaakceptować komunikat który wyskoczy o debugu,

po włączeniu Mi Unlock w telefonie odpalić fastboot i po podpięciu kabla bang, mamy to ;)

Fajnie mieć stare konto, nie muszę czekać ;)

connected.png

unlocked.jpg

Screenshot_2020-01-09-09-48-20-090_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-01-09-09-48-05-396_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-01-09-09-48-37-596_com.android.settings.jpg

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z odblokowaniem bootloadera, mam już wszytko co potrzebne czyli ADB,TWRP i ROMa i dzisiaj będe przystępował do wgrywania nowego romu.

Mam jedno pytanko, przed wgraniem romu w TWRP ->Czyszczenie -> Zaawansowane czyszczenie mam zaznaczyć wszystkie opcje czy może nie zaznaczać opcji  system oraz Karta MicroSD?

Edytowane przez Czorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce odblokowac Redmi 3s.

Przy sprawdzeniu stanu odblokowania Mi mam błąd 20091

image.thumb.png.095de49c23077a5399ed9e9d81a2f0d3.png

Wyczytałem ze trzeba wgrac Mi flashem soft. Gdy to robie to mam kolejne problemy:

image.thumb.png.085258d747caf3ac54762f5828658c5f.png

image.thumb.png.bd0a6f88e8eb554e44a2c0b26e6e17b1.png

Już brakuje mi pomysłow co jeszcze mozna zrobic zeby to odblokowac.

Nie moge wejsc wogole do EDL. Jak wybieram VOL+ power i potem download i podlaczam usb to resetuje sie telefon.

Gdzie pisalo ze Redmi 3S to jakis szczegolnie cieżki przypadek i że jakis specjalny kabel jest potrzebny ?

Cytat

4.Poprzez kabel (przydatne przy ciężkich przypadkach, szczególnie 3S)

 

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrosi napisał:

W opcjach deweloperskich włącz debugowanie USB i zgodę na odblokowanie OEM. Potem spróbuj

Jakkolwiek dziwnie to brzmi, miałem takie przypadki, ze pomogło.

To była pierwsza rzecz która zrobiłem zanim zabrałem sie do sprawdzenia MI Unlock status

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korbielow Robisz to z włożoną kartą sim? Karta sim z numerem zarejestrowanym na koncie Mi chyba musi być w telefonie.

Niektórym przy tym błędzie pomogło wyrejestrowanie telefonu z konta MI z poziomu telefonu i ponowne przypisanie do konta, można spróbować.

MiFlash z zablokowanym bl możesz sobie darować, bo nawet jak wprowadzisz go w tryb EDL to prawdopodobnie nie wgrasz romu, tylko w fastboot z odblokowanym bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

@korbielow Robisz to z włożoną kartą sim? Karta sim z numerem zarejestrowanym na koncie Mi chyba musi być w telefonie.

Niektórym przy tym błędzie pomogło wyrejestrowanie telefonu z konta MI z poziomu telefonu i ponowne przypisanie do konta, można spróbować.

MiFlash z zablokowanym bl możesz sobie darować, bo nawet jak wprowadzisz go w tryb EDL to prawdopodobnie nie wgrasz romu, tylko w fastboot z odblokowanym bl.

Tak z karta SIM w telefonie.

Jak bede mial chwile to sprobuje wyrejestrowac i zarejestrowac z konta MI z poziomu telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2020 o 20:00, korbielow napisał:

Tak z karta SIM w telefonie.

Jak bede mial chwile to sprobuje wyrejestrowac i zarejestrowac z konta MI z poziomu telefonu

Wylogowalem zalogowalem i niestety dalej wyskakuje ten sam bład 20091. Wszystko robie w jezyku angielskim.

Bx05Tl9.jpgrMPspeH.jpg xs1CBGu.jpg

 

Jeszce to sprawdziłem:


  rkCwVkBl.pngfCT3T8Y.jpg

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak komentarzy świadczy o tym że Redmi 3s jest przypadkiem beznadziejnym nie do odblokowania default_sad.png.

Ja bym uruchomił telefon w edl( starsze modele jak ten) dalej można bez problemu wejść w edl czy to z chińskiego testowego menu, kabelka czy komend i wgrać rom, mając zablokowany bootloader. Wgraj jakiś inny rom np China Miui Beta, odblokuj na nim bootloader i wgraj xiaomi.eu etc. Nie potrzeba ani konta autoryzowanego Xiaomi itp Wiem bo mam styczność z Redm 3 i 3S oraz Mi Max. Bez żadnego problemu wchodzi edl. A probowaleś przed powiązanien konta zrobic reset do ustawień fabrycznych? Czasem to pomaga.  

Pytanie tylko po co do tak starego telefonu potrzebujesz odblokować bootloader? Masz ostatni/najnowszy rom Miui Global. Nowszego nie będzie, bo już dawno koniec wsparcia dla tego telefonu. Bete chyba zaprzestano dla tego telefonu w marcu/kwietniu 2019 w Globalu i China. A Stable masz z maja. Andek 6.0 Miui 10, nie wyjdzie ani Miui 11 ani nowy andek na ten telefon, Xiaomi.eu także przecież porzuciło wsparcie tego telefonu.Xiaomi.eu nie będzie nowsze niż te bety z marca/kwietnia 2019 lub Stable z maja 2019

Chyba, że chcesz wgrać customa ale nie Miui. Bo jak Miui to nie ma sensu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, k120 napisał:

Ja bym uruchomił telefon w edl( starsze modele jak ten) dalej można bez problemu wejść w edl czy to z chińskiego testowego menu, kabelka czy komend i wgrać rom, mając zablokowany bootloader. Wgraj jakiś inny rom np China Miui Beta, odblokuj na nim bootloader i wgraj xiaomi.eu etc. Nie potrzeba ani konta autoryzowanego Xiaomi itp Wiem bo mam styczność z Redm 3 i 3S oraz Mi Max. Bez żadnego problemu wchodzi edl. A probowaleś przed powiązanien konta zrobic reset do ustawień fabrycznych? Czasem to pomaga.  

Pytanie tylko po co do tak starego telefonu potrzebujesz odblokować bootloader? Masz ostatni/najnowszy rom Miui Global. Nowszego nie będzie, bo już dawno koniec wsparcia dla tego telefonu. Bete chyba zaprzestano dla tego telefonu w marcu/kwietniu 2019 w Globalu i China. A Stable masz z maja. Andek 6.0 Miui 10, nie wyjdzie ani Miui 11 ani nowy andek na ten telefon, Xiaomi.eu także przecież porzuciło wsparcie tego telefonu.Xiaomi.eu nie będzie nowsze niż te bety z marca/kwietnia 2019 lub Stable z maja 2019

Chyba, że chcesz wgrać customa ale nie Miui. Bo jak Miui to nie ma sensu.

No jak dla mnie to odpowiedz jest oczywista. chce custom rom z aktualnym Androidem. Po za tym chce root z Magisk(ADaway, You tube bez reklam i inne ...).

Jak daje vol+ + power i potem download to telefon mi sie resetuje. Czy cos robie nie tak ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Orjon napisał:

Trzeba czekać. Ja teraz jak kupowałem używkę to czekałem (właśnie dziś odblokowałem). Losowo się zdarza, że się odblokuje od razu, ale to raczej wyjątek niż reguła.

A wiesz może czy jest jakaś alternatywa aplikacji Mi unlock na Linuxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to odpowiedz jest oczywista. chce custom rom z aktualnym Androidem. Po za tym chce root z Magisk(ADaway, You tube bez reklam i inne ...).

Jak daje vol+ + power i potem download to telefon mi sie resetuje. Czy cos robie nie tak ?

Zrób samemu kabelek deep flash. Masz jakiś stary ale sprawny kabel usb do telefonu? Nawet tu na forum sa schematy. Prosta rzecz.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/22161-w%C5%82asny-kabel-deep-flash-wykonanie-obs%C5%82uga/&share_tid=22161&share_fid=74005&share_type=t&link_source=app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Testowałem na innym telefonie i działa. Aplikacja jest nawet dostępna na AUR w Arch Linux, więc łatwo zainstalować.  Działa doskonale :D

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

Marcin19883 a mi dziwnie to dzialo na archu emoji51.png Xiaomi fastboot też jest w aur

Mi unlock to wersja alpha i jest co chwilę zmieniana. Najnowsza wersja jest z grudnia. A co do fastboota, to wystaczy paczka android-tools. Nie trzeba z AUR nic instalować. A poza tym gdybyś nie miał android-tools, to by ci aplikacja nie działała, bo nie byłoby fastboota .

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, k120 napisał:

Zrób samemu kabelek deep flash. Masz jakiś stary ale sprawny kabel usb do telefonu? Nawet tu na forum sa schematy. Prosta rzecz.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/22161-w%C5%82asny-kabel-deep-flash-wykonanie-obs%C5%82uga/&share_tid=22161&share_fid=74005&share_type=t&link_source=app

dzięki bede się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, k120 napisał:

Zrób samemu kabelek deep flash. Masz jakiś stary ale sprawny kabel usb do telefonu? Nawet tu na forum sa schematy. Prosta rzecz.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/22161-w%C5%82asny-kabel-deep-flash-wykonanie-obs%C5%82uga/&share_tid=22161&share_fid=74005&share_type=t&link_source=app

Zrobiłem kabel. 

Telefon przeszedl chyba tryb EDL ale mam taki błąd:

nie mozna odnalezc okreslonego pliku (..) Open serial port COM5)
  xiVdhnFl.png

Zaznaczyłem opcje Flash all.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...