Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś rozwiązał problem z komunikatem:

Nie udało się dodać.Kod błędu:-1

Mam taki sam problem podczas próby powiązania konta i nie potrafię doszukać się rozwiązania po

Udało mi się to rozgryźć, odblokowałem bootloader. 

Podczas resetu do ustawień fabrycznych nie pamiętałem hasła i utworzyłem inne konto, które używałem aż do wczoraj. Przypomniało mi się to i zresetowałem hasło do poprzedniego konta Xiaomi i połączyłem oba konta w to poprzednie. Jak to zrobiłem, problem z błędem -1 zniknął i udało mi się odblokować bootloader

Edytowane przez stnslwk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi to wyjaśnić... Mi 9 lite (kupiony dwa dni temu), nigdy nie odblokowywałem BL w Xiaomi.

Opcje programistyczne => Stan odblokowania MI:

Połączyłem z kontem.

Mam komunikat: Nie rozłączaj się z siecią, nie wylogowuj się ze swojego konta (...) czy wymazania danych systemowych.

- Telefon ma "leżeć" i czekać? Jak rozumiem to tygodniu powinien się zmienić status?

- Mam mieć włączone cały czas dane mobilne?

- Czy można telefon wyłączyć wyjąć SIM i korzystać ze "starego" do póki nie przyjdzie zgoda na odblokowanie?

Opcje programistyczne => Odblokowanie OEM: Obecnie OFF

- Coś z tym zrobić?

Logując się do: https://en.miui.com/unlock/

Mogę pobrać "Mi unlok" - zgodę mam na konto od kilku lat (jeżeli jest przypisana do konta...).

Jeżeli gdzieś są te informacje na forum to poproszę o ich wskazanie. Przeczytałem dziesiątki stron i nie znalazłem na to odpowiedzi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz telefon. Unlock się aktywuje. Costam pomieli I wyskoczy czas za ile ponowić procedurę. Dopiero za 2 razem odblokuje. Po około 168(przeważnie, choć i 720 się zdarzało) będziesz mógł odblokować.

Zrób jednak kopie, bo nie wiem czy internetowi trole sciniali czy to prawda, ale jak coś gdzieś kiedyś tam robili to odblokowało od razu - w co nie wierzę. Jednak jakieś kopie pilności trzeba mieć bo czyści telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło 148 godzin....

Kopi nie muszę robić ponieważ jest to nowy telefon bez danych :-)

Dopiero po zmianie na soft EU będzie robiona reszta.

Jak poczekam, mogę odblokować. Jak rozumiem po odblokowaniu wstanie normalnie? Na romie GLOBAL.

Czy w czasie oczekiwania na odblokowanie musi być w nim karta SIM?

Może pytania "głupie" ale ostatni raz walczyłem z telefonem kilka lat temu...

Do zmiany softu zmusił mnie brak możliwości nagrywania rozmów na GLOBAL, a kilka razy uratowało mi to skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o czym innym pisze. forum angielskie NIE DZIALA. po klikaj na linki ktore sa w turialu i sie przekonasz . Unlock tez nie dziala, pokazuje sie po zalogowaniu glowna strona mi i tyle. NIe ma zadnego programu do sciagniecia ani formularza do wypelnienia.

Edytowane przez Roxbox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Na tej stronie (z obrazka) zaloguj się. Dla wygody zmień język. Po zalogowaniu pobierz miunlock. Tyle. Miunlock odpal na pc, podłącz telefon zgodnie z instrukcją. Wyskoczy czas czekania. Po tym czasie można odblokować. 

 

Właśnie pobrałem mi unlock. Działa pobieranie. Sprawdził bym odblokowanie, jednak nie mam na czym już. 

Unlock, jeszcze cieplutki: https://www29.zippyshare.com/v/N34gsRy9/file.html

 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknieciu na twoj 1 link i kliknieciu na stronie  UNLOCK NOW pojawia sie ta strona.

https://megawrzuta.pl/download/aeb8e19e940bad14ce10b1534740b4b3.html

zainstalowalem unlocka z zippy. ma byc podlaczony fon caly czas podczas czekania na unlock czy co :) ?

Edytowane przez Roxbox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam odblokowany telefon. Zainstalowane najnowsze oprogramowanie ( MIUI 11: 9.12.27) wersja rozwojowa. Mam kilka problemów z telefonem (Mi 9TPro) a chciałbym sprawdzić czy te problemy nie występują w wersji stabilnej. Pytanie: czy mogę bez problemu przejść na wersję stabilną? Jeżeli tak to co powinienem przed tym wcześniej zrobić? (o kopiach wiem). Pozdrawiam i Wszystkim najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...