Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy probie odblokowania BL dane użytkownika są kasowane ?

Bo po uruchomieniu programu Mi Unlock mam komunikat "Unlock will erase user data".

 

Dane użytkownika to np. zdjęcia kontakty, ustawienia...? Jakie dane się traci?

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

To zależy od sklepu, w którym kupiłeś, czy raczej od tego, z jakiej dystrybucji telefon pochodzi. Jeśli z ABC DATA, to nie tracisz gwarancji.

akurat kupowałem na allegro na allegro w autoryzowanym sklepie xiaomi, dokładnieGG Stores

https://mi-store.pl/contact-pol.html

ich dane są pod tym adresem. Czyli instalując miui polska stracę gwarancję ? Nie ukrywam, że kupowałem krajowo aby gwarancja była bezproblemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2019 o 21:55, Orjon napisał:

Jaki myk z hasłem?

Jaki masz procesor? Na Ryzenach są problemy z fastbootem, może przez to go nie widzi. Ewentualnie sterowniki są problemem.

NA XDA jest problem opisany że trzeba jakieś hasło wpisywać dla ukrytej partycji

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/recovery-unofficial-twrp-touch-recovery-t3921637 <---- tutaj

When you flash twrp for the first time in MIUI you need to goto Wipe > Format Data otherwise you won't be able to boot to system as it will ask for password.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Tzn mając oficjalny rom ze strony Xiaomi nie mogę go wgrać na telefon z zablokowanym bootloaderem ich narzędziem tj. MiFlash? Na telefonie sprawdzając aktualizacje dostaję informację, że mam najnowsze oprogramowanie. Ja mam wersję oznaczoną EEA Global 10.3.7.0.PFJEUXM, a chciałem wgrać najnowszą EEA Global 10.3.15.0.PFJEUXM.

Sorry za brak podstawowej wiedzy, ale od lat miałem Samsungi, a od tygodnia mam Xiaomi i dopiero muszę nauczyć się poruszać w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaczynam rozumieć. Na xiaomifirmwareupdater.com  jest wersja ZIP 10.3.15.0.PFJEUXM więc pobieram, wrzucam na telefon i po odblokowaniu dodatkowych opcji aktualizacji (10x na logo MIUI 10) wybieram paczkę i aktualizuję.

I wracając do pytania wyjściowego: czy po takim updacie z paczki ZIP czas oczekiwania na odblokowanie bootloadera się nie zresetuje?

Edytowane przez martinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące punktu 2 odblokowania bootloadera.Adres https://en.miui.com/forum.php nie działa. znalazłem to forum pod tym adresem: https://c.mi.com/global/forum-1898-1.html nie wiem czy poprawnie.

357482141_stronaforum.thumb.jpg.2f3a143ab11f104951db4ec1b4a30b34.jpg

Można się tu zalogować to swojego konta i wybrać właściwości,wówczas pojawia się to okno:

1857680667_forumwasciwoci.thumb.jpg.51f1dd39dcdbb072fe69453f9571c87c.jpg

 

W związku z tym nie wiem czy w ogóle robię to poprawnie i w właściwym miejscu. Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem punkt 5 natomiast mam problem z punktem czwartym,sorry za głupie pytania ale robię to pierwszy raz a nie chcę uceglić telefonu.Problem polega na tym że pojawia mi się okno do logowania po chinsku. To jeszcze ogarniam i loguje się poprawnie.Potem strona chcę potwierdzenia kodem jednorazowym,a ja tego kodu nie dostaje.Jak to obejść i w czym tkwi problem ?.Bo rozumiem że punkt czwarty wykonujemy na komputerze ?.Ponadto w stanie odblokowania Mi pojawia się komunikat jak poniżej i jest link do unlockScreenshot_2019-10-22-19-24-24-297_com.android.settings.thumb.jpg.a429c5c0a646ae85fba5836637584043.jpg

 

Dokładnie pojawia mi się takie okno:

44673187_oknopozalogowaniu.thumb.jpg.304f1774a25d8a08b5b1a3d15f41337e.jpg

 

Ten numer widoczny miedzy tymi chińskimi znaczkami nie jest moim numerem konta.Reasumując mogę się zalogować i wylogować na konto na telefonie i komputerze nie mogę natomiast przejść dalej gdy próbuje się logować przez tą aplikację unlock. Tłumacząc te chińskie znaczki zrozumiałem że chodzi im o podanie loginu z jakiegoś forum,może ten punkt 2 jednak był potrzebny ?

 

Dobra udało mi się pobrać aplikację unlock na telefonie.tym razem beż żadnych niespodzianek.Przeniosłem ją na komputer. Rozumiem że teraz mam zacząć od punktu 5 ?. Nim zacznę mam kilka pytań.Chcę zmienić na rom eu, bo zależy mi na nagrywaniu,ale zależy mi tez na nfc. Czy po zainstalowaniu romu eu nie będę mieć problemu z płatnościami ?.Rozumiem że po odblokowaniu bootloadera sytuacja zmieni się na tyle że będę miał możliwość wgrania twrp i następnie romu. Czy jest już twrp i rom xaomi.eu dla telefonu redmi note 8 pro ?

 

Chciałem edytować napisałem nowy post. przepraszam

Edytowane przez szybki10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2019 o 19:49, Orjon napisał:

Z płatnościami raczej nie powinno być problemu, ale na razie nie ma ROMu xiaomi.eu na niego. Będzie, ale póki co są pewne problemy które powodują że telefon jest nieużywalny na naszych ROM-ach. TWRP jest.

Mam taki model telefonu:

Screenshot_2019-10-23-20-40-04-123_devicedetails_am_com.devicedetails.thumb.jpg.702e0ba3f418beec548b1fb4d9df4a9a.jpg

Z programu device details wynika że to model begonia.Na stronie xda pod tym linkiem:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8-pro/development/recovery-twrp-recovery-redmi-note-8-pro-t3972573

znalazłem twrp z opisu wynika że to wersja unofficial czyli nieoficjalna i że jest w języku angielskim i chińskim. Czy to jest właściwa wersja do mojego telefonu ?. Czy lepiej jest poczekać na wersję oficjalną ?. Czy jest szansa że wersja oficjalna będzie w języku polskim ?

Pozdrawiam

Edytowane przez szybki10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja na pewno właściwa. No niestety na razie musisz sobie z nią radzić po angielsku, ale jak ktoś zrobi wersję oficjalną bądź zawierającą polski to raczej będziesz mógł na nią przejść.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Orjon napisał:

Wersja na pewno właściwa. No niestety na razie musisz sobie z nią radzić po angielsku, ale jak ktoś zrobi wersję oficjalną bądź zawierającą polski to raczej będziesz mógł na nią przejść.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za odpowiedź. Na razie wstrzymam się ogólnie z tym twrp ,bo chciałem je wgrać tylko po to żeby wgrać rom eu. Jeśli nie ma romu eu to i tak muszę czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem. Dostałem zgodę na odblokowanie Bootloadera, ale nie mogę go zdjąć ponieważ w opcjach programisty (developer options)
nie mam u siebie opcji Stan odblokowania Mi (Mi Unlock Status). Kto wie, czy da się to jakoś obejść?

Bo na razie jak chce odblokować programem miflash_unlock to mi wywala taki błąd

g4TrkYs.png

 

Dodam że mam Redmi 4 Prime z jakiś chińskim syfMiui

Prosiłbym o pomoc, bo chce się pozbyć tego syfu

 

Edit: Zapomniałem dodać, że mam też włączoną opcję "OEM Unlocking"

Edytowane przez Gargantua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam kilka pytań, kupiłem nowy telefon Redmi Note 5, chciałbym odblokować bootloadera. 
Ostatnio odblokowywałem kilka lat temu jak miałem Mi4c i na tym moje doświadczenie się zakończyło.
Czy wtedy uzyskana zgoda działa dalej, czy zgoda była tylko na tamten telefon i muszę ponownie prosić o zgodę ??
Próbuję podłączyć zgodnie z poradnikiem  w punkcie 4 pobiera mi się miflash_unlock-en-3.5.910.35, potem po uruchomieniu go i podłączeniu telefonu w trybie fastboot pojawia się komunikat: 
 

rmn5.jpg

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas podczas dodawania konta w zakłądce "stan odblokowania Mi" wyswietla się komunikat. Restart nie pomaga. W innych xiaomi odblokowywałem bootloader wiele razy i nie było potrzebne dodawanie konta w tych ustawieniach. Czy konieczne to jest? bez tego nie pójdzie? na tym koncie xiaomi odblokowałem już Mi4c i redmi note 3 bez problemu. OK. poszło. Nalezało się wylogowac i zalogowac za pomocą numeru konta xiaomi a nie numeru telefonu.

Screenshot_2019-10-28-08-43-35-604_com.android.settings.png

Edytowane przez symforian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...