Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam smartfon Xiaomi Redmi 4 Prime.

Od jakiegoś czasu nachodzi mnie myśl, aby go wymienić, ale chciałem jeszcze spróbować odblokowania go i spróbowania wgrania tzw. "custom Romu" aby sprawdzić jak będzie działał.

Przebrnąłem przez wasz poradnik i w finalnym momencie dostałem informację o  odrzuceniu zgłoszenia (błąd 1).

Sprawdziłem w ustawieniach programu czy mam zainstalowane sterowniki - odłączyłem i podłączyłem - zainstalowane.

Sprawdziłem czy mam najnowszą wersję tego programu do odblokowywania - okazałe się, że nie Xiaomi podlinkowało mi w punkcie 4 starszą wersję.

Pobrałem nowszą wersję, rozpakowałem, uruchomiłem i... I znowu nie odblokowałem telefonu, bo dostałem info o błędzie (błąd 2).
Nie ma żadnej informacji o jakichś "godzinach do odblokowania".
Ma ktoś jakąś radę?

błąd 1.png

błąd 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma B20. Nie istnieje oficjalna wersja multi. Jeśli na ali takie się pojawiają to są to tylko chińskie wersje z wgranym softem multi.
Podtrzymuję pytanie odnośnie odblokowalności telefonu.
Z odblokowaniem bootloadera nie będzie problemy. Dla swojego bezpieczeństwa dogadaj się ze sprzedawcą aby zostawili oficjalny, oryginalny rom China. Odblokoujesz i wgrasz Xiaomi.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy ze zgłoszeniem telefonu do dodania. Wyskakiwał komunikat, żeby zrobić reset i się wylogować zrobiłem.
Potem podłączyłem do unlocka. Przeszło pierwszą weryfikację i wyświetliło się że trzeba czekać 160h.
Ma się rozumieć ze procedura odblokowania ruszyła ? Bo w opcjach programistycznych dalej jest aktywny guzik do dodania do odblokowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

postanowiłem odświeżyć redmi 3 i wgrać jakiś nowy rom ale musze wpierw odblokować bootloader, nie mogę zaś znaleźć nigdzie tego romu dev, na którym można to zrobić - poratuje ktoś?

--

ok udało się coś znaleźć

Edytowane przez Esper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że gdy mam telefon już w trybie fastboot i podlacze go do komputera to jest dzwiek podlaczenia i po sekundzie odlaczenia. Wtedy tez wogule nie mam go w menedzerze urzadzen. Wszystkie sterowniki zainstalowane. Telefon: Redmi note 7, system: Win 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Na nowym RN7 zony chce przeprowadzić Unlocka zrobiłem wszystko co trzeba i wyskoczyla plansza ze trzeba czekac tydzień.

Wczoraj gdy mina tydzień w ostatniej fazie nowy komunikat:

You need to use your device a bit longer to proceed. Try again after 1 days. Make sure your device
can connect to the network. If you have signed out of your Mi Account performed a factory reset, or
erased system data, please add your Mi Account again before next try.

Dzisiaj pojawil się ponownie.

Pozdrawiam Serdecznie Lech

Już jest ok, telefon odblokowany, wgrane TWRP no i oczywiście Mi.eu

Trzeba skozystac z tej wersji: miflash_unlock-en-2.3.803.10

Pozdrawiam Lech

 

Edytowane przez Lech100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem właśnie Mi 9t pro i mam pytanie,czy po pierwsze dalej trzeba pisać prośbę do Xiaomi o odblokowanie.Czy w przypadku tego telefonu też trzeba czekać ileś godzin na możliwość odblokowania.Ostatnio robiłem to dwa i pół roku temu i widzę ,że trochę się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piter69pan napisał:

Zamówiłem właśnie Mi 9t pro i mam pytanie,czy po pierwsze dalej trzeba pisać prośbę do Xiaomi o odblokowanie.Czy w przypadku tego telefonu też trzeba czekać ileś godzin na możliwość odblokowania.Ostatnio robiłem to dwa i pół roku temu i widzę ,że trochę się zmieniło.

Nie ma już takiej potrzeby. "Z urzędu", każdy logujący się ma taką zgodę. Musisz tylko poczekać odpowiedni czas |(z reguły 360 godzin), licząc od chwili zalogowania się do konta Xiaomi na telefonie i przypisania telefonu do konta (w opcjach deweloperskich).

 

Dnia 14.08.2019 o 17:34, redminote2 napisał:

W sensie mam zaktualizowac rom w telefonie? Telefon mi9 global.

Jeśli masz ROM globalny, ten wątek nie jest dla Ciebie...

Jak sama nazwa wskazuje, to wątek o odblokowaniu bootloadera, a w efekcie końcowym, zainstalowaniu ROMu MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mrosi napisał:

Nie ma już takiej potrzeby. "Z urzędu", każdy logujący się ma taką zgodę. Musisz tylko poczekać odpowiedni czas |(z reguły 360 godzin), licząc od chwili zalogowania się do konta Xiaomi na telefonie i przypisania telefonu do konta (w opcjach deweloperskich).

 

Jeśli masz ROM globalny, ten wątek nie jest dla Ciebie...

Jak sama nazwa wskazuje, to wątek o odblokowaniu bootloadera, a w efekcie końcowym, zainstalowaniu ROMu MIUI Polska/EU.

Dzięki za info,właśnie o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrosi napisał:

Jeśli masz ROM globalny, ten wątek nie jest dla Ciebie...

Jak sama nazwa wskazuje, to wątek o odblokowaniu bootloadera, a w efekcie końcowym, zainstalowaniu ROMu MIUI Polska/EU.

 

Pytam sie normalnie co mam zaktualizowac.
Chyba normalne, ze mam global z zablokowanym bootloaderem. Taka jest kolej rzeczy, global -- czekanie na mozliwosc odblokowania bootloadera -- instalacja innego romu.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, redminote2 napisał:

Ja myslalem, ze jest to oczywiste, ze chce odblokowac bootloader skoro pisze w tym temacie :D Telefon mi9.  Tak wiec co ma byc zaktualizowane?

Nie wiem co autor poradnika miał na myśli. Jeśli aktualne oprogramowanie w sensie aplikacji MiUnlock, czy ADB, to i owszem. Jeśli ROM globalny w systemie - niekoniecznie. Niejednokrotnie odblokowywałem urządzenia wprost z pudełka. Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że nie musiałem czekać rzeczonych 360 godzi i od razu mogłem odblokowywać BL. 

Należałoby zatem o kwestię "aktualnego oprogramowania" zapytać @Zenderable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Pomyliłem się i dodałem nick do chińskiej wersji strony forum i teraz jak przechodzę na angielską to wywala mi błąd ze smutną miną. Jak to naprawić? Trzeba tworzyć nowe konto żeby wysłać prośbę o odblokowanie? Pozdrawiam

 

EDIT:

username conflicted

[Click here to return to the previous page]

Takie coś mi się pokazuje.

Edytowane przez lee
dodano EDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcja zrobilem pierwszy etap odblokowania bootloadera i teraz czekam 7 dni. Po tym wylaczylem w opcjach programistycznych debugowanie usb oraz odblokowanie OEM. Czy odblokowanie OEM musi byc wlaczone przez ten tydzien, czy moge je wlaczyc dopiero przez odblokowywaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HeatoN, jak jest oddzielny temat w tutorialach dot. odblokowania bootloadera, to fajnie byłoby pisać tu, a nie zakładać nowy wątek ;)

Wskazane byłoby żeby było ustawione cały czas. Jak się odznaczy to trudno, raczej nie będzie mieć to wielkiego wpływu na odblokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2019 o 22:45, Karls napisał:

Na Mi9 był jakiś bug ze starą wersja MiUnlock która pozwalała przejść dalej mimo ostrzeżenia o czasie, ale to już musisz googlać, bo nie testowałem tego.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk
 

Udało się komuś odblokować bez czekania?

Tel kupiłem ze wzgledu na wyjazd, a chciałbym wgrać system MIUI Polska. Korzystałem 2 lata na RN3P i sobie chwalę.

Na YT widzę, że udaje im się błyskawicznie odblokować..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz do autora filmu, albo w komentarzach pod nim pytaj? Ja na prawdę nie wiem, tylko gdzieś czytałem, że ktoś ze starą wersją kombinował i mu się udało. Obecnie siedzę na stocku, z miuipolska/xiaomi.eu nie miałem zbyt dobrych doświadczeń. Z bugami było jak z Lidlem - co tydzień coś nowego, jedną rzecz naprawili by inna się zepsuła. Tygodniowa ramka wydawnicza to najsłabszy punkt ich wydań, powinni dawać sobie więcej czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danio_96

Niektórzy mają dostęp do kont które czekania nie wymagają. To filmik z pod znaku xda więc podejrzewam właśnie takie konto.  Ewentualnie  prośbę o odblokowanie wysłała odpowiednio wcześniej, odczekał, i nagrał filmik mając pewność że już może to zrobić.

Edytowane przez frrancuz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

Może napisz do autora filmu, albo w komentarzach pod nim pytaj? Ja na prawdę nie wiem, tylko gdzieś czytałem, że ktoś ze starą wersją kombinował i mu się udało. Obecnie siedzę na stocku, z miuipolska/xiaomi.eu nie miałem zbyt dobrych doświadczeń. Z bugami było jak z Lidlem - co tydzień coś nowego, jedną rzecz naprawili by inna się zepsuła. Tygodniowa ramka wydawnicza to najsłabszy punkt ich wydań, powinni dawać sobie więcej czasu.

 

59 minut temu, frrancuz napisał:

@danio_96

Niektórzy mają dostęp do kont które czekania nie wymagają. To filmik z pod znaku xda więc podejrzewam właśnie takie konto. 

A jak myślicie, można próbować różnymi wersji Mi Unlock? Nie powinno być jakiś innych problemów, np. podwojony czas czekania :< 

 

Edit: Próbowałem tyloma wersjami, zostało tylko 167h:grin:

No nic, trzeba używać Mi9 :d
Polecacie kopię z chmury z innego urządzenia czy lepiej zainstalować wszystko od nowa?

image.thumb.png.7d162c2767279e209371bdf67eca8e44.png

Edytowane przez danio_96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...