Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam dwa pytania.

Zakupiłem telefon Mi 8 Lite.Na stronie sprzedawcy jest że to wersja Global.Teraz w tutku jest info że bootloadera odblokuje na Dev lub Global beta.Pytanie:

1.odblokuję na tej wersji sprzedawcy?

W tutku jest napisany by na stronie miui.en w ustawienia>>Devices wybrać swój telefon.Ok tyle że mojego Mi 8 Lite brak.jest za to Mi 8,Mi 8 EE i Mi 8 CE.Drugie pytanie:

2.jeśli mojego modelu brak to ktory wybrać?

Edytowane przez rekawek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- podpowiedźcie prosze co robie nie tak-

to  juz mój  3  telefon od  Xiaomi- w poprzednich -mi 5 i mi note 2- bez problemów usuwałem bootloader- obecnie mam mi 9 i nie daje rady- mam konto mi  z przypisanym mi 9 zarówno na telefonie- gdzie na żądanie komunikatu który się ukazywał przywróciłem ustawienie fabryczne telefonu i ponownie zalogowałem się na swoje konto   - jak i na stronie Xiaomi, gdzie mam konto od 3-4 lat- gdzie także jest przypisany  obecny mój  mi 9- niestety narzędzie do oblokowywania jest ciągle nieaktywne- nie wyswietla sie także żaden komunikat ,że mam czekać- co robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rekawek napisał:

1.odblokuję na tej wersji sprzedawcy?

Odblokujesz na Global Stable bez problemu.

22 godziny temu, rekawek napisał:

2.jeśli mojego modelu brak to ktory wybrać?

Na razie nie wybieraj żadnego, spróbuj odblokować.

10 godzin temu, ro.ma2 napisał:

gdzie na żądanie komunikatu który się ukazywał przywróciłem ustawienie fabryczne telefonu i ponownie zalogowałem się na swoje konto

Ehhh... Ten komunikat jest mylnie sformułowany.... Nie, nie miałeś robić resetu do fabrycznych. Co masz konkretnie w MiUnlock? Przycisk jest nieaktywny czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Orjon

mam jeszcze jedno pytanie,bo nie rozumiem jednej sprawy.Czytam ten temat od 170-ej strony,przeglądam forum i nie znajduję info czy czas oczekiwania na odblokowanie jest dla każdego nowego posiadacza telefonu który odblokowuje pierwszy raz telefon firmy Xiaomi, a nie dotyczy tych którzy już to kiedyś robili tak jak na przykład ja,oczywiście na innym modelu.

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 21nikooo21 napisał:

Czy mam prawidłowo rozpoznane urządzenie w adb? 

Jesteś w fastboocie a nie w adb, ale tak, jest ok. w ADB rozpozna ci dopiero gdy włączysz telefon normalnie.

10 godzin temu, ro.ma2 napisał:

Komp z Ryzenem? Na nim są problemy z fastbootem

9 godzin temu, rekawek napisał:

mam jeszcze jedno pytanie,bo nie rozumiem jednej sprawy.Czytam ten temat od 170-ej strony,przeglądam forum i nie znajduję info czy czas oczekiwania na odblokowanie jest dla każdego nowego posiadacza telefonu który odblokowuje pierwszy raz telefon firmy Xiaomi, a nie dotyczy tych którzy już to kiedyś robili tak jak na przykład ja,oczywiście na innym modelu.

Różnie bywa, ale generalnie - niemal wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion-doszedłem do sciany- po pierwsze nie mam Ryzena .Próbowałem założyć nowe konto xiaomi na innego maila- nie da sie z tym samym numerem telefonu. \Wszystkie punkty w Twoim tutorialu przeszedłem zgodnie z instrukcja- nadal zupełnie nieczynny jest MI Unlock- jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion-doszedłem do sciany- po pierwsze nie mam Ryzena .Próbowałem założyć nowe konto xiaomi na innego maila- nie da sie z tym samym numerem telefonu. \Wszystkie punkty w Twoim tutorialu przeszedłem zgodnie z instrukcja- nadal zupełnie nieczynny jest MI Unlock- jakieś sugestie ?
Zmień komputer, spróbuj na innym.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z fast boot, telefon włączony widzi normalnie,  w menadżer urządzeń pojawia się urządzenie android.  Zainstalowałem też Minimal ADB and Fastboot ale w nim nie widzi urządzenia po wpisaniu komendy.

Po włączeniu miflash_unlock-en-3.3.827.31 loguję się do konta, włączam MI 9 do fastboot, podłączam do kompa ale nie słychać żadnego dźwięku wykrywania urządzenia oraz nie widzi go w menadżerze urządzeń .

Rozumiem że wipe robimy dopiero po odblokowaniu  bootloadera.

Oczywiście wszystko wykonywane zgodnie z poradnikiem na pierwszej stronie.

Edytowane przez Szajbus_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grubybrzuch napisał:

1.jak sprawdzic czy nadal mam odblowowany bootloader? zrobilem rest do ustawien fabrycznych i nie wiem czy nadal to dzial

2. w fastboot po wpisaniu komendy fastboot devies wyskakuje mi unkwon komad devices

 

 

dobra bootloadera odblokwalem jescze raz ale utknolem na etapie recovery. po wpisaniu fastboot boot twrp.img  mam komukinat dtb not found

ddt not found.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 8 Lite wersja Global 10.3.2.0, chciałbym wgrać xiaomi.eu (mam pewne doświadczenie i wgrywałem wielokrotnie na mi5 i mi5s, bez większych problemów - korzystając z poradnika), mam zgodę na odblokowanie bootloadera, ale na tym romie nie mogę odblokować.

O ile dobrze się orientuję to powinienem zmienić rom na dev, w tym problem, że wgrywając go do pamięci telefonu i wchodząc w aplikację Aktualizacje, po rozwinięciu 3 kropek nie mam opcji "wgraj z pliku", nie mogę też wprowadzić go w edl. Pomoże ktoś ruszyć z tym telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę nad próbą wgrania tego romu do Mi9.

Do tej pory Unlock pokazywał ile godzin jeszcze muszę czekać na zgodę. To jasne.

Ale czas ten już upłynął i przy próbie zdjęcia blokady mam komunikat po chińsku:

"Telefon nie był używany przez określony czas i nie można go odblokować"

Nie miałem takiego komunikatu ani przy Mi5 czy Mi6 czy MiPadzie.

 

W opcjach programistycznych powiązany tel z kontem. Debug włączony... I nic nie idzie dalej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się tyczy telefonu z orange konkretnie chodzi o note 7 global wersion obecnie mam 10.3.3 Stabilna można jakoś wgrać oficjalnego global ?

na tym telefonie  zobaczyłem nowy soft ze strony oficjalny global zablokowali w aktualizacji oknie wskazanie obrazu z pamięci telefonu tak zwany brand

miui_LAVENDERGlobal_V10.3.5.0.PFGMIXM_a5cabeca22_9.0

screen z telefonu 

note.png

2.png

Edytowane przez kamiledward1408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

Uwaga! Za pierwszym razem pojawi się monit "Couldn't unlock try after XX hrs". Aktualnie jest to 360 godzin lub 1080 godzin (dla Redmi Note 5), niestety musimy odczekać ten okres czasu.

Ja musiałem teraz czekać tylko 168 godzin a więc tydzień. :-D Nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Chcę zainstalować sterowniki do trybu debugowania. Niestety, Windows nie jest w stanie sam zainstalować sterownika. Wykrywa mi go tak, jak na poniższym screenie. Ktoś miał taki problem, albo wie chociaż jak go rozwiązać? Telefon Redmi Note 7 z najnowszym globalem, Windows 7 64bit.

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...