Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, emarcin napisał:

To jest już cios poniżej pasa! Wystąpieniem o zgodę na odblokowanie bootloadera 30 marca około 1 w nocy, minęło 360 godzin, dzisiaj przy próbie odblokowania to samo "After 360 hours of trying to unlock the device" kurde o co chodzi? Czy czas podany w tym komunikacie jest stały czy ruchomy, np. poprosiłem o odblokowanie bootloadera dzisiaj o otrzymałem komunikat, że muszę czekać 360 godzin loguje się za 3 dni (72 godziny) to będzie nadal wskazywał o 360 godzinach czy o 288?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

ja co prawda jeszcze muszę czekać 270 godzin :-( ale na xda znalazłem info, żeby do odblokowania bootloadera użyć linuxa  (na przykład zainstalowanego na pendrive za pomocą Rufus - https://rufus.ie/pl_PL.html): https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79315404&postcount=138 oraz https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-miunlocktool-unlock-bootloader-t3782444 

jak się uda, daj znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stereo0 napisał:

@emarcin u mnie idze zgodnie z planem. Póki co mam jeszcze czekać 122h na mi9

Ruszyło i u mnie... 349 godzin. Nawet nie wiem jak to się stało ale dokładnie tak samo jak dzisiaj postąpiłem 30 marca po czym także otrzymałem informację o konieczności czekania 360 godzin. Dzisiaj ten czas miał minąć sprawdzam, a tu... znowu 360 godzin. Ale jestem zły na siebie, że tego nie sprawdziłem wcześniej.

Edytowane przez emarcin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło i u mnie... 349 godzin. Nawet nie wiem jak to się stało ale dokładnie tak samo jak dzisiaj postąpiłem 30 marca po czym także otrzymałem informację o konieczności czekania 360 godzin. Dzisiaj ten czas miał minąć sprawdzam, a tu... znowu 360 godzin. Ale jestem zły na siebie, że tego nie sprawdziłem wcześniej.
Nie denerwuj się wszystko przed Tobą, ja w tym tygodniu kończę kolejną transze godzin w sumie już ponad 1000 a bootloader nadal zablokowany.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrócił z MiCenter nie odblokowany Redmi Note 5 z banggood. Spróbowałem odrazu odblokować u siebie, posiadam procesor Ryzen i się nie udało. Postanowiłem spróbować jeszcze u brata na komputerze, gdzie jest procesor Intel i po prawie 3 miesiącach udało się odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, emarcin napisał:

@the4anoni szkoda tylko, że F-Secure na Windowsie krzyczy, że paczka zawiera wirusy...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

False positive. To jest narzędzie od Francesco Tescari. Gość zrobił legendarne już narzędzie XiaoMiTool. Poza tym to narzędzie zwyczajnie w świecie po prostu działa :)

 

Z resztą F-Secure ? Z kaspersky free nie ma takich problemów.

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do punktu 5. aktualnego poradnika i podpunkt 5.

Nie mogę zainstalować sterowników. Podłączam telefon w trybie FASTBOOT, wykrywa mi nieznane urządzenie o nazwie Android i tej paczki z linku ręcznie też nie mogę zainstalować. Czy przyczyną może być kabel od innego telefonu niż Xiaomi? Konkretnie to kabel od Samsunga mam, przesyłanie zdjęć, ładowanie działa normalnie, żadnego rozłączania samoistnego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tojapiotrek napisał:

Doszedłem do punktu 5. aktualnego poradnika i podpunkt 5.

Nie mogę zainstalować sterowników. Podłączam telefon w trybie FASTBOOT, wykrywa mi nieznane urządzenie o nazwie Android i tej paczki z linku ręcznie też nie mogę zainstalować. Czy przyczyną może być kabel od innego telefonu niż Xiaomi? Konkretnie to kabel od Samsunga mam, przesyłanie zdjęć, ładowanie działa normalnie, żadnego rozłączania samoistnego nie zauważyłem.

Wyłącz weryfikację podpisu sterownika, pobierz https://forum.xda-developers.com/android/general/miui-xiaomi-global-debloater-the4anoni-t3879739 (skrypt do debloatu, ale są tam sterowniki) i wypakuj.

Telefon odpal w trybie fastboot, wejdź do wypakowanego folderu -} Driver -} zainstaluj.exe

Potem podłącz telefon.

Jak ci powie że mi drive installed robisz restart pc i powinno być ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło ziomeczku, dzięki wielkie.

Gdyby ktoś miał jeszcze podobny problem to sprecyzuje jeszcze że weryfikację podpisu sterownika można wyłączyć klikając cały czas klawisz F8 podczas uruchamiania komputera i tam na dole jest opcja wyłączająca weryfikację podpisu sterownika.

 

Mam jeszcze jeden problem, bo przy operacji odblokowywania bootloadera wyskakuje mi komunikat że nie można odblokować ponieważ na koncie xiaomi nie podałem numeru telefonu. Czy jest to konieczne aby odblokować bootloader?

Edytowane przez tojapiotrek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

Musimy na naszym koncie Xiaomi (https://account.xiaomi.com) mieć dodany poprawny numer telefonu, e-mail i wpisany w lokalizacji nasz kraj (Poland).

Skoro jest napisane że musisz mieć to musisz mieć. Nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że dobrym temacie piszę. 

U mnie próba odblokowania Mi8 Lite kończy się błędem i chińskimi znaczkami(screen w załączniku), które po przetłumaczeniu przez google translatora oznaczają "Nie można odblokować, gdy telefon nie jest używany przez określony czas ". Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Oczywiście początkowo wszystko przebiegało normalnie, tzn. wyświetlał się monit o oczekiwaniu przez 360h, po upłynięciu tego czasu ponownie podłączyłem telefon i otrzymałem komunikat jak wyżej opisałem. 

IMG_20190423_200729_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2019 o 17:48, Luk83bb napisał:

Ja próbowałem odblokować na Ryzenie i miałem unknown error (-1)


Zapomniałem napisać. No niestety próba unlocka na moim kompie z Ryzenem również się nie powiodła. Mam to samo, co wyżej.

Nie mam na razie dostępu do żadnej maszyny z Intelem także trudno - jadę na Globalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten poradnik/tutorial ma zastosowanie w przypadku modelu Pocophone F1? Bo będzie trzeba go odblokować (tel jest już w drodze do mnie). Zamówiony na GearBest.

8 godzin temu, Frantik napisał:


Zapomniałem napisać. No niestety próba unlocka na moim kompie z Ryzenem również się nie powiodła. Mam to samo, co wyżej.

Nie mam na razie dostępu do żadnej maszyny z Intelem także trudno - jadę na Globalu

Ja Mi8 SE na Ryzenie 5 1600X odblokowałem jakoś. Albo to było na mobilnym Intelu może jednak ...

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tak co jakiś czas, teraz też by należało.

Czy uzupełnić coś w poradniku, czegoś brakuje? Jeśli tak, to oznaczajcie @Zenderable. Jeśli chodzi o punkt 2... forum en.miui zostanie porzucone do końca czerwca na rzecz Mi Community (już nie można pisać tam postów), więc zobaczymy czy w tej kwestii coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2018 o 19:19, mihau90 napisał:

zalogowałem się jeszcze raz na to samo konto, które z którego chcę odblokować telefon. zarówno przez stronkę account.xiaomi.com, jak i na telefonie, w obu przypadkach ten sam numer konta i hasło. i znowu ten sam błąd, czy to na windowsie, czy na linuxie - chce, żebym się zalogował na telefonie na to samo konto

nie mam pewności, czy przypadkiem po uruchomieniu nie założyłem innego konta, by potem przez przypadek się wylogować z niego i zalogować na nie na nowo (ech te uroki poznawania nowego systemu, w tym przypadku miui). wiem za to, że na obecnym koncie zmieniałem maila, ale to chyba nie ma nic do rzeczy

może kogoś zainteresuje jak rozwiązałem problem.

winny był kabel (niby nillkin). do ładowania fajnie się nadaje, ale strasznie zrywa połączenie z kompem. kupiłem sobie jakiś samsunga i z buta wykryło telefon, konto i chciało ściągać bootloder. tyle, że muszę teraz czekać 197 godzin :P przynajmniej się rozwiązało

Edytowane przez mihau90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę pkt.2 i mam to:

### Error updating database. Cause: com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 ### The error may involve defaultParameterMap ### The error occurred while setting parameters ### SQL: REPLACE INTO mc_common_member_profile( uid, bio, interest, field1, field2, field3, field4, field5, field6, field7, field8 ) VALUES ( ?, '', '', '', '', '', '', '', '', '', '' ) ### Cause: com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 ; SQL []; Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1; nested exception is com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1

[Click here to return to the previous page]

i tak już kilka dni.Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  wszystkich, dzisiaj zablokowałem mój telefon ponieważ przez pomyłkę wpisałem inny kod. Telefon ( Note4x) został zablokowany i wcisnąłem reboot. Próbowałem skorzystać z poradnika pobrałem miflash i nie wyświetla mi sie ten formularz nie wiem co mam zrobić dzięki za pomoc

Teraz mam taki problem "Current account is not bound to this device"

Edytowane przez Bartez666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś rozwiązanie?Wydaje się,że po problemie.pobrałem nowszą wersje Miflash Unlock -en-3.3.1212.33 wyskoczyły 

napisy po angielsku informujące,że zostało jeszcze 2 dni

Bez tytułu.png

Edytowane przez kamil9530
dodano zrzut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przymierzam się do zakupu telefonu Xiaomi MI9 Transparent Edition 12gb 256gb w wersji GLOBAL jednak z tego co widzę na np. ali tej wersji już nie ma na stoku... Z kolei z informacji jakie tutaj piszecie wnioskuję, że odblokowanie może trwać nawet kilka miesięcy, co jest bardzo zniechęcające by nabywać wersję chińską.

Czy ktoś z was próbował odblokowywać powyższy model? Prosiłbym o informację,

dziękuję,

dw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...