Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł czemu nie mogę odblokować swojego Mix'a 3?
Telefon jest zakupiony w Polsce i po aktualizacji wersja systemu to:
MIUI Global 10.2 | Stabilna
10.2.2.0(PEEMIXM)

Podczas weryfikacji zatrzymuje się na 50% z takim błędem.
Wszystko robione zgodnie z instrukcją, chociaż i tak często program Mi Unlock nie wykrywa telefonu.
Dopiero za x razem udało mi się połączyć...

dasdas.thumb.png.9ecc16ccd6710905b8d6a018ee2cc337.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem wysłać z najnowszej, ale po odpaleniu stoi na 50% i ciągle myśli. (kręci się kółeczko przy weryfikacji urządzenia)
Zobaczymy, może przejdzie.. Albo się zawiesiło..

Inne porty nic nie dają, może wyciągnę laptopa z szafy i spróbuję, jeśli teraz nie przejdzie.

Najnowsze logi: https://gist.github.com/Dyzson/827894b5e4e6bc8dd49aa950f84384d0

 

Edit:// Na lapku przeszło.. Nie wiem czego to kwestia, może program ma jaką awersje do USB 3.0

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem 1080 godzin czekania na odblokowanie miało minąć 31 marca. Dzisiaj córka przyjechała do domu z telefonem, więc myślę sprawdzę czy nie skrócili mi czasu. I co? Nie skrocili! 745 godzin czyli 31 dni. To będzie około 15 kwietnia. Odechciało mi się tego RN5. 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek04 napisał:

Tak jak pisałem 1080 godzin czekania na odblokowanie miało minąć 31 marca. Dzisiaj córka przyjechała do domu z telefonem, więc myślę sprawdzę czy nie skrócili mi czasu. I co? Nie skrocili! 745 godzin czyli 31 dni. To będzie około 15 kwietnia. Odechciało mi się tego RN5. 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest.

Wydaję mi się (ale to jest tylko moja teoria nigdzie nie potwierdzona) że telefonu trzeba używać. Dodać kontakty, dzwonić, odbierać, zmieniać położenie. Jesli to zabezpieczenie przed handlarzami, to może jak xiaomi bedzie widziec, ze tel jest używany to zwolnią blokadę. Okaże się za tydzien jak jest w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek04 napisał:

Tak jak pisałem 1080 godzin czekania na odblokowanie miało minąć 31 marca. Dzisiaj córka przyjechała do domu z telefonem, więc myślę sprawdzę czy nie skrócili mi czasu. I co? Nie skrocili! 745 godzin czyli 31 dni. To będzie około 15 kwietnia. Odechciało mi się tego RN5. 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest.

Rzeczywiście ten licznik działa niepoprawnie. Zwykle jest wydłużany czas. Mam dokładnie tak samo. MI9, podłączony do konta i uruchomiony testowo unlock w piątek dwa tygodnie temu około godziny 17stej i o tej porze powinienem już dawno mieć odblokowany, a ciągle pokazuje że dopiero jutro około 17stej zostanie wyzerowany. Xiaomi nas oszukuje na tym liczniku. 

Dziwne to praktyki i już sam czas jest dla mnie niezrozumiały, a jeszcze sztuczne wydłużanie? Bardzo dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fe22 napisał:

Wydaję mi się (ale to jest tylko moja teoria nigdzie nie potwierdzona) że telefonu trzeba używać.

Telefon jest cały czas używany. Nie wylogowany z konta ani raz. Nie wiem o co chodzi.

A może ma znaczenie że jest zainstalowany China stable a nie dev.

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podczas weryfikacji urzadzenia wywala "unknown error -1",jak pykne unlock to 99% i unlock fail.

redmi note 4 SD miui 10.

redmi note 3 mtk smignal jak ta lala.

brak pomyslu juz.

do konta xiaomi nadal przypiety RN3.moze to przyczyna?

Edytowane przez kantinflas78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podczas weryfikacji urzadzenia wywala "unknown error -1",jak pykne unlock to 99% i unlock fail.
redmi note 4 SD miui 10.
redmi note 3 mtk smignal jak ta lala.
brak pomyslu juz.
do konta xiaomi nadal przypiety RN3.moze to przyczyna?
Dziś tak miałem kilka razy jak w końcu poszło pokazało kolejne 687 godzin oczekiwania....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomek101279 napisał:

Dziś tak miałem kilka razy jak w końcu poszło pokazało kolejne 687 godzin oczekiwania....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

ja wyłączyłem odblokowanie OEM w opcjach programisty i już nie wywala błędu "unknown error -1".z tym ze każe czekać 51godz na repetę:)

a i zweryfikował urządzenie jako Mi Phone,bez konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wgraniem recovery 1227 (zamiast 0810) do modelu Mi8 SE (ponownym).

Odpalam smartfon trybie recovery. Podpinam następnie kabel. Uruchamiam "fastboot flash" i wpisuje określoną komendę. Jednak po zrobieniu tej czynności jedyne co dostaję to komunikat: "waiting for any device"

Dziwne to, bo smartfon jest przecież podpięty do kompa kablem w aktywnym trybie 'musicdown/power'.

Dlaczego tak?

recovery.png

Dobra, wiem co tutaj nie tak było najprawdopodobniej (tj. sterowniki). 

============================================================================================================================

Mam teraz z kolei o wiele większy problem..

Mam soft MIUI 10.2 xiaomi.eu by 8.11.15 + recovery TWRP 3.2.3-0810. 

Zachciało mi się pobierania z menu ustawień ROM-u 9.3.14. Po pobraniu go, zgodziłem się od razu na jego na instalację. Telefon się zrestartował, potem wszedł w tryb recovery (tak myślę).

Tam z kolei już się nic nie dzieje. Po krótkim czasie tryb napis fastboot znika, a pojawia się jest tylko czarne tło. Tyle.

Gdy następnie wciskam przycisk 'power' celem włączenia smartfona ponownie do systemu android, to telefon pierw wibruje by zaś znów wejść w tryb fastboot. Po czym po czasie (po niecałej minucie) pojawia się znów czarne tło (jest powtórka z rozrywki).

Jak nie wcisnę/przytrzymam "powera" ponownie, to jedyne co na ekranie widzę to tylko czarne tło (nie ma nic).

Co się stało (bootloop, co inne?)

I jak to naprawić?

Przy ponownym wgrywaniu recovery 0810 (a także 1102) wywal mi błąd 'max allowed'.

recovery_2.png

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po długich bojach zostało to naprawione. Wgrałem na innym komputerze (bo coś na moim nie mogłem) TWRP w wersji 1217 i poszło (wgram jeszcze wersję 1227 i będzie zrobione do końca).

Przy okazji wgrałem najnowszy dostępny soft do Mi8 SE.

Kolega Orjon mał w tym bardzo duży wkład.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 21:28, Tomek101279 napisał:

Dziś tak miałem kilka razy jak w końcu poszło pokazało kolejne 687 godzin oczekiwania....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

a ja sie wlasnie odkluczylem:)po 51godz.punktow na forum kilka,wiec nie wiadomo co kieruje klucznikiem w xiaomi?:)(nawiazuje do tego ze ktos wspominal ze to moze zalezne od aktywnosci na forum).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis próbowałem odblokować BL, czas oczekiwania 360 godzin, mam 50 punktów na forum zobaczymy ile wcześniej się uda. 

PS. Czy po wgraniu xiaomipolska trzeba blokować BL żeby korzystać z płatności NFC?
Ktoś pisał że jak chińczykowi włączysz bootloader który wcześniej odblokowałeś to masz gustowny przycisk do papieru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...