Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI 9.6.3.0 dla Redmi 6 Pro, tym bardziej Global, nie istnieje. Pierwszy wydany Global tylko na rynek indyjski, ale mający praktycznie wszystkie funkcje Globala, ma oznaczenie 9.6.4.0 (ODMMIFD). Najwidoczniej masz syfny ROM. Sprawdź w fastboot oem device-info czy rzeczywiście masz odblokowany. Jak tak to wgrywaj EU. Jeśli chcesz oryginalnego globala, to - zakładając, że masz chińską wersję telefonu - nie możesz w MiFlashu zablokować bootloadera, bo będziesz mieć cegłę.

1 godzinę temu, adonim85 napisał:

Mam od jakiegoś czasu problem z TWRP. 

Smartfon w ogóle nie chce mi wejść w ten tryb.

[...]

Znany problem na Mi 8 SE od jakiegoś czasu, wgraj TWRP 1227 i ponoć powinien zatrybić, ale głowy nie dam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem drugiego mixa2s chce go odblokować zgoda juz jest ale jest problem w stan odblokowania mi nie mogę dodać konta ciągle wywala mi nie udało się zweryfikować .zaloguj się swoje konto i spróbuj ponownie o co chodzi 

 

udało się musiałem się wylogować z konta i zalogować ponownie 

Edytowane przez mario1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piggy_ napisał:

To samo - Windows wydaje dźwięk przy podłączaniu, ale telefonu nie widać w menedżerze urządzeń, ani po wpisaniu komendy fastboot devices.

Nie mam pomysłu czemu tak się dzieje - wiem, że część osób miała taki problem. Spróbuj ewentualnie zainstalować stery z poziomu MiUnlock (zębatka)... Może jakieś najnowsze sterowniki psują coś... nie mam pojęcia. Ja, odpukać, odblokowałem bez problemu na wersji 3.3.827.31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orjon napisał:

Nie mam pomysłu czemu tak się dzieje - wiem, że część osób miała taki problem. Spróbuj ewentualnie zainstalować stery z poziomu MiUnlock (zębatka)... Może jakieś najnowsze sterowniki psują coś... nie mam pojęcia. Ja, odpukać, odblokowałem bez problemu na wersji 3.3.827.31.

Nic to nie dało. Jak będę miał możliwość to spróbuję na starym komputerze na którym kiedyś odblokowywałem rn3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Możesz normalnie korzystać.

 

dzięki.

W takim razie w niedzielę koło godziny 12 ponownie podłączyć telefon do kompa przez USB i włączyć fastboota po czym go odblokować w aplikacji?

 

Mam problem w Globalu z zasięgiem u siebie, mam nadzieję, że ta wersja EU mi coś pomoże i zniweluje problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

pomoglo

telefon jest zablokowany

kliknolem na dodaj konto

i pokazalo ze sie udalo.

wczoraj widzialem film ze teraz wystarczy pobrac oprogramowanie i odczekac 15dni 

i wtedy odblokowywac

sam nie wiem czy to prawda

plus jak podlaczylem tel w usb debbugin to nie zainstalowal sterownikow

mozna cos z tym zrobic ?

wiecie panowie ja z telegonami to tule eiem jak gi wlaczyc i dzwonic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

to jutro runda 2

mam nadzieje ze to pomoze

bo chyba przez ten brak sterownikow miunlock nie widzi mojego tel

tak mi sie wydaje.

udalo sie 313h czekania i bedzie git

tylko zastanawiam sie co usunie tzn dane

ktos moze mi wyjasnic ten komunikat

Edytowane przez BLIHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Borykam się z problemem odblokowania bootloadera w Xiaomi MI 4S. Pozwolenie mam, otrzymałem je jakoś ponad rok temu. Idąc przes wszystkie etapy zatrzymuję się na MiUnlock i wyświetla mi tekst o tym że nie mam czegoś z "Mi Unlock Status". Wszytko fajnie, tylko, że u mnie w telefonie nie ma takiej opcji. Jak poradzić sobie z tym problemem? Daje screeny z ustawień telefonu. Chciałbym zainstalować albo najnowszy miuipolska lub xiaomi.eu. Powód zmiany oprogramowania to źle działające wifi.

Screenshot_2019-01-27-13-58-26-235_com.android.updater.png

Screenshot_2019-01-27-13-58-45-685_com.android.settings.png

Screenshot_2019-01-27-13-59-11-282_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem wgranie ROM z China. Skąd taki moge pozyskać dla mi4s? Szukałem w sieci, jest tego trochę ale nie mam pewności czy aby na pewno jest dobre co by nie uceglić telefonu. TWRP nie ma sprawdzałem pod przyciskami Vol+ i Power. Sprawdzę instrukcję, którą Pan przesłał. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś mi się wydaje, że źle sprawdzałem TWRP. Prawdopodobnie powinno się zrobić tak że na wyłączonym telefonie trzymam Vol+ i Power, jak pojawi sie logo Mi to puszczam Power trzymając jeszcze chwile Vol+. Tak nie robiłem, od razu puszczałem wszystkie przyciski jak się pojawiło logo Mi. Więc możliwe, że TWRP jest, sprawdzę to później. Proszę mnie poprawić jeśli źle mówię jak wejść w TWRP. Jakby było TWRP to rozważył bym instalację xiaomi.eu z przesłanej instrukcji. Jeżeli chodzi o wykonanie odpowiednich kroków dla MI4S o których Pan pisał, to mam ściągnąć ROM pod ten telefon, a ostatni jaki wyszedł jest https://xiaomi.eu/community/threads/8-9-13.46383/

W przesłanej instrukcji jest napisane w 3 kroku " W TWRP bez restartu zainstaluj najnowszą wersję systemu xiaomi.eu_multi_MI4c_8.4.26_v9-7.0.zip i od razu Magisk-v16.4.zip ". Magisk wystarczy taki czy jak jest nowszy to zainstalować nowszy? W TWRP mam wybrać opcję Install jak pisze czy Update? Uprzedzam pytanie, bo może jest jednak TWRP. Nie mogłem także wejść w tryb EDL, ale wykonywałem metodę wywołując komendę z ADB adb reboot edl   ale telefon wykonywał tylko restart nie wchodząc w tryb download. Znalazłem opis innych metod, wypróbuję je później https://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/

Jednak nie ma TWRP, tzn w żaden sposób nie mogłem w nie wejść. Zainstalowałem ROM china jak zalecił Pan Orjon. Wszystko ustawiłem tak jak trzeba oraz jest już opcja "Mi Unlock Status". Program MiFlash Unlock teraz pisze, że muszę czekać 72h.

Edytowane przez Djmaly
dopisanie treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...