Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

5. Wyłączamy telefon i podłączamy w trybie Fastboot (VOL- oraz POWER równocześnie), sterowniki także się zainstalują automatycznie, odłączamy. Jeśli po podłączeniu urządzenia sterowniki się nie instalują, a urządzenie w menadżerze urządzeń widnieje jako nieznane, to musimy pobrać sterowniki USB jako .zip: https://developer.android.com/studio/run/win-usb. Instalujemy w menadżerze urządzeń klikając prawym przyciskiem myszy i wskazując wcześniej wypakowane sterowniki.

 

 Mi to nie pomoglo, nie chcialo nic z tych sterownikow zainstalowac.

Rozwiazanie okazalo sie proste, wskazac folder z Mi Unlock. U mnie to zalatwilo sprawe, menedzer urzadzen zainstalowal sobie co potrzebowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuje zgodnie z instrukcją. Wcześniej odblokowywałem RN3Pro, nie było problemów.
Tym razem chce odblokować MiMix2. Wyrzuca komunikat "account application area query failed"
Wersja oprogramowania: 10.0.2.0 (ODEMIFH). 

Jakies sugestie? 

 

mi.jpg

Edytowane przez misiu610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Używam obecnie MIUI 10 global stable, ale zastanawiam się nad przesiadką na MIUI Polska, ze względu na przełącznik NFC w pasku powiadomień,gęsty, skrót do nagrywania ekranu oraz działający Google Pay. Jeżeli coś się nie zgadza to proszę o uświadomienie. Jednak mam kilka pytań.

 

Poradnik znalazłem, wiem co i jak po kroku robić, jednak chciałem zapytać

Czy można potem zablokować BL, tak żeby móc korzystać z funkcji 'znajdz urządzenie' oraz odcisku palca do autoryzacji? Czy w razie niezadowolenia jest możliwość powrotu na wersję global? I jaka jest ogólnie szybkość działania i czas pracy baterii w porównaniu do global?

Edytowane przez Fallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcisk palca i funkcja Znajdź urządzenie działają na odblokowanym bootloaderze, info od Xiaomi to tylko bujda.
Na MIUIPolska kategorycznie nie możesz zablokować bootloadera. Możesz wrócić w razie W na globala i tam zablokować dopiero bootloader.
Co do opinii - musisz już sprawdzić w dziale swojego telefonu.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

kilka dni temu kupiłem telefon Redmi 5A i chciałbym mieć na nim root-a. Znalazłem Ten temat na necie i począwszy od 1 - szej strony  chciałem go odblokować. Wszystko było OK do momentu w poradniku ( 5 punkt / podpunkt 5 ) ,, Włączamy Odblokowywanie OEM " . Niestety u mnie ta opcja jest nieaktywna. Wszystko do tego momentu szło bardzo dobrze. Proszę o wskazówki co może być tego przyczyną. Wersja android 7.1.2 - MIUI Global 9.6.2. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szykuje mi się powrót do Miui, więc mam pytanie. Teraz przy każdym odblokowaniu bootloadera trzeba czekać X godzin, czy jeśli kiedyś już go odblokowywałem to przejdzie bez tego?

A i wie ktoś może dlaczego na forum en.miui.com mam punkty na minusie i nie mogę nawet zajrzeć do żadnego wątku...? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 01:58, paveu napisał:

Chyba szykuje mi się powrót do Miui, więc mam pytanie. Teraz przy każdym odblokowaniu bootloadera trzeba czekać X godzin, czy jeśli kiedyś już go odblokowywałem to przejdzie bez tego?

A i wie ktoś może dlaczego na forum en.miui.com mam punkty na minusie i nie mogę nawet zajrzeć do żadnego wątku...? o.O

Nie trzeba już czekać,, czekanie to pieśń przeszłości. https://pl.xiaomitoday.it/guida-niente-piu-attese-per-lo-sblocco-del-bootloader-xiaomi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i jednocześnie prośbę o pomoc przy aktualizacji telefon mi 5s,  miui 9.6  by xiaomi 8.4.19 odblokowany i jakiś czas temu zaktualizowany przez serwis miuipolska. Przez jakiś czas telefon aktualizował się przez aplikacje "AKTUALIZACJE" od kilku miesięcy telefon nie aktualizuje się, podczas sprawdzenie aktualnej wersji wyskakuje changelog 9.1.3 ( pobierz 1,3gb) po kliknięciu pobierz wyskakuje że wersja miui jest aktualna. Czy można ściągnąć miui wer 10 w pliku i zainstalować ręcznie przez aplikację aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dl.twrp.me/natrium/ pierwszy plik ściągasz. Uruchamiasz TWRP > Install > na dole Install Image > szukasz pliku img > w wyborze partycji zaznaczasz recovery > instalujesz > uruchamiasz ponownie do recovery > instalujesz MIUI

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przyszedł do mnie mi mix2s. Zaczynam próbę odblokowania wg poradnika. I już natrafiłem na pierwsze problemy. Po odpaleniu miunlock po zalogowaniu się  wyskakuje "account aplication area query failed" a gdy uruchamiam telefon w trybie Fastboot to po ok 10-15 sekundach sam się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy automatycznej aktualizacji oprogramowania dostępnej z poziomu ustawień (tam gdzie informacje o systemie) telefon się wyczyści z wszelkich zainstalowanych aplikacji, oraz posiadanych na dysku danych, czy po owej aktualizacji będzie to tak jak przed?

Pytam, bo mogę zainstalować ową aktualizację ale się zastanawiam właśnie z tych powodów.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacji MIUI ściągnięta wersja xiaomi.eu_multi_MI5S_V10.1.2.0.OAGCNFI_v10-8.0  TWRP wersja TWRP 3.2.3-0 

Botuje do TWPR wybieram instaluj -> wybieram plik z obrazem-> podczas instalacji wyskakuje błąd :

"sprawdzenie pliku Digest....

Pomijanie sprawdzenia Digest: brak pliku Digest

This package is for "rolex" devices; ihis is a "caplicorn"

Proces updater zakończony błędem 7"

Co jest nie tak wersja ściągnięta z miui Polska 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jedno krótkie pytanie w temacie: 

Mam Redmi Note 5 MIUI w wersji 9.6 | Stable (9.6.4.0. (OEICNFD)), jutro powinien odblokować mi się bootloader, czy powinienem aktualizować MIUI do wersji 10 zanim podejmę się wgrania polskiej wersji?

Edytowane przez EiderSeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu problem z TWRP. 

Smartfon w ogóle nie chce mi wejść w ten tryb.

Teraz niedawno miałem zamiar zaktualizować oprogramowanie. Pobrałem je sobie z poziomu ustawień na pamięć smartfona. 

Następnie chciałem je wgrać. Smartfon się normalnie wyłączył (reset) , aby wejść do tegoż trybu TWRP.

No ale lipa. Nie wszedł właśnie. Dziwne to dla mnie, bo jakiś czas temu, po odblokowaniu bootladera, polskie MIUI 10.2 jakoś udało mi się wgrać. 

https://miuipolska.pl/download/

Oprócz tego ręczne wchodzenie (Power+Vol-) do TWRP też jest niemożliwe.

Dlaczego tak? TWRP mi się zepsuło czy jak?

Teraz nic nie mogę wgrywać poprzez TWRP (żadnych paczek/plików zip., itp)

TWRP mam te:

https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854

Dnia 8.01.2019 o 21:27, tomasznet napisał:

Mam problem z aktualizacji MIUI ściągnięta wersja xiaomi.eu_multi_MI5S_V10.1.2.0.OAGCNFI_v10-8.0  TWRP wersja TWRP 3.2.3-0 

Botuje do TWPR wybieram instaluj -> wybieram plik z obrazem-> podczas instalacji wyskakuje błąd :

Mi to nawet smartfon nie botuje do TWRP i nie wiem czemu.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytani właśnie dostałem od Goldway z ali tel redmi 6 pro czerwony który nie występuje z globalem już chciałem brać się za odblokowanie bootloadera a w stanie odblokowania mi pisze odblokowany wersie miui mam global 9.6 stabilna 9.6.3.0(ODMMIFD) normalnie mogę z niego korzystać i włączyć aktualizacje czy muszę jeszcze zmienić miui na inną wersje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...