Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Bez uruchomienia systemu nie odblokujesz BL, przynajmniej nie oficjalną metodą. Próbowałeś zostawić telefon na dłużej na komunikacie "gotowy do działania"? Mam na myśli na prawdę długo, pół godziny lub więcej. Możliwe, że potrzebuje trochę by zrobić wszystko w tle, i wtedy to powiadomienie może zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma globala dla Mi8 SE, ale pewnie za jakiś czas wyjdzie. Jednakże za wczasu i tak trzeba odblokować bootloader, na to wychodzi.

@@@

To jak już pytam to mam kolejne pytanie. Która opcja w systemie (aparacie?) umożliwia wyłączenie, w angielskiej wersji, podpisu na każdym robionym zdjęciu?

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi ogłasza aktualizacje do Androida Pie i Oreo. 

 Do końca roku Androida Pie mają powitać:

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2018 o 16:47, adonim85 napisał:

 

  • Czy ja się załapię na moim romie 'M10 non global' na tę aktualizację? czy nadal i tak muszę odblokować bootloadera?

 

Jak masz możliwość, to odblokuj sobie bootloader. Dla aktualizacji nie będzie to miało znaczenia, ale w przypadku, gdyby coś poszło nie tak. Masz wtedy większe pole do popisu, przy próbie ratowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2018 o 19:40, cehaha napisał:

Witam,

planuję kupić RN5 z proline lub x-com (ogólnie z oficjalnego polskiego sklepu, żadne allegro). Nie będę wgrywał miui.eu, zostanę na globalu (zaktualizuję do miui10).

Mimo wszystko zastanawiam się nad odblokowaniem BL, bo podobno tylko z SU można używać adaway czy niektórych programów do czyszczenia telefonu z niepotrzebnych plików (jakaś maid czy coś).

Jednak zastanawia mnie komunikat ze strony miui "How to Unlock
After the device is unlocked, it becomes less secure and more vulnerable to malware attacks, which may lead to the disclosure and loss of your private data. 
Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available."

Czy naprawdę Find device nie działa po odblokowaniu BL? Ktoś mógłby mi wypisać korzyści i minusy odblokowania BL?

Dziękuję

 

ProLine to nie jest oficjalna dystrybucja

Find device działa nawet po odblokowaniu bl ,ale nie wiem czy jest sens używać adaway ,to nie lepsze ?

https://github.com/blokadaorg/blokada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2018 o 13:58, dudek napisał:

 

Jak masz możliwość, to odblokuj sobie bootloader. Dla aktualizacji nie będzie to miało znaczenia, ale w przypadku, gdyby coś poszło nie tak. Masz wtedy większe pole do popisu, przy próbie ratowania telefonu.

Chciałem odblokować bootloader (miałem do tego zapał) ale po poczytaniu poradników stwierdzam, że za dużo zabawy z tym (choć narzędzia mam do tego, w tym program MiUnlock). Nie mam jakoś samozaparcia na to (jakoś w innych markach robi się to łatwiej). Chętnie natomiast bym to oddał komuś innemu do zrobienia jeśli chodzi o mój telefon, no ale... nie mam komu w moich okolicach kto jest w tym temacie guru. Kit, to chyba zostanę na wersji MIUI 10 stable (China) i języku angielskim w menu i poczekam na debiut zapowiedzianej aktualizacji wersji zgodnej z androidem 9.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Będę pamiętał.

Nie rn4x to nie mój.

Dla szwagra szczerze mówiąc 

Narazie mam mi5.

I jakoś nie mam następcy dla niego 

Jest the best 

Jedyny minus to czas działania na baterii 

Dzisiaj ciężko znaleźć coś równie dobrego i małego za małe pieniądze 

Sorry za ot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie bootloadera zawsze przywraca telefon do ustawień fabrycznych? Znajomy mi to wczoraj robił (fanatyk Xiaomi :D) i zarzekał się że robił to miliony razy i nigdy telefon nie wracał do defaulta. A tu wczoraj wyskoczyło na czerwono że ustawienia zostaną przywrócone. I tak się nie udało tego zrobić bo "try in 72 hours" ale ciekawa sytuacja.

Telefon to Mi Mix 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dextoja ja mam odblokowane 3 telefony (RN 4 MTK; Mi5; Mi Note 2) w odstępie dłuższego czasu. Wczoraj dotarł do mnie Mi Mix 2s global, dodałem swoje konto i 720h czekania, zobaczyć takie coś - bezcenne. Zapakowałem nową słuchawkę do bajeranckiego pudełka i tyle zabawy :/

Z tego co czytałem nie działają: starsze wersje mi unlock; lokalizowanie urządzenia przez chmurę czy podmiana konta i próby na nowo utworzonym...

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zabrałem się za odblokowanie bootloadera ale nie obyło się bez problemów (znaczy są w trakcie bo nadal próbuje odblokować bootloadera).

Mam taki komunikat przy klikaniu "unlock" w programie "Mi unlock"

Co z tym zrobić? co dalej aby to przejść i go odblokować?

Ten pierwszy komunikat to w luźnym tłumaczeniu "odblokowanie spowoduje wymazanie danych użytkownika" (unlock will eraser user data). Tak powinno być?

mi8 se - 2.png

mi8 se.png

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2018 o 19:54, abc00 napisał:

@dextoja ja mam odblokowane 3 telefony (RN 4 MTK; Mi5; Mi Note 2) w odstępie dłuższego czasu. Wczoraj dotarł do mnie Mi Mix 2s global, dodałem swoje konto i 720h czekania, zobaczyć takie coś - bezcenne. Zapakowałem nową słuchawkę do bajeranckiego pudełka i tyle zabawy :/

Z tego co czytałem nie działają: starsze wersje mi unlock; lokalizowanie urządzenia przez chmurę czy podmiana konta i próby na nowo utworzonym...

Za 30 dni odblokujesz go :D nie łam się :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łamię i nie za 30 dni (chociaż 720h przywaliło na starcie) to telefon już jest normalnie odblokowany - minęło 7 dni.

Jedyna różnica jaką dziś zrobiłem to w mi unlock najpierw się zalogowałem, a dopiero po tym podłączyłem telefon i poszło elegancko.

7 a 30 dni robi mimo wszystko ogromną różnicę. Tak więc czas na twrp i najnowsze xiaomi.eu, panna się śmiała, ze mam "mikołaja" dużo wcześniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 23:12, dextoja napisał:

też udało mi się odblokowac szybciej niż po 30 dniach także próbujcie co kilka dni.

Ja dziś testowałem próbę odblokowania i mi w programie wybiło, że mam jeszcze 211 godzin (8.7 dnia) czekać (z 320 ogólnie). No nic. To czekamy dalej.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 20:30, abc00 napisał:

Jedyna różnica jaką dziś zrobiłem to w mi unlock najpierw się zalogowałem, a dopiero po tym podłączyłem telefon i poszło elegancko.

U mnie niestety tym sposobem się nie udało. Dziś to sprawdziłem i klops (nadal 200 h do odczekania).

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem próbę odblokowania Mi Mix 2S. I niby wszystko poszło bez problemu. Telefon się odblokował po czym uruchomił ponownie.

I tutaj jest kłopot.

Po restarcie wyskoczyło okienko z napisem "This device is locked". This devices is associated with an existing Mi Account. For security reasons, you need to enter password to verify the device".

I dwie opcje do wyboru: Pierwsza "Activate this device", druga "Open Wi-Wi settings"

Gdy wybieram opcję pierwszą pojawia się opcja aby zweryfikować mnie. Wyświetla się numer mojego konta Mi oraz opcja wpisania hasła. Ale gdy wpisuję odpowiednie hasło to pojawia się komunikat, aby zalogować się do sieci.

A gdy wchodzę w ustawienia sieci i wybieram odpowiednią sieć to wyskakuje mi okienko do wpisywania hasła do sieci Wi-Fi, ALE NIE WYŚWIETLA SIĘ KLAWIATURA i nie ma jak wpisać tego hasła.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odblokować MI MIX 2s i wgrać TWRP z linku https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-2s/development/recovery-twrp-mix-2s-t3790922 i pojawił się kolejny problem.

W TWRP przed uruchomieniem instalacji próbowałem zrobić wipe i wybrałem dalvik cache, cache oraz data.

Po tym dostałem na czerwono komunikat:

mke2fs -t ext4 -m 0 /dev/block/sda20 i informację, że nie można wykonać polecenia cache.

Po mimo tego przeszedłem do instalacji.

Wybrałem najnowszy plik z romem pod ten model telefonu i instaluje się już ponad trzy godziny.

Wydaje mi się, że nic z tego już nie będzie.

Jakieś sugestie co robić dalej?

 

Rozwiązanie w linku:

Nie zrobiłem Wipe > Format Data

Edytowane przez zeyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 10:49, adonim85 napisał:

U mnie niestety tym sposobem się nie udało. Dziś to sprawdziłem i klops (nadal 200 h do odczekania).

Natknąłem się(chyba)na xda na taki tutek:

1.wyloguj się z konta xiaomi na telefonie

2.zaloguj się na swoje konto w miflash unlock na którym otrzymałeś pozwolenie na odblokowanie

3.przejdź w tryb fastboot

4.odblokuj

Tym sposobem odblokowałem dwa telefony po trzech dniach oczekiwania(na pierwszym miałem 720h a na drugim 360h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, krzyk71 napisał:

Natknąłem się (chyba) na XDA na taki tutek:

1.wyloguj się z konta xiaomi na telefonie

2.zaloguj się na swoje konto w miflash unlock na którym otrzymałeś pozwolenie na odblokowanie

3.przejdź w tryb fastboot

4.odblokuj

Tym sposobem odblokowałem dwa telefony po trzech dniach oczekiwania(na pierwszym miałem 720h a na drugim 360h).

Dzięki,  jak dziś wrócę z pracy po 22.00 to spróbuje.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przepraszam za moje lamerstwo ale pierwszy raz znalazłem się-a raczej znajdę-w posiadaniu Xiaomi a dokładniej Mi Max 3 6/128Gb. Mam taki problem: załozyłem konto-OK, potem kliknołem w linka:http://www.miui.com/unlock/index_en.html OK,  pojawił sie niebieski ekran z napisem "Unlock your Mi phone"- OK, potem strona z możliwością pobrania MiUnlock, klikamy "Download Mi Unlock" - OK, no więc pobrałem. Ale nie mogę znaleźć gdzie poprosić o odblokowanie urządzenia, nie wiem gdzie są te strony z wpisywaniem danych, telefonu i prosba "i want to instal my custom ROM" . Pomóżcie mi je znaleźć.... Z góry dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...