Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie to mam poustawiać? Potrzebuję jakiegoś kodu od chińczyków? Jeśli tak to w jaki sposób go uzyskać bo się trochę gubię?

ds.png

Edytowane przez mlotan
Dodam że w telefonie nie mam takich opcji jakie miałbym wg powyższego obrazka zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlotan Ustawienia > Informacje o telefonie > tapnij kilka razy na Wersja MIUI aż będzie monit Jesteś już programistą > cofnij się do Dodatkowych ustawień > Opcje programistyczne > Stan odblokowania Mi. tam dodajesz.

Wersja MIUI?

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie ale nie znalazłem, więc piszę tutaj. Posiadam telefon redmi 5 plus - kupiony w xkom z gwarancja rzecz jasna. Wcześniej miałem redmi note 4 i tu wszystko było jasne - założyłem konto - odblokowałem i wgrywałem softy - xiaomi eu stable i dev miui itp. Mam pytanie - jak odblokować redmi 5 plus? Czy stracę gwarancję? Obecnie mam soft - miui 9.5 stabilna 9.5.9.0 negmifa. Na wątku redmi 5 plus mierne informacje jak to zrobić i na jakim sofcie - gdy miałem redmi note 4 było to wyłuszczone pięknie i zrobiłem to łatwo. Może ktoś poprowadzi.

Jeżeli piszę w niewłaściwym temacie - przepraszam ale szukałem już sporo i brak informacji odnośnie sposobu odblokowania i informacji na jakim sofcie i czy traci się gwarancję ... chcę wgrać miui global dev albo miui eu Polska.  

W wątku redmi 5 plus ktoś kupił taki telefon w rtv euro i pytał czy odblokowanie bootloadera oznacza koniec gwarancji ale do dziś nie doczekał się odpowiedzi ... 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam konto to znów składam prośbę o odblokowanie ? Co do gwarancji to nie mam zielonego pojęcia jak serwis w Polsce do tego podchodzi...redmi note 4 był z allegro i wisiało mi co będzie :) na redmi 5 plus czytam że trzeba miec china rom żeby odblokować itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 225rgnusmas napisał:

Czyli jak mam konto to znów składam prośbę o odblokowanie ?

Nie, gdyż zgoda jest na konto a nie na telefon, raz przyznana nie wygasa, choć czasami trzeba było składać jeszcze raz aplikacje. 

 

8 godzin temu, 225rgnusmas napisał:

Czyli niewiadoma z gwarancją...a i sposób odblokowania również.

Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą nie wpływa na gwarancję, sposób taki jak we wszystkich telefonach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kamillm napisał:

Nie, gdyż zgoda jest na konto a nie na telefon, raz przyznana nie wygasa, choć czasami trzeba było składać jeszcze raz aplikacje. 

 

Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą nie wpływa na gwarancję, sposób taki jak we wszystkich telefonach.

Czy będę czekał 360h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pozmieniało cholera. Mam pytanie do Ciebie - czy mając gwarancję w Polsce, bo telefon kupiony w x-kom warto wgrać dev miui czy zostać na globalu. Mając kiedys redmi note 4 z allegro warto było - bo gwarancja i tak była teoretyczna. Czy dev jest w tym przypadku lepszy od global stable? Czy dać spokój...a może warto xiaomi.eu Polska?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 225rgnusmas napisał:

No to się pozmieniało cholera. Mam pytanie do Ciebie - czy mając gwarancję w Polsce, bo telefon kupiony w x-kom warto wgrać dev miui czy zostać na globalu. Mając kiedys redmi note 4 z allegro warto było - bo gwarancja i tak była teoretyczna. Czy dev jest w tym przypadku lepszy od global stable? Czy dać spokój...a może warto xiaomi.eu Polska?  

W kwestii softu, to tak jak napisał @Orjon: musisz sam to zweryfikować.

Co zaś do gwarancji, to jeśli zakupisz w oficjalnej dystrybucji ABC Data (choćby wspomniany X-Kom), to bez utraty gwarancji można odblokować bootloader i zainstalować MIUI Polska/EU. Pamiętaj tylko, ze ABC Data wspomina właśnie o polskim MIUI. Niekoniecznie ma to zastosowanie w przypadku innych ROMów - Lineage, Cyanogen i inne.

27 minut temu, Marrik napisał:

Ale też zapewne będzie zawierał więcej błędów.

Tego akurat nie byłbym taki pewny... ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przedewszystkim witam wszystkich ,Panowie mam problem tak jak koledze Mlotan

Dnia 26.05.2018 o 14:08, mlotan napisał:

Gdzie to mam poustawiać? Potrzebuję jakiegoś kodu od chińczyków? Jeśli tak to w jaki sposób go uzyskać bo się trochę gubię?

Przede wszystkim witam wszystkich, Panowie mam  taki sam problem  jak kolega  Mlotan tylko ze jak dodaje konto w zakładce sprawdzenie odblokowania bootloadera wyskakuje mi ciąg cyfr 86006 i jakieś chińskie znaczki wchodzę w tryb fasboot i dalej to samo dochodzi do 99% i nadal wyskakuje ten sam komunikat,.

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post? Czy przekracza możliwości intelektu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

Teraz czekasz na nim te 15dni?

Próbowałeś założyć nowe, prośba+zgoda na odblok., zmiana konta na stare?

@sowa152

Tak. prośby już nie trzeba, od razu przekierowuje do pobrania Miunlock. W czwartek mija mi te 15 dni. Próbowałem na początku swoje konto, następnie inne, później wróciłem do swojego głównego konta i czekam po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...