Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kurier dopiero idzie z moim Mi Mixem 2 ale już uzyskałem zgodę na odblokowanie (po kliknięciu Unlock Now pojawia się strona z linkiem do pobrania, zgoda pojawiła się w jakąś godzinę). Mam pytanie, czy można jakoś pominąć to czekanie 72h z kroku 6.5.2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wgrać TWRP + roota na Xiaomi Redmi 4x bodajże Santoni android 7.1.2 Global. Tylko że jest mały problem, nie mogę wyłączyć tel, bo wpada w bootloopa przy włączaniu. I wisi na logo Mi.
Aktualnie recovery jest jakieś chińskie i najgorsze jest to że nie idzie zrobić w nim kopii systemu. Ani też nie ma możliwości przywrócenia danych, po tym jak przypadkowo się wyłączy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Zgodę na odblokowanie bootloadera mam, tylko ciężko z czasem, żeby to ogarnąć.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za być może głupie pytanie, ale jak włączyłeś swój telefon skoro twierdzisz że nie włącza się ?? Albo zapytam inaczej : od kiedy tak się dzieje, czy coś robiłeś z telefonem ?? Bo taki objaw jest raczej dziwny. A jeśli chodzi o dane, to MiFlasher ma opcję pozostawienia danych użytkownika nietkniętych - przeflaszuj telefon MiFlasherem z opcją "save user data",  i wrzuć od razu china dev. Zgraj swoje dane, odblokuj BL i wgraj TWRP. A potem to już co chcesz - albo wgrasz sobie z powrotem globala albo miuipolska.

 

Już tłumaczę o co chodzi.. Kupiłem Redmi 4X przez OLX. Niestety nr sprzedającego jest cały czas wyłączony, nie miałem wyjścia, musiałem ominąć weryfikację konta Xiaomi. Ale jak go wyłaczę tel wpada w bootloopa i wisi na logo Mi. Nie wiem co gość z nim robił, i nie bardzo wiem co z tym dalej, bo tak jak wyżej napisałem. Nie mam kontaktu ze sprzedającym

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić nr Imei? Nie wiem czy w ogóle wie że nie mam jego loginu i hasła do uruchomienia tel. Po prostu ma wyłączony tel.

 

 

 

Dnia 11.04.2018 o 14:58, ahr napisał:
Możesz sprawdzić na najbliższym posterunku czy ktoś za nim nie tęskni.

No tak..to jak iść z workiem zioła na posterunek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj podłączam telefon w fastboot pod miunlock i takie padaki :D

Ostatnim razem szło bez problemu. Co chińczycy znów wymyślili tym razem? :D:D Przy pierwszych dwóch telefonach i oporem jaki przeszedłem aby wgrać xiaomi.eu się wkurzałem i kląłem na nich jak trza. Po 3 już mnie to bawi, że jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło zrobić bez problemu. Uśmiałem się. 

W każdym razie, coś wiadomo?

Bez tytułu.jpg

.

Edytowane przez martin3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Redmi 4x miui global stable 8.2, zgoda na odblokowanie BL jest, opcje programistyczne włączone, zdjęcie blokady oem włączone, po wejściu w Stan odblokowania mam tak5afc76ab0ca23_Screenshot_2018-05-16-19-39-14-037_com.android.settings1.thumb.png.801554d537925ba81b25e1dbb4458c07.png

Dopatrzyłem się tam w tych ciemnościach przycisku dodaj urządzenie do konta, wyświetla info o przygotowaniu a po chwili połącz z siecią i spróbuj ponownie, a dane komórkowe i wi-fi włączone. Jakiś pomysł ktoś, coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon daje wyloguj, pyta o zachowanie danych w chmurze , daję opuść, pojawia się miejsce na wpisanie hasła, wchodzę w Stan odblokowania i jest bez zmian, wracam do konta xiaomi i znów mogę się wylogować, chociaż hasła nie wpisywałem po poprzednim wylogowaniu.

No dobra doczytałem, że do zdjęcia blokady BL wymagane jest wgranie najnowszego oprogramowania, ja mam global stable 8.2.12 a przez OTA wpycha mi się 8.5.2, więc też nie najnowsze, chociaż życzeniowo zakładam, że po aktualizacji do 8.5.2 dostanę najnowsze. Czytam jednak o tych nowych wersjach i chciałbym po odblokowaniu wrócić do tej co mam. Mam zablokowany BL, więc nie mam twrp, kopię zrobiłem korzystając z narzędzia kopia zapasowa w ustawieniach, zajmuje ona 289MB, trochę mało, biorc pod uwagę rozmiar nowych wersji rzędu 1,3GB. Czy ta moja kopia wystarczy do powrotu po odblokowaniu BL do aktualnie posiadanej wersji? Czy taki powrót nie spowoduje zablokowanie BL ?

Edytowane przez wlader
Nowe pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżak więc nie krzyczcie, mam problem z odblokowaniem bootloadera, ponieważ nie wyświetla mi się strona z formularzem:

po wejściu na strone http://www.miui.com/unlock/index_en.html, zalogowaniu sie na konto, 

i kliknięciu niebieskiego przycisku "Unlock Now" przenosi mnie od razu na strone: 

http://en.miui.com/unlock/download_en.html czyli z zielonym przyciskiem do sciagniecia programu "Mi Unlock"

 

podejrzalem na filmikach na ytb, że strona z formularzem to http://en.miui.com/unlock/apply.php

 ale po wklejeniu  jej do przegladarki wyskakuje mi tylko komunikat "No input file specified."

 

Co robię źle ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum :)

Wypełniłem formularz utworzyłem konto informacja w xioami  konto jest powiązane minął tydzień  żadnych informacji nie dostałem o odblokowaniu  bootloadera 

Napisałem do Xiaomi Customer Support z prośbą o odblokowanie i dostałem taką odpowiedz 

 

Hi,

Greetings from Xiaomi!

Thank you for writing us. I will be glad to assist you.      

Iunderstand that you are facing rejection for the unlocking of the bootloader and regret the inconvenience you have experienced. I would request you to help us with the snapshot of the rejection so that we may assist you in a better manner.

Should you have any further queries, feel free to write back to us. We'll be glad to assist you further. 

Thank you for being a valued customer. Have a great day ahead! 

Best Regards,

Aishwarya

Xiaomi Customer Support

 

Po przetłumaczeniu nie rozumiem o co im chodzi 

Z góry dziekuję za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Pobierz program i spróbuj odblokować. Będziesz miał info czy masz zgodę.

@ahr tak też zrobiłem, z tym że uczyniłem to zanim napisałem posta i wyskoczyło mi że "Couldn't unlock" i że następna próba za 72h (obecnie wyświetla mi ze za 47h)  , a dokładnie kolejność mojego postępowania była taka:

 

1. Wszedłem na stronę, zarejestrowałem się, sprawdziłem czy security check-up jest na 100 punktów

2. W telefonie zaznaczyłem w opcjach programistycznych "zdjęcie blokady oem", "stan odblokowania Mi" - powiązałem konto z telefonem, ustawiłem debugowanie usb,

3. Zrestartowałem telefon do trybu fastboot

4. Wszedłem na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html kliknąłem na niebieski przycisk "Unlock Now"

5. Przeniosło mnie na strone http://en.miui.com/unlock/download_en.html (ponieważ nie wyskoczyła mi strona z  formularzem)

6. Ściągnąłem program, zalogowałem się w nim na konto i spróbowałem odblokować -  (komunikat "Couldn't unlock" i ze następna próba za 72h)

 

W międzyczasie doczytałem, ze od momentu pierwszego powiązania konta z urządzeniem, musi minąć 72h, wiec nie wiem czy mi nie odblokowało ponieważ musi minąć określony czas, czy tez dlatego ze nie dostałem zgody, bo nie wypełniłem formularza ktory mi sie nie wyswietlił.

Po całym tym zamieszaniu, wgrałem jeszcze wczoraj wieczorem Global Dev bo mialem Global Stable.

I dalej nie wiem co o tym dalej sądzić, martwi mnie ten brak formularza.

 

 

 

Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo problemów z dodaniem urządzenia w Stan odblokowania Mi, za każdym razem komunikat Połącz z siecią i spróbuj ponownie, spróbowałem odblokować bootloader. Miflashunlock  pokazał komunikat, żeby dodać urządzenie do konta. Zrezygnowany zrestartowałem telefon i jeszcze raz w Stan odblokowania Mi spróbowałem dodać urządzenie do konta i sukces. Przy ponownej próbie odblokowania komunikat o 72h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, dzidexx said:

Ile teraz godzin ci pokazuje MiUnlock?

Tyle odczekaj.

@dzidexx pisałem w poście wyżej ze 47h teraz pewnie 45h. Zrobię tak jak mi radzisz, ciekawi mnie tylko czy taka sytuacja już sie komus przydarzała, że że zaraz po zarejestrowaniu konta, nie jestem w stanie wypełnic formularza, bo go zwyczajnie nie wyświetla ? 

Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 99,9% zakładających konto prosiło o zgodę na odblokowanie bl, może doszli do wniosku,że nie warto bawić się w formularze i teraz przy tworzeniu konta ma się zgodę z automatu. Tak tylko gdybam ale fajnie by było.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - bootloader odblokowany, po tym jak zarejestrowałem konto w sb, żadnych próśb/formularzy nie wypelnialem, ustawiłem wszystko co potrzeba w telefonie, odczekalem 72h, i dziś przed 5 minutami odblokowałem bootloader.

Spoiler

 

g8fj6

 

 

Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam strone po Chinsku? chce wejsc z linka z poradnika aby odblokowac bootloader Klikam UNLOCK i przekierowywuje mnie na chinska strone. 

Dodam ze kupilem Redmi note5  i mam redmi note 4x gdzie juz mam konto i wgrane miui polska

bbbb.PNG

Edytowane przez Mateusz1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...