Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Był podobny przykład niedawno w tym temacie. Chodziło o to, że na telefonie było syfmiui i dlatego info o niewspieraniu urządzenia. Masz telefon z polskiej dystrybucji?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon to samo, to samo

@Marrik telefon mam z Gearbest, ale to nie syf miui bo sprawdziłem wersję w informacjach o telefonie i była oficjalna Global Stable, wgrałem update przez OTA i teraz mam najnowszą wersję V9.2.3.0.NDAMIEK (MIUI9). Może chodzi o to, że musi być dev (która jeszcze nie istnieje) i po prostu muszę zaczekać aż wyjdzie Global Dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marrik napisał:

@Darevd29 Może tak być, choć dziwne to troche, bo na 4x odblokowywałem na globalu stable właśnie.

@Eazy-e powiązałeś konto z telefonem w miUnlock?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Próbowałem lecz wyskakuje 86023 hardwareld i jakoś chińskie znaczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2018 o 22:01, Eazy-e napisał:

Mam problem z odblokowaniem w redmi 4x

Przy 99% w Mi unlock wyskakuje komunikat z załącznika.

Pozwolenie na odblokowanie jest na konkretny telefon czy na każdy na naszym koncie ? Bo pozwolenie dostałem na redmi note 4. 

Mam taki sam problem. czy potrzebna jest karta sim w telefonie podczas odblokowywania?

Konta powiązane, telefon redmi 4x z najnowszym globalem.

Gdzie szukać przyczyny ?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na stronie miui.com o godz. 10.05. Pobrałem miflash_unlock-en-2.3.803.10 nie wiedząc czy zgoda na odblokowanie została przyznana. Wystąpiłem z prośbą o zgodę na odblokowanie booloadera. O godz 10.20 otrzymałem sms-a od xiaomi:

"You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account 1800.......), (Otrzymałeś pozwolenie na odblokowanie urządzenia), jest też w wiadomości link do pobrania Mi Unlock Tool.

Telefon dzisiaj mi dostarczą, wydana przesyłka do doręczenia, Redmi 5 Plus.

Czy oznacza to, że mam już zgodę na odblokowanie bootloadera? Wszędzie czytam że powinna przyjść po kilku dniach dopiero.

Xiaomi poszło nam na rękę?

Edytowane przez figurel
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze trochę sprostować mój problem.

Mam jednak inny chyba problem może się pospieszyłem, nie dostałem jeszcze smsa od xiaomi.

Komunikat błędu pisze żebym spróbował za 59h.

Czyli nie ważne ze miflasz pokazuje że mam już zgodę to i tak muszę jeszcze czekać ?

 

odblokowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kto mi powie co dalej robić bo już mnie to wkurza;/ Chciałbym zmienić wersje MIUI na Pl w moim Xiaomi Redmi 3 PRO i złożyłem już ten wniosek o unlocka bootlodera no i po paru dniach mogłem pobrać program do unlocku, ale jak doczytałem w instrukcji przed uruchomieniem tego programu trzeba w opcjach programistycznych włączyć jakąś opcje Mi Unlock Status której nie mam... Próbowałem wylogowywać się z konta Xiaomi (Bo już byłem zalogowany od początku) i nic to nie dało, nie pojawia się taka opcja i wgl program nie może odblokować bootoloadera... POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 7.3.2.0.0 Stable

aaaa ale nie dostałem tego smsa jeszcze... chodziaz 22.02 do nich prosbe napisałem
"You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account 1800.......), (Otrzymałeś pozwolenie na odblokowanie urządzenia), jest też w wiadomości link do pobrania Mi Unlock Tool.

Edytowane przez Skyliner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się w końcu doczekałem :)

Łaskawie pozwolono mi zainstalować inny soft niż CN.

Próbowałem zainstalować Globala - dostałem info, że paczka jest nieautoryzowanym ROMem (mimo pobrania ze strony Xiaomi). Support ma mnie w nosie prosząc ciągle o jakieś screenshoty.

Jedynym ROM jaki udało mi się zainstalować (poza CN) to MIUI Polska - zobaczymy jak będzie działać na Redmi 5 Plus, na Redmi Note 2 niestety wiesza się dość często i chyba wrócę do Globala.

A i jeszcze jedno - przy odblokowaniu bootloadera software oznajmia, że nie będzie działać np czytnik odcisków palców. Bzdura wierutna - czytnik działa i ma się dobrze.

I druga mala (ale niezbyt upierdliwa rzecz) - by się zbootować do TWRP muszę to robić z poziomu flashboot - po zainstalowaniu image w telefonie TWRP się nie bootuje.

Edytowane przez Manius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wczorajszej pechowej aktualizacji OTA mój telefon leży. Xiaomi wypuściło felernego Globala V9.5.1.0 który ucegla niektore R4P, R4X: http://en.miui.com/thread-2080161-1-1.html :( Zdarzyło się to i mi. Obawiam się, że wszystkie fotki w telefonie są stracone, ale ... pytanie laika:

1) wysłałem o zgodę na odblokowanie BL i po 18 minutach (szok !!) przyszedl mi sms, że jest zgoda na oblokowanie BL. Nigdy tego nie robiłem więc: telefon dam radę wprowadzić w tryb fastboot. W tym trybie powinno udać się odblokować BL ?

2) Raz na jakimś Xiaomi wgrywałem Globala przez MiFlash wiec pytanie: czy zaznaczając opcję "flash all except storage" uda się nie skasować fotki ? Planuję wgrać wersję V9.2.3.0 (MBEMIEK).

Będę wdzięczny za info bo inaczej telefon do serwisu (nie jest na gwarancji) i tydzień w plecy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Miałeś wcześniej przypisane konto xiaomi do telefonu? Bez tego MiUnlock odrzuci Ci próbę odblokowania.

2)Powinno się udać, i od tego bym zaczął, a najlepiej spróbuj najpierw opcję "flash all except data and storage" to może jeszcze dasz radę dane aplikacji, sms itp. uratować. Ewentualnie tak jeszcze z głupa, zanim się weźmiesz za flashowanie to spróbuj wejść w recovery i zrobić wipe cache. Czasem pomaga przy bootloop-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...