Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, JanusIV napisał:

Witam, 

mam problem z odblokowaniem bl na redmi 5 plus china stable. Chce sobie wgrac global, albo miui polska obojetne, ale co bym nie robil to przy łączeniu konta z telefonem wyskakuje 

"10008 参数错误、 请参考API文档"

Smsa z pozwoleniem na odblokowanie dostałem już na początku stycznia, konto nowe nie łączone wcześniej z innymi telefonami, próbowałem przez kilka różnych VPN w tym przez polecany w tym wątku flit vpn. Dzisiaj robiłem wipe data przed próbami,  czy to może dlatego widzę znowu ten komunikat? Próbować za kilka dni? 

Jest jakiś inny sposób na wgranie global/miuipolska niż odblokowanie bl?

Dobra poradzilem sobie, dns changer   i jakies dnsy z forum wzialem 

 

Dzięki wielkie

męczyłem się od wczoraj. Próbowałem różnych VPN, proxy nic nie pomagało.

Twoim sposobem poszło za 1razem. Jakby ktoś też się męczył to potwierdzam działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Redmi Note 5A. Czy to możliwe, że urządzenie nie jest obsługiwane do odblokowania?

Zaaplikowałem o "unlock". SMSa z potwierdzeniem zgody dostałem po kilku minutach. Połączyłem urządzenie i konto. Na Mi Flash po zalogowaniu pojawia sie informacja "Your device isn't supported for Unlock". Klikam przycisk "go" przekierowuje mnie do strony gdzie mogę aplikować, ale gdy to klikam od razu przenosi mnie na stronę pobierania MiUnlock, co potwierdza przyznaną mi zgodę.

Ktoś podpowie, czy mam zwracać telefon do sprzedawcy, czy da się tu coś zrobić?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mierzejx napisał:

Cześć wszystkim. Redmi Note 5A. Czy to możliwe, że urządzenie nie jest obsługiwane do odblokowania?

Jak masz wgrany jakiś modowany przez sprzedawcę rom to możliwe, po prostu go nie rozpoznaje. Musiałbyś wkleić zrzut z info o telefonie i z okna MiUnlocka, wtedy może można by było coś więcej powiedzieć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oficjalny ROM. China Stable. Informacja w MiUnlock pojawia się zaraz po zalogowaniu, czyli zanim jeszcze podłączam telefon do kompa kablem USB. Jutro wrzucę screenshot jeśli to pomoże.

 

Tak myślałem, czy to czasem nie jest kwestia związana z potrzebą odczekania 72h po akceptacji? Chociaż wydawało mi się, że dotyczy to łączenia konta z telefonem w opcji add device (co dziwne tam nie musiałem czekać 72h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orjon said:

To mi wygląda na to jakbyś nie miał jednak zgody ;p trochę to dziwne. Na pewno logujesz się na to samo konto Xiaomi?

tapnięte z Redmi 4a
 

Masz rację. Nie wiem w którym momencie i jakim cudem, ale faktycznie moje drugie konto dostało zgodę. Na inny numer telefonu. Dopiero teraz jak daliście mi do myślenia to sprawdziłem smsa. Dzięki za pomoc!

 

EDIT:

A teraz muszę czekać 360 godzin (15 dni) na pozwolonie odblokowania przez MiUnlock (facepalm)

Edytowane przez mierzejx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę , z Redmi 5 plus z odblokowaniem bootloadera oczywiście w celu instalacji MIUI Polska.

Mam aktualnie wgrany Global ROM (NEGMIEK), niestety, gdy jestem na etapie dodawania konta Miui do urządzenia dostaję komunikat o błędzie 86006.

Z tego co udało mi się doczytać, pomaga zainstalowanie Dev Room w celu powiązania konta.

Dla redmi 5 plus na Miui.com nie ma aktualnie ROM dla Globala w wersji Dev (jedynie jest STABLE).

Pytanie, czy mogę zainstalować ROM Redmi 5 plus China - Develop na aktualnym ROM i z zablokowanym bootloaderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o minimum 3 dniach oczekiwania na zgodę na odblokowanie bootloadera a tymczasem wczoraj o 17.00 wypełniłem formularz z prośbą a o 1.00 w nocy dostałem smsa ze zgodą  :)  Szybcy ci Chińczycy  :)  Xiaomi Redmi Note 4

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bayerman napisał:

Walczę , z Redmi 5 plus z odblokowaniem bootloadera oczywiście w celu instalacji MIUI Polska.

Mam aktualnie wgrany Global ROM (NEGMIEK), niestety, gdy jestem na etapie dodawania konta Miui do urządzenia dostaję komunikat o błędzie 86006.

Z tego co udało mi się doczytać, pomaga zainstalowanie Dev Room w celu powiązania konta.

Dla redmi 5 plus na Miui.com nie ma aktualnie ROM dla Globala w wersji Dev (jedynie jest STABLE).

Pytanie, czy mogę zainstalować ROM Redmi 5 plus China - Develop na aktualnym ROM i z zablokowanym bootloaderem?

Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja krytycznie:

Kupilem w aze.com.pl telefon z chińskim ROM, nie mogę go nawet przestawić w pełni na język angielski bo chiński bloatware nadal jest z "krzaczkami".

Zainstalowanie czegokolwiek graniczy z cudem - że nie wspomnę o braku jakichkolwiek aplikacji Google (na androidzie ??? - jakiś obłęd)

SMS ze zgodą na odblokowanie dostałem prawie natychmiast (permission to chyba zgoda a nie potwierdzenie, prawda?) i co z tego? Mam czekać 360h na możliwość odblokowania telefonu. A serwis mnie tylko przeprasza i pisze w każdym mailu, że nie mają możliwości skrócenia tego czasu i że jest im bardzo przykro (za kazdym razem jeszcze bardziej :) )

Żart to jakiś - to tak jakbym kupił samochód i czekał aż producent pozwoli mi na odblokowanie możliwości jazdy na biegu wyższym niż 3 albo na wlewanie paliwa innego niż Orlen/Shell/Lotos/BP.

Dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Manius napisał:

Dramat...

To dlaczego kupiłeś telefon przeznaczony na rynek chiński? Dlatego że był tańszy? W sumie tu Xiaomi i tak w pewnym sensie "robi ci łaskę" pozwalając na wgranie innego romu. Poczekasz i odblokujesz. Na przykład w Japonii też możesz sobie kupić telefon, aparat renomowanej firmy tylko z językiem japońskim (tańszy) i nic z tym nie pozwalają zrobić. To normalne praktyki producentów. To że w chińskim romie nie ma Googla i trudno te usługi tam zainstalować to też norma. Oni mają swoje Baidu, Google nie jest im potrzebny. To jakbyś kupił samochód na prąd i miał pretensje że nie chce jeździć na etylinie.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, FromWP said:

To dlaczego kupiłeś telefon przeznaczony na rynek chiński? Dlatego że był tańszy? W sumie tu Xiaomi i tak w pewnym sensie "robi ci łaskę" pozwalając na wgranie innego romu. Poczekasz i odblokujesz. Na przykład w Japonii też możesz sobie kupić telefon, aparat renomowanej firmy tylko z językiem japońskim (tańszy) i nic z tym nie pozwalają zrobić. To normalne praktyki producentów. To że w chińskim romie nie ma Googla i trudno te usługi tam zainstalować to też norma. Oni mają swoje Baidu, Google nie jest im potrzebny. To jakbyś kupił samochód na prąd i miał pretensje że nie chce jeździć na etylinie.

Może dlatego, że poprzedni telefon kupilem w tym samym miejscu i wszystko było w porządku, angielski porządny ROM, żadnych akcji z bootloaderami? Może dlatego, że Xiaomi nie robiło takich "numerów"? 

I nie mów mi, że blokowanie możliwości instalowania wspieranego softu (jakim jest MIUIpolska) to normalna praktyka. Na rynku polskim z większych "wyskoków" była instalacja softu przez Plus GSM na topowych Samsungach.

Poza tym sprzedawany towar na rynku polskim powinien być wyposazony przynajmniej w polską instrukcję obsługi - takowej w opakowaniu nie znalazłem. O wersji systemu nie wspominam.

Porównanie z samochodem elektrycznym jest trochę chybione - gdybym chciał zainstalować iOS albo Windows byłoby uprawnione, tu jest zwyczajny Android.

Mam żal nie do sprzedawcy a do producenta i jego supportu. Widać, że mają klientów w okolicy okrężnicy i nic z tym nie chcą zrobić.

Wyobraźcie sobie hejt na Apple gdyby nie pozwalali na upgrade softu, wyobraźcie sobie hejt na Della/HP/Lenovo gdyby nie pozwalali np zamiast Windows 10 zainstalować Linuksa. Bo nie, bo mogą.

Wydumane 360h jest tylko widzimisię producenta, prawdopodobnie skończy się zwrotem telefonu do sprzedawcy i odradzaniem marki wśród znajomych. No chyba, że ktoś jest masochistą i lubi kupować rzeczy, których nie może od razu używać.

Edytowane przez Manius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Manius napisał:

I nie mów mi, że blokowanie możliwości instalowania wspieranego softu (jakim jest MIUIpolska) to normalna praktyka.

To też custom rom. Pokaż mi innego producenta (oficjalnego dystrybutora) który daje gwarancję na telefon po odblokowaniu bootloadera i wgraniu nieoficjalnego oprogramowania. Może Apple? Samsung? Utrudniają żeby zniechęcić sprzedawców do nieoficjalnej dystrybucji na inne rynki. Niestety normalni nieświadomi klienci też są ofiaramitych utrudnień. Xiaomi utrudnia upgrade oficjalnego softu? Niby gdzie? Jak masz oficjalny chiński rom, to na pewno dostaniesz aktualizacje, oczywiście tego co masz.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, dzidexx said:

Nie jest wspierany przez firmę Xiaomi - tak jak twrp nie jest ich produkcją.

Każdy nowszy smartfon ma zablokowany bootloader(oprócz Samsung - ma natomiast knox). Niektóre firmy(większość) anulują gwarancję po odblokowaniu. Xiaomi jest milsze w tym względzie.

Ale nie każdy ma tak utrudnione jego odblokowanie. I co milszego jest w tym co robi firma X? Że nie anuluje gwarancji? Za to utrudnia zrobienie tego co chcesz już z Twoim sprzętem za który zapłaciłeś. Ponownie odwołam się do przykładu z komputerami - jeśli przeinstalujesz system z Win na Linuksa albo odwrotnie to tracisz gwarancję? I zapewniam Cię - z poziomu OS typu Win/Linux o wiele łatwiej jest zniszczyć sprzęt niż uszkodzić telefon z poziomu Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, dzidexx said:

Nie jest wspierany przez firmę Xiaomi - tak jak twrp nie jest ich produkcją.

Każdy nowszy smartfon ma zablokowany bootloader(oprócz Samsung - ma natomiast knox). Niektóre firmy(większość) anulują gwarancję po odblokowaniu. Xiaomi jest milsze w tym względzie.

Mały update: Global ROM pobrany ze strony X też nie da się zainstalować - telefon stwierdził że to nieautoryzowany ROM :) Jest coraz śmieszniej :) 

SHA256:125efff5c58b0ef51c4e82a0adc4502b683de604e9f85e56f8f0d5d4ddc5e3e5 *miui_HM5PlusGlobal_V9.2.6.0.NEGMIEK_961aeef62a_7.1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Karls said:

@Manius - Piszesz o tym, jak byś musiał odblokowywać ten bootloader od nowa co najmniej raz w tygodniu. Przecież to robisz raz i masz z głowy. Na prawdę dla Ciebie takim wielkim problemem i wyrzeczeniem jest poczekanie tych 3 dni?

 

 

3 dni? Dostałem info o 360h. Nie wiem w jakim matriksie 3 dni to 360h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, dzidexx said:

Piszesz o Redmi 5 plus?

Takie mają terminy - do 15 dni. Nie znaczy, że nie dostaniesz wcześniej.

Mają nawał roboty zapewne.

 

Tak, Redmi 5 Plus. 

A nawał roboty w klikaniu w CRM ... nawet nie chcę tego komentować bo od kilku dni "boksuję się" z supportem. A oni zamiast coś zrobić w kierunku rozwiązania problemu klienta ślą mi maile z tym, że jest im "very, very sorry" i żebym był cierpliwy i poczekał "little time". Żenada i dno w obsłudze klienta.

Zamiast generować 5 albo 6 maili mogliby to pchnąć na drugą albo 3cią linię wsparcia, odklikać dwa checkboksy w CRM i mieć spokój. Ale skoro wolą tracić klientów przez takie zachowanie - ich wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Manius napisał:

Ale skoro wolą tracić klientów przez takie zachowanie - ich wybór.

Prawdopodobnie więcej klientów tracą z powodu instalowania fake romów przez sprzedawców. Należysz do nielicznych którzy chcą grzebać w romie. Nie zrobią dla ciebie wyjątku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, dzidexx said:

Zgodzę się z przedmówcą.

Nie jestem pewien czy masz obecnie "China Stable".

@Manius

Mam stable: MIUI 9.2.4.0 | Stable.

Update z dziś: MIUI-V9.2.4.0.NEGCNEK - co ciekawe update OTA zadziałał w przypadku tego ROMu bez problemu. Global nie działa bo nie.

Edytowane przez Manius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manius napisał:

Mały update: Global ROM pobrany ze strony X też nie da się zainstalować - telefon stwierdził że to nieautoryzowany ROM :) Jest coraz śmieszniej :) 

SHA256:125efff5c58b0ef51c4e82a0adc4502b683de604e9f85e56f8f0d5d4ddc5e3e5 *miui_HM5PlusGlobal_V9.2.6.0.NEGMIEK_961aeef62a_7.1.zip

Ja również walczę z odblokowanie Bootloadera, niestety zatrzymałem się na etapie dodania konta Miui - błąd 86006.

Jak się okazało na Globalu - Stable nie można odblokować ROM - tylko można na China DEV.

Oczywiście nie mogę zaktualizować do oficjalnego ROM  China Develop z poziomu aktualizacji z ponieważ dostaję informację, że to jest niepoprawny ROM (gdzieś wyczytałem że "krzyżowo" nie można aktualizować - chyba stwierdzenie ACID-a).

Więc zostaje mi tylko czekanie na Global Develop i wtedy zaktualizować o ile zadziała lub metoda "Test Point" i wgranie China Develop (ale nie chcę się bawić w rozbieranie telefonu, więc czekam).

Nie zmienia to faktu, że też jestem zawiedziony zawiłością tych procesu, a głównie tym, że nie można odblokować Bootloadera na Global Stable....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stanstok napisał:

Tak czytam i nie wieżę własnym oczom, jak kolego masz taki problem to daj to zrobić komuś kto się na tym zna i tyle :)

wysyłam ci na PW info

Oczywiście, można i tak. 

Ale większość osób tutaj na forum w tym ja, próbuje się nauczyć czegoś nowego bazując na próbach własnych, doświadczeniach innych. 

Wiedza poparta praktyką zostaje na zawsze ;)

Ja wiem co trzeba zrobić, jednak użycie  metody Fast Point w celu odblokowania bootloadera na wersji Global Stable -  to według mnie jest przesadzone... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strony1984 ten wątek nie służy do dyskusji zakupowych ;p ale pod względem odblokowania i roota szybszy i łatwiejszy z pewnością będzie Mi A1, bo na czystym Andku wystarczy jedna komenda w fastboot i odblokowałeś bl, na rn4 będziesz musiał łaskawie odczekać 72h po dodaniu do stanu odblokowania Mi by odblokować i dopiero po odblokowaniu przez miunlock możesz wrzucić roota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Orjon napisał:

@strony1984 ten wątek nie służy do dyskusji zakupowych ;p ale pod względem odblokowania i roota szybszy i łatwiejszy z pewnością będzie Mi A1, bo na czystym Andku wystarczy jedna komenda w fastboot i odblokowałeś bl, na rn4 będziesz musiał łaskawie odczekać 72h po dodaniu do stanu odblokowania Mi by odblokować i dopiero po odblokowaniu przez miunlock możesz wrzucić roota.

dzieki a propo wyboru to napisz mi na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: na stronie "Unlock Your Mi Device" wypełniam wszystkie pola i za każdym razem dostaję na czerwono obok pola name takie coś: Please input correct name

Imię i nazwisko mam wpisane identycznie jak w moim Mi Account. Próbowałe w różnych przeglądarkach, ciągle to samo. Miał ktoś podobny przypadek? Nie wiem co robić.

image.thumb.png.9b002c0acc44e84af76920a7bd15a6cb.pngimage.png.caafb7f8356d6c0b61de8aaaa3bb0a4d.png

Już znalazłem na http://en.miui.com/forum.php

Imię i nazwisko trzeba wpisać bez spacji i wtedy wszystko działa. Może się komuś przyda w przyszłości. Może warto tę uwagę dodać na początku tego tutoriala?

Edytowane przez Tomasz Petrycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...