Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, loader77 napisał:

Mam Mi 4C i problemy z bl jak wyżej mają koledzy. Troche przekopałem różnych for i doszedłem do wniosku że nic innego niepozostaje jak czekać i co jakiś czas próbować odblokować miui unlockiem (zgodę mam ok tygodnia). Obecnie siedze na miuipolska 6.12.22 ten ma niezablokowany bl. Po wgraniu 8.2.1 telefon łapie bootlopa. Sądzę że jak go odblokuję to pójdzie dalej. Będę co tydzień próbował odblokowywać bo codziennie próbować wgrywać 8.2.1  i mieszać tymi romami to za dużo roboty.

Ja wrocilem do 6.12.22 z tym ze bootloader mialem juz odblokowany. Daj znac jak Ci sie uda to odblokowac BL na nowym MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karls napisał:

A jak wgrałeś miuipolska na zablokowany bl?

Tryb fastboot, w fastbocie komenda fastboot oem edl (gaśnie ekran) uruchamiam miflash i flashuje chinski rom 5.12.coś tam (odblokowany bl bo te telefony oryginalnie niemiały blokowanego dopiero później chinczycy zablokowali). Wgrywam twrp potem miuipolska 6.12.22. Udało mi się wgrać rom 7.2.9 który chodził (bl się zablokował) ale teraz go niewgrywam bo miałem jakieś problemy z google play (chodził dopóki się niezaktualizował po aktualizacji pisało ciągle "oczekiwanie na wifi").

Jak odblokuje i wszystko pójdzie to dam znać

Edytowane przez loader77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowa i chciałabym poprosić o pomoc w odblokowaniu bootloadera. Mam telefon Xiaomi Redmi 3. W niedzielę wysłałam prośbę o pozwolenie na odblokowanie. W poniedziałek dostałam sms-a i od tego czasu walczę i nic mi z tego nie wychodzi. Robię wszystko wg poradnika.

Po uruchomieniu MiFlashUnlock po zalogowaniu się na moje konto Xiaomi i po połączeniu telefonu wciskam unlock i dochodzi do 50% i wyskakuje napis: "Couldn`t unlock".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eszforcik napisał:

 z wgranym MiuiPolska

To nie jest rom Miuipolska, tylko jego wietnamska przeróbka na rom fastboot który można było wgrać na zablokowany bl. Masz zablokowany bl i na tym romie nie odblokujesz. Można wgrać globala stable, lub dev w trybie download Miflashem i potem ewentualnie odblokować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FromWP napisał:

To nie jest rom Miuipolska, tylko jego wietnamska przeróbka na rom fastboot który można było wgrać na zablokowany bl. Masz zablokowany bl i na tym romie nie odblokujesz. Można wgrać globala stable, lub dev w trybie download Miflashem i potem ewentualnie odblokować.

Dzięki za odpowiedź :) Wgrałam globala Miflashem a dziś spróbuję odblokować. Mam jeszcze pytanie skąd wiedziałeś, że to jest wietnamska przeróbka. Można to gdzieś sprawdzić? Mam jeszcze jeden telefon i chętnie bym się dowiedziała czy też nie jest jakąś przeróbką ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

@Eszforcik Wiedziałem, bo się z tym romem spotkałem, a w zrzucie info o telefonie Wietnamczyk się podpisał "Miui by ManhIT". Kiedyś jak nie było innych romów na zablokowany bl, często sprzedawcy to instalowali.

Od początku wydawał mi się podejrzany ten Miui by ManhIT. W sumie nie miałam z telefonem żadnych problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć (jestem nowy hehe).

Co do czasu decyzji o możliwości odblokowania.

Ja napisałem dość fajny tekst w prośbie o odblokowanie (coś w stylu że jestem nowym użytkownikiem forum -przez to 0 postów, że wyczytałem z www miuipolska.pl że mam zablokowany bootloader a chciałem go odblokować bo słyszałem że ROM MIUI Polska jest lepiej spolszczony etc i jest to jedyny ROM PL zatwierdzony przez Xiaomi - hehe). Miałem konto założone na xiaomi na 100% (z podaniem nr tel etc) i 0 postów na forum.

Pozwolenie dostałem w ciągu ok. 5 min :D - z sms'em na tel.

Kij z tym że jeszcze nie mam żadnego tel Xiaomi (przymierzam się do Redmi note 4 64 - ale czekam na koniec umowy abo).

Mam nadzieję, że po czasie będę mógł tel odblokować.

W ogóle już czytałem na forum temat odblokowanie bootloadera a utrata gwarancji... ktoś ma jeszcze jakieś potwierdzone info jak to jest? (tel na 90% będzie brany z Play).

A jeszcze jedno, czy odblokowanie bootloadera zagraża jakoś szczególnie naszemu tel? Mam na myśli jakieś zewnętrzne ataki/przejęcie danych itp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam wpiszesz nie ma znaczenia, ja wpisałem trzy słowa i SMS przyszedł równie szybko. To że masz pozwolenie nie znaczy, że od razu odblokujesz bl. Jak będziesz miał tel to musisz go powiązać z kontem w mi unlock i dopiero od tego momentu lecą 72 godziny, które musisz odczekać. Te 72 godz to jak masz szczęście, niektórzy musieli czekać 360 h.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce zrobić aktualizację mojego RN4x, według tego poradnika. Niestety napotkałem na pierwszą przeszkodę, przy odblokowywaniu bootloadera. Czy ktoś miał podobny problem? Ewentualnie czy mogę zrobić aktualizację bez odblokowania bootladera? Aktualna wersja MIUI Global 8.2.10.0 (czyli dość stara)

unlock.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dziub3r napisał:

Witam, chce zrobić aktualizację mojego RN4x, według tego poradnika. Niestety napotkałem na pierwszą przeszkodę, przy odblokowywaniu bootloadera. Czy ktoś miał podobny problem? Ewentualnie czy mogę zrobić aktualizację bez odblokowania bootladera? Aktualna wersja MIUI Global 8.2.10.0 (czyli dość stara)

unlock.jpg

Sprubuj napisać tylko imię albo tylko nazwisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziub3r napisał:

Witam, chce zrobić aktualizację mojego RN4x, według tego poradnika. Niestety napotkałem na pierwszą przeszkodę, przy odblokowywaniu bootloadera. Czy ktoś miał podobny problem? Ewentualnie czy mogę zrobić aktualizację bez odblokowania bootladera? Aktualna wersja MIUI Global 8.2.10.0 (czyli dość stara)

unlock.jpg

Musisz wpisać nazwę która widnieje w telefonie przy Konto Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2018 o 18:27, kamil1876 napisał:

Cześć, piszę bo już 2 dzień walczę z odblokowaniem bootloadera w Redmi Pro od goldwaya. Obecnie mam totalny syf MIUI Global 8.0.0.1 MHQMIDG (kiedy globala na ten telefon w ogóle nie ma). Próbowałem już na różne sposoby:
-przez MiFlash Unlock - prosi aby połączyć telefon w ustawieniach z odblokowanym kontem, ale chińczyki usunęli mi z opcji programistycznych opcję bodajże MiUnlock Status i nie mogć tego zrobić

-przez SP Flash Tool - bo wyczytałem że MiFlashem mediateka nie zrobię. Tutaj wyskakuje "PMT changed for the rom" i znowu stoimy...

-przez aktualizację z poziomu ustawień (plik zip) - "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji"

 

P.S. 
Nie otrzymałem smsa xiaomi że mogę odblokować, ale jak loguję się na tej stronie gdzie ma być formularz to przekierowuje mnie od razu do pobrania MiFlash Unlocka (zgłaszałem się kilka miesięcy temu)

 

A może po prostu spróbuj odblokować po włączeniu w ustawieniach programistycznych debugowanie usb. Zaloguj się w komórce na swoje konto. Pro nie ma funkcji MiUnlock Status. Ale najpierw poczytaj bo chyba masz jeszcze za mało wiedzy na ten temat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomas_Anderson Niczego nie usuwa (oprócz blokady bl). To jest zaleta odblokowania w Xiaomi. Chyba że na Oreo coś się zmieniło, ale nie słyszałem o czymś takim. Chyba twój przypadek to wyjątek potwierdzający regułę.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze, bo może oznaczać że telefon ma wgrane jakiś lewy rom i podmieniony bootloader. Bo niby po co mieliby odblokowywać bl. Zgodę indywidualną zawsze uzyskasz, różne problemy mogą być spowodowane samym romem. W skrajnych przypadkach uceglenie telefonu przy próbie wgrania oficjalnego romu. A może po prostu niekompetentna odpowiedź pracownika, a bl zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
 Mam konto Xiaomi powiązane z urządzeniem Redmi Note 2.
Czy również to samo konto mogę wykorzystać do odblokowania bootloadera dla Redmi 5 Plus - czy muszę stworzyć nowe konto dla drugiego urządzenia?
Możesz odblokować na tym koncie . Musisz mieć jedynie zgodę i jedno urządzenie na 30 dni jak dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam problem z odblokowaniem bl na redmi 5 plus china stable. Chce sobie wgrac global, albo miui polska obojetne, ale co bym nie robil to przy łączeniu konta z telefonem wyskakuje 

"10008 参数错误、 请参考API文档"

Smsa z pozwoleniem na odblokowanie dostałem już na początku stycznia, konto nowe nie łączone wcześniej z innymi telefonami, próbowałem przez kilka różnych VPN w tym przez polecany w tym wątku flit vpn. Dzisiaj robiłem wipe data przed próbami,  czy to może dlatego widzę znowu ten komunikat? Próbować za kilka dni? 

Jest jakiś inny sposób na wgranie global/miuipolska niż odblokowanie bl?

Dobra poradzilem sobie, dns changer   i jakies dnsy z forum wzialem 

Quote

1. if your rom is in China rom visit google play website and download DNS Changer (https://play.google.com/store/ap ... nschanger&hl=en).
2. Launch the DNS changer and select custom DNS and put the DNS as primary  61.155.18.36 secondary 123.131.131.182 and click start.

 

Edytowane przez JanusIV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...