Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Tak czytam i obserwuje ten temat i dziwię się tym wszystkim problemom. Może mam szczęście. Jakiś niecały miesiąc temu kupiłem Redmi 4x i oczywiście chciałem go odblokować. Około 22.00 wysłałem zgłoszenie przez http, po północy przyszedł sms o zgodzie... i następnego dnia telefon miałem odblokowany. Nie mam z nim żadnych problemów. Soft Global 9.2.3. Root Magisk. Po przesiadce z S4 mini...chodzi jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nie ma problemów z odblokowaniem, tu po prostu pisze ten mały procent, który sobie z tych czy innych powodów nie poradził. Nie każdy jest orłem w kwestii technologii, i niektórych może nawet taka stosunkowo prosta procedura przerosnąć :). A inni faktycznie napotkają problemy natury technicznej, no ale w większości tutaj jednak piszą ludzie pytający w kółko to samo, których kłopoty często wynikają z problemów z czytaniem ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 14 dniowym oczekiwaniu odblokowałem bootloader. Wykonałem instalację TWRP oraz MIUI.PL. Całość wykonana wg. poradnika ze str. 1 na smartfonie XIAOMI Redmi Note 5A Lite (ugglite). Aktualnie jestem w fazie konfiguracji, oczyszczania i przygotowanie do backupu z poziomu TWRP.

Jak już poskładam to udostępnię paczkę z instrukcjami i plikami typowo dla tego modelu.

Dzięki za wszystkie wskazówki, które mogłem tu przeczytać. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 12:02, Big00s napisał:

Nie wiem czy wiecie ale Xiaomi wprowadziło nowe zabezpieczenie. Doświadczyłem tego na Redmi 5 Plus.

Chiński model + zablokowany bootloader + global rom = bootloop do recovery. Przy wgrywaniu przez test piont.

Chiński model + odblokowany bootloader + global rom = brak problemów.

Musiałem wgrać China dev, odblokować bootloader, wgrać Global stable działało. Bezpośrednie wgranie globala przez test points kończyło się bootloopem do recovery.2564827880171b94f05074f5de73ff78.jpg

 

Cześć. możesz podać krok po kroku co trzeba zrobić dla średnio wtajemniczonych:) ? kupiłem na aliexpres od  Goldwaya więc pewnie czeka mnie odblokowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, plus poczytaj sobie o odblokowaniu bootloadera. Możliwe też że jak dojdzie do Ciebie telefon to będziesz mieć wgrany legitny soft. Jak będzie to 9.2.0.2 to masz syf, jak 9.2.3.0 albo 9.2.6.0 to masz oficjalny soft i nie masz się czym martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2018 o 23:44, ceerka napisał:

Witam,
Potrzebuję pomocy do odblokowania bootloadera

Mam Mi4C i chciałem wgrać sobie MIUI9 z miupolska
Starałem się robić wszystko jak trzeba ale utknąłem

Otrzymałem SMSem pozwolenie na odblokowanie bootloadera w czwartek (25,01)
Do tej pory miałem MIUI 8.5.cos z miuipolska na androidzie 7.0.0

Przy pomoci Miflash w trybie EDL wgrałem najnowszy ROM china Dev 9.8.1.18
(potem pojawil sie 9.8.1.25 i i zaktualizowałem do niego aczkolwiek bez zmian)
Na Miui forum doklikałem sie do rangi gold member 200< credits

Uruchamiam najnowszy (2.3.803.10) MiUnlock w trybie administratora (telefon w trybie fastboot)
licznik dochodzi do 99% po czym otrzymuję komunikat:
"Couldn't unlock
Current account cannot unlock this device"

W telefonia mam włączone opcje developerskie:
OEM unlocking
USB debugging

Natomiast w Mi Unlock Status
po próbie dodania telefonu do konta otzymuje poniższy błąd:

"Couldn't verify, wait a minute or two and try again"

Nie mam zielonego pojęcia jak to obejść,
Po przejrzeniu forum widziałem że niektórzy musieli odczekać np 72 godziny ale wtedy w miunlock pojawiał im się jakiś licznik czasu a u mnie nic takiego nie ma
czy próbować z jakimś innym starszym romem chińskim czy cos z VPN trzeba kombinować czy po prostu czekać na łaskę skośnookich panów aż wydadzą jakieś tajne dodatkowe zezwolenie?

Proszę o pomoc
Na weekendzie wyjeżdżam i chciałem mieć w pełni sprawny telefon a dla MI4C jest oficjalnie tylko wersja chińska która zabija całą funkcjonalność

MiUnlock.jpg

MiUnlockStatus.jpg

Witam serdecznie,

mam ten sam problem, wiecej napisalem tutaj

 

"

Witam, mam problem z odblokowaniem Bootloader w MI4C.

Na przypisanym do telefonu koncie mam ustawione Security na 100%. Dostałem SMS z oficjalne pozwolenie na odblokowanie BL oraz link do pobrania MI Unlock.

Mam uruchomiona synchronizacje MI Cloud a Mi Find znajduje urządzenie. W opcjach developerskich mam wl. Opcje Dev On, Debbugowanie USB On, Oem Unlock ON.

Urządzenie jest widziane przez Fastboot. Mam wgrany China-Dev.

image.thumb.png.4644a2fe257126ccc79670aea2b9a0fc.png

Przy probie odblokowania poprzez MI Unlock dostaje taki komunikat:

image.png.2585037596ebb459b1476c23d67cd44f.png

W opcjach Developerskich gdy spr. status urządzenia lub próbuje je dodać do konta otrzymuje taki komunikat:

image.thumb.png.05ad13f34878afb42276b7812fcd33ba.pngimage.thumb.png.f0df5ded70c8b9baebc59a0fd7735bea.pngimage.thumb.png.49dced006b2784f91fbe3d45a02b63ac.png

Czy ktos wie co mozna z tym zrobic, zgode otrzymalem okolo tygodnia temu.

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mi_user, wedle MiUnlock obecne konto nie może odblokować tego urządzenia. Próbowałeś usunąć je z konta na i.mi.com, wylogować się z konta na telefonie i dodać je ponownie? może coś tutaj nie trybi...

albo coś z VPN? ale to chyba nie o to tutaj chodzi - choć możesz próbować połączyć się z chińskiego IP

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Orjon napisał:

@mi_user, wedle MiUnlock obecne konto nie może odblokować tego urządzenia. Próbowałeś usunąć je z konta na i.mi.com, wylogować się z konta na telefonie i dodać je ponownie? może coś tutaj nie trybi...

albo coś z VPN? ale to chyba nie o to tutaj chodzi - choć możesz próbować połączyć się z chińskiego IP

Witam, telefon odłączyłem od konta i wylogowałem sie, dodałem ponownie do konta i ponowna próba UNLOCK nieudana.

Laczylem sie przez PlexVPN z serwerem w Shanghai, UNLOCK trwało troszkę dłużej, chwile mieliło na pozycji UNLOCKING ale niestety również nie przeszło i dalej ten sam błąd.

Masz jeszcze jakieś pomysły, zależy mi na tym by odbl. BL, wgrać TWRP i xiaomi.eu.

Znalazlem taki opis problemu: http://en.miui.com/thread-1354706-1-1.html i zaraz bede probowal

I jeszcze log z Mi Unlock:

(bootloader)     Device tampered: false
(bootloader)     Device unlocked: false
(bootloader)     Device critical unlocked: false
(bootloader)     Charger screen enabled: true
(bootloader)     Display panel:
OKAY [  0.057s]
finished. total time: 0.057s
DEBUG  <18:59:20.699,T:5836> : 10
DEBUG  <18:59:21.199,T:5836> : 15
DEBUG  <18:59:21.698,T:5836> : 20
DEBUG  <18:59:22.198,T:5836> : 25
DEBUG  <18:59:22.698,T:5836> : 30
DEBUG  <18:59:23.198,T:5836> : 35
DEBUG  <18:59:23.698,T:5836> : 40
DEBUG  <18:59:24.198,T:5836> : 45
DEBUG  <18:59:24.698,T:5836> : 50
DEBUG  <18:59:25.199,T:5836> : 55
DEBUG  <18:59:25.199,T:4532> : VerifyDeviceInfo
INFO   <18:59:25.199,T:4532> : product:msm8992
DEBUG  <18:59:25.200,T:4532> :  getvar token -s 5981a0f9
DEBUG  <18:59:25.242,T:4532> : token: YG2BclTRQ/W5LvVegEnbAB4A
finished. total time: 0.009s
DEBUG  <18:59:25.242,T:4532> : to sign token with key for device:msm8992
DEBUG  <18:59:25.699,T:5836> : 60
DEBUG  <18:59:26.200,T:5836> : 65
DEBUG  <18:59:26.700,T:5836> : 70
DEBUG  <18:59:27.200,T:5836> : 75
DEBUG  <18:59:27.700,T:5836> : 80
DEBUG  <18:59:28.200,T:5836> : 85
DEBUG  <18:59:28.239,T:4532> : sign result:{
   "code" : 20034,
   "description" : "????????",
   "uid" : 1597240782
}

DEBUG  <18:59:28.239,T:4532> : unlock return:20034 msg:
DEBUG  <18:59:28.700,T:5836> : 90
DEBUG  <18:59:29.200,T:5836> : 95
DEBUG  <18:59:29.700,T:5836> : 99

 

 

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mi_user napisał:

dodałem ponownie do konta i ponowna próba UNLOCK nieudana.

A udało ci sie dodać konto w opcjach programistycznych, po zmianie VPN? W sumie między innymi do tego jest potrzebna zmiana VPN. Pozycja OEM unlocking tu raczej nie ma znaczenia (ma w telefonach gdzie nie blokowali bl).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A udało ci sie dodać konto w opcjach programistycznych, po zmianie VPN? W sumie między innymi do tego jest potrzebna zmiana VPN. Pozycja OEM unlocking tu raczej nie ma znaczenia (ma w telefonach gdzie nie blokowali bl).

Przy polaczeniu przez tunel VPN jest ten sam blad co wczesniej: "Couldn't verify, wait minute or two and try again".

1. wylogowalem sie z konta, odlaczylem telefon od konta przez strone
2. uruchomilem polaczenie VPN z chinami, polaczylem sie
3. zalogowalem sie na konto, uruchomilem synchronizacje, wyszukalem telefon
4. sprobowalem dodac telefon w Mi Unlock status, bez powodzenia

 

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Nie przypisywałeś wcześniej do tego telefonu żadnego innego konta oprócz tego?

Nie, telefon jest przypisany do tego konta od nowości. Do tego konta mam tez przypisane inne telefony dodane w późniejszym czasie.

Juz raz odblokowywałem bootloader oficjalna metoda, dwa lata temu, zaraz po zakupie telefonu.

Teraz chciałem zmienić z RR na MIUI i zablokowałem sobie bootloader.

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mi_user napisał:

uruchomilem polaczenie VPN z chinami, polaczylem sie

A próbowałeś innego programu do VPN, podobno Flit VPN (ze sklepu) działa bez problemu. Tylko niepokojący jest ten komunikat z MiUnlocka, że na tym koncie nie można odblokować tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Użytkownicy,

Potrzebuję pomocy.

Kiedy pierwszy raz zakupiłem Redmi Note 4X założyłem konto aby odblokować zakupiony telefon. Konto mam i został ten telefon odblokowany. Z mojej głupoty sprzedałem ten telefon, ale konto pozostało. Ostatnio nie mogłem już wytrzymać i kupiłem znowu ten sam telefon, ale już nie wiem czy mam znowu składać wniosek. Numer telefonu się nie zmienił, a wiem że do jednego konta jest przypisany jeden numer. Chciałbym zdjąć blokadę z tego nowego zakupionego telefonu. Na stronie Mi unlock mam możliwość pobrania aplikacji. Co ja mam w tym wypadku zrobić ? Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, jakiś rok temu dostałem zgodę na odblokowanie ale w międzyczasie zrobiłem to metodą nieoficjalną. Teraz chciałbym oddać tel do serwisu do Wro i mam pytanie czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy nadal mam odblokowany bootloder ? Po wejściu na http://en.miui.com odrazu mam link do Mi Unlock. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

właśnie zamówiłem Mi Mix2 i za wczasu chciałem wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera. Założyłem konto zgodnie z tutkiem, wszedłem na odpowiednią stronę i... wyskakuje mi że wpisałem niewłaściwą nazwę użytkownika (choć jest zgodna z tym co na profilu :().

Jakieś pomysły?

Może trzeba poczekać również po założeniu konta 72h żeby wystąpić o odblokowanie?

Tracę pomysły... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, palnik7 napisał:

Witam wszystkich,

właśnie zamówiłem Mi Mix2 i za wczasu chciałem wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera. Założyłem konto zgodnie z tutkiem, wszedłem na odpowiednią stronę i... wyskakuje mi że wpisałem niewłaściwą nazwę użytkownika (choć jest zgodna z tym co na profilu :().

Jakieś pomysły?

Może trzeba poczekać również po założeniu konta 72h żeby wystąpić o odblokowanie?

Tracę pomysły... 

Się wpisuje bez spacji (było o tym) albo np. samo imię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karls napisał:

Jak masz stock to w opcjach programistycznych tam gdzie się konto dodaje do odblokowania (patrz screeny mi_user kilka postów wyżej) masz napisane czy jest locked czy unlocked.

 Właśnie nie mam stocka i nie mam tych opcji. Mam miui 8 PL 8.2 by xiaomi.eu 6.2.12 rozwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, roger09 napisał:

 Właśnie nie mam stocka i nie mam tych opcji. Mam miui 8 PL 8.2 by xiaomi.eu 6.2.12 rozwojowa.

Skoro masz xiaomi.eu to zobacz czy możesz zrobić aktualizację. Nawet zakładając, że jakimś cudem custom się uruchomił na zamkniętym BL to już nie ma moim zdaniem możliwości by aktualizacja przeszła.

8 minut temu, palnik7 napisał:

Tylko ja mam wpisany nick jednowyrazowy... 

Możesz wrzucić zrzut ekranu z komunikatem błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizacje zawsze musiałem robić ręczne z wgranego pliku w telefonie a jak teraz chce przeskoczyć na nowe miui to chyba zablokuje sie bootloder czy coś. Chce go oddać do serwisu  i niech oni to na spokojnie zrobią. Tylko że wymagają zgody a odblokowanie na koncie xiaomi. I nie wiem czy mi tej zgody nie cofneli albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roger09 napisał:

Nie aktualizacje zawsze musiałem robić ręczne z wgranego pliku w telefonie a jak teraz chce przeskoczyć na nowe miui to chyba zablokuje sie bootloder czy coś. Chce go oddać do serwisu  i niech oni to na spokojnie zrobią. Tylko że wymagają zgody a odblokowanie na koncie xiaomi. I nie wiem czy mi tej zgody nie cofneli albo coś.

To jak mogłeś ręcznie zaktualizować xiaomi.eu to tym bardziej masz odblokowany BL. Ci do konta to sami z siebie zgody nie cofają, bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Karls napisał:

To jak mogłeś ręcznie zaktualizować xiaomi.eu to tym bardziej masz odblokowany BL. Ci do konta to sami z siebie zgody nie cofają, bo i po co?

Czasami jak zgoda nie była skonsumowana, to sama z siebie wygasa. Jak przynajmniej raz się odblokuje, już nie. Kolega zgodę miał, albo ma (bo nie skorzystał) i ktoś mu odblokował nieoficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem mam...
jakis czas temu zgłosiłem sie do programu odblokowania bootloadera. dostałem zgode, odblokowałem.

dzis zabrałem sie za zmianę softu na najnowszy - z 6.12.22 na najnowszy dostępny na ten dzien (Mi4c)

wgrałem nowe twrp, odpalam twrp, instaluje soft, restart telefonu i... logo mi, restart, logo mi, restart i tak w kółko. ok, myślę sobie: bootloader sie zablokował. odpalam mi unlock tool, loguje sie na własne konto, odpalam telefon w fastboot, klikam odblokuj i... no i nic. 

27935219_2080444685304247_669015418_n.png?oh=d5cfa9b740f51c455eb65ef604deb7d7&oe=5A834DD5

 

napisałem do supportu xiaomi, żeby mi zdalnie odblokowali telefon i w tym momencie pomysły  mi się skończyły. mogę zrobić coś więcej? nie mogę (ew. nie wiem jak) wypełnić nowego formularza zgłoszeniowego z prośbą o odblokowanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Coati napisał:

problem mam...
jakis czas temu zgłosiłem sie do programu odblokowania bootloadera. dostałem zgode, odblokowałem.

dzis zabrałem sie za zmianę softu na najnowszy - z 6.12.22 na najnowszy dostępny na ten dzien (Mi4c)

wgrałem nowe twrp, odpalam twrp, instaluje soft, restart telefonu i... logo mi, restart, logo mi, restart i tak w kółko. ok, myślę sobie: bootloader sie zablokował. odpalam mi unlock tool, loguje sie na własne konto, odpalam telefon w fastboot, klikam odblokuj i... no i nic. 

27935219_2080444685304247_669015418_n.png?oh=d5cfa9b740f51c455eb65ef604deb7d7&oe=5A834DD5

 

napisałem do supportu xiaomi, żeby mi zdalnie odblokowali telefon i w tym momencie pomysły  mi się skończyły. mogę zrobić coś więcej? nie mogę (ew. nie wiem jak) wypełnić nowego formularza zgłoszeniowego z prośbą o odblokowanie :/

Musisz ponownie wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloader. Pomimo ze zgodę otrzymałem od dwóch tygodni nie mogę odblokować BL (patrz moj posty wyżej), mam ten sam problem co ty.

 

Dnia 8.02.2018 o 22:01, Orjon napisał:

@mi_user wedle 4pda i en.miui.com to problem tej wersji developerskiej, próbuj przez EDL (powinien działać) wgrać albo starszy dev albo china stable i odblokować

Próbowałem juz wszystkich wersji China DEV, Stable które udalo mi sie pobrać, niestety problem ponawia sie za każdym razem. Sprawdziłem to na dwóch komputerach, żeby wyeliminować problem z softwarem. Wydaje mi sie ze to tzw. "server issue", tylko nie wiem, chyba muszę do nich napisać do supportu już teraz bo nie mam pomysłu.

Na razie wróciłem do 6.12.22

 

Dnia 8.02.2018 o 21:03, FromWP napisał:

A próbowałeś innego programu do VPN, podobno Flit VPN (ze sklepu) działa bez problemu. Tylko niepokojący jest ten komunikat z MiUnlocka, że na tym koncie nie można odblokować tego urządzenia.

Ja tuneluje ruch dla całej sieci na drugim routerze, tam to działa bez zarzutu ale niestety tutaj nic to nie zmieniło. Przez 15 sekund wisiał na 99%, następnie znowu failed.

 

 

log.jpg

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roger09 - nie ma formularza, jest link do pobrania = masz zgodę. ew. sprawdź MiUnlock - jeśli nie ma komunikatu o niewspieranym urządzeniu i pokazuje się po zalgowaniu telefon i opcja Unlock to masz

@faflok14 - jak masz link do pobrania MiUnlock to masz zgodę. jak nie to pokaż screen bo skąd mamy wiedzieć co masz ;)

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 4C i problemy z bl jak wyżej mają koledzy. Troche przekopałem różnych for i doszedłem do wniosku że nic innego niepozostaje jak czekać i co jakiś czas próbować odblokować miui unlockiem (zgodę mam ok tygodnia). Obecnie siedze na miuipolska 6.12.22 ten ma niezablokowany bl. Po wgraniu 8.2.1 telefon łapie bootlopa. Sądzę że jak go odblokuję to pójdzie dalej. Będę co tydzień próbował odblokowywać bo codziennie próbować wgrywać 8.2.1  i mieszać tymi romami to za dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...