Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.01.2018 o 18:31, SkromnyNick napisał:

Dlaczego niektórzy muszą czekać 360h na odblokowanie BL? Niedługo dostanę R5+ i nie chcę czekać więcej niż wymagane 72h:-)

Pamiętam, że gdzieś kiedyś przeczytałem, żeby konto w telefonie dodawać przez chińskiego VPN'a. Prawda to?

Niestety mam ten sam ból. To tylko ~15 dni... :x Tragedia. Ogólnie MIUI mi nie leży, jednak MIUI polska wygląda ciekawiej. Mam tylko nadzieję, że po 358 h odblokują.

Czy pod Redmi Note 5A jest dostępny np ROM od z Lineage OS?

Czy jest dostępny MIUI 9 polska pod w/w smartfon? Na www znalazłem tylko MIUI 8.1.1.

Jeśli ktoś ma to proszą o info. Dziękuję i czekamy...

Edytowane przez dawidgc93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupiłem właśnie swój drugi telefon od xiaomi, a konkretnie mi note 2. Jak odblokować bootloader na drugim urzadzeniu? Zgodę już mam na odblokowanie w poprzednim redmi note 3 pro. Teraz muszę uzyskać zgodę na drugi telefon? A jeśli tak to jak? Według poradnika zgodę już mam więc nie pojawia mi się pole o wysłanie prośby do xiaomi. Konta drugiego zakładać nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni jestem posiadaczem Xiaomi mi6 w wersji Global Stable z androidem 7.1.1 i miui 9. Niestety nie mogę wgrać romu xiaomi.eu. Urządzenie nie chce się dodać do odblokowania w zakładce "Stan odblokowania Mi". Wyskakuje błąd 86006, najpewniej ze względu na Global Stable. Nie mogę jednak zmienić tego romu na Global dev lub China dev ze względu na zablokowany tryb EDL. Próbowałem dostać się do niego wszystkimi metodami znajdującymi się w internecie (http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/), bezskutecznie. Telefon reaguje na komendy takie jak: adb reboot edl ale zamiast przejść w tryb EDL, po prostu uruchamia się ponownie. Czy jest jakiś sposób na wgranie xiaomi.eu w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właściwie we wszystkich poradnikach jest napisane, że sms z kodem weryfikujący numer telefonu przychodzi 'za moment', czy tam 'po chwili'. 'Apply now' kliknąłem jakieś 1,5 h temu i do tej pory żadnego smsa z kodem nie otrzymałem, a z tego co przejrzałem temat, to chyba nikt nie miał takiego problemu. Uzbroić się w cierpliwość i jeszcze kilka godzin poczekać, czy wysyłać jeszcze raz prośbę o zweryfikowanie mojej prośby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kruchy1947 napisał:

Witam, właściwie we wszystkich poradnikach jest napisane, że sms z kodem weryfikujący numer telefonu przychodzi 'za moment', czy tam 'po chwili'. 'Apply now' kliknąłem jakieś 1,5 h temu i do tej pory żadnego smsa z kodem nie otrzymałem, a z tego co przejrzałem temat, to chyba nikt nie miał takiego problemu. Uzbroić się w cierpliwość i jeszcze kilka godzin poczekać, czy wysyłać jeszcze raz prośbę o zweryfikowanie mojej prośby?

Uzbroj sie w cierpliwosc...ja dostalem SMS w srodku nocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie złożyłeś wniosku najpewniej.
@Pitermaniak32, zainstaluj global dev przez apkę Aktualizacje, nie grzeb przez MiFlash ;) ściągasz plik zip (nie tgz, on jest pod fastboot/edl) i instalujesz po prostu z apki aktualizacje (aktualizuj z pliku)

tapnięte z Redmi 4a

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę na xiaomi.eu ze względu na bug związany z głośnością audio na słuchawkach. W wersji którą miałem maksymalna głośność aktywowała się gdy zmieniło się aplikacje do odtwarzania muzyki po jej odpaleniu, w przeciwnym razie było bardzo cicho. Na tym co teraz wgrałem przełączenie aplikacji do odtwarzania nic nie daje, cały czas jest cicho. Mam nadzieje że na eu bedzie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Z tego, co widzę mam dokładnie taki sam problem co @Pitermaniak32. Używam nawet dokładnie tak samo oznaczonego softu(wersja Android 7.1.1 NMF26X, MIUI Global 9.0.1.0). Również nie mogę przypisać urządzenia do konta z powodu błędu 86006.

Pobrałem system podlinkowany przez @Orjon, lecz kiedy wybieram paczkę z pamięci urządzenia celem aktualizacji otrzymuję następujący komunikat:

Screenshot_2018-01-17-23-23-23-742_com.android.updater.thumb.png.975a5c3cb91308ac0945a809d3697212.png

Rozumiem, że ten soft spokojnie można instalować przez aplikację służącą do aktualizacji na urządzeniu z zablokowanym bootloaderem? Jakieś pomysły, co w tej sytuacji zrobić? Może system pobrał się uszkodzony :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Razr Miałem to samo z innym softem, a na jeszcze innym wyskakiwał błąd wersji androida. Poszło z tym recovery 7.12.14 od orjona. Wrzucałem go po prostu do pamieci wewnetrznej (bez folderu), a pozniej robiłem aktualizacje z pliku i tyle. Powiedz prosze, jak gra twoje xiaomi? Czy jak dasz słuchawki na maksa to robi się bardzo głosno, tak ze uszy zaczynają boleć, czy jest po prostu jakoś tak przeciętnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...