Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.12.2017 o 09:23, Orjon napisał:

Błąd 86006? Jak tak to zainstaluj global dev i próbuj ponownie

 

tapnięte z Redmi 4a

Mam błąd 86006 przy próbie połączenia konta z urządzeniem (Mi6).

Ściągnąłem Developer ROM (Version: 7.12.14 (MIUI9) ) ze strony http://en.miui.com/download-326.html

Gdy uruchamiam instalację z pliku na dysku (klikam "wybierz paczkę aktualizacji") otrzymuje komunikat, że nie można zweryfikować aktualizacji i "It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package.
Załączam screen z powyższym komunikatem oraz konfigurację telefonu.

Co mogę teraz zrobić aby odblokować bootloader (mam zgodę)?

Screenshot_2018-01-09-17-48-46-166_com.android.updater.pngScreenshot_2018-01-09-17-51-18-476_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa.
Problem
Mi5x - dostałem wiadomość 21.12.17, dziś jest 9.01.18 - nadal wyrzuca 360h :( 
Przez PlexVPN kliknąłem check miui status, nadal ten sam błąd  w miunlocker - czekaj 360h.

Mam jeszcze jedno konto, w którym odblokowywałem urządzenie miesiąc albo dwa temu. 
Czy przy zmianie konta nadal trzeba czekac 360?
Pozdrawiam ! :)

 

Mam rom stable - to ma znaczenie?

 

Edytowane przez szczwany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczwany - próbowałeś odpalić jako admin miunlocka...?

@Bajlif - próbuj wgrać tą paczkę przez chińskie mipcsuite. przegraj ją na komputer, ściągnij mipcsuite stąd (http://zhushou.xiaomi.com) i podepnij telefon w trybie recovery (vol+ i power powinno działać, jak nie - wszystkie 3 przyciski). w zależności od tego, co będziesz mieć na ekranie telefonu - telefon z kabelkiem czy menu z 3 opcjami - jeśli masz tel z kabelkiem to podpinasz od razu pod kompa, jak menu - to wybierasz ostatnią opcję i pojawi ci się tel z kabelkiem - wtedy podpinasz.

Pojawi ci się, po odpaleniu mipcsuite, menu najpewniej z 4 opcjami:

Screenshot_96.png

wybierasz zaznaczoną opcję i paczkę. potem już niczego nie ruszasz, jeśli będziesz miał czerwone info o adb to znaczy że tak ma być - i telefon powinien rozpocząć instalowanie aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

 

@Bajlif - próbuj wgrać tą paczkę przez chińskie mipcsuite. przegraj ją na komputer, ściągnij mipcsuite stąd (http://zhushou.xiaomi.com) i podepnij telefon w trybie recovery (vol+ i power powinno działać, jak nie - wszystkie 3 przyciski). w zależności od tego, co będziesz mieć na ekranie telefonu - telefon z kabelkiem czy menu z 3 opcjami - jeśli masz tel z kabelkiem to podpinasz od razu pod kompa, jak menu - to wybierasz ostatnią opcję i pojawi ci się tel z kabelkiem - wtedy podpinasz.

Pojawi ci się, po odpaleniu mipcsuite, menu najpewniej z 4 opcjami:

Screenshot_96.png

wybierasz zaznaczoną opcję i paczkę. potem już niczego nie ruszasz, jeśli będziesz miał czerwone info o adb to znaczy że tak ma być - i telefon powinien rozpocząć instalowanie aktualizacji.

Dzięki!
Prawie się udało.
Odpaliłem chińskie mipcsuite, podpiąłem telefon w trybie recovery.
Tu pierwszy zonk - wyświetliło mi się menu z 3 opcjami zamiast 4 jak na powyższym obrazku.
Porównalem krzaczki na guziczkach i wybrałem ten co wyglądał jak zaznaczony na Twoim rysunku.
WYglądaló, że jest OK - system poprosił o wskazanie pliku z ROM-em - co uczyniłem.

Potem jednak pojawił się kolejny ekran (zobacz rysunek poniżej) i już wyczerpały sie moje mozliwości trafiania wyboru.

Może Ty wiesz co zrobić?

 

2018-01-09 (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem użytkownikiem Mi4c jakoś od października 2016 roku.

Po zakupie przeszedlem procedure odblokowywania bootloadera przez sms itd. finalnie instalujac pomyslnie wersje MIUI Polska.

Dziś zorientowałem się, że jest dostepna aktualizacja MIUI do wersji opartej na android 7.0.

Postanowilłem ją pobrać, zainstalować przez TWRP i oczywiscie system nie wstał. Dopiero pozniej doczytalem w komentarzach, że trzeba zaaktualizowac wpierw MIUI przez oficjalny update w systemie do wersji MIUI opartej na android 7.0, potem ponownie ubiegac sie o pozwolenie do bootloadera i dopiero po tym podjac probe instalacji najnowszej MIUI Polska (na android 7.0). Po nieudanej instalacji, o ktorej wspomnialem na poczatku, postanowilem w trybie awaryjnym wgrac system z tego tematu. Obraz pobralem z podpunktu 

Cytat
  • Obraz systemu Mi4c >KLIK< - trzeba rozpakować dwa razy (archiwum linuksowe)

, ale nie wiem czy jest to oficjalna wersja na ktorej moge spokojnie wyczekiwac zatwierdzenia prosby o unlock. Dodam, że po instalacji zaaktualizowalem system do wersji androida 7.0 przez wewnetrzne aktualizacje w ustawieniach. Czy przypadkiem nie jest to wersja, na ktorej koniecznie musze odpalic jakies vpn'y z chinskim przekierowaniem, zeby to zezwolenie otrzymac (bo i o takich przypadkach tu przeczytalem). I jeszcze jedno pytanie, czy, w przypadku uzyskania zgody na unlock, mam skorzystac z wersji twrp 3.0.3 dostepnej tutaj (na oficjalnej stronie twrp najnowsza dostepna wersja to twrp 3.1.1-0), czy z innej?

Screenshot_2018-01-10-01-06-41-124_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję china, więc potrzebujesz plexvpn by dodać konto w opcjach programistycznych -> mi unlock status.

Nie potrzebujesz natomiast VPNa do samego uzyskania zgody - po prostu wchodzisz na stronę, logujesz się na konto Xiaomi i składasz wniosek - jak masz zgodę to pokaże ci się link do pobrania MiUnlock.

Po odblokowaniu najnowsze twrp, nie 3.0.3.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem z procesem odblokowania bootloadera w MI5S PLUS  - wszedłem na stronę - >http://www.miui.com/unlock/apply.php i po wpisaniu mojego imienia i nazwiska, nr telefonu i wszystkich potrzebnych danych pojawia się informacja o nieprawidłowym imieniu -> PLEASE INPUT CORRECT NAME...

Jakieś rady....wpisuje dane takie jakie mam wprowadzone w koncie Xiaomi ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Wpisz tam to co wpisales, bez spacji.

wpisałem i nadal jest to samo.. :/..jakas magia...

Na tym koncie XIAOMI mam powiazane dwa telefony - Mi4I oraz MI5s Plus...

W Mi5s Plus nie ma włozonej karty SIM o nr telefonu na który ma przyjść SMS

Edytowane przez Paweł Gu
dodatkowe informacje do analizy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zyggi napisał:

a co masz wpisane na mi account w zakladce Personal info w rubryce Name: imie i nazwisko?

tak - Imię i Nazwisko. Identycznie jak wpisuje do w.w pola. Jedyna opcja to taka że nie mam zweryfikowanego konta ID..

Edytowane przez Paweł Gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zyggi napisał:

a wczesnie nie miales pseudonimu, nie zmieniales danych? bo w swietle tego co sie ostatnio dzialo z logowaniem itp to wszystko jest mozliwe

wystarczy wylaczyc kilka serwerow w Chinach i pol swiata ma problem hehehe

nie - nie zmienialem.Na forum Xiaomi mam inny Nick - ale to chyba nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piskor napisał:

Nie czekaj, może nie przyjść. Wejdź na stronę miunlock i sprawdź, czy da się pobrać. Jeśli się uda, to działaj dalej.

Otrzymuje coś takiego po wejściu :

Apply for unlocking permissions

Submitted. Please wait for the review

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

Go to Forum>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Sprawdzaj co kilka godzin - SMSy często nie przychodzą, a zgoda jest.

tapnięte z Redmi 4a
 

Wczoraj otrzymałem SMS. Dziękuje tymczasowo za pomoc :D Być może będe jej jeszcze potrzebować. Przepraszam Moderatora za umieszczenie wcześniej kolejnego mojego postu pod postem bez modyfikacji treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...