Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, cietybadacz napisał:

Wersja romu i nazwa urządzenia?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Xiaomi Redmi Note 4x wersja miui 8.2.2.0.0 stabilna..... kopiłem tydzień temu  online i już dostaje czegoś :( ...chyba go oddam bo nie mogę nic zmienić  w motywach ....ponieważ  aplikacja została zatrzymana...:(  

Edytowane przez wordan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Masz syfny ROM. Próbuj wgrać oficjalny.

ooOO matko a co to jest...koleś który mi to sprzedawał oszukał mnie? kupiłem na ebay...kurde chcialem tylko fajny fon a okazuje sie ze muszę sie nauczyć wgrywania romów itd...wrrrr... ok pytanie czy mogę wgrać ten pl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

Jak masz odblokowany bootloader - to tak. Jak nie, no to nie.

Sprawdź czy masz odblokowany - https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Minimal ADB stąd - https://androidfilehost.com/?fid=745425885120698566

z tym ze ten........ minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe nie jest na windows 10  :(  10g mi ściągał i lipa.... kurde chyba pojade no chinola...ale to jest chore by nowy telefon trzeba .upgradować ...jestem zly 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się uda. Sprawdź najpierw, czy masz odblokowany bootloader.

Jeśli masz 5 cyferek w wersji MIUI to masz syfny soft - ja bym nie odblokowywał na tym jeśli jest zablokowany, i jeśli jest możliwość to bym zmienił na globala. Jak masz odblokowany to albo zmień na global, zablokuj bootloader i odblokuj oficjalnie, albo zmień sobie na MIUIPolska - ale nie wiem jak zachowa się telefon po instalacji w takim układzie.. może równie dobrze odpalić się zupełnie normalnie, a równie dobrze mogą wystąpić problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila chwila. to sugerujesz, że jeśli teraz odblokuje bootloader ( jest zablokowany , pisałem już do xiaomi i czekam na mail ) i zainstaluje oficjalny global to będą problemy ? :/ jak ? ;/ robię wszystko według instrukcji z pierwszego posta w tej dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bizon1 napisał:

chwila chwila. to sugerujesz, że jeśli teraz odblokuje bootloader ( jest zablokowany , pisałem już do xiaomi i czekam na mail ) i zainstaluje oficjalny global to będą problemy ? :/ jak ? ;/ robię wszystko według instrukcji z pierwszego posta w tej dyskusji. 

To zacznij czytać dokładnie. Zwłaszcza ze zrozumieniem.

@Orjon napisał, że jeśli spróbujesz odblokować bootloader na syfMIUI, to właśnie to może generować problemy. Najpierw zainstaluj ROM globalny, a potem odblokuj bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

To zacznij czytać dokładnie. Zwłaszcza ze zrozumieniem. @Orjon napisał, że jeśli spróbujesz odblokować bootloader na syfMIUI, to właśnie to może generować problemy. Najpierw zainstaluj ROM globalny, a potem odblokuj bootloader.

ok ,dzięki za radę. Tyle że to niewykonalne - próbowałem intslacji tutaj czegokolwiek i nic nie przechodzi instalacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bizon1 napisał:

ok ,dzięki za radę. Tyle że to niewykonalne - próbowałem intslacji tutaj czegokolwiek i nic nie przechodzi instalacji :/

W takim razie, jedyna możliwość, to odblokowanie na tym ROMie, choć nikt nie zagwarantuje, że nie będzie to rodzić kolejnych problemów. Takie są niestety "zalety" zakupu telefonów z oszczędnościami. Oszczędzisz na paru USD, a przybędzie siwych włosów, a i telefon łatwo uceglić.

Jeśli uda się odblokować, to zdecydowanie polecam zrobienie MiFlash w EDL, aby całkowicie wyczyścić telefon z syfu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bizon1 napisał:

EDL też już probowałem i nic nie wskakiwało. Telefon był prezentem więc się nie czepiam ;) smuci mnie jednak, że to tak zawikłane.

Zawikłane, jak rom nie jest oficjalny. Może spróbuj zmienić rom na oficjalny chińskim MiPcSuite podłączając telefon w trybie recovery (rysunek tel z kabelkiem). Komunikaty po chińsku, ale tłumacz googla na telefon potrafi tłumaczyć z obrazków. https://miuipolska.pl/forum/topic/23674-nowy-telefon-zasięg-tylko-e/?do=findComment&comment=327857 

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mi6 nie przechodzi 1 fazy odblokowania

Konto podpięte różne wersje ROM-u i to samo

Konto Diamond odblokowałem przez ten czas 3 tel nie mam oczekiwania na zgodę odrazu wchodzę po program

Ostatnio odblokowywałem Mi5 rok temu bez problemów,a teraz pod górke

Jakieś sugestje

 

1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...