Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem telefonu Mi6 i pomimo, że już trzy dni temu powiązałem konto i telefon nadal nie mogę odblokować bootloadera. Telefon kupiłem na Ibuygou z wgranym MIUI Global 9.0 Stabilna. Czytałem że u innych posiadaczy przy próbie odblokowania pojawiała się liczba godz. po upływie których można tego dokonać. U mnie nic się nie pojawia tylko cały czas prosi o powiązanie telefonu z kontem.

 

Pozdrawiam

 

Bez nazwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że w ciągu tych kilku dni kiedy posiadam telefon zrobiłem już to chyba z 10 razy.

Przed chwilą, wilczakr napisał:

W tym problem że w ciągu tych kilku dni kiedy posiadam telefon zrobiłem już to chyba z 10 razy.

Dodam że na telefonie jestem zalogowany na swoim koncie a podczas dodawania pojawia się jakiś kod i kilka chińskich znaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie temu wypełniłem formularze o odblokowanie bootloadera dla kont żony i córki.

Każdorazowo potwierdziłem kodem, który przyszedł SMS-em.

Niestety później zapadła cisza i obie moje Panie zgodnie twierdzą, że nie otrzymały SMS-a z informację o odblokowaniu bootloadera.
Czy można w jakiś sposób sprawdzić status sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajlif Pkt 6 poradnika to wyjaśnia:

6. Po otrzymaniu monitu "akceptującego" na sms, następnym krokiem będzie pobranie naszego narzędzia do odblokowywania:

http://en.miui.com/unlock/download_en.html

Nie zawsze taki monit przychodzi, dlatego warto sprawdzić to samemu wchodząc na stronę odblokowania. Jeśli będzie o tym, że podanie jest rozpatrzane to jeszcze zgoda nie została uzyskana. Jeśli pojawi się link do pobrania MiUnlock, to znaczy, że zgoda została udzielona.

Edytowane przez piskor
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MIUIPL i mam pytanie. Bootloader odblokowany, TWRP wgrane i i MIUI xiaomi.eu najnowsze.

Nie straciłem żadnych danych - z globala zrobił się miuipolska - zmieniło się kilka opcji+wszystko jest spolszczone.

Jedyny problem jaki został to brak ROOTa, chciałem zainstalować SUPERSU, ale nie mam dalej uprawnień ROOTa...

Ktoś wie dlaczego? Z tego co wiem ROOT był po wgraniu XIOAMI ROMU PL do innego telefonu. Jak teraz zrobić ROOTa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrywałem, instalowałem zgodnie z instrukcją i myślałem, że będę miał normalnie już ROOTa a tutaj nie ma... Jest jakiś tutorial do wgrania ROOTa? Czy SuperSU? Na innym Xiaomi miałem SuperSu i z tego co pamiętam, zainstalowałem PL MIUI, przeszedłem do GooglePlay i ściągnąłem SuperSu i miałem już roota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych MIUI tak było, na nowych wbudowanego roota brak.

Ściągasz paczkę zip z SuperSU (mówisz o RN4? jak tak to ta - http://download.chainfire.eu/1220/SuperSU/SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502.zip) i wgrywasz przez TWRP po prostu, nic więcej nie robisz.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po powrocie do MIUI Global przez MiFlash i zaznaczeniu opcji zablokowania bootloadera, to w przypadku ewentualnego powrotu do MIUI Polska czy innego romu który wymaga odblokowanego bootloadera, trzeba znowu wysyłać prośbę o odblokowanie? Czy po prostu normalnie juz MiFlashem odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odblokować telefon tacie. Na swój telefon miałem zgodę już dawno. Teraz:

a ) Daję prośbę na swoje konto, podpinam je i z niego odblokowuje - potem czyszczę telefon i podpinam konto taty - zadziała?

b ) Muszę założyć mu konto, wysłać prośbę, poczekać itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SphunaR napisał:

Chcę odblokować telefon tacie.

Logujesz telefon na swoje konto i odblokowujesz, o ile minęło ponad 30 dni od odblokowania poprzedniego. Nie musisz potem czyścić telefonu, wystarczy że wylogujesz się w nim ze swojego konta i zalogujesz na jego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka godzin temu założyłem konto Xiaomi i wypełniłem formularz w celu odblokowania bootloadera. W tym momencie na stronie odblokowywania wyświetla mi się link do pobrania MiUnlock. Możliwe aby udało się odblokować bootloader w 3 godziny? Monit akceptujący na sms nie przyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Epcek napisał:

Witam. Kilka godzin temu założyłem konto Xiaomi i wypełniłem formularz w celu odblokowania bootloadera. W tym momencie na stronie odblokowywania wyświetla mi się link do pobrania MiUnlock. Możliwe aby udało się odblokować bootloader w 3 godziny? Monit akceptujący na sms nie przyszedł.

Tak. Zgoda potrafi dotrzeć nawet w ciągu kilku minut od wysłania aplikacji. SMS zwrotny rzadko dociera.

Teraz i tak (od wydania zgody) musisz poczekać 72 godziny. Nie uda się odblokować bootloadera wcześniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam dwa Xiomi Mi5 ( mój i dziewczyny ) z którymi mam spory problem. Na razie "bawię się" tylko swoim. Utowrzyłem konto xiomi i chciałem wysłać formularz zgłoszeniowy, tak jak opisane jest to w poradniku, ale po kliknięciu w link wyskakuje mi tylko bardzo krzaczasta chińska strona. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że nie da się zmienić loklalizacji na polskę na moim urządzeniu - po prostu nie ma jej do wyboru. Nie ma też np niemiec czy anglii. Język polski jest, czasem pojawiają się jakieś niedotłumaczone rzeczy. Nie bawiłbym się w ogóle w takie rzeczy, ale mój xiomi nie jest specjalie za pan brat  z ustalaniem lokalizaji przez GPS ( ustawi ale się zgubi po kilku min ) a także zajada bateryjkę szybciej niż dziki żołędzie. Wersja softu : MIUI Global 7.2.8.0.0 ( maacndb ) (stabilna).  Chciałem go aktualizować przez skopiowanie nowego Miui do pamięci tel ( przez wi fi stały komunikat że aktualizacje niedostęopne ), ale ten sposób nie działa. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc z tym tematem mogę nawet zapłacić - bardzo mi zależy :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...