Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Mam problem z odblokowaniem bootloadera w Xiaomi Mi Note 3 (kupiony bezpośredni w Pekinie na stronie http://www.mi.com/index.html). Telefon przyszedł z romem MIUI 8.5 China Stable, który zaktualizował się po OTA do wersji 9.1.2.0 NCHCNEI (screen w załączniku). Po zalogowaniu się na konto Mi Account, włączeniu w opcjach developerskich "OEM Unlocking" oraz "USB Debugging" próbowałem przypisać konto za pomocą "Mi Unlock status" jednak ciągle pojawia mi się błąd "86023 hardwareId" (screen). 

Bardzo proszę o porady co można z tym zrobić bo podpowiedzi z forum en.miui.com póki co nie dały rezultatu. Próbowałem również użyć Find Device aby jakoś podpiąć telefon do konta ale bez większego rezultatu (MiUnlock dalej odsyła mnie do opcji Mi Unlock status przy 99%). Dodam, że wcześniej telefon wyrzucał błąd API 10008 ale to udało mi się obejść stosując się do wcześniejszych porad z VPN (PLEX VPN, serwer China - Beijing). Oczywiście zgodę od Xiaomi na odblokowanie bootloadera mam (potwierdzone sms-em od Xiaomi).

Czy instalacja najnowszego romu China Developer mogła by pomóc? Jeśli tak, to czy mając China Stable mogę to zrobić przez aplikacje Updater w systemie, sciągając paczkę romu .zip ze strony en.miui.com?

Z góry dzięki za pomoc!

Screenshot_2017-11-20-20-35-05-803_com.android.settings.pngScreenshot_2017-11-20-20-35-34-126_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem jak opysywał kolega kilka postów wyżej. 

Mam RN3, MIUI Glogal8,0 Stable 8,0,6, (LHOMIDG)

Probuję odblokować ale dochodzi do 99% i komunikat:

Curent account is not bound to this device
Add your account and device in MIUI's Settings - Developer options - Mi unlock status

Problem polega na tym , że w menu developera nie mam takiej pozycji jak Mi Unlock Status.

Nie migę wejść w Recovery, nie moge zainstalować żaden inny ROM, nie znajduje aktualizacji ... 

Czy ktoś może mi poóc?

 

Mi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się naczytałem , i robię z drugiego RN2 , to raczej napewno mam zablokowany.

Nie mogę wejśc w Recovery w żaden sposób. Jak  sprobuję , niezależnie czy z menu Update, czy Vol+ +pawer, zawsze to samo: Ikona z telefonem, który trzeba podłaczyć.

Ni moge zainstalować nic innego opróć OTA.

Tak naprawdę, mi zależy w tej chwili na usunięcie tego syfu i zainstalowaniem nowego, dobrego ROM-u, i tyle. Ten telefon moze być z zablokowanym BL. Aby tylko go "wyleczyc" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ikona z telefonem to to, czego potrzebujesz...

Ściągnij chińskie mipcsuite (http://zhushou.xiaomi.com), zainstaluj je. Podłącz tel w tym trybie do kompa. MIPCSuite wykryje go. Ściągnij najnowszy global pod RN2 stąd: http://en.miui.com/download-274.html

Potem w mipcsuite powinien pojawić się taki ekran tylko że z 4 opcjami:

MiPc.jpg

Wybierz tą Wybierz lokalny plik, wybierz nierozpakowany zip z romem i wgraj. Tel potem powinien się odpalić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no dobra. Nie sprawdzałem o co chodzi, zakładam że coś nie idzie.

Zatem:

ściągnij rom fastboot globala stąd: http://en.miui.com/thread-967307-1-1.html

ściągnij MiFlash, wypakuj dwukrotnie 7-zipem rom aż będziesz mieć folder images i parę skryptów

uruchom telefon w trybie fastboot i spróbuj wprowadzić go w edl tym sposobem: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

jak będzie wprowadzony (czarny ekran) i wykryty przez miflash (port COM) oraz kompa jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 to wskazujesz ścieżkę do globala i flash. Po wgraniu globala długo power - chyba że sam się odpali.

__________________________

Rozwiązaniem okazało się chyba wgranie jakiejś starszej wersji globala przez mipcsuite, @zorobg donosi, że tel działa :)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania dla Orjon!

Nowy soft zainstalowany. wszystko śmiga. Czapki z głów.

Po wgraniu , dzięki pomocy Orjona, nowego "starego" ROM-u , bo się udało wgrać starszej wersji Stable, mam odblokowany Recovery a także, już mam aktywne Mi unlock status. Jutro sprobuję oblokowac BL.

Edytowane przez zorobg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2017 o 21:15, Orjon napisał:

Może to zadziała? od punktu 9. http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=489595&pid=9356481

Jak nie to sflashuj przez updater china dev.

Póki co metoda z wiadomości powyżej nie pomaga. Na forum en.miui.com sugerowali by po zalogowaniu się na konto na urządzeniu odczekać chwilę przed dodaniem go do Mi Unlock Status ale nie wiadomo czy to pomoże. Nie jestem chyba jedyny z tym problemem dla Mi Note 3, ktoś odblokowywał ostatnio Redmi 5A bez problemu a Note 3 mu wyrzuca ten sam błąd :/

Spróbuję jeszcze z China Developer wgranym przez Updater w telefonie i dam znać czy coś pomogło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zezwolenie na odblokowanie bootloadera dostałem około 3 tygodnie temu, lecz dopiero dzisiaj zabrałem się do odblokowywania mojego Xiaomi mi 5x. Po pobraniu apki VPN w końcu udało mi się pokonać błąd 10008 i dodać urządzenie do konta. Nie odczekałem niestety 72 h i od razu i w czasie odblokowywania wyskoczyło mi takie coś. Czy muszę rzeczywiście czekać 15 dni, czy da się to jakoś przyspieszyć?

 

10081968_IMG_20171123_140645-min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujący problem z wgraniem romu.

Posiadam redmi note 3

Wersia Android 5.0.2 LRX22G

Wersja MIUI miui 77. (stabilna) 77.0.11.0(lhncncj)

Koledzy ze wschodu dali mi pozwolenie na odblokowanie mojego telefonu. 

Problemy z jakimi się napotkałem to:

Miminal adb and Fastboot nie znajduje mojego telefonu (po wpisaniu komendy fastboot oem device-info) zero informacji.

W dodatkowych ustawieniach nigdzie nie mogę znaleźć opcji mi unlock status.

 

Nie mam pojęcia jak to dalej ugryźć. Jakaś pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfny ROM, musisz wgrać oficjalny...

Telefon w ogóle jest wykrywany w fastboot? (fastboot devices) Jeśli tak i fastboot oem device-info nie działa, spróbuj fastboot getvar all. Jak nie to zainstaluj sterowniki od fastboota - będziesz je mieć w paczce z miunlock (MiUsbDriver.exe - odpal jako admin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! 
Czy zgoda na odblokowanie bootloadera jest do jednego modelu telefonu? Jakieś dwa lata temu dostałem zgodę i odblokowałem Redmi 3 a teraz chcę odblokować Mi Note2. Czy można gdzieś sprawdzić, czy cały czas mam zgodę? Dodam, że wchodząc na stronę http://en.miui.com/unlock/ i wciskając Unlock Now, nie przechodzi mi do strony, w której powinienem wpisać swoje dane do odblokowania, tylko przechodzi do strony http://en.miui.com/unlock/download_en.html 
Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie wiem jakie zasady panują na tym forum i czy zaraz dostanę za to że się nie przywitałem, jak coś to przepraszam :D

Kupiłem jakiś miesiąc temu z gearbest xioami mi note 3, chciałem wgrać polski system, zrobiłem wszystko jak w poradnikach. Problem pojawia się gdy próbuję odblokować bootloader, wchodzę w program miflash wpisuje dane, telefon uruchamiam w trybie fastboot, no i ładuje sie do 99% i wyskakuje błąd. Wpisałem w google i gdzieś doczytałem się że problem sam sie rozwiąże do 2 tyg, no i minął już miesiąc i dalej to samo. Przywracałem telefon do ustawień fabrycznych, dzisiaj też próbowałem z innego maila ale dalej nic.

Nie mogę znaleźć tego filmiku co wcześniej ale tu jest podobnie. Mój angielski nie jest zbyt dobry i nie wiem czy dobrze to interpretuje. Tutaj też koleś radzi żeby czekać, tak?

A może są inne sposoby na odblokowanie bootloader żeby to ominąć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon po wpisanu Twojej komendy mam:

 

 

Spoiler

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar all
(bootloader)    max-download-size: 0x8000000
(bootloader)    partition-size:flashinfo: 1000000
(bootloader)    partition-type:flashinfo: raw data
(bootloader)    partition-size:otp: 2b00000
(bootloader)    partition-type:otp: raw data
(bootloader)    partition-size:userdata: 32000000
(bootloader)    partition-type:userdata: ext4
(bootloader)    partition-size:cache: 25800000
(bootloader)    partition-type:cache: ext4
(bootloader)    partition-size:system: 80000000
(bootloader)    partition-type:system: ext4
(bootloader)    partition-size:tee2: 9c0000
(bootloader)    partition-type:tee2: raw data
(bootloader)    partition-size:tee1: 500000
(bootloader)    partition-type:tee1: raw data
(bootloader)    partition-size:expdb: a00000
(bootloader)    partition-type:expdb: raw data
(bootloader)    partition-size:logo: 800000
(bootloader)    partition-type:logo: raw data
(bootloader)    partition-size:para: 80000
(bootloader)    partition-type:para: raw data
(bootloader)    partition-size:secro: 600000
(bootloader)    partition-type:secro: ext4
(bootloader)    partition-size:recovery: 8000000
(bootloader)    partition-type:recovery: raw data
(bootloader)    partition-size:boot: 1000000
(bootloader)    partition-type:boot: raw data
(bootloader)    partition-size:lk: 400000
(bootloader)    partition-type:lk: raw data
(bootloader)    partition-size:seccfg: 40000
(bootloader)    partition-type:seccfg: raw data
(bootloader)    partition-size:protect2: a00000
(bootloader)    partition-type:protect2: ext4
(bootloader)    partition-size:protect1: a00000
(bootloader)    partition-type:protect1: ext4
(bootloader)    partition-size:nvram: 500000
(bootloader)    partition-type:nvram: raw data
(bootloader)    partition-size:proinfo: 300000
(bootloader)    partition-type:proinfo: raw data
(bootloader)    partition-size:preloader: 40000
(bootloader)    partition-type:preloader: raw data
(bootloader)    off-mode-charge: 1
(bootloader)    warranty: yes
(bootloader)    unlocked: no
(bootloader)    secure: yes
(bootloader)    kernel: lk
(bootloader)    product: LCSH6795_LWT_L
(bootloader)    version: 0.5
all: Done!!
finished. total time: 0.775s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

 

Czyli rozumiem mam wgrywać na sam początek czysty soft ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz to zrobić.

Jednakże... masz zablokowany bootloader... I telefon z Mediatekiem, więc musisz wgrać ROM za pośrednictwem SP Flash Tool (MiFlash bez odblokowanego bl nie idzie, chyba że w EDL którego Twój telefon nie ma), i niestety jest to ROM chiński (nie ma innego pod MTK).

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba wysłana wczoraj ok 17, SMS ze zgodą dostałem o 1 w nocy, jednak zapomniałem o powiązaniu konta w MI Unlock na telefonie. Przy próbie odblokowania najpierw info o powiązaniu a później o oczekiwaniu 72 godzin.

Czy te 72 godz liczone są co do minuty? Wychodzi na to, że muszę czekać do niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już mam czekać to czy będzie to problem jeśli w międzyczasie wgram ręcznie MIUI 9? Będzie później problem z rootem lub TWRP?

Jeden minus aktualizacji to taki, że te 72 godz polecą najprawdopodobniej od nowa.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...