Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zamówiłem sobie mi6, jeszcze trochę zanim przyjdzie, w międzyczasie trochę poczytałem i juz wiem, ze jest na nim smieciowy 8.2.0.2.

Zalozylem konto, dostałem już zgodę na odblokowanie od braci Chinczykow (szybko to poszlo) 

Czy ten smieciowy rom to jest w ogóle bezpieczny? Czy lepiej od razu brać się za wgrywanie nowego softu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamillm

Aby zmienić maila muszę wpisać kod weryfikacyjny który dostanę na starego maila. I co teraz? 

Jeśli założe konto z google to i tak wcześniej muszę "odpiąć" wcześniej telefon ze starego konta -  nie mogę teraz tego zrobić bo nie mam dostępu bo nie dostaję maili na poczte onet.pl

Jakieś pomysły?

Edytowane przez malina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

@Orjon jednak przy syfmiui zalecany jest miflash z clean.all tak żeby nie pozostały po nim żadne śmieci na telefonie ;) Aktualizacja po OTA może nie nadpisać wszystkiego.

Podpowiedzcie czy dobrze myślę :

Przychodzi tel z syfmiui wlaczam go od razu w fastboot, wtedy miflash i wgrywam china dev. Nastepnie odblokowuje bootloader, wgrywam twrp, wipe data, a nastepnie miui.pl

Czy niczego nie pokrecilem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grzywacz8 napisał:

Przychodzi tel z syfmiui wlaczam go od razu w fastboot, wtedy miflash i wgrywam china dev.

Jeśli ma odblokowany bootloader to tak, jeśli nie to tryb EDL (który zapewne nie zadziała), jak EDL nie zadziała to kabelek deep-flash lub testpoint.

Następnie zgodnie z tym co jest w temacie https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2016-i-nowszych/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzywacz8 napisał:

Przychodzi tel z syfmiui wlaczam go od razu w fastboot, wtedy miflash i wgrywam china dev. Nastepnie odblokowuje bootloader, wgrywam twrp, wipe data, a nastepnie miui.pl

A będzie miał z tym syfmiui odblokowany bl? Raczej wątpię, co najwyżej podmieniony i wgranie oficjalnego romu wcale nie musi być takie proste. Nie rozumiem dlaczego kupiłeś telefon od sprzedawcy wgrywającego syfmiui, skoro jest dla tego modelu oficjalny global. Nie musisz china dev wgrywać, lepiej global dev, bo tego da się do momentu odblokowania używać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kamillm napisał:

@malina wyloguj się po prostu z urządzenia starym kontem, załóż sobie nowe konto o tamtym zapomnij ;)

Napisałem i zadzwoniłem do Onetu żeby coś z tym zrobili.

Powiedzieli że sprawdzą czy ich serwer otrzymał maila z xiaomi

Z jakiego maila przychodzą kody weryfikacyjne?: 

noreply-account[małpa]xiaomi.com

Ktoś wie?

Edytowane przez malina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FromWP napisał:

A będzie miał z tym syfmiui odblokowany bl? Raczej wątpię, co najwyżej podmieniony i wgranie oficjalnego romu wcale nie musi być takie proste. Nie rozumiem dlaczego kupiłeś telefon od sprzedawcy wgrywającego syfmiui, skoro jest dla tego modelu oficjalny global. Nie musisz china dev wgrywać, lepiej global dev, bo tego da się do momentu odblokowania używać.

Tutaj jest link, myślałem że goldway nie będzie takich nr robil... 

https://m.aliexpress.com/s/item/32808618851.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32808618851&productSubject=Global-ROM-Original-Xiaomi-Mi6-Mi-6-6GB-RAM-128GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-835-Octa

Edytowane przez grzywacz8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, malina napisał:

Napisałem i zadzwoniłem do Onetu żeby coś z tym zrobili.

Powiedzieli że sprawdzą czy ich serwer otrzymał maila z xiaomi

Z jakiego maila przychodzą kody weryfikacyjne?: 

noreply-account[małpa]xiaomi.com

Ktoś wie?

Właśnie z takiego jak napisales, jeszcze w treści jest takie info: If you need help or have questions, email: mishu at xiaomi.com (moze to ten) 

Edytowane przez grzywacz8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kamillm napisał:

Jeśli ma odblokowany bootloader to tak, jeśli nie to tryb EDL (który zapewne nie zadziała), jak EDL nie zadziała to kabelek deep-flash lub testpoint.

Następnie zgodnie z tym co jest w temacie https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2016-i-nowszych/

 

Jesli bedzie miał zblokowany bootloader to wg tej instrukcji go bym zrobił :

Do punktu 6.5 mam wszystko póki  co zrobione, potem fizycznie na tel się zaloguje do mojego konta (gdzie przyznali mi zgodę na odblokowanie) i reszte wg instrukcji z tego tutoriala. Chyba tak da radę? 

 

22 minuty temu, FromWP napisał:

Wkleisz info o telefonie, to koledzy ci powiedzą. Albo uruchomisz aktualizacje i zadziała to znaczy że jest oficjalny rom.

Taki rom tam drzemie rzekomo (zalacznik) 

Screenshot_2017-11-13-14-58-46.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał syfny system a nie oficjalny i nie będziesz w stanie zaktualizować a bootloader będzie zablokowany to musisz spróbować wgrać oficjalny system...

Jeśli natomiast będzie oficjalny to tak, zaloguj się na telefonie na konto Xiaomi, dodaj konto w opcjach programistycznych i próbuj odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grzywacz8 napisał:

Taki rom tam drzemie rzekomo (zalacznik) 

Różnie o tym piszą, jedni że nieoficjalny, inni że to oficjalny wczesny global. Podobno aktualizuje się przez OTA do nowszych wersji, czyli nie powinno być z nim problemu. Nie ma co gdybać, dostaniesz to się okaże,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z tego samego konta odblokować bootloader w 2 telefonach? Obecnie mam Mi5 na którym odblokowałem bootloader z rok temu. Teraz przesiadam się na MiMixa 2 i z tego samego konta chciałem już teraz uzyskać zgodę na odblokowanie bootloadera (telefonu jeszcze nie mam), ale po kliknięciu na "unlock now" przenosi mnie od razu na stronę pobierania aplikacji 'mi unlock'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera - 您已获得解锁资格  :-)Nie dostałem żadnego maila czy SMS`a 

W moim Redmi 4x pojawił się problem z słabą czułością dotyku. Podejrzewam, że to przez aktualizację do 8.5.4.0 NAMMIED  i android 7.1.2 N2G47H

Mam dwie opcje -  wgrać Miui9 lub recovery TWRP i ressurection remix czy inne wynalazki.

W sumie MIUI8.5 jest OK, jednak czułość dotyku powoduje, że obsługa telefonu jest bardzo nieprzyjemna.

Mam do Was dwa pytania, bo pierwszy raz mam urządzenie nieSamsung albo nieHTC. 

1. Czy oczekiwaną aktualizację MIUI9 dalej będę mieć przez OTA czy po zgodzie już nie? Jeszcze nic nie robiłem z oprogramowaniem, poza prośbą od odblokowanie.

2. Czy aby wgrać TWRP i później RR czy LineageOSs -  robię punkty od 6.5 i na koniec wgrywam recovery?

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, elPoochini napisał:

1. Czy oczekiwaną aktualizację MIUI9 dalej będę mieć przez OTA czy po zgodzie już nie? Jeszcze nic nie robiłem z oprogramowaniem, poza prośbą od odblokowanie.

Będziesz miał, odblokowanie bl nie ma wpływu na OTA, ale instalacja custom recovery (TWRP) już tak. Dostałeś pierwszą wersję (beta stable) na Androidzie 7, prawdopodobnie w nowszych dev czy romie eu problemu z dotykiem nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Fajnie, jakby wersja stable rozwiązała problem. To poczekam na MIUI9 przez OTA, bo na serwerze jeszcze nie widziałem stable MIUI9 do pobrania.

Gdybym jednak po aktualizacji MIUI9 jednak chciał wgrać custom recovery, to rozumiem, że działam od punktu z miflash.

 

7.1.2 N2G47H jest beta?

Widzę w download miui polska takie coś dla mojego Redmi 4x:

 

  • MIUI: 7.11.9
  • ANDROID: 7.1.2
  • ROM: HM4X
  • KOD: santoni
  • ROZM.: 1,1G

MD5: 88EE090EF9 | BL: ODBLOKOWANY | DATA: 10/11/2017

Mogę to pobrać i wgrać? Czy poczekać na OTA

Przyznam, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten telefon. Brakuje mu tylko NFC i podświetlanych klawiszy.

Edytowane przez elPoochini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, elPoochini napisał:

7.1.2 N2G47H jest beta?

Teraz już nie, widzę że wydali oficjalnie (chyba przedwcześnie), ale to pierwsza i zarazem ostatnia wersja z Androidem 7.1 i Miui 8. Następne będą z Miui9. Co do instalacji custom romu, to przy każdym wydaniu jakieś instrukcje dodają i mogą się one różnić szczegółami. Ogólnie po instalacji twrp i factory reset od razu w twrp instalujesz zip-a romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...