Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz dodajesz konto Xiaomi, i tak jak napisałem wyżej:

47 minut temu, Orjon napisał:

4. przejdź wstępną konfigurację
5. Ustawienia -> Informacje o telefonie
Klikaj tak długo na Wersja MIUI aż pojawi się komunikat "Jesteś już programistą!"
6. Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne. Zaznaczasz Debugowanie USB, Zezwalaj na odblokowanie OEM, dodajesz konto w Stan odblokowania Mi
7. próbuj odblokowac bootloader, jeśli wyskoczy w miunlock komunikat o czekaniu 72h - czekaj 72h, możesz próbować wcześniej, czasami idzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja odpala telefon z kabelkiem (obrazek) i służy do instalacji globala/zarządzania telefonem przez mipcsuite o ile pamiętam. Ale że angielskie mipcsuite nie działa na androidzie 6 i wyższym to trzeba używać chińskiego. 
Witam dostałem aktualizacja do 8 5 4 0 ale za cholerę mi się nie chce pobrać mimo odblokowania bootloadera powinno mi się pobrać jak myślę. Czy ktoś miał już ten problem z pobraniem aktualizacji?,. Próbowałem kilkakrotnie pobrać z automatu ale dalej mam ten sam komunikat jak na screenie.,, ewentualnie pobiorę ręcznie ale z tego co wyczytałem ta aktualizacja jest z błędami jak tam u was są aktualizacją? 8674d95be3f790ab3f56447b21418ab9.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawełK napisał:

Nic podobnego nie mam w opcjach programistycznych. Próbuje zrobić "Unlock" w Mi Unlock i dalej ten sam komunikat: "Current account..."

Konta nie dodałeś w stanie odblokowania Mi najpewniej. Jaki tam masz błąd?

@piotrino Odblokowanie bootloadera nie powinno mieć nic do rzeczy...

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PawełK napisał:

Nic podobnego nie mam w opcjach programistycznych. Próbuje zrobić "Unlock" w Mi Unlock i dalej ten sam komunikat: "Current account..."

A masz w tym swoim romie język polski, czy tylko chiński i angielski? Możliwe że masz wgrany jakiś zmodyfikowany rom w którym tego nie ma i na nim może być problem z odblokowaniem. Najlepiej wklej zrzut ekranu z ustawień, informacje o telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

A masz w tym swoim romie język polski, czy tylko chiński i angielski? Możliwe że masz wgrany jakiś zmodyfikowany rom w którym tego nie ma i na nim może być problem z odblokowaniem. Najlepiej wklej zrzut ekranu z ustawień, informacje o telefonie.

Proszę. Język polski miałem do wyboru.

mi.png

6 minut temu, Orjon napisał:

Chodzi mi o dodanie konta w Opcje programistyczne -> Stan odblokowania Mi. dodałeś tam?

Nie ma tego w opcjach programistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, masz syfny global...
Możesz jedynie albo instalować globala przez mipcsuite albo przez tryb download. Potem dopiero odblokować bootloader...

zagapiłem się, kolega @FromWP słusznie wytłumaczył, że redmi pro to mediatek.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawełK napisał:

Proszę. Język polski miałem do wyboru.

To czeka cię więcej roboty. To nie jest oficjalny rom Xiaomi, tylko jakieś syfmiui sprzedawcy. Na tym raczej nie odblokujesz. Musisz najpierw wgrać oficjalny chiński rom Xiaomi. Znowu może ci się przydać chińskie MiPcSuite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

To czeka cię więcej roboty. To nie jest oficjalny rom Xiaomi, tylko jakieś syfmiui sprzedawcy. Na tym raczej nie odblokujesz. Musisz najpierw wgrać oficjalny chiński rom Xiaomi. Znowu może ci się przydać chińskie MiPcSuite.

Czyli coś z tego? http://en.miui.com/download-304.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawełK napisał:

Czyli coś z tego? http://en.miui.com/download-304.html ?

Tak, ale nie musi na tym twoim romie zaakceptować pliku romu przez aktualizacje. Trzeba spróbować najlepiej od razu dev, nie stable. Jak nie uda sie przez aktualizacje, to może przez to chiński MiPcSuite, tam też jest aktualizacja z pliku (po chińsku).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

Tak, ale nie musi na tym twoim romie zaakceptować pliku romu przez aktualizacje. Trzeba spróbować najlepiej od razu dev, nie stable. Jak nie uda sie przez aktualizacje, to może przez to chiński MiPcSuite, tam też jest aktualizacja z pliku (po chińsku).

Po chińsku to trochę ciężko będzie... Ściągam Developer ROM miui_HMPro_7.6.10_23a1e657f8_6.0 . Po rozpakowaniu jak mogę to wgrać do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PawełK napisał:

Po chińsku to trochę ciężko będzie... Ściągam Developer ROM miui_HMPro_7.6.10_23a1e657f8_6.0 . Po rozpakowaniu jak mogę to wgrać do telefonu?

Tak jak kolega napisał, zip-a się nie rozpakowuje, wgrywa do telefonu i wskazuje plik w programie aktualizacje (aktualizuj z pliku). Jak nie wyjdzie to na tym twoim zrzucie chińskiego MiPcSuite, trzecie od dołu to wybranie lokalnego pliku pobranego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, FromWP napisał:

Tak jak kolega napisał, zip-a się nie rozpakowuje, wgrywa do telefonu i wskazuje plik w programie aktualizacje (aktualizuj z pliku). Jak nie wyjdzie to na tym twoim zrzucie chińskiego MiPcSuite, trzecie od dołu to wybranie lokalnego pliku pobranego romu.

Ok. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, ale wciąż stoi na 0%. Chyba, że muszę kliknąć któryś z dwóch przycisków z tymi chińskimi znaczkami?

mi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PawełK napisał:

Ok. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, ale wciąż stoi na 0%. Chyba, że muszę kliknąć któryś z dwóch przycisków z tymi chińskimi znaczkami?

To na czerwono to komunikat o błędzie. Drugie od dołu "ponów próbę" Na dole "anuluj". Możliwe, że trzeba telefon podłączyć w trybie fastboot, nie recovery. Wgranie oficjalnego romu na ten co masz nie jest takie proste. Może trzeba użyć tego SP Flash Tool, ale jak, musisz poszukać. 

Tu masz temat na en.miui, http://en.miui.com/thread-326882-1-1.html dla laika łatwo nie będzie, rozważ skorzystanie z pomocy kogoś obeznanego, może MiCenter.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem. Mija dziesiąty dzień a Mi Unlocker wyświetla

"your device isn't supported by mi "

Bootloader mam raczej odblokowany
- dostałem sms że odblokowali
http://en.miui.com/unlock/, nie ma formularza, tylko pobieranie apki
- fastboot getvar unlocked : unlocked yes (fastboot oem device-info wyświetla że unknown command )
- w opcjach programistycznych, stan odblokowania mi: odblokowany

Co zrobić w takiej sytuacji? Czekać jeszcze kolejne dni, miało być 72 godziny.

Pewnie dlatego twrp nie chce wgrać mi się, pisze twrp remote size too large (obraz dobry, do tego modelu tel).

Telefon kupiony na ebay uk, sprzedawca coś już na niego wgrywał.

Edytowane przez dominikB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Bootloader może masz odblokowany, ale skoro miunlock go nie wykrywa to może jest scrackowany. Jaka wersja miui?

tapnięte z Redmi 4a
 


WERSJA MIUI
MIUI Global 8.2 | Stabilna
8.2.2.0.0(MBFCNDL)

android
6.0 mra58k

 

1 godzinę temu, dudek napisał:

Przerabiałem to ostatnio w Redmi Note 5A.

Załóż inne konto, uzupełnij wszystkie dane, wyślij prośbę o unlock i odblokuj telefon.

Spróbuje.

a to screeny z informacjami o telefonie

Screenshot_2017-10-31-09-10-07-304_com.android.settings.pngScreenshot_2017-10-31-09-10-15-077_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...