Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.10.2017 o 14:37, Orjon napisał:

Jaki system?

Więc tak: kupiłem telefon na znanym polskim portalu, przyszedł ładnie zapakowany, ale dziwiło mnie że ma wgrany SwiftKey :), przy uruchamianiu widziałem odblokowaną kłódkę, summa summarum okazało się, że bootloader był odblokowany, system to 8.5.1.0 Global Stable. Za pomocą MiFlash wgrałem Miui 9, oznaczając clear all and lock. Co ciekawe nadal aplikacja mBank nie chce poddać się płatnościom telefonem (Android Pay krzyczy, że telefon jest odblokowany albo root - a nie jest!) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zajec napisał:

Co ciekawe nadal aplikacja mBank nie chce poddać się płatnościom telefonem (Android Pay krzyczy, że telefon jest odblokowany albo root - a nie jest!) 

Wgrałeś chiński global dev i na nim nie będzie działało, bo nie przechodzi testu safety net (nawet jak bl zablokujesz). Jak chcesz używać płatności zbliżeniowych to musisz wgrać rom eu (gdzie ten Safety net przechodzi) albo global stable i z zablokowanym bl na global stable będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Jak chcesz mieć nowszy rom dev i płatności to tak. Tylko jak zablokowałeś bl to teraz musisz oficjalną metodą sam odblokować i przejść całą procedurę odblokowania.

Wiem, wiem. Mam już zgodę dla mojego konta na unblock więc nie będzie problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, bo nie wiem, czy to pora, żeby się bać xD 

Odblokowałam bootloader, weszłam w twrp przez fastboota, instalowałam miui polska - i od pi razy drzwi 40 minut mam ten czarny ekran startowy z logiem mi na środku i androida na dole. I powinnam instalować miui polska przez fastboota raz jeszcze czy po prostu instalacja po raz pierwszy może tyle trwać? Czy jeszcze raz wejść w twrp i przeinstalować raz jeszcze, licząc, że tym razem będzie lepiej? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Niektórym pomógł reboot telefonu. Jak jest android to żyje na pewno :) jak nie pójdzie to wejdź w twrp i zainstaluj jeszcze raz.

No właśnie nic nie działa, do twrp wchodzi na luzie, w fastboot też, ponowna instalacja softu gówno daje i tak w sumie to w czarnej d*pie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli  bez stresu, telefon działa tylko system wykrzaczył się. Spróbuj MIflash, wgraj wszystko od nowa, stable/dev bez różnicy,jak uruchomisz, krok po kroku zrób bootloader, root, twrp - custom rom Poniżej poradnik dla Miflash:  

 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bezpieczną metodę gdyby w TWRP nie działało (skoro nie uruchamia się tel, to może mieć problem z wgraniem nowego ROMU na tel) , a jeżeli TWRP śmiga poprawnie to WIPE data, system, cashe i wgrać jeszcze raz ROM - jak nie zadziała to moja podpowiedź i od nowa wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat poszło szybko odblokowanie Redmi Note 3 PRO , w 2 h  SMS zwrotny z kodem, problem tylko z MIUI9  ale to rozwiązane. Wystarczy  wgranie przez fastboot pliku emmc_appsboot.mbn z ostatniej wersji MIUI8. Danych nawet nie wykasowało po użyciu Mi Unlock.

Pozostał problem jak wyżej, nie wgrywa nic w TWRP, ogólnie nie czyta partycji z danymi, recovery prosi o hasło do odblokowania dostępu.  Wszystki einne partycje bez problemu można wykonywać backup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy istnieje jakaś realna liczba pozytywnie rozpatrzonych próśb odblokowania bootloadera na jednym koncie? Do tej pory na moim koncie odblokowalem 2 telefony. Przyszedł czas na 3. Wchodząc z poziomu telefonu na xiaomi .eu/unlock i po zalogowaniu się moje konto nie wyskakuje mi "kwestionariusz" do wypełniania prośby o odblokowanie bootloadera, a jedynie przekierowanie do ściągniecia programiu miui unlock. Czy muszę próbować na nowym koncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Masz już zgodę na koncie, nie musisz składać prośby.

Aktualnie mam zainstalowany na mi6 Miui Global 8.5.1.0 (NCAMIEG) i po przejściu w fastboota oraz podlaczeniu telefonu do pc. Miui Unclock staje na 50% weryfikacji. Myślisz, że zainstalowanie innego romu i weryfikacji ruszy dalej bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia -> Informacje o telefonie (klikasz kilka razy na wersję MIUI aż pojawi się komunikat Jesteś już programistą!), potem w Dodatkowe ustawienia -> Opcje porgramistyczne. Zaznacz tam debugowanie USB, zezwalaj na odblokowanie OEM i pod tym masz Stan odblokowania Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...