Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, skay77 napisał:

A Twrp dobre?? może ono robi problemy,, lub coś z tą wersja najnowsza jest coś nie tak.
emoji848.png

3.1.1, 3.1.0. Na obydwóch wersjach flashuje się bez problemu. Gorzej z bootowaniem...
/Edit Ale jaja... wystarczyło fastboot format userdata i telefon się uruchomił.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, korbielow napisał:

Cześć!

Problem z odblokowaniem bootloader na Redmi note 4 Snapdragon. Gdy instaluje C:\miui_HMNote4XGlobal_7.6.8_b596d79b05_7.0 na MiFLASH 2016.08.30.0 i dostaje komunikat can not found file flash_all_except_storage.bat.
Jak instaluje ten C:\mido_global_images_7.9.15_20170915.0000.00_7.0_global to flashowanie trwa 7 sek i pisze success, ale ten soft 7.9.15 nie nagrał się.

Chciałem wgrać ten nowy China Dev, ale cos nie chce to załapać.

 

Spróbowałem odblokować bootloader na tym co mam 8.2.10 Global i otrzymuje taki komunikat:

miunlock.png

Napisałem jeszcze mail do 

[email protected] zeby oni odblokowali bootloader.

Masz napisane żeby czekać 63 godziny:) niepotrzebnie pisałeś. Po otrzymaniu zgody na odblokowanie każdy użytkownik czeka 72h.

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, adamos11 napisał:

Witam, 

chciałem przygotować swój przyszły telefon do odblokowania bootloadera, niestety w punkcie nr 2 natrafiłem na problem.

przycisk UNLOCK ze strony: http://www.miui.com/unlock/index_en.html przenosi mnie nie do formularza lecz do lodowania do konta miui. Ktoś tak miał? Co robić?

Przenosi na forum MIUI ? Podaj nick pod jakim chcesz być zalogowany, zaloguj się, napisz w jakimś poście - dostaniesz dodatkowe punkty.

A http://www.miui.com/unlock/index_en.html sprawdź jeszcze raz. I jak będziesz podawał imię i nazwisko to bez spacji i bez polskich ogonków. Powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ktoś wie może czy uda mi się odblokować bootloader na syfmiui ? Czy muszę koniecznie instalować np dev china ? Istnieje w ogóle możliwość instalacji oficjalnego ROMa a miui.eu na zablokowanym bootloaderze na syfmiui skoro tryb EDL jest zablokowany bez kabla który wprowadza w ten tryb ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daroxxl3 dać się może, ale co pozniej stanie sie z telefonem nie wiadomo. Wgrywajac rom na syfmiui i na scrackowany bootlader mozesz uceglic sobie telefon. Zrob sobie kabelek to nic trudnego, jesli kabelm nie pojdzie to pozostaje testpoint. Jesli boisz sie tego robic to oddaj telefon do micenter, nie jest to jakas mega droga impreza. Osobiscie radzilbym Ci to zrobic tak jak nalezy czyli sflashowac dev rom nastepnie odblkowac oficjlanie i wgrac xiaomi.eu, to zagwarantuje Ci dobrze dzialajacy telefn bez potencjlanych bledow w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację , odczekam te 72h bo wywala mi błąd przy 99% gdy próbuje odblokować bootloader na syfmiui a potem odrazu polecę mi flashem mam nadzieję , że odblokuję i obejdzie się bez kabla edl.

Właśnie przetestowałem kabel EDL na Mi6 i nic nie pomogło , na Xiaomi Redmi note 3 pro działa normalnie. Mogę w takim przypadku zflashować na zablokowanym bootloaderze rom dev china a potem go odblokować tak jak należy ? Wydawało mi się , że nie można nic flashować na zablakowanym bootloaderze bez trybu EDL dlatego się pytam. Ewentualnie już będę próbować odblokować bootloader na syfmiui bo co zrobię.

Edytowane przez daroxxl3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 17:14, ziggurad napisał:

Hej wszystkim, 

Wieczorem chce się zabrać za wrzucenie nowego softu, czy poradnik z pierwszego postu jest aktualny? Czy coś może nie zaskoczyć? :)

wszystko jest aktualne :) jak coś nie pójdzie to na 99% problemów odpowiedź znajdziesz w tym wątku. Ewentualnie pytaj...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chce odblokować bt na Redmi 4X, wszystko idzie dobrze do momentu próby włączenia trybu fastboot kombinacją "vol up/down + power" zamiast fastboot pojawia mi się ekran Mi Account Recovery 3.0 a telefon nie łączy się z komputerem. (Nawet zwykła próba podłączenia telefonu z komputer ogranicza się tylko do trybu ładowania, nie można wejść "w dysk" telefony zeby np skopiowac zdjecia). 

Jak to rozkminić? Wczesniej odblokowałem Mi4c wg poradnika i wszystko poszło jak po maśle.

22251115_1867617873254976_2108089827_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikajac na link: http://en.miui.com/unlock/download_en.html

nie pojawia się formularz który musimy wypełnić, tylko
odrazu link do pobrania MiUnlock. Okolo 6 miesiecy temu
odblokowalem bootlader na Mi Note Pro a teraz chcem na Mix 2
Czy moje zezwolenie dalej jest aktualne,numer tel. bedzie ten sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lech100 napisał:

Klikajac na link: http://en.miui.com/unlock/download_en.html

nie pojawia się formularz który musimy wypełnić, tylko
odrazu link do pobrania MiUnlock. Okolo 6 miesiecy temu
odblokowalem bootlader na Mi Note Pro a teraz chcem na Mix 2
Czy moje zezwolenie dalej jest aktualne,numer tel. bedzie ten sam.

Pozdrawiam

Zezwolenie nadal aktualne, można działać. 

@pikoko Dla tego modelu jest dostępna wersja 7.6.10. Ściągnij ją z strony https://miuipolska.pl/download/, uruchom TWRP kombinacją wszystkich trzech klawiszy (albo vol+ i power -> fastboot z kilkoma chińskimi znaczkami), kliknij na Instaluj/Install, wybierz ściągnięty system i zainstaluj. Potem już tylko restart do telefonu, telefon sam się zaktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Zezwolenie nadal aktualne, można działać. 

@pikoko Dla tego modelu jest dostępna wersja 7.6.10. Ściągnij ją z strony https://miuipolska.pl/download/, uruchom TWRP kombinacją wszystkich trzech klawiszy (albo vol+ i power -> fastboot z kilkoma chińskimi znaczkami), kliknij na Instaluj/Install, wybierz ściągnięty system i zainstaluj. Potem już tylko restart do telefonu, telefon sam się zaktualizuje.

Dziękuję za odpowiedź telefon jest w drodze, chyba w środę otrzymam. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciagle próbuje odblokowac bootloader. Zgodę już ale zawsze wyskakuje mi blad by powiazac konto z urzadzeniem. Przeszedłem na global dev i w stan odblokowania mi pokazuje ze konto pomyślnie powiazane z tym urządzeniem.Ale mimo to  podczas próby odblokowania ciagle pokazuje mi by powiazac konto z urzadzeniem w opcjach programisty na romie dev. Co robie źlee ze krecę sie w koło? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...