Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Orjon napisał:

Android zaktualizuje się do 7, a bootloader nie powinien się zablokować.

 

2 godziny temu, kamillm napisał:

@juveadamo romy xiaomi.eu/miuipolska niie blokuja bootladera.

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Problem z odblokowaniem bootloader na Redmi note 4 Snapdragon. Gdy instaluje C:\miui_HMNote4XGlobal_7.6.8_b596d79b05_7.0 na MiFLASH 2016.08.30.0 i dostaje komunikat can not found file flash_all_except_storage.bat.
Jak instaluje ten C:\mido_global_images_7.9.15_20170915.0000.00_7.0_global to flashowanie trwa 7 sek i pisze success, ale ten soft 7.9.15 nie nagrał się.

Chciałem wgrać ten nowy China Dev, ale cos nie chce to załapać.

 

Spróbowałem odblokować bootloader na tym co mam 8.2.10 Global i otrzymuje taki komunikat:

miunlock.png

Napisałem jeszcze mail do 

[email protected] zeby oni odblokowali bootloader.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre sterowniki do pc?fastboot dobrze uruchomilem bo ikona jest takiego malego miska

53 minuty temu, Karls napisał:

Powinno podawać pozostały czas z tych 72h. Tutaj w ogóle nie wykrywa telefonu więc w między czasie jak i tak czekasz to upewnij się, że masz dobre sterowniki i prawidłowo uruchamiasz fastboot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, korbielow napisał:

Problem z odblokowaniem bootloader na Redmi note 4 Snapdragon.

Proponuję przeczytać najpierw poradnik. Najlepiej kilka razy.

Masz zgodę na odblokowanie. Od wydania zgody, trzeba czekać 72 godziny, zanim będzie można procedurę przeprowadzić. Stąd komunikat w MiUnlock.

Dopiero po odblokowaniu będziesz mógł skorzystać z MiFlash.

Jak to mówią...: Czekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka chcialem sciagnac plik adb fastboot i pokazuje mi ze plik wazy 10gb serwer california;)

https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=24521665358595410&mid=167&download_id=68171a7fc09c5ed7439adb8d839d93b1&tid=1506609133&hc=35d3f34e1d18a45db0daca6fc663992ac2dccca026b2b23104bbc99c4f9470ca

Edytowane przez tomkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgranego globala 7.9.22 - dev beta - przy jakiejkolwiek próbie instalacji dowolnego MIUI pod MI6 (starsze i nowsze wersje ) nic nie daje rady cały czas ekran wisi na boot logo i 3 kropkach - próbowałem wszystkiego i jedyny ROM jaki działa to dev global (bl oczywiście unlock) - jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupiłem Xiaomi mi6 ceramiczną wersję ale przyszedł mi z syfmiui chciałem odblokować bootloader ale niestety okazało się , że muszę czekać 72 godziny moje pytanie jest takie , czy uda mi się normalnie odblokować bootloader na syfmiui po tych 72 godzinach ? Pytam się dlatego bo teraz by wgrać rom z dev china lub dev global za pomocą mi flash potrzebuję odblokowanego bootloadera a czytałem , że tylko na oryginalnych romach z miui.eu można to zrobić. Tryb EDL też jest zablokowany. Ktoś wie  może czy uda mi się normalnie go odblokować czy już lepiej zamawiać ten kabel EDL.

Z góry przepraszam jak już było to pytanie ale szukałem na forum i nie mogłem znaleźć odpowiedzi w tym konkretnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stjimmy.jos napisał:

Moje podejrzenia są takie - nowa wersja deva to 7.9.22 - najnowsze miui to tylko 7.9.21 i przez to chyba nie przechodzi dalej 

To chyba nie jest nowsze, tylko inne. Chińczycy tym razem global dev-y wydali dzień później. Jeżeli twoje podejrzenia są prawdziwe, to musiałbyś wgrać starszą wersję global dev i na to rom eu. Tylko niestety starsza wersja może się dać wgrać tylko MiFlashem (rom fastboot) i ponownie musiałbyś wgrywać twrp. Dużo roboty, a nie wiadomo czy diagnoza właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

To chyba nie jest nowsze, tylko inne. Chińczycy tym razem global dev-y wydali dzień później. Jeżeli twoje podejrzenia są prawdziwe, to musiałbyś wgrać starszą wersję global dev i na to rom eu. Tylko niestety starsza wersja może się dać wgrać tylko MiFlashem (rom fastboot) i ponownie musiałbyś wgrywać twrp. Dużo roboty, a nie wiadomo czy diagnoza właściwa.

no niewiadomo - narazie i tak sobie odpuszczę i poczekam na nowsze wydanie xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FromWP napisał:

To chyba nie jest nowsze, tylko inne. Chińczycy tym razem global dev-y wydali dzień później. Jeżeli twoje podejrzenia są prawdziwe, to musiałbyś wgrać starszą wersję global dev i na to rom eu. Tylko niestety starsza wersja może się dać wgrać tylko MiFlashem (rom fastboot) i ponownie musiałbyś wgrywać twrp. Dużo roboty, a nie wiadomo czy diagnoza właściwa.

Sprawdziłem. Nic z tego. Wrzuciłem china dev 7.8.15, który miałem na dysku i nadal nie przechodzi żadna wersja xiaomi.eu. To jakaś magia. Miesiąc temu zainstalowałem xiaomi.eu bez problemu, wróciłem na 1 dzień na global dev i teraz nie ma odwrotu. Każdy plik zip, który ma w nazwie "xiaomi.eu" powoduje bootloop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skay77 napisał:

Bo ja bym raczej spróbował mi flash a nie szukał kłopotów na siłę emoji847.png

Послано из Mi5s плюс
 

Miflashem xiaomi.eu nie zainstaluję. ;) Dziś już chyba 5 razy miflash poszedł w obroty, kilka godzin prób i nadal nie startuje żadna wersja xiaomi.eu, mimo, że wszystkie global i china działają.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, skay77 napisał:

przejdź na custom a dopiero z niego na eu

właśnie ściągam jakiś los, który podobno ma działać na firmware z miui 7.9.22. zobaczymy...

1 minutę temu, skay77 napisał:

zrób wiór wszystkiego łącznie z systemem

próbowałem - bezskutecznie. Z wipe system, bez wipe system i nadal nie wstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...