Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

W poradniku jest napisane, że na koncie trzeba mieć poprawny e-mail, nr tel i lokalizacje. U mnie wszystko jest poprawne, ale lokalizacja jest INDIE. Nie da się tego zmienić. Może to mieć wpływ na to, że nie mogę odblokować BL na MTK (utknąłem w - brak opcji miUnlock)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem, dokładnie przeczytałem wątek jak odblokować telefon, w punkcie 6 jest napisane ze po otrzymaniu zgody na stronie odblokowania będzie możliwość pobrania MiUnlock, wiec mam taka możliwość tylko ona pojawiła się natychmiast nie czekałem nawet 2 minut. Wiadomości o tym że odblokowano mi możliwość rozblokowania telefonu nie dostałem natychmiast pojawia się możliwość pobierania MiUnlocka miałem fart czy dalej mam czekać 72h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam xiaomi mi5x z chinskim romem, chcialem wgrac na niego cos gdzie bedzie PL :P wiec myślałem o miui polska. 

Wypełniłem wniosek na miunlock, rozumiem ze teraz musze czekac na maila lub sms czy przychodzi to od razu?

w aplikacji pokazuje mi sie cos takiego 

2134etrew.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juveadamo napisał:

Znaczy, że bootloader jest ściągnięty ?

Zeby nie uceglic telefonu zalecam. Flash miflashem na jakis soft dev, nastepnie odblkowanie oficjalna metoda, TWRP i xiaomi.eu lub po prostu przeflsahowanie miflashem na soft ktorys z en.miui jesli taki Ci odpowiada. Scrackowany bootlader moze uceglic Ci telefon podczas wgrywania innego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sawik napisał:

Czyli musze czekać na sms lub emaila że moge to juz odblkować? tak jak tam pisze od 3 do 21 dni ?

 

Jeśli masz już zamiast informacji o sprawdzaniu wniosku link do MiUnlock to masz zgodę. SMSy do wielu osób już nie przychodzą, sprawdzaj najlepiej tak właśnie.
Natomiast odblokowanie bootloadera w Mi5X, w związku z problemami i tym, że sprzedawcy wgrywają do mi5x podrobiony bootloader z zupełnie innego urządzenia (nie wiadomo jak), zostało zawieszone do momentu aktualizacji, która to naprawi. Nie wiadomo, kiedy ona będzie.

15 minut temu, juveadamo napisał:

Teraz jest miui global 8.2 stabilna 8.2.1.0(MAGMIDL)

Możliwa aktualizacja do V8.5.3.0(MAGMIED)

To normalne wersje czy syfmiui ?

Wersja global stable. Wszystko git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupowałeś go już odblokowanego? Zlecałeś jakiekolwiek odblokowanie? Jak nie, to teoretycznie być może jest podrobiony, ale pewności żadnej nie mam. Zawsze można profilaktycznie zablokować, potem oficjalnie odblokować i zainstalować Xiaomi.eu. Ja na swoim Redmi 4A instalowałem z syfnego systemu bez miflasha i nic się nie stało do tej pory, a telefon mam od końca grudnia. Ale to też nie musi być reguła, że każdy telefon który ma już odblokowany bl ma go podrobionego. Najlepiej sobie sprawdzić po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz globala i odblokowany to są dwie możliwości. Albo był wcześniej na jakimś innym oprogramowaniu i ktoś go odblokowywał, albo miał odblokowane od nowości (choć to się rzadko zdarza). Wydaje mi się, że nie powinno być problemów przy instalacji naszego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orjon napisał:

(choć to się rzadko zdarza)

Często się zdarza w telefonach np. z Gerbest.

@juveadamo zflashuj sobie to jakims romem i odblokuj oficjalnie jak chcesz spac spokojnie ;)

1 minutę temu, juveadamo napisał:

Tryb fastboot wyłącza się po kilkudziesięciu sekundach

Wydaj jakakolwiek komende w fastboot np. sprawdzajaca stan bootladera, telefon nie powinien sie juz wylaczyc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm No w chińskich sklepach to różnie bywa ;) Mówię o Polsce, jeśli oczywiście było kupowane w jakimś rozsądnym miejscu a nie np. na Allegro. 

I oczywiście - jak wyżej. 

@juveadamo Po wpisaniu komendy fastboot devices jest tak samo?
Spróbuj sterowniki z MiUnlock zainstalować i sprawdź czy będzie podobnie.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...