Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem poraz drugi system, po instalacji twrp zrobilem format data- , zainstalowalem swieze MIUI

Tel xiomi mi4s -- ktory ma wbudowane 64 GB pamieci

Teraz po podlaczeniu pokazuje max pamiec 54 GB!!

Co sie stalo z tymi 10 Gb? system tyle nie wazy przeciez ??

Czy mozliwe jest ze tel stracil 10 gb pamieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzisz z komputera to nie są prawdziwe wartości. Nie znam się na szczegółach ale ogólnie pamięć widoczna z Windows jest jakoś emulowana. Zobacz ile pamięci pokazuje jakiś menadżer plików androida. Przykładowo u mnie: katalog root (partycje systemowe) 3gb, partycja data około 54gb. Do tych systemowych chyba nie wlicza się takich rzeczy jak /recovery /boot itp. więc ostateczna suma pewnie wyjdzie w granicy 60gb - tyle ile realnie ma ta pamięć wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

  1. Jakieś 2 dni temu, telefon się wyłączył (rozładował).
  2. Niestety po podpięciu do ładowania nie chciał się uruchomić (nawet po jakimś czasie)
  3. Gdzieś wyczytałem informacje, żeby otworzyć obudowę i odłączyć baterię (i podłączyć z powrotem)
  4. Jako, że baterie miałem wymienić - to tak zrobiłem. Zamówiłem nową baterię, rozłożyłem obudowę i zamontowałem nową baterię.
  5. Poskładałem wszystko i mam efekt jak na filmie: https://youtu.be/KYNKI8TQmjc czyli przy próbie odblokowania (zarówno przez kod, jak i palec) słychać dźwięk poprawnego odblokowania, ale od razu obraz gaśnie i blokada jest zakładana na nowo.

Telefon, którego problem dotyczy to: Xiaomi Mi 4s - nigdy nic z nim nie robiłem, więc prawdopodobnie ma wszystko standardowo. Kiedyś próbowałem zrobić backup za pomocą MiPCSuite - niestety "nie można wykonać backupu" z niewiadomych przyczyn. Aktualizacji też się nie dało zrobić - bo była najnowsza wersja wgrana.

Znalazłem wątek https://miuipolska.pl/forum/topic/11465-instalacja-custom-romu-bez-odblokowanego-bootloadera/ tylko zastanawiam się czy to mi pomoże? Co o tym sądzicie?

Dodam tylko, ze telefon jest wykrywany przez MiPCSuite (można kopiować z niego pliki). Nie mogę uruchomić recovery mode (volume up + power) pojawia się logo xiaomi, a później obrazek sugerujący, że mam podłączyć kabel. Natomiast jak uruchamiam fastboot mode (volume down + power) to pojawia się ikonka androida i miui na kilkanaście sekund i później znika.

Cóż mam począć?

Edytowane przez Andriej
Uszczegółowienie sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegoś limitu, aczkolwiek możesz odblokować 1 telefon na 30 dni - tylko taki jest limit. Możesz pożyczyć jak najbardziej, ale wiedz, że będziesz musiał i tak czekać 72h na możliwość odblokowania od momentu dodania konta do statusu/stanu odblokowania Mi.

 

tapnięte z Redmi 4a

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Orjon napisał:

Wyloguj się z konta Xiaomi i spróbuj ponownie.

tapnięte z Redmi 4a
 

zrobilem jak kazales i dalej ten sam problem 

 

29 minut temu, Tom3k napisał:

Urządzenie nie zostało dodane do konta.

Pewnie masz rom stabilny w takim przypadku trzeba zaktualizować go do wersji developerskiej

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

to znaczy jak go zaktulizowac?mozesz mi wytlumaczyc,mozesz pisac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć najlepiej telefon do ustawień fabrycznych factory reset, z nową kartą sim i założ od nowa konto na nowym mailu i ip (karta sim - przy kazdym nowym polaczeniu z siecia ip sie zmienia) polacz z xiaomi mi wraz z find my phone i nr tel. wtedy wchodzisz na strone z unlock i dodajesz nowy numer itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Glaniu napisał:

Hej

Po kliknieciu na stronie http://www.miui.com/unlock/index_en.html Unlock przechodzi mi do chinskiego forum , a nie formularza . Czy cos się zmienilo odnosnie odblokowania BL???

 

Pozdrawiam

Chyba u Ciebie się coś zmieniło, mi przechodzi do normalnej strony, tej co zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...