Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam mały problem, kupiłem Redmi 4X global z softem MIUI Global 8.2.10.0 (MAMMIEA) z BG, telefon działa bardzo dobrze, ale gdy chciałem dzisiaj sprawdzic poprzez komende w  terminalu ADB czy telefon ma zablokowany bootloaderem, dokładnie z tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera , po wpisaniu fastboot devices nie wykrywa mi telefonu, jaka moze byc przyczyna ? po podłączeniu telefonu pod usb komputer go widzi, wiec ze sterownikami raczej jest wszystko OK, system W 10, macie jakis pomysł ?

 

Po odblokowaniu bootloadera , zainstalowaniu revocery twrp i przejsciu na rom xiaomi.eu w przyszłosci bede mógł przejsc na oficjalnego globala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tom3k napisał:

Mam pole do logowania, loguję się i pokazuje mi się taka strona 9f9d1b118af2ca488dc3c850cb15c393.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

witaj tez tak mialem, a rozwiazalem to w ten sposob ze trzeba zalozyc konto na tej stronie tzn na tym forum, wtedy jest mozliwosc zgloszenia checi odblowania bootladera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Orjon napisał:

Pod fastboot są inne sterowniki, więc trzeba je zainstalować.

Tak, w przyszłości będziesz mógł na Globala wrócić - wystarczy że sflashujesz ROM Globala przez MiFlashTool.

no nie moge sobie z tym poradzic, juz  pare sterownikow zainstalowalem i nadal nie wykrywa, a musze sie polaczyc przez terminal bo bede chcial wrzuci na poczatek twrp i zrootowac globala i wyrzucic apki ktore nie sa mi potrzebne. A ty jakie masz sterowniki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Note3 napisał:

ja wpisalem tam login jakis na forum typu "costam60", inne nie chcialy wejsc i mi przeszlo pozniej do normalnej strony do odblokowania

Zadziałało! Dzieki wielkie :)

@michals19s   juz miałem zakładać ale z głupa wpisałem to co kolega wyżej i poszło :) Mam tylko nadzieje ze teraz nie dostane odmowy ze względu na pożyczony login :)

Najwyżej za 30 dni spróbuje z własnym kontem na forum :)

Dzieki chłopaki za zainteresowanie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby potem odblokować, nie musisz wysyłać zgody do Xiaomi - bo tą zgodę będziesz już mieć ;) musisz tylko 72h poczekać znów od dodania do statusu odblokowania Mi.

MIUIPolska nie jest zrootowane, musisz wgrać SuperSU po instalacji systemu (najpierw instalka systemu, reboot, konfiguracja, wejście do TWRP, instalacja roota) - w pierwszym poście z aktualizacji MIUI masz linki pod konkretne modele/systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli mogę ściągnąć mi unlock tool tzn że nie muszę już czekać na zgodę od xiaomi, tylko mogę działać? Dodam że po ok 30 minutach od złożenia wniosku wszedłem na stronę i plik dało się ściągnąć.
Pytanie drugie: chce odblokować Mi6 obecnie jest tu rom global stable 8.2.2.0 (NCAMIEC) mogę odblokować na nim czy lepiej zaktualizować do nowszej wersji 8.5.1.0 (NCAMIEG)?
Pytanie trzecie: czy jak zaloguje się na Mi6 na konto xiaomi na którym złożyłem wniosek o odblokowanie to powinienem się wylogować z mojego obecnego telefonu (Mi4c) czy nie ma to znaczenia dla operacji odblokowania Mi6? 6c51eb9d9be63be5a90f852a25692a8a.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest strona z pobraniem MiUnlockTool to masz zgodę.
2. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
3. Nie ma to znaczenia, oprócz faktu że musisz mieć przypisany telefon do statusu/stanu odblokowania Mi i odczekać 72h właśnie od tego momentu, by odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie cos bedzie problemem??

Zainstalowalem system --- zrobilem wipe cash,, data, itp (oprocz system) nacisnalem restartuj tel (na filmiku z tematu sie resetuje) a mi wyskoczyla opcja instalacji TWRP , przesunalem pasek i wyskoczyl blad po cyzm restart, teraz tel wstaje. Czy ten blad przy probie instalacji twrp bedzie problemem?

wedlug poradnika!!

6. Ponownie odblokowywujemy bootloader i instalujemy TWRP. (Opcjonalnie jeżeli chcemy instalować kolejne wersje MIUIPolska)

 

ehhh juz 50 min system staruje i nie moze wystrtowac;/ tel zlapal wysoka temperature;/

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chce powiązać telefonu z kontem wyskakuje ten błąd 86006 i chińskie krzaczki. Chciałem wgrać sobie Global Dev zamias tego Stable co mam poprzez aktualizacje. Wszytko super, sciagniety rom, przekopiowany wskazuje plik i tu kicha "nie można zweryfikować pliku aktualizacji" - Z komunikatu po angielsku wynika ze tylko do nowszej stable moge sobie zaktualizowac. Chyba nie pozostaje nic innego tylko MiFlash - chyba ze ma ktos inny pomysl jak go zmusic do zainstalowania deva poprzez aktualizacje ? Z kilku postów w tym watki wynikaloby ze jest to mozliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. u mojej kobiety w xiaomi redmi 4x też jest od razu odblokowany bootloader. dziwne to bardzo. i nie ma żadnego smieciowatego Romu tylko ori ten co ja global stable. telefony mój mi5s i jej. był kupiony w pl od zaufanego sprzedawcy. juz 4 telefony xiaomi brałem u niego bo. żaden nigdy nie trafił na żadne naprawy.... jakieś dobre sztuki mu się trafiają? i jakim cudem są odblokowanie bootloadery? 

Dnia 2.09.2017 o 03:10, majdan12 napisał:

@vag1sell

No ta proste rozwiązanie, wyszukanie na ogromnym forum gotowej paczki gdzie masz stare TWRP...

Zobacz co magiczny skrypt z en.miui.com zawiera 

  Odkryj ukrytą treść

echo off
setlocal enabledelayedexpansion
color 3B
mode con:cols=110 lines=60
cls
echo Author  : zii159
echo  Twrp Version : 3.1.0
echo.
echo.
echo DISCLAIMER: 
echo.
echo         *  Make sure this is only for REDMI NOTE 4 and if you try this any other device
echo           you will end up bricking your device!!
echo. 
echo         * I am not responsible for bricked devices, dead SD cards, thermonuclear war, 
echo           or you getting fired because the alarm app failed.
echo. 

echo         *Put your device in fastboot mode by pressing Volume down + Power button
echo.
pause
cls
echo created By  : Zii159
echo  Twrp Version : 3.1.0
echo.
                           
echo.
fastboot devices
fastboot flash recovery twrp-3.1.0-0-mido.img
fastboot boot twrp-3.1.0-0-mido.img
pause
echo.
echo        
cls
echo.
echo.
 

Hah a już jest nowsze TWRP...

Nie musisz się fatygować i szukać adresu bo nikt z niego nie skorzysta, bo jak ktoś potrafi włączyć komputer to poradzi sobie z instrukcją MIUI Polska gdzie jest pokazane krok po kroku jak zainstalować TWRP...

przepraszam ale nie każdy ma czas.. w moim przypadku i chęci. i jeśli się boi, że UCEGLI 1500zl. a ta metoda co znalazłem  jest bezpieczna. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vag1sell

Ja nie jestem serwisantem a robię od 2015 roku metodami z MIUI Polska i nigdy się nic złego nie stało. 

Sprzedawca sprzedał ci telefon z przerobionym bootloader gdzie ty na tym nie skorzystasz. Możesz się Acid'a zapytać co to oznacza bo w końcu kto jak kto ale on wie najlepiej co to oznacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak normalnie trwp root oraz miui polska się zainstalowało. miui 9 oraz android 7 z tygodniowym Romem.

Przed próba instalacji chciałem otrzymać próśbe od chińczyka o odblokowanie bootloadera ale nie było tego ekranu jak kiedyś. kiedy to robiłem 1 raz jak kupiłem mi5 64gb.. od razu pojawiał się ekran mi flash....  dlatego mnie to zdziwiło i patrzę w opcjach programisty i pisze unlock bootloader.. czyli już odblokowany. myślałem że jak. mam już konto w chmurze xiaomi to dlatego mam odblokowany bootloader. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, witek_77 napisał:

Na miui 7 nie  było jeszzcze tego. Ty nie masz przypadkiem redmi na MTK ? Tam nie było inaczej ? Masz jakiś dziwny ten rom bo czemu pisze xiaomi eu ? Napisz co dokładnie tam masz za soft

 

20 godzin temu, Orjon napisał:

@Note3 a może masz już odblokowany bootloader skoro jest miui7 od xiaomi.eu? sprawdź co masz po wyłączeniu telefonu i przytrzymaniu wszystkich 3 przycisków naraz.

tapnięte z Redmi 4a
 

 

Kiedyś o ile pamiętam robiłem ROM czy tam MIUI całkiem spolszczone przez FLashToola (nie oblokowywałem BL raczej). Mam Redmi Note 3 na MTK. Statusu Bootloadera też nie mogę sprawdzić - mam

Bez nazwy 2.png

Reboot komenda działa.

Mam to obecnie"WERSJA.thumb.png.55e405c89c4605e4b8ce174258ce7651.png

3 przyciski na raz w ogóle nie reagują

 

Edytowane przez Note3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Podobnie jak wielu użytkowników borykałem się z problemem konta xiaomi. W formularzu o udzielenie zgody na stronie mi/unlock wyskakiwał mi błąd, który po przetłumaczeniu w tłumaczu google brzmiał mniej więcej tak "przekroczono limit próśb dla danego adresu IP". Ten problem rozwiązał się sam (następnego dnia po otrzymaniu kodu przez sms i wpisaniu prośba została wysłana- w moim przypadku wystarczyła cierpliwość. Dodam że prośba wysyłana z tego samego komputera, sukces przy 2 próbie; otrzymacie zgody w ciągu 15 min 0.o). Drugi napotkany problem to niemożliwość powiązania konta z telefonem w opcjach programistycznych - błąd 86006(chińskie krzaki). Tutaj trzeba było już działać, ale spokojnie. Otóż dzięki pomocy użytkowników z forum dowiedziałem się że:
1. trzeba zainstalować MIUI Global Dev ROM
2. tutaj macie link jak to zrobić http://www.download.net.pl/jak-zainstalowac-miui-developer-rom-w-urzadzeniach-xiaomi/n/8721/
3. jeśli to nie pomaga można jeszcze działać zgodnie z tym artykułem http://en.miui.com/thread-725341-1-1.html
Obecnie mam MIUI global dev i nie było problemu z powiązaniem konta. Teraz jak się nie mylę muszę odczekać 72h by móc odblokować bootloader ? Pozdrawiam serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie mogę powiązać konta z telefonem. Wczoraj wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera...nie dostałem żadnego smsa ale dziś z ciekawości wszedłem na stronę i mogę już pobrać Mi unlock czyli rozumiem że mam już zgodę...teraz jak próbuje powiązać na telefonie konto  (jestem zalogowany na swoje konto xiaomi w telefonie) to wyskakuje mi komunikat "połącz z siecią i spróbuj ponownie''. Oczywiście próbowałem i na wifi i na LTE. Internet działa, normalnie łącze się ze stronami. Mam Redmi Note 3 SE i Global dev beta 7.9.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał zablokowany tryb edl na global stable w Mi6? Komenda adb reboot edl powoduje restartowanie telefonu. Vol+ i power i kabel usb wprowadza w takie menu po chińsku, czy ktoś wie co tu powinienem wybrać?55559dc5ae6c82c25fac6644bfa45770.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Tom3k
tapatalk wysłał posta podwójnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...