Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Orjon napisał:

No bo musisz jeszcze tą kopię przywrócić... Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Kopia i odzyskiwanie danych -> tam powinno być...
@michals19s do jakiego folderu przerzuciłeś backup? gdzie to masz?
tapnięte z Redmi 4a
@mat01 hmm, dziwne. Wiem że wcześniej było można to zmienić...

wrzucilem do MIUI --backup

wchodzac do ustawienia dodatkowe- moge tworzyc tylko kopie ale nie widze mozliwosci przywrocenia z tej kopi;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michals19s napisał:

wrzucilem do MIUI --backup

wchodzac do ustawienia dodatkowe- moge tworzyc tylko kopie ale nie widze mozliwosci przywrocenia z tej kopi;/

a wchodząc w kopia i kasowanie danych /kopie zapasowe miui nie masz listy dostępnych kopii? 

 

Screenshot_2017-09-16-13-27-47-323_com.miui.backup.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

@michals19s A w tym folderze masz folder AllBackup, a w nim cyferki? bo ścieżka do backupów jest następująca: MIUI/backup/AllBackup/<data i godzina backupu> - z tej na pewno musi odczytać. Nie ma bata.

@Hubal Tak.
 

mam tak:

MIUI -- backup----15092017-121201Folder) ---  a tam wszystkie pliki tcyh aplikacji co mialem na tel

AllBackup takiego folderu nie mam obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sworzenie folderu AllBackup [pomoglo, kopia pokazala sie w przywracaniu :) thx

Nie przywrocilo mi ZDJEC I MUZYKI :(

brak sklepu play wiec nie wszystko chodzi ale bedzie...

teraz tylko czekac 3 dni na odblowanie i mozna system instalowa :) mam nadzieje ze pojdzie juz bez utrudnien :)

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, steq20 napisał:

Witam, 

Zakupiłem Mi6, 

Wcześniej posiadając mi5s nie miałem problemu z odblokowaniem bootloadera. 

Mianowicie zgodnie z procedurą na forum, chciałem połączyć konto xiaomi z mi6 w opcjach programistycznych, jednak wyskakuje błąd 86006 i jakieś chińskie krzaczki. 

Wersja softu global: 8.5.1.0 Stable. 

Próbowałem już wszystkiego i dalej nie mogę połączyć z kontem mi6 aby odblokować bootloader. 

Chciałem wgrać china dev aby można było wgrać miui Polska ale potrzebny jest otwarty bootloader? 

Proszę o pomoc. 

 

Strone wcześniej o tym pisałem. Też miałem z mediamarkt. Ten sam błąd. Musisz pobrać oryginalne GLOBAL_DEV z en.miui.com i skopiowac na telefon. Dać aktualizację z pliku w ustawieniach/aktualizacje. Wtedy uda się. Później zgoda (czekać 72h) i tyle. Pobierasz TWRP, dajesz zwykłego wipa i dajesz też FORMAT DATA. Pozniej reboot recovery i kopiujesz miui polska na telefon i tyle. Ja za pierwszym razem miałem bootlopa 15 minut.  Zrestartowałem, wlazłem znowu do TWRP, zwykły wipe i instalacja i poszło. Okazało się przy okazji, że miui polska zmienił mi TWRP z oficjalnego 3.0.1.1. na 3.0.1.0 czy jakoś tak z cyferkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michals19s napisał:

hmmm , a jest gdzie opis tego jak to zrobic?

No po prostu przed grzebaniem przenieś zdjęcia, muzykę etc. z telefonu na kompa przez USB. Potem zawsze możesz wrzucić z powrotem. A jak nie zrobiłeś tej kopii no to niestety.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

No po prostu przed grzebaniem przenieś zdjęcia, muzykę etc. z telefonu na kompa przez USB. Potem zawsze możesz wrzucić z powrotem. A jak nie zrobiłeś tej kopii no to niestety.

a rozumiem, kurcze troche szkoda bo sporo waznych zdjec z wakajci;/

Myslalem ze sama kopia wystarczy zeby wszystko przeniesc :( no myslenie cos mi osttanio nie wychodzi :D

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób co uważasz, rozwiązanie było podane już kilka jak nie kilkanaście razy tutaj. Nie jesteśmy jasnowidzami, nie wiemy czemu u wszystkich innych działa użycie proxy a u Ciebie akurat nie. Musisz coś robić inaczej niż wszyscy inni, może używasz transparentnego proxy albo coś jeszcze innego. Jedyne co jeszcze mogę Ci poradzić to kontakt z MiCenter, jak im dasz dostęp do swojego konta to pewnie jest taka możliwość, że ustawią u siebie to proxy i wyślą prośbę o odblokowanie BL - kwestia dogadania się. Albo możesz też poprosić jakiegoś kolegę/znajomego/brata/kuzyna, może będzie umiał Ci wysłać to zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roman_M napisał:

Chyba nie zrozumiałeś... A co do modelu mam oba. Drugi też czwórka tylko z iksem ale mtk, Teraz piszę na tym

To nie było do ciebie. Jak tak to zrozumiałeś, to przepraszam. Roman jako stan osobowości, umysłu, nie imie. Dotyczyło kolegi  mariolot który chciał wy... telefon Redmi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było do ciebie. Jak tak to zrozumiałeś, to przepraszam. Roman jako stan osobowości, umysłu, nie imie. Dotyczyło kolegi  mariolot który chciał wy... telefon Redmi4.

Ależ ja zdaje sobie sprawę w jakim kontekście i nie musisz mnie przepraszać. Absolutnie nie czułem się obrażony. Uważam, że telefon jest naprawdę dobry, ale nie wszystkim on dobrze służy.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Konto nie jest połączone z urządzeniem. Masz Stan odblokowania Mi?

Stan odblokowanie Mi czyli gdzie? Nie mogę programem MiUnlock przejść dalej, bo mam taki komunikat weryfikacja urządzenia ok, odblokowanie już wywala mi taki komunikat. a nie mam jak zmienić tej opcji, bo nie mam jej w menu programistyczne. A jestem zalogowany w Xiaomi na tym koncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, witek_77 napisał:

@note3 musisz mieć w programistycznych Mi Unlock Status i kliknąć tam żeby dodać urządzenie. Bez tego nie zrobisz nic. Jak nie masz to zmień na np GLOBAL_DEV softa

nie mam własnie takiej opcji , mam "MIUI by xiaomi.eu 7.1 STABILNA 7.1.8.0" a ROMa bym musiał chyba zmienić już przez flashtoola ?

 

1 minutę temu, Orjon napisał:

Stan odblokowania Mi w opcjach programistycznych jest (po angielsku Mi Unlock Status). Opcje programistyczne odblokujesz klikając kilka razy na wersję MIUI.

tapnięte z Redmi 4a
 

Nie ma takiej zakładki ani nic podobnego, tryb fastmode, debugowanie, opje programistyczne, ale nic z Mi Unlock.... Klikam na MIUI i "W porządku, jesteś już programistą" i na tym się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie odblokować bootloader wg poradnika, po kliknięciu w Unlock Now nie przenosi mnie do formularza tylko wyskakują jakieś chińskie znaczki. Probowałem ustawić chińskie ip przy użyciu rozszerzenia Modheader w Chrome - i o ile zawsze ten dodatek działał i można oglądać np streamingi zagranicznych stacji tv tak w przypadku strony mi.com to nie dziala.
Czy ktoś kto w nie dawno odblokowywal BL moglby napisac krotka instrukcje co w jego przypadku zadzialalo, ewentualnie podac link do sprawdzonego darmowego VPN'a ?

Mozna by tez taki punkt dodac do poradnika na pierwszej stronie, ewentualnie * z informacja ze moze taki problem wystapic i co w takim przypadku nalezy zrobic - z lektury tego watku widze ze to dość czesty problem w ostatnim czasie, a w poradniku nie ma slowa o tym. Pomoze to wielu swiezakom pierwszy raz mierzacym sie z odblokowywaniem BL i nie beda zasmiecac tego watku takimi postami jak ten moj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...