Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

 

21 godzin temu, FromWP napisał:

Po zalogowaniu na twoje konto? Jak tak to prawdopodobnie masz już zgodę (może serwis odblokował korzystając z twojego konta, jak to było co najmniej miesiąc temu to zadziała na nowym). To pobierz i spróbuj odblokować (72godziny poczekasz).

Czyli przy kupnie 2 telefonu nie musze pisac o odblokowanie bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mati1342 napisał:

 tylko ładuje

Zawsze się uruchamia "tylko ładowanie" nawet jak ustawisz mtp w opcjach programistycznych. Musisz kliknąć w powiadomienie o połączeniu usb i przestawić na MTP. Jak ściągniesz w dół palcem, to na ekranie powiadomień to powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się uruchamia "tylko ładowanie" nawet jak ustawisz mtp w opcjach programistycznych. Musisz kliknąć w powiadomienie o połączeniu usb i przestawić na MTP. Jak ściągniesz w dół palcem, to na ekranie powiadomień to powinno być.
Gdzie tą opcję znaleźć? W opcjach programistycznych nie ma takiej opcji, w powiadomieniach też nie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati1342 napisał:

Gdzie tą opcję znaleźć?

Ogólnie w powiadomiech jak ściągniesz palcem w dół od góry pasek powiadomień na (każdym pulpicie). Tylko jak kolega wcześniej napisał w niektórych modelach, czy romach jest jakiś błąd i to się nie pokazuje, albo pokazuje i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem, zalogowalem sie na xioami , zglaszam prosbe o odblokowanie prze zten szablon

 http://www.miui.com/unlock/index_en.html

przy nacisnieciu unlock nie przechodzi mi na strone z poradnika ( tj uzupelnianie dnaych ) tylko chinska strona miui

http://www.miui.com/forum.php?mod=nick2

 

OK udalo sie, musialem sie zalogowac na tym forum ;/ kurcze za kazdym kliknieciem zmienialo mi na jezyk chinski :) ale juz prosba o odblokwanie wyslana :)

WIec jak dostane odp sms, postepowac wedlug tego filmiku?  ktora wersje soft dla mi 4s pobrac ??

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

Mam problem. Dostałem zgodę na odblokowanie, ale gdy klikam Opcje programistyczne -> Stan odblokowania Mi -> Dodaj konto i urządzenie, dostaję komunikat "Nie udało się zweryfikować, poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie". Czekałem już minutę, dwie a nawet >40 godzin, ale to nic nie wniosło póki co. Mi Unlock zatrzymuje się na 99% z komunikatem "Current account is not bound to this device". 

Wiem, że trzeba w którymś momencie odczekać 72h - ale to chyba między powiązaniem konta z telefonem (które można zrobić chyba od razu, jak tylko dostaniemy SMS ze zgodą?), a samym odblokowaniem? Te 72 godziny od SMS-a jeszcze nie minęły.

A, zapomniałbym: telefon to kate, MIUI 8.2.4.0 MHRMIDL. Instalować china dev czy co?

 

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncie masz wszystko uzupełnione, że pokazuje 100% ? Jak tak to czekasz na smsa. Jak masz smsa to w programistycznych powiązujesz i musisz mieć ZE URZADZENIE POMYSLNIE DODANE ! U mnie na global stable był bład. Musiałem wszucic global dev i wtedy dopiero był komunikat, że pomyślnie dodano. Ja jeszcze niecałe 2h i odblokowuje :) Wzialem mi6 w mediamarkt. 

 

 

miui PL już ggotowe :)

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 h siedze i sie mecze jak nie sterowniki to bledy w sciaganych programahc;/

Pozwalam na debugowane w opcjach programistycznych

Robie wedlug poradnika , tzn uruchamiam program adb, sprawdzam czy czyta tel, jest ok, przechodze do programu Miflash ( naciskam refresh) nie czyta mi tel ;/ i jestem na starcie bo nie moge odblokowca bootladera;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michals19s wszystkie potrzebne sterowniki masz w paczce miflash_unlock. Sprawdź czy masz właściwy sterownik dla trybu fastboot, czasem instaluje się nie właściwy i mimo że pokazuje w adb że telefon jest to komendy nie przechodzą i miflash nie widzi telefonu. Jeszcze system windows 7 i nowsze, na XP zapomnij że coś normalnie zrobisz, zawsze są jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie przejsc 2 pierwsze etapy, lecz teraz jets problem przy odblokowaniu botloadera tzn, loguje sie przez aplikacje miflas unlock , naciskajac unlock dostaje komuniakt:/:(

An unlocked device is as easy target for malware which may damage your device or cause financial loss!

hmm i co teraz? ::

aaa dostalem komunikat zbey za 67 h probowac ;/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera jednak mam problem. W opcjach programistycznych gdy wchodzę w Stan odblokowania Mi--> Dodaj konto i urządzenie to wyskakuje mi błąd 86006 i jakieś chińskie krzaki. Co w takim przypadku robić? Romu też innego nie mogę wgrać bo podczas komendy " adb reboot eld" telefon się po prostu restartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michals19s napisał:

An unlocked device is as easy target for malware which may damage your device or cause financial loss!

hmm i co teraz?

No chyba wiesz, po co odblokowujesz telefon. Nie jesteś świadomy, po co to robisz? ;)

13 minut temu, michals19s napisał:

aaa dostalem komunikat zbey za 67 h probowac ;/ :(

Jak jesteś świadomy, co robisz, to poczekaj te 67h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zakupiłem Mi6, 

Wcześniej posiadając mi5s nie miałem problemu z odblokowaniem bootloadera. 

Mianowicie zgodnie z procedurą na forum, chciałem połączyć konto xiaomi z mi6 w opcjach programistycznych, jednak wyskakuje błąd 86006 i jakieś chińskie krzaczki. 

Wersja softu global: 8.5.1.0 Stable. 

Próbowałem już wszystkiego i dalej nie mogę połączyć z kontem mi6 aby odblokować bootloader. 

Chciałem wgrać china dev aby można było wgrać miui Polska ale potrzebny jest otwarty bootloader? 

Proszę o pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piskor napisał:

No chyba wiesz, po co odblokowujesz telefon. Nie jesteś świadomy, po co to robisz? ;)

Jak jesteś świadomy, co robisz, to poczekaj te 67h

 

 Po zgloszeniu mialem mozliwosc sciagniecia programu MiFlash Unlock  , wiec myslalem ze uda mi sie odblokowac tel.

 

Inne pytanie :) przed proba odblowania zrobilem kopie systemu wrzucielm ja na komputer, na chmure sie nie zmiesiclo , 3 dni bede mial tel z chinkim systemem. Czy uda mi sie przywrocic apki i kontakty z komputera takim sposobem:

" Musisz umieścić kopię zapasową w katalogu MIUI/backup/AllBackup/ i wtedy powinieneś ją zobaczyć w Ustawienia/.../Kopia systemu. Jak przejdziesz dalej, to będziesz mógł wybrać i przywrócić ustawienia konkretnej apki. "

 

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo musisz jeszcze tą kopię przywrócić... Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Kopia i odzyskiwanie danych -> tam powinno być...
@michals19s do jakiego folderu przerzuciłeś backup? gdzie to masz?
tapnięte z Redmi 4a
@mat01 hmm, dziwne. Wiem że wcześniej było można to zmienić... Z tego co widzę na miui9 to zniknęło, na miui8 było.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...