Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, slimdick napisał:

@FromWP a czy na tym modelu co on ma komenda fastboot oem unlock zadziała ? Czy to już przeterminowany sposób :D 

Nie zadziała, trzeba miunlockiem. To chyba działało tylko na telefonach które nie miały blokowanego bl

3 minuty temu, lucash71 napisał:

I 7.6.8

To jest najnowsze dla twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, otton250 napisał:

Po wypełnieniu tych 4pol dostałem SMS weryfikacyjnego jak go wpisuje to pisze że mój numer IP przekroczył maksymalna liczbę próśb czy coś takiego bo po chińsku napisane. Przebrne przez ten proces. A każda nie udana próba utwierdza mnie w przekonaniu żeby się nie poddawać. Notowania tego telefonu a właściwie marki spadają w moich oczach z każdym dniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Przechodziłem i przez to... odczekałem jak pisałem kilkanaście godzin i następnego dnia poszło od 1 razu:) ja udostępniłem sobie Internet z telefonu i poszło:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem i przez to... odczekałem jak pisałem kilkanaście godzin i następnego dnia poszło od 1 razu:) ja udostępniłem sobie Internet z telefonu i poszło:) 
Mi również się udało w końcu. Z innego miejsca żeby IP było inne i poszlo- całość łącznie z akceptacją max 15min.
Ta zgoda jest ważna jakiś określony czas? Bo zamierzam kontynuować ten proces w weekend i się zastanawiam czy się nie przedawni.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę nowego tematu zakładać więc zapytam tutaj. Jestem na etapie odblokowania bootloadera i mam problem gdyż po wpisaniu kodu weryfikującego wywala błąd i du..a. Próbowałem kilka razy i nadal to samo. Podpowiecie co mogę z tym zrobić?

Na tym etapie:

Po naciśnięciu apply wyskakuje okienko z błędem, na dodatek w języku chińskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanie, kupiłem na allegro redmi 4 (ten z aparatem foto na środku obudowy) ale gościu na końcu w specyfikacji małymi literkami napisał, ze jest tylko  angielski i chiński, oczywiście nie czytałem do końca specyfikacji bo tel kupiłem dla dziecka a taki sam kupiłem ok, 7 m-cy temu i był tam polski. Próbuję wgrać tam jęz. polski czyli najpierw  odblokować bootloadera (parametry i wersja miui na foto) tak jak w tym poradniku ze str 1 miuipolska ale jak wysyłam prośbę o odblokowanie to przychodzi mi sms ale już czekam chyba z miesiąc i nie mam dalej zgody na odblokowanie. Co robić, czy jest może jakaś inna metoda wgrania tego jęz. polskiego albo jak??

IMG_system miui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem swoje mi 5 w tamtym roku czyli rocznik 2016r.
Zgłosiłem prośbę na odblokowanie BL wszystko poszło według instrukcji. Zainstalowałem Mi Polska, lecz coś mi nie pasowało i zmieniłem na:,,reszta na zdjęciu,,
Od jakiegoś czasu mam problem z tym, że telefon normalnie funkcjonuje, a po jakimś czasie brak dźwięku powiadomień sms, budzik, połączenie. Pomaga jedynie uruchomienie ponownie, ale czasem zapomnę to zrobić i rano się nie budzę :P i chciałbym wrócić do xiaomi.eu
Dodam też gdy podczas uruchamiania telefonu czy restartu najpierw mam ikonke MI, a pod spodem czerwoną kłódkę i napis bootloader unlocked, następnie przechodzi do ikony MI i powered by android i wchodzi do systemu.
Gdy wchodzę w fastboot i chce to sprawdzić status odblokowania w ADB to program po wpisaniu fastboot devices nie reaguje, telefon wychodzi z trybu fastboot i się ładuje. Kiedyś zainstalowałem TWRP, a gdy teraz chce do niego wejść mam tylko Reboot, wipe date i coś tam i na końcu mi assistant.
Zablokowany EDL?
Od nowa muszę odblokować BL ?

Screenshot_2017-09-08-19-59-39-672_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz odblokowany bl. Poszukaj sterownika pod fastboot skoro ci wychodzi, chyba kilka stron wcześniej jeśli się nie mylę ktoś dawał linka, i sprawdź jeszcze raz w adb. Masz globala i dlatego twrp zmieniło się na mirecovery. Ewentualnie zainstaluj twrp, jeśli pójdzie - masz odblokowany bl i możesz instalować miuipolska

 

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...